Ibiški pes

silver · 20230

kanja

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 07 Februar 2008, 12:24:28
Obracuni na osebnem nivoju me ne zanimajo.
In le upam lahko, da te bo moj "vik in krik" koncno pripravil do tega, da si vsaj malo razsiris obzorja kar se tice pasme Podenco Ibicenco.



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #31 : 08 Februar 2008, 11:03:25
Hrt, ves svoj žolč za članek, ki je sicer lepa predstavitev Malu, zlivaš na novinarko, ki je očitno kriva za vse nedoslednosti, zapisane v omenjeni reviji. Gotovo si je kakšno informacijo našla sama, prepričana pa sem, da so jo pri nastajanju članka vodile besede njenih sogovornikov. Ker so v članku zapisane tudi te, vam je gotovo morala dati tudi članek v avtorizacijo. Močno dvomim, da bi si upala vaše besede kar svobodno in po svoji presoji zapisati. In čudi me, da jo tudi sama obtožuješ trosenja neresnic in neumnosti. Jih torej prepoznavaš v članku? Upam, da se zavedaš, da si morda s svojimi besedami novinarko tudi užalila in da bi lahko le ta odreagirala ali z besnim postom tu (kot ti), lahko bi pa šla tudi v tožbo zaradi blatenja dobrega imena nje in revije. Zanimivo je, da ti lahko žališ druge (novinarko), drugi pa ne smejo tega početi tebi. Res je tudi, da Delo in dom ni strokovna kinološka revija in da nimajo strokovnjaka, ki bi recenziral kinološke članke, a vednarle je predstavitev irskih volčjih hrtov v isti številki iste revije popolnoma druga pesem. Profesionalen opis pasme (in ne predstavnika le te), ki ga je napisal novinar, ki ravno tako ni kinolog, a je informacije za članek dobil od dolgoletnega izkušenega vzreditelja in odličnega poznavalca pasme. Meni osebno se zdi tragikomično dejstvo, da obtožuješ revijo neresnosti, članek pa označiš za spontan in nestrokoven. Članek ni bil mišljen kot predstavitev vašega psa, ampak kot predstavitev pasme. Če bi bila to epopeja Malu, se nihče ne bi ob to spotikal. Tako je pa, če smem uporabiti tvoje besede, predstavljena čudovita pasma na neresen in nestrkoven način, kar je pa skrajno neresno in nedopustno. In mislim, da si s tem svojim prispevkom pokazala vaš odnos do članka kot neresnega in nestrokovnega. In potem me sploh ne čudi, da je nastalo to, kar je. Pa srečno, Neža

Los je car.


kanja

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 16 September 2008, 14:06:29
Bom malo osvežila temo s fotko naše Sie, ki je pred kratkim dopolnila 1 leto.



in še fotografija njenega brata Diega, ki živi na Švedskem.



Se mi zdi, da se že na daleč vidi njuno tesno sorodstvo  :) oba imata namreč tisti navihan pogled iz katerega kar skačejo nagajivi vražički.

In ena fotka našega starejšega Podenca Anuka, ki je mnogo bolj umirjen od Sie (dokler mu v vidno polje ne pride kaksen muc).




ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 22 November 2009, 12:04:38
ooo.... glejo lepotičko :-* :-*

je pa tale tema kar zapuščena



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 22 November 2009, 12:27:39
Anuk ...  :-*

PS: Upam, da mu je lepo.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 22 Avgust 2010, 13:38:55
Da tema ne bo čisto zamrla, nekaj "novih" slik Sie. ;)






gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 13 April 2011, 15:19:57
Prosim za kontakt lastnika Malu ali kontakt kakšnega vzreditelja te prečudovite pasme. Hvala za pomoč. [email protected]



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 13 April 2011, 16:26:10
Kolikor vem, jih pri nas ni. Če ti je kaj v pomoč, vem za eno gospo iz Nizozemske, ki ima psarno in je res zelo prijazna ter z veseljem odgovori na vsa vprašanja v zvezi s pasmo. V 2011 tudi planira leglo.

LP



Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 13 April 2011, 19:18:40
So tudi v Sloveniji ;)
e-mail: [email protected]



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 15 April 2011, 16:21:01
Hvala z gospo Andrejo sva že v kontaktu.