omrtvičene - ohromele zadnje noge

kala,runo,bella · 17824

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
: 24 November 2007, 19:57:45
Aho!

Pred eno uro me je poklicala sestra če pridem pogledat njihovo psičko Sabo, da je nekaj bolna.

Letim k njim, ko stopim skozi vrata, je Saba ležala na svojem običajnem mestu, ni me pozdravila kot ponavadi, niti z repom ni pomigala. No jaz sem samo opazila da se zadnji del trese. Skozi glavo mi šine epilepsija. A ko jo bolj natančno pogledam, imam pomisleke. No v glavnem ko so jo hoteli peljati ven ob pol sedmih je Saba komaj vstala, zadnji del ji je vleklo k tlom, klecala je.
Jaz sem jo čisto pretipala, previdno raztegovala zadnje tačke, nič ne cvili, nobenega znaka za bolečino ali vsaj nelagodje. A ko jo pokličeš da bi šla s teboj, te samo pogleda z žalostnimi očmi.
Ko sem jo le prepričala da je vstala in naredila tri korake, da vsaj vidim kako približno jo zanaša. Se je kar v redu držala, glede na to kako je bilo prej. Sestra potrdi da je boljše kot prej.
 Cel dan je zunaj norela in skakala. Ob štirih jo je nečakinja pripeljala notri in je do pol sedmih počivala. Je mogoče da se je nategnila kakšno mišico ali kaj podobnega in da se ji je med počivanjem tačka razbolela oziroma obe tački.

Ali imate kakšno idejo kako naj ji pomagam poleg tega da počiva.

Hvala za vaše odgovore

Lp
Ana


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #1 : 24 November 2007, 20:05:07
Kakšne pasme je? Mogoče kolki?



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 24 November 2007, 20:07:41
Aho!

Mešanka je vzeta iz zavetišča. Njena mama je bila nemška ovčarka. Stara je pa mal več kot eno leto

Lp
Ana


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #3 : 24 November 2007, 20:17:57
Kaj pa kakšne težave s hrbtenico?

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 24 November 2007, 20:21:06
Aho!

Pomoje da ne ker res nič ne cvili, edin zelo težko vstane v bistvu jo kar težko prepričaš. Ne vem no sploh. Ker kadar jo je prej kaj bolelo, recimo da je bila zaprta je vedno cvilila. Zdaj pa nič. Edino kar je zanjo čudn da ima rep spodvihan kadar vstane kot da bi se bala.  ???

p.s. mi je pa full hudo, ko me nečakinji stari 7 in 5 let, sprašujeta a bo umrla, daj povej kaj ji je, a bo jutr že lahko norela  :'(

Lp
Ana


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #5 : 24 November 2007, 20:23:38
Rep ima lahko spodvihan iz več razlogov, eden med njimi je tudi težava s hrbtenico.

Tukaj na forumu take težave itak ne bomo mogli rešiti, jaz bi vsekkor poklicala dežurnega veterinarja - no, če sem iskrena, verjetno kar ortopeda.

Držim pesti, da bo psička čimprej vredu!

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 24 November 2007, 20:28:23
Aho!

Pri nas žal ni dežurnega veterinarja.  :(

Lp
Ana


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #7 : 24 November 2007, 20:31:24
Od kod pa si?

Pa pokliči kateregakoli drugega dežurnega, vsaj toliko, da vas vodi, kaj lahko naredite, na kaj bodite pozorni, da vam pove, kako resno je, kako lahko pomagate ...

Sicer mora tudi veterinar videt psa ampak vsekakor bo bolje vedel, kaj vse bi lahko bilo in kako hitro je treba ukrepat.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 24 November 2007, 20:32:16
Aho!

Soča pri Bovcu

Mel hvala za pomoč

Lp
Ana


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #9 : 24 November 2007, 20:34:27
Imaš ZS.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #10 : 24 November 2007, 20:42:16
Hja, ne vem kaj je v zraku....
Prejle pridem ven k Astorju in ga spustim iz boksa, nakar ugotovim, da je v boksu ena velika luža (polulal se je), čeprav se Astor nikoli ne iztreblja v boks in tam tudi ni bil tako dolgo, da ne bi mogel zadržati vode (bil je 4 ure sam - da ne bo pomote, samota mu ne povzroča problemov). Ko ga opazujem, vidim da ga zadnje tace komaj držijo (je bil pa drugače normalno igriv, živahen).  :-\ Takoj sem šla poklicat dežurnega veterinarja, ki je rekel, da bi bilo lahko kaj s hrbtenico in da naj raje pridemo.
Na koncu se je, hvalabogu!, izkazalo, da ima le zvit prst na zadnji taci in da se je polulal ob zvinu zaradi bolečine.

Tako, kot mogoče majhna tolažba, da ni vse tako črno.... Čeprav je še vedno najbolje dobit veterinarja. Pa držimo šapice in roke za vas!


Lp,
Mojca


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #11 : 24 November 2007, 20:44:35
Ja, vsekakor nočem prestrašit ... samo, bolje takoj reagirat, kot prepozno.  ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #12 : 24 November 2007, 21:03:11
Ali imate kakšno idejo kako naj ji pomagam poleg tega da počiva.

Cimprej jo pelji k veterinarju, ce se da h kaksnemu, ki ima kaj znanja s podrocja ortopedije ... (med vikendom sta to Matko ali pa morda Frantar, ki sicer dela v Postojni). Meni se vse skupaj slisi kot da je kaj narobe s kaksnim zivcem (nekje bolj gor, ne "samo" v nogi).
Lahko pa je paraliza tudi posledica kaksnih drugih tezav - od raznih endokrinih tezav, zastrupitev, ... skratka, en kup moznosti, i jih takole ne bomo resili, potreben bo cimprejsnji obisk veta.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 24 November 2007, 21:46:26
Aho!

Po pogovoru z vetom je najverjetneje nategnjena mišica, ker se Saba sedaj dosti boljš počuti, malo že lahko vstane. Če ne bo boljš gremo v ponedeljek k vetu, pa tudi drugače gremo k njemu. Ohromelost je bila samo na začetku, kot da bi ji noge zaspale. Sedaj pa samo na eno naoga nekaj trza če jo primeš. Težko mi je razložit ker na začetku tega nisem videla kao je bilo, ker psica ni moja.
Jo pa sumim da ji je na stopnicah ki so spolzke spodrsnilo, skače pa nanje odspodaj gor, visoke pa so en meter  ::)

Bomo videli upam da ni kaj hujšega

Lp
Ana


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 24 November 2007, 22:17:18
Naj počiva, pa kakšen Rimadyl bi prav prišel. Lahko je kaj nategnjeno , lahko kot išjas priščipnjen živc v hrbtu, lahko pa tud kaj resnejšega- poček disk ,premaknjen disk v hrbtenici. V vsakem primeru mora počivatl. Glede na tip poškodbe od 10 dni do en mesec. Tudi veterinar bi vam najbrž odredil samo počitek preden bi se odločil za kaj konkretnejšega in mogoče kakšne protivnetne zadeve (kot napisano ali pa kaj kortizonskega)
Drugače pa trd zadnji del lahko pomeni marsikaj , med drugim težave z ledvicami al pa kakšna zastrupitev(za ledvice Rymadil glih ni, ampak verjetnost je dosti majhna po opisu divjanja najbrž ne). Opzaujte če gre lulat in kako.
Psi pa zlepa ne cvilijo , če jih kaj boli . So neverjetno potrpežljivi.Tako da iz tega ne moreš sklepat kolk jo boli.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 24 November 2007, 22:22:30
Aho!

Saba normalno iztreblja. Sicer pa nima več trd zadnji del. Baje je imela trd zadnji del samo prvih par sekund ko je vstala. Napram prej je sedaj dost boljša. Počiva sicer, niti jo ne obremenujemo. Zaenkrat ji bo najbolj pomagal počitek.

Lp

Ana


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #16 : 24 November 2007, 22:30:31
Upam, da vendarle ni nič resnega in, da bo kmalu bolje. Kot so napisali - počitek, če boste pa opazili kakršnokoli poslabšanje, pa kar k vetu.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 24 November 2007, 22:34:25
Aho!

To pa prav sigurno, počitek pa če jo bomo morali privezat k postelji  ::) in obisk veta

Lp
Ana


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #18 : 24 November 2007, 22:38:16
Ana, upam da bo s Sabo vse OK.  :-* Pa poročaj kako in kaj.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #19 : 24 November 2007, 22:40:01
Aho!

Hvala vsem za dobre želje. Poročilo pa bo sigurno :)

Lp
Ana


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 25 November 2007, 20:25:40
Aho!

Saba se danes počuti tako dobro da bi ona že norela na okoli če bi ji pustili. Težave ima samo takrat če dolgo leži in da mora potem vstati. Drugače pa je na počivanju, gre ven samo za nujno  ;)

Lp
Ana


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #21 : 25 November 2007, 21:25:41
Super :) Veterinarju se pa le pojdite pokazat. ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #22 : 25 November 2007, 22:12:08
Aho!

Saba se danes počuti tako dobro da bi ona že norela na okoli če bi ji pustili. Težave ima samo takrat če dolgo leži in da mora potem vstati. Drugače pa je na počivanju, gre ven samo za nujno  ;)

Lp
Ana

če je šlo tako hitro na bolje je lahko samo iemla "musklfibr". Tudi psom se zgodi  ;).
V tem primeru jo ne čist na miru držat. Bolje , da jo na vrvici počasi sprehajate vsa dan ene trikrat po pol ure, za  začetek. Pa počasi v kondicjo prihajat (nekaj dni ) in naslednjč pazit, da se ne pretera.
vseno pa še opazujte za vsak slučaj . Če je res mišica nategnjena ali natrgana je tipično, da pes šepa , lahko celo ne stopi na nogo po ležanju oz. ko je hladen. Ko se razmiga in ogreje šepanja skoraj ni ali povsem ni. V tem primeru je treba počitek oz nadzorovano sprehajanje 4- 6 tednov izvajat.
Sicer sem vedno za obisk veterinarja , ampak se bojim da v tem primeru bo samo zaračunal povedal pa nič pametnega.
Žal nimam dobrih izkušenj z znanjem in pomočjo veterine za take primere.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 25 November 2007, 22:30:25
Aho!

Ma saj ona bi kar norela pa skakala, za zdaj smo ji prepovedali skakanje in norenje z otroci. Pač samo umirjen sprehod, čeprav smo jo zjutraj še precej nazaj držali, popoldne smo jo pa komaj zadrževali da ni tekala z mojimi tremi.
Mogoče je bil res samo musklfibr, ker šepa sedaj nič več, edino ko leži recmo tri štiri ure in potem ko vstane se ji mišica mal zatrese po parih sekundah je pa OK

Jo bomo še opazovali, no jaz jo bom malo več  ;)  za veterinarja se mora pa sestra sama odločiti, jaz ji lahko samo svetujem. Se bom pustila presenetit  :)

Lp
Ana


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #24 : 25 November 2007, 23:09:58
Boga Sabika, upam, da bodo tele njene težave hitro minile. :-*