Briketi brez koruze in riža

icor01 · 25590

Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 30 Oktober 2008, 17:34:34
še eno tako hrano sem odkrila- naprodaj v trgovini Aler BTC-hala A.
REGAL
Salmon Bites Holistic

sestava: lososova moka, sladki krompir, ješprenj, ovsena moka, repično olje, korenje, zelena, pesa, peteršilj, solata, paradižnikove tropine, haloge, lecitin, L-lizin,DL metionin, izvleček juke, izvleček školjk, probiotiki, biotin

Te hrane pa ne poznam. Kdo ve kako kvalitetna je?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 30 Oktober 2008, 17:55:19
jaz j etudi še nisem hranila , ampak REGAL  velja za zelo kvalitetno znamko v celoti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 30 Oktober 2008, 20:24:27
Jaz Regal lahko samo pohvalim. Pa še cenovno dostopnejša je.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #33 : 30 Oktober 2008, 21:22:42
Regal, sploh Salmon, z moje strani dobi vse pohvale  ;D



Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 31 Oktober 2008, 12:56:55
Kakšne briketke pa ima Regal (salmon)? So majhni ali ful veliki? So primerni tudi za majhne pasme ali so ful trdi?Ker sploh zdaj ko menja zobe ful težko grize.

Pa še nekaj bi vprašala, a je čudno, če ji kot nagrado oz. priboljšek dajem orehe oz. majhne koščke orehov? Ker jih ima ful rada, pa tudi prenašala naj bi jih dobro.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #35 : 31 Oktober 2008, 13:35:28
Regal Salmon so miceni briketki, verjetno zato, da bi bili primerni za vse pasme... Meni bi bilo sicer bolj všeč, če bi bili malenkost večji, ampak ok- važno, da so dobri  :D
Za orehe se meni ne zdi nič kaj narobe, so vir tadobrih maščob  :)
(ps: Aler ima akcijo za Regal- Divjačina, holistična verzija, ta velika vreča je znižana na 44 eur)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 31 Oktober 2008, 16:32:29
Heilie, v primeru, da bi se odločila za eno od teh hran in bi bili briketi preveliki/pretrdi za tvojo psičko, ti konec koncev še vseeno ostane varianta, da jih preden jih ponudiš namočiš.

...sledi svojim sanjam


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 31 Oktober 2008, 16:44:30
Dina vem, da je to tudi možnost. Samo zdaj, ko je imela te dietične in so bili res zelo trdi, sem ji jih namakala in jih potem ni hotela jesti. Tako, da se bojim, da ji namočeni ne odgovarjajo.
No saj ni panike. Ene od teh bomo poizkusili, za začetek najmanjšo pakiranje in upali na najboljše. Saj če so majhni jih bo pomojem že lahko jedla.
Če jih ne bo hotela jih bom pa podarila naprej, tako kot do zdaj vse kar sem nabavila, pa ne sme več jesti.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #38 : 31 Oktober 2008, 17:06:33
Verjetno ti ni hotela jesti trdih briketov ker je mogoče menjavala zobe? Glede na to da govorimo o mladičku. Tako da če je zobe že zamenjala potem sploh ni panike in jih je sposobna grizti brez težav. Samo ne smeš pustiti da se afna... pri meni tudi ta mala z zelo slabimi čeljusti pregrize vse brikete ki sem ji do sedaj dala, seveda ne smejo biti preveliki oz. predebeli, kar pa nobeden izmed kvalitetnih briketov o katerih tu govorimo, ni.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 31 Oktober 2008, 17:09:04
Aja dietni briketi recimo varianta od Hill's so pa res za eno sr..... Meni je pred leti in veterinar, ko sem peljala ta malo zobke pucati (je miniaturni yorki 1.2, zelooo drobna čeljust) no skratka mi je hotel podturiti Hill'sove dietne brikete za zobe...en briket je bil velikosti skorajda celotne ustne votline psa... :):):)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 31 Oktober 2008, 17:25:20
Če si ji namočila z mlačno vodo in ni hotla jesti bi mogoče poskusila s kakšnim lahkim navadnim jogurtom ali pa ne ravno mastno juho? Če se pa zgolj afna ji pa jaz na tvojem mestu nebi popuščala. A si ji pustila tiste namočene brikete? Ali si ji celo dala kaj drugega, potem ko je zavihnila nos nad ponujeno hrano?

...sledi svojim sanjam


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 31 Oktober 2008, 19:00:20
Stara je 5 mesecev in ravnokar menjava zobeke. Ti dietni briketi Royal canine (mislim da sensitivity control) so res ful veliki in grozno trdi. Tako da prvi dan sem ji jih dala in je enega dala v uste in grizla ene 5 min potem pa obupala, probala še dva in potem pustila. Najprej sem mislila, da samo viha nos in sem pustila, nisem ji dala druge hrane. Naslednji dan isto in sem ugotovila, da jih res ne more zgristi. Potem sem jih namočila v vodo in so se še povečali in postali ful taki kot čigumi. In spet poskusi in jih je kar premetavala po ustih potem pa izplunila in spet pustila. Zdaj pa ne vem ali jih tudi tako ni mogla zgristi (ker sem ga jaz s prsti ful težko pretrgala, čeprav so bili mehki), ali ji niso dišali namočeni. Samo po 3 dneh skoraj nobene hrane sem prešla na kuhane obroke zaenkrat, dokler ne dobim enih normalnih briketov, ki ne vsebujejo koruze, riža in jajc.
Sem pa slišala da ti dietni briketi naj bi bili vedno tako trdi :-\

Bom pri novih, ko jih kupim, poskusila z juho, če jih ne bo mogla gristi, ker jogurta ne sme saj je alergična tudi na kravje mleko.



biba2

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 06 November 2009, 15:11:14
Canidae, Taste of the wild in Power of nature.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #43 : 06 November 2009, 16:38:19
Orijen, ki je popolnoma brez žitaric, gre pa za hrano, iz svežih regionalinh sestavin, zanjo velja tudi vse, kar je spodaj napisano za Acano.


Acana (z verjetno najboljšim razmerjem med ceno in kvaliteto)
Sestavine živalskega izvora v Acani NE VSEBUJEJO etoksikvina, proizvedene so izključno iz živalskih sestavin kanadskega izvora (izjema je novozelandska jagnjetina)  in so preverjeno kvalitete, primerne za prehrano ljudi. NE VSEBUJE koruze, pšenice ali glutena, neustreznih palmovih ali kokosovih olj, stranskih proizvodov živalskega porekla, mesa vzrejenega s pomočjo hormonov, umetnih arom ali konzervansov, genetsko spremenjenih sestavin.