Pomoč pri izbiri imena

malaeva · 198474

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #150 : 07 November 2006, 21:00:04
Xyris - vrsta perunike

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #151 : 07 November 2006, 21:18:00
X-ray (žarek x), Xpress (hitra), Xpression (izraz), Xmas (kratica za božič), Xact (For Me) (točno "ta je za mene"), Xtreme (izredna) ali Xtremity, Xuberant (živahna), Xult (,ki se veseli), Xternal (zunanjost) ali Xterior, Xquisite (izvrstna, izbrana), Xpressive (izrazita), Xport (From Holland ali To Slovenia) ;)

Meni je blazno dobra izpeljanka iz te besede: Xpressionizem---glasbeno obdobje 20.stol :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #152 : 07 November 2006, 21:33:20
Meni je blazno dobra izpeljanka iz te besede: Xpressionizem---glasbeno obdobje 20.stol :)


Glasbeno? ??? A ni blo to bolj na literarnem in likovnem (slikarstvo) področju? No ja, možno, da kar za vse vrste umetnosti.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #153 : 07 November 2006, 22:33:46
Xantusii
Xantholora
Xipholena
Xenospiza

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #154 : 07 November 2006, 22:43:46
Kolko imen  :o ;D

Jaz sem tudi iskala ta čas...tako, da trenutno imam 4 favorite (tudi z vašo pomočjo  ;)) in se seveda ne morem odločit...

Kaj se pa vam zdi oz. kiri je vam bolj všeč?

1. Xact for me
2. Xperience
3. Xciting
4. Xplosive

(sem tudi žrebala in rezultati so navedeni v zgornjem vrstnem redu)  :D



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #155 : 07 November 2006, 22:45:28
Xyris sem tudi jaz našla...ko sem šla brskat za latinskimi imeni v Malo floro Slovenije (poklicna deformacija  :o :P :D)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #156 : 08 November 2006, 15:19:00
Lahko malo imen na C...  ;)?? Prosim



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #157 : 08 November 2006, 15:50:34
Canis, meni so prav vsa všeč, mogoče pa bi izbrala Xact For Me, ampak samo zato, da bi jo potem lahko klicala Act (ker za druga se mi niti približno ne sanja, kako bi se dalo kakšno dobro klicno ime izluščiti, razen če bi jo klicala čisto drugače in ne bi imelo ime nobeno vezo z rodovniškim).

Jackie, zate pa na hitro (nisi napisala, ali za samičko ali za samčka) :-\:
C U When U Get There
Call Me When U Get There
Coco Channel
Chilli Pepper
Cadillac Elegance (ali pa Dealer)
Catch Me If You Can
Crazy Frog
Can Can
C'Mon Let's Dance
Canyon Sunset (ali River)
Call Me ... (npr. Fall, če je jesenski/a)
Camouflage Color
Colors of Rainbow
Clicker Baby/Boy
Coconut Kiss
Cocoa Milk
Coffee Break
Cookie Tuki (/Tookie :P)
Cookie Lookin'



http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #158 : 06 December 2006, 11:54:01
predlogi na A iz teme o dogicah ;)
Citiraj
Imam mitološki slovarček, pa so kar po abecedi imena, pa jih samo prepišem:
-mitologije bljižnega vzhoda: anu, abzu, adad, apsu, ašur, aruna, anunaki, astarta,
-egipčanska mit.: amon, amun, anat, apis, aton, ator, anubis, amon-raa.
-grška mit.: argonavti: aiet, argo, admet, aietos,
  bogovi in boginje: ate, ares, afaja, atena, apolon, astrea, artemis, afrodita, artemida, akslepij, amfitrita, avksesija, anadiomene,
  hčere in sinovi: agava, antiopa, ariadne, antigona, andromeda,
  kralji in kraljice: ajet, admet, atrej, avgij, agenor, aietos, amfion, alkinoj, alkinoos, agamemnon, amfitrion,
  ljubice in ljubimci: akis, atis, adonis, antiopa, ariadn, antinoos,
  nimfe: aretusa
  trojanska vojna: ahil, ajas, ajant, atenor,
  žene kraljev in drugih junakov: aeropa, alikione, alkmene, alkestis, andromaha,
  razno: arahne, amaltea, ambrozija,
-indijska mit.: agvi, amrita, ardžuna, avatara,
-svetopisemske osebe: abel, agej, adam, amos, aron, abadon, adonai, abraham, absalom, ahasver, asmodej,
-rimska mit.: amor, avrora, amoreti.
Zanimivo je, da pri Slovanih in Slovencih ni imena na a.
Lahko vidiš, kje so že nekateri izbrali svoja imena. Dobro izbiranje Grin

Lp nina



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #159 : 08 December 2006, 15:17:08
Mene pa zanimajo imena za AM...ni važno za psa ali psico :P.
Zanekrat imam:
*Sindy
*Cinderella
*Tiffany
*Luminosa
*Lucky
*Alaska


Ampak sme čist brez domišlije :-\.A ima kdo kakšnega lepega?

ajša(življenje v hebrejščini)
šaja
viva(živa po špansko)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #160 : 08 December 2006, 15:24:52
Iščem ime za rottiko...

na naslednje 3 črke: Q, R, S . Ime naj vsebuje črko R, razen pri imenu, ki se na to črko že začne, to ni tako pomembno. Pa še ena želja - ime naj ne bo predolgo, prednost imajo tista, ki so hkrati klicna. Hvala že vnaprej za vse predloge.


suri-vrtnica



kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #161 : 08 December 2006, 22:51:30
Q: q'ero- inkovsko ime;   qilin, qin -kitajski imeni
R: -grška mitologija: giganti-retos, troj.vojna-resos, rea-zevsova mati,
    -rim.:regul, rem, romul, rumina,
S:-grška mit.: siringa-nimfa, selena- boginja lune, santos- rečni bog, sirius- orionov  lovski pes, sirena- boginja, ki je zapeljevala s petjem
    -rim.: saturn- bog
    -slovanska m.: svarog- bog sonca, stribog- bog vetrov
    -hindujsko: surja, suri, surt
    -melanezijsko: sirini
AM: amrita- božanski napoj nesmrtnosti- indij., amon- egip. kralj bogov, amon-raa- bog sonca

Lp, T.



dog_lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • mali čopko-NELI
Odgovori #162 : 01 Januar 2007, 20:26:23
jst dobim psa in bi rada predlog imen. ni važno na ktero črko!!  ;D :)  ;)  al pa če veste za kako dobro spletno stran s pasjimi imeni!

I love dogs!
Shih tzuji imajo telo psa, mačji karakter in levje srce.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #163 : 03 Januar 2007, 09:09:20
jst dobim psa in bi rada predlog imen. ni važno na ktero črko!!  ;D :)  ;)  al pa če veste za kako dobro spletno stran s pasjimi imeni!

Preberi kakšno stran nazaj je kar nekaj predlogov. Katere pasme pa bo pesjan? (mi potem hitreje kaj pade na pamet  :))

Lp nina

p.s. piši slovensko in ne v slengu



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #164 : 03 Januar 2007, 12:32:47
jst dobim psa in bi rada predlog imen. ni važno na ktero črko!!  ;D :)  ;)  al pa če veste za kako dobro spletno stran s pasjimi imeni!

vtipkaj na google pasja imena. :)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #165 : 03 Januar 2007, 15:27:39
lenny
lexy
lorry
taly
kaly
kaya
lili vanili(hehe ;D )
kily
vily
sindy
sendy
foks(za foksterierje)
tisa
tesa
tiara
kiara
tyson
keira
twinkle
tutti-frutti
banditt
charlotte
hotdog(  :D )
snoopy
akira
kermit
miss pigy
lassie
lucy
pax
sassy( klicno sas)
lina
lena
lona
honey rider
twister
tornado
cyclone
xena
zena
zen
lucky
mapet
wuffy
xerox
bomb
scooty
misty
jake
rose
nikky(klicno najki ali niki)
papageno
angel of paris
libby
becky
kati
para pa
gabriele
gabby
tibby
carry

to je vse kar sve se spomnile.


p.s.vem da je več ženskih imen kot moških ampak za samce se mi niso zdela tako dobra in oprostite ker so pomešana :-[  :)



dog_lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • mali čopko-NELI
Odgovori #166 : 05 Januar 2007, 15:34:06
hvala za fuuuuul dost predlogov imen :)ja za vse ki vas zanima, bo psička!!! :P

byby



p.s. in zakwa nej ne bi pisala v kokr jst hočm??? sej ja žvimo v Sloveniji, mamo svoje pravice pa lohk se izražam kokr hočm! kwa pa recim Hagrid iz Harry Potterja k tut ne gvari čist slovensk pa ga koj vsi bralci zastopmo!!! mal pregrunti, plis pa itak me vsy pol ludi zastop k je itaq skor polovica mlajših od 25 let!!! pa mal se sprost... kwa si tok nataknena??? mal posluš goworico drugih boš widla noben ne gvari več čist slovensk..še naša toršica za slovenščino NE!!! a ne, folk??
sam powem kwa mislim!!! ;) :)  ::)



I love dogs!
Shih tzuji imajo telo psa, mačji karakter in levje srce.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #167 : 05 Januar 2007, 15:54:49
dog_lover (skoraj) nihče tukaj ne piše popolnoma slovensko ampak tvoje pisanje pa res ni za brat. V pravilih, preden se prijaviš na forum je napisano da se piše slovensko. Določena pravila je pač treba upoštevati za dobro počutje vseh okrog sebe (egoizem ni ravno modern) btw dretje na Ninci (ki se mimogrede ni razbrjala ali bila nataknjena česar jo obtožuješ ampak te je samo prijazno opozorila) odsvetujem.

Za primerjavao kako se bere tvoja pisava prevedi tole:

K gri umrola pu lujtri pa pride na umar pa dual mutk vrže k vče ukpavat.

Pa si zamisli kako bi bilo če bi vsi pisali tako.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #168 : 05 Januar 2007, 15:55:37
dog_lover, preberi si pravila pisanja in obnašanja na forumu.... ;)

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=504.0



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #169 : 05 Januar 2007, 16:11:46
p.s. in zakwa nej ne bi pisala v kokr jst hočm??? sej ja žvimo v Sloveniji, mamo svoje pravice pa lohk se izražam kokr hočm! kwa pa recim Hagrid iz Harry Potterja k tut ne gvari čist slovensk pa ga koj vsi bralci zastopmo!!! mal pregrunti, plis pa itak me vsy pol ludi zastop k je itaq skor polovica mlajših od 25 let!!! pa mal se sprost... kwa si tok nataknena??? mal posluš goworico drugih boš widla noben ne gvari več čist slovensk..še naša toršica za slovenščino NE!!! a ne, folk??
sam powem kwa mislim!!! ;) :)  ::)

Slovenksa abeceda ne pozna črke W!

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #170 : 05 Januar 2007, 16:44:06
p.s. in zakwa nej ne bi pisala v kokr jst hočm??? sej ja žvimo v Sloveniji, mamo svoje pravice pa lohk se izražam kokr hočm! kwa pa recim Hagrid iz Harry Potterja k tut ne gvari čist slovensk pa ga koj vsi bralci zastopmo!!! mal pregrunti, plis pa itak me vsy pol ludi zastop k je itaq skor polovica mlajših od 25 let!!! pa mal se sprost... kwa si tok nataknena??? mal posluš goworico drugih boš widla noben ne gvari več čist slovensk..še naša toršica za slovenščino NE!!! a ne, folk??
sam powem kwa mislim!!! ;) :)  ::)

Ko je ninci nataknjena kdo leti iz foruma  >:D;) Tako da če želiš tukaj sodelovati se pač poskusi držati pravil, vsi se jih poskušamo vsaj približno, da je sodelovanje na forumu čim bolj prijetno in uporabnikom prijazno. Če se ti zdi, da so pravila krivična do uporabnikov, povej to drugače. Imaš temo kritike in pohvale, kjer lahko brez problema izraziš svoje mnenje in nezadovoljstvo nad delovanjem in pravili tega foruma, pa bomo predebatirali kaj in kako. Lahko tudi v Neykinem jeziku, ki ga mimogrede ne razumem niti malo ;D 8)

Lp nina



dog_lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • mali čopko-NELI
Odgovori #171 : 09 Januar 2007, 17:17:10
NISEM EGOISTIČNA, ampak samo naravnost povem kaj si mislim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! In to je pač moje mnenje!!!!! jaz sem pač taka, kaj moreš!!!!!! in nasploh stojim za svojimi dejanji!!!!
sploh pa sem najbrž edina na tem forumu, ki vsaj povem vsakomur, kar mu gre, nisem takšna, da bi se vsem prilizovala vsepovprek!!!!

p.s. vem, kaj si napisala, Neyka!!! PREVOD: ko gre mravlja po lojtri, pa pride na omaro, pa vrže motiko dol, ker hoče okopavati.
 :P

I love dogs!
Shih tzuji imajo telo psa, mačji karakter in levje srce.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #172 : 09 Januar 2007, 17:26:40
sploh pa sem najbrž edina na tem forumu, ki vsaj povem vsakomur, kar mu gre, nisem takšna, da bi se vsem prilizovala vsepovprek!!!!
Ne, nisi edina na tem forumu, ki pove vsakomur kar mu gre, ker ti je že nekaj ljudi napisalo kar ti gre. In niti eden se ti ni prilizoval.  Kvečjemu obratno >:D :P
Torej kaj gre tebi? Piši slovensko, razumljivo in razločno, če hočeš sodelovati na tem forumu. Če ne boš pisala razumljivo, bodo sledile posledice, za katere se bodo odločili moderatorji in administrator.
In si predstavljaš kam bi prišli, če bi vsi tako pisali kot ti? Si predstavljaš, da začnejo prekmurci pisati po svoje, pa primorci, gorenjci, dolenjci, štajerci, korošci... Nastal bi Babilon in forum sploh ne bi bil več smiselen. Zato ker forum združuje toliko različnih ljudi, se moramo vsi potruditi po svojih močeh, da se med seboj razumemo in upoštevamo pravila.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #173 : 09 Januar 2007, 17:52:05
dog_lover, ne želim biti nesramna in tega ne jemlji osebno. Strinjam se z ostalimi, da bi bilo lepo, če bi pisala v slovenščini, ker drugače je vse precej neberljivo. Če so pravila taka, so taka ali pa pojdi svojo slabo voljo stresat kam drugam. Saj nisi sama na forumu. In pisanje v lepem slovenskem jeziku še ni prilizovanje.

Kristinca & Florinca


dog_lover

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • mali čopko-NELI
Odgovori #174 : 10 Januar 2007, 14:28:40
LOL, ej.... samo nekaj poveš in že zaženeš vsesplošno paniko!!!!! mislim........... ??? a bi me zdaj nehali kritizirat pa mi končno dali še kakšen predlog imena..... ::) ??? :) ;)

I love dogs!
Shih tzuji imajo telo psa, mačji karakter in levje srce.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #175 : 10 Januar 2007, 14:32:41
Zakaj pa zdaj pišeš slovensko?

A te je strah da bi te z foruma vrgli? Mislim prvo nekaj govoriš da ti boš govorila kot boš hotela - a si zdej spremenila mnenje?

Dej nauči se obnašat ženska !

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #176 : 10 Januar 2007, 14:39:28
Izgleda, da je dog_lover doumela, da se s takim pisanjem na forumu ne pride daleč in se je odločila, da bo pisala po naše - se pravi razumljivo. :)
Sedaj pa bo po moje najbolje, da ji vsi oprostimo in damo še eno priložnost in ne nadaljujemo to prerekanje v nedogled, ker s tem samo smetimo temo in forum... ;)

Dog_lover tukaj boš mogoče našla kakšno ime, ki ti bo všeč...
http://www.terrificpets.com/dog_names/

Lp,
Tina



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #177 : 10 Januar 2007, 14:43:14
Ja sej ji oprostim tudi jaz...

dog_lover Dobrodošla na forumu!

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


ursa94

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 06 Februar 2007, 14:25:04
Whiteangel                                      Xian, Xara, Xnor  :D
Whiteheaven
Wiki                                                 Atena, Apolon, Ares
 ;D
                                                      Kiri, King, Kong
ali pa
                                                     Demon, Dark, Domina (ali Domino)
Satan
Sultan                                             
Satira
 ;D


upam, da sem ti vsaj malo pomagala 8)

če želiš imeti pravega in iskrenega prijatelja....si kupi psa


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #179 : 07 Februar 2007, 21:27:25
ajša(življenje v hebrejščini)
šaja
viva(živa po špansko)
vida je pa recimo življenje po špansko,(zdaj bo vse pomenilo nekaj po špansko)amor ljubezen ,diablo vrag vražiček (samo to je bolj ime za konja po mojem),shad...

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***