ANGLEŠČINA

Urša in Balu · 53476

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #60 : 09 Junij 2008, 16:57:18
Am, mislim, da gre takole:
Prvo vprašanje je v povezavi s sliko, ki jo dobiš (ali izžrebaš... ne vem točno). Mi smo imeli pri pouku tako spraševanje in si se moral o sliki samo pogovarjat. Spomnim se, da je bilo na eni od slik eno afriško pleme, pa en belec vmes, pa so se potem pogovarjali o tem, da je ta slika verjetno nastala v Afriki, pa da belec verjetno ni turist, amapk raziskovalec.. Uglavnem, poveš kaj je na sliki, poveš svoje mneje o tem, povežeš s kakšnim dogodkom. Samo govorit je treba. Če pa ne govoriš ti pa profesorica postavlja podvprašanja.
Drugo vprašanje je v povezavi z literaturo (knjige in pesmi).
Trerje vprašanje je splošno. Naj bi dobili spisek tem, na katere se lahko navezuje zadnje vprašanje, ampak do mene ni nikoli prišel. Je pa to interni del, zato se mi zdi, da se te spiski razlikujejo od profesorja do profesorja. So pa to večinoma teme iz učbenika - ecology, travelling, food, sports, school...

Za moje pojme je vse, kar lahko narediš, da si pogledaš literaturo. Pa za 3. vprašanje mogoče ponoviš besedišče za različne teme. Za 1. pa itak ne moreš nič, ker se niti ne ve kakšne so slike.

Los je car!


Dedee

  • *
    • Prispevkov: 207
    • Točke: 0
  • rockin' all over the world.
Odgovori #61 : 16 Junij 2008, 14:01:54
Ojla!

Jaz bi enega ''angleža'' naprosila, da mi iz angleščine v slovenščino prevede en čisto lahek pasji e-mail z 6 stavki.

Hvalaa :-*



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #62 : 16 Junij 2008, 14:43:08
Dedee mi pošlji na ZS ;)


Maša

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • Elaeth Border Collies
Odgovori #63 : 16 September 2008, 22:08:30
Kateri glagol bi najbolje izrazil preklic kartic, čekov..?

Hvala :)

Nič nima smisla. Smisel nastane.


**~Gemstone~**

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Dogs are my life x3
Odgovori #64 : 19 September 2008, 16:10:48
Cancel ^^



blue.eyes

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 22 September 2008, 14:19:13
sem vidla da se pogovarjate o raznih jezikih...

Mi pri nas na primorskem imamo ANG in Italjanščino kot obvezen predmet, Nemščino in Francoščino pa kot izbirni(dodatni) predmet.  :D
Iataljanščina mi gre super..veliko več znam kot pa angleško.



Kateeq

  • Gost
Odgovori #66 : 28 September 2008, 11:08:58
Jaz obožujem angleščino. Sicer ne tisto v šoli [čase in nepravilne glagole pa te bedarije] ampak uporabo jezika. Všeč mi je kako zveni in rada jo uporabljam... Učim se jo od 3. razreda [zdaj sem 8.] torej 5 let. Letos sem bila 2. v Angliji v *summer english campu* in nekaj dni v Londonu in poleti grem spet. Zelo mi je všeč angleški naglas in le tega veliko raje slišim od tistega čisto ameriškega [can't: keent , France: freeenč itd.]. Če ima kdo kaj [ne predolgega ×P] za prevest sem na voljo.  ;D



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #67 : 14 November 2008, 14:51:09
mi smo pa v sredo pisali  ::)
Ali torek?  ???
Aha v sredo ja  ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Kateeq

  • Gost
Odgovori #68 : 15 November 2008, 21:28:10
Mi pa v petek pred počitnicami.. pa smo šele čez 14 dni nazaj dobili. Itak 5 pisala ampak je bil precej težek test, v 3. nivoju smo samo 4je pisali 5.  :P :)



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #69 : 15 November 2008, 21:58:22
ja angleščina je zakon!
ena (se opravičujem, nisem si dobro prebrala nicka) je napisala, kako se napiše kvik...evo quick, quick test :)
potem razlika med did in were/was....kot je že bilo napisano, did je delati oz. pomožni glagol pri past simple, ki se uporablja pri zanikanju(I didn't....) in vprašanjih(Did I...?). Pri tem moraš paziti, da ko uporabljaš glagol did in nepravilni glagol (npr. to eat...eat,ate,eaten-jesti) rečeš v trdilnem stavku: I ate my lunch few minutes ago.
ko se vprašaš, postaviš pomožni glagol did in glagol v prvotni obliki to eat, se pravi: Did I eat my lunch few minutes ago?
pri zanikanju (gl. vprašanje): I did not (ali krajše didn't) eat my lunch few minutes ago.

Glagol were/was, pomeni glagol biti, in se ga uporablja, ko želiš povedati, da si nekje bil (I was in the cinema. We were in the cinema.). Ta glagol se uporablja tudi kot pomožni glagol pri past simple continuous, kjer glavnemu glagolu dodamo še končnico -ing. Se pravi: I was doing my homework.

Oba časa skupaj se uporabljata, kadar neko dejanje, ki traja (past simple continuous), prekine drugo dejanje (past simple)...to pa izgleda I was doing my homework when the phone rang.


če rabite še kako pomoč, pa kar povejte...tu ali pa na zs...

pa ne se sekirat....angleščina je lahka ko pasulj...ni nič posebno težka, ker jo imamo dejansko že v ušesih (sleng, filmi...)

lp

ZgaGa


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #70 : 01 December 2008, 19:39:27
Meni je zmanjkalo par točk do 5.  >:(  ;D ::)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #71 : 02 December 2008, 10:20:34
Jaz imam rada angleščino! Ampak ne prenesem svoje učitlce :-\ pri njej sem čisto napiflana pa mi da 3 >:( da negovorim o njeni disciplini ::) a ste videli tiste ki skačajo po mizah pa jih zažigajo? (parkrat je bilo po TV) no pri nas je stanje takšno; vsi se sprehajajo, sedijo na mizah, skačejo po stolih se zezajo... In potem ona pribije: Jaz nisem tu zato da bi vas vzgajala :D mislim halo!!! lahko bi dobili podpise ali pa bi poklicala starše... ona je prejšno leto sošolcem neprestano govorila da če se to ponovi grejo iz razreda! To se ni zgoil niti enkrat >:( In potem se spomne uvest nenapovedano spraševanje! A veste da imajo tisti ki se zezajo status športnika ?! mislm nekateri nebi smeli biti učitelji-ona je sigurno med temi! Prejšne leto mi je angla (pa mata) pokvarila oceno! Priznam da sem obupen matematki (poštevanka pa deljenje sta moja najhujša sovražnika! Pa ulomki!fujjj!!! ) ampak angla je pa zelo fajn! razumem veliko (za mojo starost) ampak tukaj je po moje še en problem! Učitelji gledajo samo snov ne pa dejanske uporabe! (No sej se samo držijo učnega načrta pa vseeno)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


blue.eyes

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 16 Januar 2009, 22:16:27
jaz ap sem ta teden pisala ang.
Dobila 4, za 3 to?ke pa bi bla 5  :P

happy  ;D



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 21 Marec 2009, 13:41:38
Men je Angleščina tudi ful dobra. V prejšni konferenci sem imela 4 zdaj pa upam da bo 5. No imam pa celo eno 5ko v tej konferenci. Mi je pa ameriški nagalas bolj všeč kot angleški.
Nepravilne glagole me je pa v četrtek vprašala in sem dobila 5 ;D
Pa še eno tako ful prijazno učiteljico imamo...se velik zafrkavamo pa tko sproščeno pogovarjamo...



nejc1

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
  • Dont drink and drive, just SMOKE and fly!!!
Odgovori #74 : 20 Maj 2009, 08:54:00
jast sem bil pa v sredo prašan nepravilne glagole pa sem dobil 3 >:(

Sej bo, al pa tud ne!


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #75 : 20 Maj 2009, 14:36:28
No,bo pa drugič boljše ;)
Piši pa knjižno slovensko,da se bomo razumeli ;)



Mikica

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 02 Marec 2010, 21:08:13
Oj, mikica tuki, obvladam anglo in če koga kj zanima nj me kr vpraša.
Hi, mikica speaking, I master english language and if someone doesn't know anything about it, you're free to ask.


Mate dokaz, sam pošlte mi sporočil.Sicr hodm v 6. razred znam pa za 8.-9. XD
 

čau bau!

So far, so great, get with it. At least that's how I see it. Having a dream is just the begining.
So far, so great, believe it. Can't take away this feeling. Taking a ride with chance by my side.. Yeah, I can't wait. So far, so great.

(Demi Lovato - So far, so great
 Sonny with a chance theme s


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #77 : 02 Marec 2010, 21:11:02
Oj, mikica tuki, obvladam anglo in če koga kj zanima nj me kr vpraša.
Hi, mikica speaking, I master english language and if someone doesn't know anything about it, you're free to ask.


Mate dokaz, sam pošlte mi sporočil.Sicr hodm v 6. razred znam pa za 8.-9. XD
 

čau bau!

Lepo bi bilo, če bi tudi slovensko znala pisat ;) K tkule t folk bl mau zastup a n >:D Z vsemi črkami, ki jih beseda vsebuje! Hvala.




Mikica

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 04 Marec 2010, 18:31:10
 :D

So far, so great, get with it. At least that's how I see it. Having a dream is just the begining.
So far, so great, believe it. Can't take away this feeling. Taking a ride with chance by my side.. Yeah, I can't wait. So far, so great.

(Demi Lovato - So far, so great
 Sonny with a chance theme s


Neja.

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
  • Australian Shepherd ~ Nox
Odgovori #79 : 19 Januar 2012, 16:06:18

Eden mojih najljubših predmetov. ;*
Res enostavno sem čisto zaljubljena v angleščino, čeprav v šoli je tako brez veze da skoraj cel pouk prespim.



Kayya

  • Gost
Odgovori #80 : 06 Marec 2012, 18:33:55
Neja. totalen podpis. ::)


Nam teste kopira iz spletnih strani in so takooo otročji....Še moja sestra, ki je dve leti mlajša bi pisala 5, pa Perfecta sploh še niso jemali! (In ga tudi ne bodo do 8. razreda. ::) ).



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 18 Marec 2012, 17:34:43
No jaz pa ne maram angleščine.Teste da tako težke da pišeta 5 dva in to 90%.Pa nisem neumna.