Rinina živalska banda

rina · 57949

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
: 04 November 2005, 22:55:53
Da še jaz predstavim mojo živalsko druščino:

Z mano se po Barju in gozdovih potepa škotska ovčarka Witty. :) Ima rodovnik in minimalne razstavne izkušnje. Je ful požrešna in za hrano naredi skoraj karkoli. Je bolj lene sorte, najraje leži med vrati in opazuje dogajanje. Včasih pa se vseeno odloči, da bo šprtnik in takrat ima ogromno energije. Na srehodu nori gor in dol, zahteva da ji nekaj mečem, doma kar naprej prinaša žogo in raznaša najrazličnejše predmete... Drugače pa mora imeti vse pod kontrolo. Če ni vse v najlepšem redu, je treba to popravit. Če se sredi dvorišča znajde kakšna škatla, jo je treba nujno odstranit, ker tja že ne paše.
Pa še ena slika:

Več na http://rina.moj-album.com/album/57379/

Poleg Witty v moji sobi kraljujejo paličnjaki. In to kar tri vrste:
- Indijski: BU! Ime ji je Palca. Jah, ful izvirno. ::) Amapk tako je že dolgo. Je trenutno edina predstavnica te vrste pri meni in tudi najstarejša.

Aja, vsi paličnjaki so samice, ker so samci izjemno redki. Se pa razmnožujejo nespolno, tako da samcev ubistvu ne rabijo. ;D ;D

- Vietnamski: Tej je ime Primer, to je Mali, ta pa naj bi bila Vesolc. Vesolc je brez ene noge (taka je že prišla), ki ji je začela že ponovno rast. :) Me prav zanima kakšna bo, ko bo velika. ;D

- Avstralski, moji najljubši: Ta se je izvalila pri meni, amapk je bila blazno živčna in pojmanimamkako pobegnila. Od takrat je ni več. :( No, potem sem dobila Kravo. Je bila tudi tak micena ko je prišla, ampak je pridna in je zrastla v tako lepotico. Mislim da jo čaka še nekaj levitev, potem pa bo že začela leči jajca. Pred kratkim pa so se ji pridružile še najmlajša in najmanjša Goseničarka, Medoskok in že malo starejša Gašper - Brzojav.

Pa še moja dva akvarija:
- V večjem akvariju imam ustonoše, to so ribe, ki čuvajo svoje ikre in mladice v gobčku. :) Prihajajo pa iz jezera Malawi v Afriki. Meni so ful zanimive, pa še lepih barv so, čeprav imam trenutno samo dve, najbolj običanje vrste. Občasno se pojavi tudi kakšen podmladek. :D

Rastlin ni, ker jih tudi v naravnih habitatih ni, oz zelo malo. Jaz pa se trudim ribam nudit čimbolj naravno okolje, zato oponašam naravo. Tista dva listka v akvariju sta bila poskus, da bi vseeno bila kakšna rastlina (seveda iz Malawija) - zaradi izgleda. Pa se je kmalu pokazalo da je bolj zaradi hrane. Ustonoše so namreč rastlinojede. ;D

- V manjši akvarij je stalno poseljen samo s polži. Pozimi včasih pride prezimovat kakšna majhna zlata ribica iz ribnika. Pa ustonoše, kadar postanejo mame najdejo mir tukaj.

In da bi bila mera polna, imam tudi mokarje.
Kosmatih (razen Witty) in pernatih živalic pa ne smem imet, zaradi alergije. :(

lp, rina

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 04 November 2005, 23:07:57
Hihi luštni...no ne vsi.Brez zamere...vietnamski je brrr.

Me pa spominja na bratovo sobo...le še pajke pa čričke dodamo in odstranimo akvarij...IN TO JE TO :P ;).


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #2 : 04 November 2005, 23:11:15
Pajke že mam. Kadar sesam, pajke pustim. ;D Akvarij je pa itak v dnevni. Drug pa v računalniški sobi. ;D

A Klemen ma tut paličnjake?

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 04 November 2005, 23:28:34
O ,rina tvoja zbirka je prov COOL  :o...sej jst bi tud mel tako zbirko , sam jaz glih ne maram takih živali ( pajki,kače..).... ::) pa sej itak je tud Kingi preveč radoveden....pa kaj veš kaj bi blu  ;)




lp Jure ;)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 04 November 2005, 23:33:40
ej rina ful maš dober akvarij  ;D , a si ga kupila al sama nardila ? witty je tut lepotička ... sam paličnjakov pa drugih žužkov ne maram preveč  :D :P .


LP

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #5 : 04 November 2005, 23:42:43
ej rina ful maš dober akvarij  ;D , a si ga kupila al sama nardila ?

Hm, akvarij bi bolj težko sama naredila. ;D Je bil zlepljen pri steklarju, pa upam da ne bo enkrat samo spuščal. Najkvalitetnejši akvariji (kar se trdnosti in "dolgoživosti" tiče) ima firma Juwel. Za veliiiike akvarije se absolutno splača. Steklar pa mora biti tudi izkušem da naredi kvaliteten akvarij. :) Naš ima še kar debele stene, tako da počil zaradi preobremenjenosti ne bo, bojim se samo da ne bi silikon popustil. Ker je bel, moral bi biti pa črn.


Hehe, meni so pa žužki zanimivi. No, pa saj so mi vsa živa bitja. :D

Pa hvala za pohvale.

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #6 : 05 November 2005, 15:55:02
Rina ... moram reči da imaš neverjetno zbirko domačih živali :)

So pa res teli avstralski paličnjaki (bolj listnjaki ker oponašajo listje) full zanimivi :) niso pa ravno živali za crkljat ne??

Akvarij imaš pa tudi zelo lep ... nasplošno prima.

Mi smo včasih imeli dve želvi rdečevratki v tako majhnem terariju da me je kar malo sram :) Je blo pa noro ko si ji prinesel še živega deževnika ;)

Saj res... s čim se pravzaprav prehranjujejo paličnjaki??

Pa da ne pozabim na Witty... ki je res lepa psička... no pa saj to že veš :) Povrhu vsega je še zmagovalka v foto natečaju za koledar :)

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #7 : 05 November 2005, 19:50:50
Še tole sem pozabila:

Pesjan Witty in pesjanar Rina. ;D ;D

Los je car!


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 05 November 2005, 19:55:00
Hehe, kako lepa slikca! :-* A rutke pa nimate? :-\ ;)
Aja, tvoja živalska banda je super! :)

Lp, Maša



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #9 : 15 November 2005, 14:23:55
RINA MA PA MLADO RIBICO!!!!!! :D :D :D Joj, ko bi vedeli kako sem vesela! ;D

Ko je imela mama ustonoša ikre v gobčku, sem jo presleila v spodnji akvarij, da bi imela mir, da bi lahko v miru skrbela za mladice in jih kasneje spustila. No, in ko jih je spustila jih nikjer nisem našla. Sem mislila da jih je potegnilo v filter. In potem sem razdrla filter, če bi bila slučajno katera kje in ker nobene ni bilo nikjer, sem mislila da jih je pojedla mama ustonoša. (Ker med "nosečnostjo" zelo zelo malo jejo in ko spustijo mladice, se morajo najest za nazaj. Pa sem predvidevala da ta moja ni imela dovolj druge hrane in je pojedla še svoje mladice.)
In sem kar pustila razštelan akvarij. Ugasnjena črpalka, nič filtrirnega materiala, samo pol vode, ugasnen termometer... Sem mela namen spraznit akvarij. In danes samo z očmi ošvrknem akvarij in vidim da nekaj plava! :D :D :D :D Pa sem dobro pogeldala in je bila majhna USTONOŠICA!!!! :D :D :D Sem res ful vesela. Preživela je pri 18 stopinjah (namesto 25) in umazani vodi (no ja, niti ne, ker je živali malo v primerjavi z rastlinami in zato pač rastline lahko očistijo vodo; mišljena je kemična čistoča).

Zdaj sem se naučila, da je ustonoše najbolje pustiti pri miru. Čeprav zgleda da jih ni, vseeno so!
USTONOŠE SO ZAKON! :D

Zdaj ji grem pa akvarij sestavit nazaj. :)

lp, zelo vesela rina :D ;D

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 15 November 2005, 14:49:21
Khm...a to tisti akvarij za katerega včeraj ni bilo časa :P ;D ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #11 : 15 November 2005, 18:46:24
Hm... Včeraj? Pred kakšnim tednom sem stokala da nimam časa da spraznm akvarij. In pol je ostal na pol prazen do danes, ko sem opazila ribico. Zdaj pa je napolnjen. In ko sem še malo bolj pogledala, sem ugotovila da imam TRI MLADIČKE!!! :D :D :D

lp, rina

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #12 : 15 November 2005, 19:49:42
Palca se je zvalila. Stanje je zdej tako:
- 4 avstralski (s tem da grejo 3-je verjetno v šolo)
- 3 vietnamski (en srednji, dva mini)
- 2 indijska (mama in mini hčerkica)

Kaj pa ti?

lp

Los je car!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 15 November 2005, 20:49:19
6 Indijcev

1 odrasu
3 srednje velikosti
2 mikro

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #14 : 16 November 2005, 15:17:51
Rina, probaj jih slikat mlade ustonoške, ker me zanima kako zgledajo :). Je pa lepo, da imajo mladičke, ker pri nas imamo zlate ribice pajčolanke tri leta in do zdaj še niso imele mladičev, so preveč požrešne in vse požrejo :P. Imamo pa sedaj prb. eno leto mladiče modrih rogatcev (čistilci), ti pa zelo lepo skrbijo za ikre in za vse, dokler niso mladiči že dovolj veliki, nekaj jih je najdebelejša pajčolanka Liska že požrla ::).
Paličnjaka sem imela na roki enkrat v šoli v naravi v tretjem razredu, ko sem ga pa dala sošolki na roko, se ji je pa takoj pokakal in polulal ;D ;).
Rina, moram pa pohvalt vašo lepo trato :), nam jo je Nara vso populila >:(.

Lp, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 16 November 2005, 15:29:21
Da ne bomo smetili teme rini - poglej SEM ;)

Lp, Ana



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #16 : 16 November 2005, 17:20:40

Rina, moram pa pohvalt vašo lepo trato :), nam jo je Nara vso populila >:(.

Kje pa vidiš tako lepo trato? ;D ;D ;D A ti jo slikam iz balkona? Je vsa ožgana, ker Witty lula. ;D ;D Pa tudi včasih se jo spravi jest - ampak to se ne opazi dosti, pa še hitro se obraste.
Kako pa jo Nara populi? :o Si sploh ne predstavljam. ???

lp

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #17 : 16 November 2005, 18:29:57
LOL ! naša trava je bila tud čist uničena :o :o :o :o :o :o ...... , sam zdej bomo imeli novo ;) .Upajmo , da ta ne bo  :-\ !


lp Jure


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #18 : 16 November 2005, 19:22:49
Na slikah se vidi lepo trato ;D. Nara pa travo puli s koreninami vred, če je pa pokošena, pa jo še lažje puli :P, in tako rada žveči travo, tko kot ena krava ::).

Lp, Ana



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #19 : 16 November 2005, 19:27:42
Anana to je delal tud King , zdej je pa mal nehal :)

lp Jure


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #20 : 17 November 2005, 14:23:56
lepe slike ;) ma tvoje živalice rina so super  :-*

počohaj jih v mojem imenu

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 18 November 2005, 17:55:34
naša je tut ožgana če se kje indi polula al pa pokaka ... itk pa nimamo bogve kaj trate ... grdo mamo .. trato ..  ;D :D

aja Neyka jutr al pa u nedelo pridem po palčke!!



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #22 : 18 November 2005, 22:27:57
Evo moje mlade ustonošice (Labidochromis caeruleus). Ko bodo zrastle bodo take kot te električno rumene tukaj.

Slike so pa bolj slabe... mi ni lih ratal. :-[ Če kdo sploh najde kakšno ribo. ;D






Ene par jih je pa še tukaj:
http://rina.moj-album.com/album/246718/

lp, rina

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #23 : 22 November 2005, 21:45:39
Rina... a sem jaz prav danes prebral da pri ustonošah je samec tisti ki pazi na zarod?

Torej da jih tudi do 4 tedne prenaša v ustih da se izležejo in med tem časom nič ne je.

LP, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #24 : 22 November 2005, 21:59:21
Kje si to prebral?
Pri nekaterih ustonošah je tako, da za zarod skrbita tako samec kot samica, ampak v ustih ih ima pa vedno samica. Pa nosi jih 3 tedne, ne 4. ;)

lp

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #25 : 02 December 2005, 16:19:16
Veselo oznanjam, da se bo moja banda po vsej verjetnosti kmalu povečala. :D
Zdaj pa ugibajte. :P

lp, rina

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #26 : 02 December 2005, 16:28:34
Kaj a boš dobila novo žival/-co/-ci  :o :o :o :o:o :o :o :o:o :o :o

- psa

-mačko

- ptička/-o

- ribo/-ico

-hrčka

-mors.prašička

-želvo/-ico

Če je kateri od zgornjih odgovorov pravilen mi prosim napiši  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ! ( verjetno druge tudi zanima , a ne ? )

lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #27 : 02 December 2005, 16:39:14
Ena od ustonoš se je spet drstila! :D :D :D Sem ful vesela. :D Samo zdaj ne vem kam naj dam te mladice... Zgleda da bo potreben nov akvarij. :P

Doma pravijo da ne smem imeti mačk, hrčkov, morskih prašičkov, činčil in vseh ostalih dlakastih živali (razen psa), ker sem alergična. :'( Pa ptičev tudi ne pustijo.
Kakšne želvice bi pa že lahko imela, samo so mi bolj pri srcu ribe. :) Pa še lažje jim je urediti primerno domovanje... Kaj vse bi rabila za želvo...uhhh :o

Los je car!


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #28 : 05 December 2005, 16:26:39
rina, a so že kaj zrastle male ustonoške?

Boga ti, meni so delali pri alergologu ta test in mi je pokazalo samo alergijo na muco - 8. stopnja (nekaj takega), pri moji mamici pa je stopnja 30 :o. Kok je pa tebi pokazalo stopnje?

Lp, Ana



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #29 : 05 December 2005, 17:03:09
Rina a bo kej slikic malih ustanošic  ::) .... , če bodo se priporočam ;D .....


lp Jure :)