Naziv vzreditelj

ninci · 22549

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 22 November 2007, 10:38:51
Pesjanar.si po novem omogoča naziv vzreditelj. Naziv je viden pod nickom uporabnika in je namenjen izključno vzrediteljem rodovniških psov tega foruma, ki so že vzredili vsaj eno rodovniško leglo!
Naziv pridobite brezplačno, vse kar morate narediti je napisati kratko predstavitev, kjer na kratko predstavite svojo vzrejo in jo pošljete na mail [email protected]. Navedite tudi svojo spletno stran, telefon, naslov, vse podatke ki bodo morebiti v pomoč nekomu, ki se za pasmo zanima, da stopi v kontakt z vami. Vaša predstavitev bo predstavljena v podforumu Vzreditelji se predstavijo
Navedete lahko tudi uspehe svojih psov, predstavite vaše pse, cilj vzreje, poglede na pasmo... Vabljeni ste tudi k pisanju predstavitve pasme za portal, življenja in dela s pasmo, ki jo vzrejate, problem vzreje, zgodovino pasme, ....

Cilj podeljevanja naziva "vzreditelj" je da bi čim več naključnih bralcev, ki se za pasmo zanima vedelo na koga se lahko obrne pri nakupu rodovniškega psa določene pasme.

Lp nina






lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1 : 22 November 2007, 21:28:57
Tole je pa super ideja! :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 23 November 2007, 00:06:32
Se strinjam z lorry - super ideja :o


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 November 2007, 12:42:15
Zelo mi je všeč...tako bodo iskalci mladičev lažje našli kontakt s vzreditelji...
potebno je podpirat rodovniško vzrejo!
Obljubim predstavitev, samo da nekaj skombiniram  ;)



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 23 November 2007, 13:11:49
No, tudi jaz obljubljam predstavitev, samo še čas moram najt zanjo.  :-[ ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 23 November 2007, 17:34:27
Aha še tole mogoče uporaben podatek za koga. ... Tudi kasneje bo mogoče k opisom  dodajati novosti recimo kakšen uspeh vaših psov, pa najavo legla, predstavitev nove pridobitve (novega psa, ki je prišel v vaš dom...) itd. itd.

Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #6 : 23 November 2007, 17:39:03
Super ideja! :o



lajka

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 24 November 2007, 14:15:08
Zelo zaminivo od kdj pa b to mogoče? :D



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #8 : 24 November 2007, 16:52:11
Fajna stvar, pa še zastonj je  :D :D :D

Ne, res se mi zdi to velika pridobitev za vaš portal.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #9 : 26 November 2007, 15:57:23
hja to je pa res super....promoviranje svoje vzreje pa še obveščanje potencialnih  kupcev

zelo vredu zadeva

A dog is for life, not just for Christmas!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 26 November 2007, 16:31:43
no lepo... ful pametna ideja drugač...

pri nas bo treba pa mal počakat... do poletja :P


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 28 November 2007, 14:31:14
no lepo... ful pametna ideja drugač...

pri nas bo treba pa mal počakat... do poletja :P
Kaj pa to pomeni? :P



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #12 : 30 November 2007, 09:19:53
je namenjen izključno vzrediteljem rodovniških psov

Saj ne, da bi me kaj prizadelo, vendar me zanima kako se bo to dokazovalo ali preverjalo?  Zanima me tudi ali bodo res vsi, ampak prav vsi, ki stepajo  dvomljive rodovniske mladicke dobili pravico do tega naziva?  Ker potem se bo vsak, ki slucajno prisopiha mimo foruma in vidi to brezplačno ugodnost prijavil za ta naziv, ceprav nima napisanega niti enega konstruktivnega posta.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 30 November 2007, 09:24:31
Saj ne, da bi me kaj prizadelo, vendar me zanima kako se bo to dokazovalo ali preverjalo?  Zanima me tudi ali bodo res vsi, ampak prav vsi, ki stepajo  dvomljive rodovniske mladicke dobili pravico do tega naziva?  Ker potem se bo vsak, ki slucajno prisopiha mimo foruma in vidi to brezplačno ugodnost prijavil za ta naziv, ceprav nima napisanega niti enega konstruktivnega posta.

Missa

Sedaj je vprašanje,kaj je to dvomljiv rodovniški pes?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 30 November 2007, 09:30:51
Miša če še nisi opazila je bilo tudi do sedaj oglaševanje na tem forumu brezplačno in so oglaševali vsi tudi tisti, ki so samo prisopihali mimo foruma, torej v tem sedaj ne bo nobene razlike. Razlika bo pri tistih vzrediteljih ki na forumu dejansko sodelujejo, ker se bo pri njihovih sporočilih izpisalo da so vzreditelji.
99,9% sodelujočih tule ima registrirane psarne torej preverjanje res ni težko a ne, za vse ostale pa obstaja telefon in KZS kjer lahko preveriš če je dotična oseba že vzredila kakšno rodovniško leglo.

In hja res ne moreš vsega preveriti, nekateri zgledajo pošteni pa iz juga švercajo pse, drugi zgledajo pošteni pa zraven štepajo še nerodovniške, tretji... Je pa en korak k temu, da se promovira rodovniška vzreja. Jaz nisem oseba, ki bi sodila o dobrih in slabih rodovniških psih, pa o dvomljivih in nedvomljivih, o tem sodi KZS.
Seveda pa vsi tisti, ki vam do tega ni, imate kakšne zadržke itd. pač v  tem ne boste sodelovali, nihče vas ne sili, a ne ;)




MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #15 : 30 November 2007, 09:41:47
Ne, nisem tega opazila  :o :-[  Ciljam na taksne, ki imajo registrirano psarno in so celo clani tega foruma, ceprav nekateri niso vec sodelujoci, pa imajo za seboj kar nekaj p!"%arij povezanih s prodajo psov. ( ne bom jih omenjala, da se ne bo kdo prevec razburjal)
A tudi taki bodo delezni te ugodnosti? Upam, da ne!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 02 December 2007, 10:04:50
Nekaj o prijavi paritve in skočnini: (po PSD KZS, 2004; členi 16-24, del besedila):

Pred paritvijo morata lastnika psa in psice preveriti veljavnost za vse za vzrejo predpisane dokumente.

Takoj po opravljeni paritvi morata v celoti izpolniti obrazec "Prijava paritve".

Lastnik psice mora paritev prijaviti na KZS najkasneje v 20 dneh po paritvi. Predpisani obrazec pošlje na KZS.

Če je lastnik paril psico v tujini, mora dostaviti pristojnemu organu poleg prijave paritve še fotokopijo celotnega rodovnika plemenjakove matične organizacije, iz katere je razvidno lastništvo psa ali vzrejno dovoljenje plemenjaka, če le-to predpisuje njegova matična organizacija.

Prijavo paritve lastnoročno podpišeta lastnika psa in psice. ki s podpisom jamčita za točnost podatkov. Prijava paritve je uradni dokument KZS; vsebuje tudi podatke o veljavnosti vzrejnih dovoljenj za oba partnerja in natančne podatke o lastniku psa in psice. Lastnik psa mora po opravljeni paritvi predati fotokopijo rodovnika lastniku psice.

Lastnika psa in psice uredita materialno-pravne odnose na prijavi paritve s posebno pogodbo v skladu s Pravilnikom FCI o vzreji pasemskih psov.

Lastnik psa oziroma oseba, ki ji je začasno prepuščena skrb za psa in ima stalno bivališče v Republiki Sloveniji, plača za vsako uspešno opravljeno paritev pristojbino (takso skočnine) na podlagi računa, ki ga izstavi KZS po veljavnem ceniku za tekoče leto, če so najmanj trije mladiči iz legla vpisani v Rodovno knjigo KZS.

Takse skočnine ne plača oseba, ki je v času paritve lastnik obeh partnerjev.

Plačila takse skočnine so oproščeni tudi vsi lastniki psov, ki pse uporabljajo za delo v loviščih in za humanitarne dejavnosti (potrdilo strokovnega organa).

Če lastnik plemenjaka tudi po opominu ne poravna takse skočnine, mu KZS v soglasju s pristojnim strokovnim organom izreče začasno vzrejno mirovanje, do poravnave njegovih obveznosti do KZS.


lp ž & l & h


Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 02 December 2007, 14:07:12
Am, fajn bi še bilo, če bi Črt porihtal iskanje oz. izpis skupin z enakim nazivom .. pač enostavno povedano, da bi lahko dobil vse nicke, ki imajo naziv vzreditelj  ;)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #18 : 03 December 2007, 18:10:33
Person: to je že mogoče in sicer tako da na prvi strani klikneš na Listo Članov, nato pa dvakrat klikneš na stolpec pozicija, tako da ti razvrsti člane padajoče po poziciji ;)

Lp, Črt



Person

  • *
    • Prispevkov: 556
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 03 December 2007, 18:12:33
Hehe, nismo vsi taki hackerji no :)

... Pluto, the golden retriever, itak ... :)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #20 : 04 December 2007, 16:59:38
Kakšna je cena
Citiraj
Lastnik psa oziroma oseba, ki ji je začasno prepuščena skrb za psa in ima stalno bivališče v Republiki Sloveniji, plača za vsako uspešno opravljeno paritev pristojbino (takso skočnine) na podlagi računa, ki ga izstavi KZS po veljavnem ceniku za tekoče leto, če so najmanj trije mladiči iz legla vpisani v Rodovno knjigo KZS.
GG


hesta

  • Gost
Odgovori #21 : 14 Januar 2008, 13:15:29
Zelo pametna ideja!Mogoče se bomo predstavili tudi mi.Vsekakor sem vedno na voljo glede vprašanj o beaglih.To je irenutno zelo priljubljena pasma, veliko tistih, ki jih spravlja na svet pa o njej vedo bore malo, oziroma jih zanima samo dobra prodaja, za drugo jim pa ni mar, kar lahko vidimo na nestandardnih primerkih pasme v SLO.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 April 2013, 17:45:23
http://www.dominvrt.si/clanek/trend/ko-je-izvedel-kaj-je-kupil-je-bil-popolnoma-sokiran.html

Kje živijo psi?

Srečni in zdravi mladički ter psi živijo skupaj s skrbnikom in so zelo družabni, tudi če jih ima vzreditelj več. Če pa jih ima več in zato pač "morajo živeti v pesjakih", vzreditelj seveda nima časa in ne prostora za vse, pazite - na tem naslovu so mladički le stroj za ustvarjanje dobička.
Se lahko razgledam?

Lahko vrnem psa, če pride do nepredvidenih težav?

Najboljši vzreditelji to celo zahtevajo, če pride do težav je najbolje vrniti mladička ali prodati, da drugi poskrbijo zanj, ter mu omogočijo
bivanje kot se spodobi.

Je veterinar pregledal leglo?

Z veseljem vam mora povedati ime in dati telefonsko številko veterinarja.

Lahko vidimo očeta?

Če prihaja oče iz druge psarne ali celo tujine, mora imeti vzreditelj vsaj eno sliko, mora pa vam omogočiti tudi, da pokličete njegove skrbnike in jih povprašate po očetovem značaju.


Meni se zdi še posebno pomembno, da se psa odda, če pride do okoliščin kot so osebne narave, da nekdo drugi poskrbi zanj
v tistih situacijah k ti žal ne moreš.