Psarna Mantera - Vzreja Manchester terierjev

ninci · 6476

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 07 December 2007, 10:53:47
Ime na forumu: Mantera
Ime psarne: Mantera
Vzreja: Manchester terierjev
Internetna stran: www.kar.si/mantera
E-mail: [email protected]


Prva vzreja teh idealnih družinskih psov v Sloveniji. Za vzrejo le-teh smo se odločili, ker so to zares idealni psi za v stanovanje, skoraj ne puščajo dlake, so čisti, niso glasni, nikoli niso agresivni, zato so najbolj primerni za družine z otroci. So izredno hitri in spretni s čimer so presenetili marsikaterega tekmovalca v agilitiju. Ta izredno inteligentna pasma se zlahka nauči številne trike in povelja, kadar pa lastnika ni ob njih, se znajo s svojimi igračkami zabavati sami. Čeprav so lovska pasma, nimajo tako močnega lovskega nagona, pa tudi kadar zavonjajo sled divjadi ali najdejo kakšnega glodavca pod zemljo, ostanejo poslušni in z igro zlahka preusmerimo pozornost nase. Kot pasma so gensko zdravi, tako da jih veterinarji vidijo samo pri cepljenjih ter kasnejših sterilizacijah/kastracijah ali če se kaj poškodujejo. Za plemenjake si izbiram finske samčke, ki so nižji od evropskih vrstnikov, imajo bolj izrazite barve ter simpatičen karakter. Po značaju so to vedno čuječi psi, srednje temperamentni, dobri čuvaji, dobrodušni, vedno pripravljeni kaj početi. Obe moji psički sta mednarodni prvakinji v lepoti, kar potrjuje mojo namero po vzreji kar najbolj tipičnih predstavnikov te pasme. Leglo imamo spomladi, za mladičke pa imam ponavadi rezervacije že leto vnaprej. Bodoče lastnike prej skrbno preverim, saj želim svojim mladičkom zagotoviti kar najboljše domove. Vsak lastnik prejme skupaj z mladičkom vso opremo, hrano za nekaj mesecev ter ima prvo leto brezplačno šolanje pri vzrediteljici, ki se s šolanjem psov ukvarja že preko 20 let. Svoje mladičke redno obiskujem in sledim njihovemu razvoju, njihove uspehe sproti beležim na svoji internetni strani. Z mnogimi lastniki mladičkov smo postali pravi družinski prijatelji. V našem navdušenju nad to pasmo, smo letos izdali koledar te priljubljene pasme ter natisnili majice. Pasma bo predstavljena v reviji Moj pes januarja 2008.