Mozolj? Rana?

Nelly · 2240

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 06 December 2007, 14:50:47
Saj ne vem kako naj dam naslov..

Danes zjutraj je mama psa spustila vn ter se z njim crkljala. Na sencah, par cm od oci je otipala neko bulico, zakatero je najperej mislila da je klop ::), zato je nahitro hotela nekaj mrcvariti (kao klopa spuliti vn)  >:( Pogleda prste na rokah in so bili rahlo rdeci od krvi. Kri ni tekla, je bilo pa rahlo krvavo.

Vceraj tega se ni imel, vsaj jaz nisem opazila, tudi ce bi bilo pa zaradi dlake nebi opazila, sigurno ni bilo krvavo. No, stvar zgleda kot mozolj, premera nekje pol cm in kot bi bila koza obstrgana dol :-\, rdece, rahlo krvavo  ter rahlo zateceno (tisti del, nekje 0,5 cm - 1 cm) koza okrog je ok, predel okrog rane tudi na otip ne deluje bolec, vsaj pes ne reagira. Najprej sem posumila na kaksno poskodbo, ceprav mi ni jasno kje... sploh ce se je to zgodilo ponoci v pesjaku, ni nic takega kamor bi se lahko "nataknil" itd. Ok, moznosti vseeno obstajajo. Sedaj ne vem ali je bila ranica ze prej krvava ali je mama, napol slepa v dobri veri, da mu bo izpulila klopa odluscila kozo stran :-\ Po domace povedano zgleda kot mozolj brez koze.

Ima kdo kaksno idejo kaj bi to lahko bilo? Smo bili ze v nizkem startu, da gremo k veterinarju pa sem si premislila in stvar prestavila na jutri,ce se stvar ne izboljsa. Sedaj razkuzujem z jodom.Lahko razkuzujem naprej ali je boljse da se naslikamo na kliniki? Hja, ko se gre za psa sem panik, meni lahko pol roke manjka pa bom se kar vztrajala da doharja ne potrebujem :P

 


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 06 December 2007, 16:41:11
Jaz nebi paničarila. Čisto možno je, da je bila kakšna mini ranica, pa je krasta padla dol in je malo krvi priteklo.
Jaz bi zadevo razkuževala, mogo daš še malo eteričnega olja čajevca, in če se zaceli je to to.
Pa opazuj in če bo vse vredu potem ni panike.
Moja je imela enkrat na ušesu eno bulico, glih zraven mesta kjer je mesec dni prej fasala klopa. In smo šle k vetu, je pogledal, punktiral bulico, če so slučajno kakšne čudne bakterije not, ni blo nič. Je iztisnil tekočino, mi zaračunal 35 evrov za vse >:( >:( >:( in sve šle domov. Tako da...