Koliko psov ste že imeli?

Urša in Balu · 3017

Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
: 18 Oktober 2007, 16:06:45
Mo koliko psov ste že imeli?Jaz kot osebno je to moj 2.pes,drugače pa so v družini imeli jih nekje 11,10.

Če želite lahko pasme tudi naštejete      jaz imam mešanko med ameriškem stafford terrierom n pa angleškega bulldoga

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #1 : 18 Oktober 2007, 19:10:25
Tara je moj 2. pes, pasme Angleški koker španjel. Boni (1.pes) pa pravtako.




lp


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #2 : 18 Oktober 2007, 19:18:37
Moja mešančka je prav tako Tara :P

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 18 Oktober 2007, 19:19:31
Chappi je moj prvi pes.Dokler ne grem na samo verejtno tudi zadnji,ker starši močno nasprotujejo nakupu novega psa. :-\ :(

Lp



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #4 : 20 Oktober 2007, 13:08:15
Od kar sem jas na svetu smo imeli 2...
16 let mešanca Oskarja med nemško pričarko in še no lovsko pasmo (mogoče labradorec), sedaj pa zadnjih 5 mesecev kraljuje zlata prinašalka Riva.
Prej pa so imeli doma (nono in nona) vedno psa, po enega ..vsi skupaj mislim da so bili trije, vsi razni mixi lovskih pasem večje rasti.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #5 : 20 Oktober 2007, 13:15:35
jaz imam prvega, in tudi prej ni bilo v družini nobenega, saj ne da bi jaz vedela.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #6 : 20 Oktober 2007, 13:17:36
Anketa je malo nerodno zastavljena. Recimo da je povprečna pasja starost okoli 12 let. Če gledaš na svoje pse so tako ali tako izjeme, ki lahko rečejo pred recimo 10. letom da je pes 100% njegov (pa še takrat so stroški na starših) in če si imel samo enega na enkrat, imaš lahko pri 35. tretjega. Čisto drug podatek pride, če gledaš družinske pse. Potem lahko začneš že s psi, ki so bili pri hiši ob tvojem rojstvu in če si lastnik večih hkrati, kaj šele tisti, ki imajo vzrejo in lahko štejejo vse mladiče, ki so jih imeli... Mogoče bi dobila bolj objektiven rezultat, če bi postavila vprašanje koliko let ste že lastnik lastnih psov. Ne vem jaz bi se tega lotila drugače. Je pa res, da je to anketa za zabavo, le jaz ne morem iz svoje kože (foha).
lp
T.
P.S.: Sploh pa, če ima oseba recimo 30 let in ima že za sabo že 50 svojih psov, bi jaz rekla ali da je skoraj vedno posvojil starejšega psa, ali ima vzrejo ali pa je njem/njo nekaj res hudo narobe ;)

8)


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #7 : 20 Oktober 2007, 13:33:36
Če jaz štejem od kar sem jaz živa: Najprej smo imeli mešanko Lucy in mešanca med nemcem in novofundlancem Runa. Runa jaz nisem prav dobro poznala, Lucy pa še kar, čeprav sta bila oba dokaj stara ko sem se rodila. Nato pa bernca Runa, Lucyno hčerko Sissy in Sissynega sina Bala, sedaj pa še enega bernca Runa. Torej 5. psov od kar sem jaz na tem svetu. ;D

Slike:
prvi berni Runo


Slike Mešanca Runa in Lucy pa nimam na računalniku!

:)


NikitaMena

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 22 Oktober 2007, 16:11:26
Ojla

Lina je naša druga Chow Chowka. Pred njo smo imeli skoraj 14 let pesjanarja Dixija (tudi Chow Chow). To je kar se tiče psov, odkar sem jaz na svetu. Pred mojim prihodom pa sta bila pri hiši še 2 kužka. Zora (mešanka med pudljem+vaškim goničem) in Ben (nemški ovčar-> samo izbrani so se lahko gibali v njegovi bližini, bil je zelo dober čuvaj in zelo hud pes >:D).

Papa,
Nika


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 22 Oktober 2007, 16:59:00
Ajka je moja prva psička, Pan pa moj drugi pes. Oba mam ful rada in ne vem kako je bilo mogoče, da prej nismo imeli psov.  ;) Saj si sedaj življenja brez psa sploh ne morem predstavljati.  :o

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #10 : 22 Oktober 2007, 18:22:42
No tecka a ti je zdaj boljša anketa?če pa ti in če bi jo ti popravla mi napiši v ZS lahko pa kar tu(pred vsemi)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #11 : 22 Oktober 2007, 22:36:54
Glede na rezultate daj rajši opcije 1, 2, 3, 4 in 5+ ;). Pa brez zamere
lp
T.

8)


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #12 : 23 Oktober 2007, 07:10:26
Pri nas v druzini so bili psi od nekdaj. Ko sem jaz prisla na svet so doma imeli mesanko med TT-jem in pudljem, ki smo jo pri starosti 15 let morali dati uspavati zaradi tumorja. Potem smo od nekega norega cloveka vzeli NO, vendar je pes nosil s seboj travme in postal napadalen do vseh domacih (pri starosti 6 mesecev), razen do mene, zato smo ga takrat dali v roke ljudem, ki so mu bili bolj kos. Smo ga se pakrat obiskali in pes je dozivel lepo starost. Takrat sem imela 6 let in seveda nobene besede. Tega je nasledil maltezan, ki danes steje ze zavidljivih 16 let.

Potem sem pa ze toliko odrastla, da je v meni tlele zelja po svojem psu in po parletnem tecnarjenju, prosnjah.. sem koncno dobila svojo psicko pasme novofundlandec. Po 7 letih je umrla zaradi raka, nasledil jo je spet njufko, ki je sedaj star skoraj 2 leti. Nekje med tem casom, med psickino smrtjo in nakupom novega njufka sem pa domov "privlekla" se malo mesanko med pincem, ker se mi je revica zasmilila, ker je bil njen zajterk pretepanje in mars vn spat v sneg.. pri starosti 5 tednov  :-\

Zivljenja brez psov si sploh ne znam predstavljati in dokler bodo pogoji se bo v moji dnevni sobi vedno nasla kaksna dlaka  :P


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 Oktober 2007, 09:41:30
Osebno je Alessa moj prvi pes, drugače pa smo v mojem otroštvu doma imeli najprej nemškega lovskega terierja   >:D, angleškega špringer španiela   :D, hanoverskega barvarja-krvosledec 8), brek jazbečarko  :o, in sedaj hovawarta :P  :-*.
 Moj ded  pa je bil rejec in je imel vsesorte psice, same lovske seveda, razne ptičarje, terierje, goniče in eno psičko pasme beagel, no ta je bila v solastništvu z enim gospodom iz nemčije.

lp


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #14 : 23 Oktober 2007, 16:53:01
Glede na rezultate daj rajši opcije 1, 2, 3, 4 in 5+ ;). Pa brez zamere
lp
T.
ni zamere

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


*~tixtara~*

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 10 November 2007, 12:01:39
jaz imam pse že celo življenje kot otrok sem imela mpsa in to si ni nič spremenilo do danes!!!
tata je moja 5 psička!!!!

*~tixtara~*



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #16 : 10 November 2007, 12:17:01
Če odštejem plišasto zverco iz prvih let- vse skupaj tri.
1. Ron, potem sem nekje pri svojih 6. letih domov privlekla mešanca Bučkota (pa je pobegnil po 3 mesecih), pa sedaj Kano.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 15 November 2007, 19:59:38
Ko sem bila čisto mala smo imeli pri stari mami Georga, mešančka ampak sem se ga bala in niti ni bil moj tako da se ga ne spominjam prav dobro. Naslednji je bil Aron, mešanček med goničko in mešancem  ::) ki ga zaradi slabih kolkov ni več. Ubistvo prvi pes, da lahko rečem, da je moj in da se z njim aktivno ukvarjam je skoraj 4-letni njufek Neon.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #18 : 26 November 2007, 13:41:48
Trenutno imamo doma 3 pse  :o :o

15 letnega mešančka Oliverja, 8 letno rotiko Zoyo in 3 mesečno yorkico Ando

http://www.moj-album.com/uredi/anda2007/9804358/?os=9804347
http://www.moj-album.com/uredi/anda2007/9804358/?os=9823397

lp, T.


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #19 : 26 November 2007, 13:49:46
Prvi je bil mešanec med ptičarjem in vaškim kužkom, Medo. Zdaj imam pa NF Bongo, ki sem si jo zelooo dolgo želela.
Pred prvim kužkom sem pa zmeraj kakega, ki se je potepal domov pripeljala (v osnovni šoli) in se je zmeraj izkazalo da je od nekoga in se samo potepa, pa smo ga vrnili lastnikom.


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #20 : 26 November 2007, 14:04:12
Clea je moj prvi pes :)

You can't manufacture a miracle


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 26 November 2007, 14:49:57
Prva je bila madžarska kuvašica Cana,potem dva NOja,polbrata-Ingo in Kali,za njima je prišel prvi labrador Nero,za njim drugi labrador Skywalker,ki je pri meni še sedaj,družbo pa mu dela še border Lok.  ;)


Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!