Za pesjanarje > Nepriznane

Chinese Chongqing dog

(1/4) > >>

Bay:
Naši vzrediteljici so poslali s Kitajske ponudbo, da bi vzela enega mladiča pasme Chinese Chongqing dog. Pojma nima kaj je to za ena pasma. Pa še link do njihove strani: www.chongqingdog.cn, in do opisa pasme: http://www.dogbreedinfo.com/chinesechongqingdog.htm

Ve kdo kaj o tej pasmi?

Chiba:
Prvič slišim.

Mi pa zgleda kot nek mešanec francoskega buldoga in šarpeja...

ninci:
Za pasmo še nisem slišala sem pa že slišala od ene tuje vzrediteljice za take čudne ponudbe kitajcev. ::) Neke xxy pasme ponujajo po mailih evropskih vzrediteljem v zameno za kakšnega njihovega psa ali da bi z vzrejo začeli v Evropi, ...

Lp nina

Felina:
Meni pa je ta pes full hud...taki alienski..... ;)

Se mi pa zdi, da je po svetu še kar malo morje nekih pasem, ki so kontrolirane in dejansko pasme, pa se pri nas pač niso prijele ali pa še niso prišle do nas (mogoče tudi zato, ker smo zelo ignorantski do vsega, kar ni FCI ali kakšna temu podobna dovolj velika organizacija)....glede na to, da so na teh slikah, kjer so predstavljeni njihovo psi, različni psi in da so vsi nekje skoraj enaki, se mi zdi, da je čist možno, da je to neka pasma, ki je pač pri nas ne poznamo, tudi to je mogoče...zakaj pa ne????

kalsang:
Mogoče, čeprav mislim, da gre za "marketinške" poteze prefriganih in vseh poslov vajenih Kitajcev. Vedo, da smo zahodnjaki mahnjeni na pse in poskušajo na ta račun kaj zaslužit. Čeprav je kitajski dvor imel dolgo tradicijo vzreje pasemskih psov (pekinez, mops, shih tzu, kitajski tempeljski pes itd.), se je ta tradicija in z njo znanje izgubila z revolucijo. Psi so postali simbol buržujev in zato pasemska vzreja ni veljala za in, oziroma so jo zaničevali in se z njo niso več ukvarjali. Zdaj pa, ko je kapitalizem vdrl tudi tja, prekupčevanje s psi cveti, medtem ko prave kinologije tam skoraj ni.

Mislim, da je to čisti nateg in ne ponujanje psov iz resne pasemske vzreje oz. sodelovanja pri pasemski vzreji.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo