"invalidski voziček"

zoya · 8477

zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
: 28 November 2007, 15:50:41
zanimajo me mnenja in nasveti o uporabi vozička pri gibalno omejenih psih

imamo 8 in pol letno rotiko (45 kg), ki se ji je naredila kalcinacija na hrbtenici in posledično vedno slabše čuti zadnji nogi. Nogi ji "klecata" in vedno bolj nas je strah, da si ju ne bi zlomila..
Jemlje Neurobion forte za oživčevje, druge terapije pa ni. Poizkusili smo tudi z akupunkturo, pa žal ni bilo uspešno.
Za operacijo se nismo odločili po posvetu z veterinarjem, ker ima težave tudi s srčkom in bi bila narkoza lahko usodna :'(

http://www.wheelchairsfordogs.com/
nekaj takega imamo v mislih, kdo ve če jih v Slo kdo uvaža?

lep pozdrav, Tjaša


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #1 : 28 November 2007, 16:00:01
Hm, v Slo tega še nisem zasledila, lahko pa pri veterinarjih povprašaš, oni bi morali vedeti.
Ali pa kakšnega privatnika povprašaš za izdelavo po naročilu.
Drugače bi se pa obrnila kar na Nemški trg, tam se jih vsekakor da dobit in ni večjih stroškov (ni carin itn) razen poštnine pač.

En primer takšnega psa, ki je bil dolgo vezan na voziček, je dalmatinec Bobby: http://www.bobby.surft.de

Pravijo, da se je zelo hitro navadil na voziček in je noro divjal z njim ne glede na ovire  :D



Tudi jaz bi se odločala za to, če ne bi bilo druge pomoči ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 28 November 2007, 18:36:06
Koliko časa pa je jemlje Neurobion? Mojemu prejšnjemu prinašalcu sem podaljšala normalno gibanje vsaj za 1 leto s temi zdravili, vendar bodi zelo pazljiva, nikoli ne prenehaj, jaz sem to storila, ker sem mislila, da mu povzročajo slabosti, pa je v 10 dneh obležal. Zelo pomembno je redno jemanje dlje časa, oziroma do konca življenja.



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #3 : 28 November 2007, 18:48:17
Naša rotika Zoya je sedaj na Neurobionu že od pomladi; dobi tri tabletke na dan
kupujem jih pa v Avstriji in ne nameravam prenehati

vendar vedno bolj opotekajoče hodi, se kar bojim zime  :-\ :-\

ko je tvoj kuža obležal, je bilo za vedno?  ???


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 28 November 2007, 19:07:36
Ne, ni obležal za vedno, ko sem nadaljevala s terapijo, je bilo zopet dobro, vendar ne več tako, kot prej. Veterinar se je razjezil, ko sem mu povedala, kaj se je zgodilo in mi zabičal, naj ne preneham več. Ampak razlika je bila res očitna, ko smo prenehali. Si poskušala kontaktirati Simončiča na mojpes.net? Mislim, da je bioterapevt. Ali psičko to tudi boli? Morda bi bilo dobro dati kakšna protibolečinska sredstva? S katerim veterinarjem pa si govorila? Priporočam Matkota v Topolščici, je rešil mojega Jona, ki je imel diskospondilitis. Pomembno je tudi, koliko finančno zmorete in koliko ste pripravljeni žrtvovati za zdravljenje, takšne terapije znajo biti kar drage, veš, niso vsi pripravljeni veliko plačati za psa.



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #5 : 28 November 2007, 19:18:29
hodimo v Lesce in smo z veterinarji zelo zadovoljni ter upoštevamo njihova mnenja
je pa problem, ker se ne mara več voziti z avtom - težko jo spravimo v avto, tako da je vožnja kamorkoli daleč (nad pol ure) zanjo zelo stresna

bolečin nima oziroma jih ne kaže, imamo pa doma Rimadyl (a sem prov napisala ???), ki naj bi ji ga dali če bi bilo res hudo, ampak zaenkrat ji ga še nismo dali

sicer je Zoya še zelo aktivna in bi skakala tudi za palico, pa jo nogi pustita na cedilu

Pomembno je tudi, koliko finančno zmorete in koliko ste pripravljeni žrtvovati za zdravljenje, takšne terapije znajo biti kar drage, veš, niso vsi pripravljeni veliko plačati za psa
mislim, da tisti, ki niso pripravljeni na stroške zdravljenja niti ne iščejo informacij na spletu

lp, T.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 29 November 2007, 08:07:17
Ni res, tudi taki iščejo informacije na spletu, kaj lahko storijo, ko pa jim napišeš, naj psa peljejo k veterinarju, rečejo, da za to nimajo denarja. V tem primeru je zelo težko kaj svetovat. Nisem mislila osebno tebe, ampak sem te le želela opozoriti, da takšno zdravljenje lahko veliko stane. Mi smo za Jona plačali 1000 eur, če zdravljenje z zdravili ne bi bilo uspešno, bo dali še najmanj 1500 eur za operacijo diska.



andi

  • *
    • Prispevkov: 258
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 04 December 2007, 14:11:52
Zoya, od prijatelja kraševc je imel te težave. Ene tace ni več sploh mogel uporabljati in zelo ga je bolelo. Zaninovič je priporočil magnetno resonanco za zdravljenje in  kljub temu, da smo bili zelo skeptični se je stvar začela popravljat in zdaj že normalno hodi. To je eden od predlogov.
Drugi pa; jst sem kupila energijsko blazino za mojega. Baje, da so rezultati ful dobri. Če želiš ti dam kontakt. Je pa precej draga zadevca, 300 €.
Tretja fajn zadeva, ki je pa še malo dražja ampak baje, da megastično fajn tudi za ljudi. Za takšne težave je ravno namenjena; www.equimag.de  Če imaš težave z jezikom ti lahko na mail pošljem v angleščini ponudbo. Je pa za psa cena 1500 € ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 04 December 2007, 14:30:25
Za začetek si lahko omisliš oprtnico, tako narejeno, da z njo podpiraš zadnji del. Žal ne vem, kje bi jo dobila, videla sem jih pa že v trgovini nekoč davno. Lahko malo pobrskaš po netu, najdeš kakšen vzorec kako naj bi zadeva zgledala in daš narediti. Ali pa sami malo zinprovizirate, če premorete kakšnega bolj spretnega.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 04 December 2007, 14:31:11
V časih EU po moje ni problem tudi, če si sam "uvoziš". Lani je bil nekje oglas,da nekdo prodaja tak voziček.
Psi s esuper navadijo na voz in lahko hodijo na sprehod po vseh utrjenih in košenih površinah. Tako da priporočam. Tudi če se bo stanje popravilo z raznimi magnetnimi in bio terapijami bodo dlajši sprehodi najbrž ostali problem, tako da vam bo voziček prav prišel.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


xx PuPiKa xx

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 05 November 2008, 17:50:24
o boga  :'(



rooxye

  • *
    • Prispevkov: 291
    • Točke: 0
  • I love dogs more than you do.
Odgovori #11 : 30 Oktober 2012, 16:01:04
Ima morda kateri od vasih psov vozicek?

Cena vozicka je 300$ kar se mi zdi zelo ugodno. Koliko pa stanejo veterinarski posegi, da lahko dobi tak vozicek?

Samo informativno me zanima, nas nima nobenih problemov(tok, tok).

http://ilovedogsmorethanyoudo.tumblr.com/

Progressive Reinforcement Dog Training
Founded in science, ruled by ethics.