Pit bull terier

puppa · 253883

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 15 Marec 2006, 16:45:00
Tule: http://ava.rtvslo.si/ava/media?action=play&mediaId=2542001  si lahko pogledaš odlomek.

Lp nina

se opravičujem ker je off topic, samo zanima me če mogoče veš kje se najdejo takile posnetki? vem da je bil v oddaji dobro jutro predstavljen aljaški malamut pa me zanima če kdo ve link od filmčka.


hvala in lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 15 Marec 2006, 17:07:12
Lp. moja sošolka se je znašla v eni zoprni situacij,i in more na žalost "oddati" svojo psičko za kakšen mesec ali dva. Ali koga zanima?

Objavi se na www.slo-apbt.com/forum .

Lp



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #32 : 15 Marec 2006, 19:35:19
ja, ampak če hočem moram biti registrirana :P


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 15 Marec 2006, 19:39:48
ja, ampak če hočem moram biti registrirana :P
registracija je pa res najmanjši problem  :) pa še zastonj je... ampak psička se sploh ne oddaja za stalno če se ne motim....  :-\  ne vidim smisla v tem da psa daš nekomu ki ga ne poznaš za dva meseca in ga potem vzameš nazaj... dva meseca je kar dolga doba...  ::)



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #34 : 16 Marec 2006, 15:09:57
sej jaz to vse vem... ::) tud meni ni všeč, da tako delajo z njo, samo jim ne preostane drugega. Če bi lahko bi jo jaz vzela, samo so pa moji starši proti :-\


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #35 : 09 November 2006, 22:38:22
O tej pasmi je veliko zgrešenih "mitov".

To nazorno prikazuje sledeči video:

http://gprime.net/flash.php/thepitbullproblem

VENDAR POZOR! Video vsebuje krute prizore, zato ni primeren za otroke, mladino in nežne duše.

Tudi sama, ki sem že staro "tele", sem se razjokala zraven, je pa zelo poučno. :'(

Potrebujete tudi nekaj znanja v angleščini.

Jaz tut zmer jokam k gledam ta filmčk, že ko poslušam to pesm k jo  imam na rač. mi grejo solze ven.
Sem pa šla pogledat na internet besedilo te pesmi in je točno paše zraven..čist za k slikcam res :'(



Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 10 November 2006, 09:20:10
Potem ti lahko takoj odgovorim da pitbula nebos imela, vsaj ce se ti gre tako zelo za karakter, kar se standarda tice pa so nekateri  zelo blizu, tudi moj.
Pit bulla v pravem pomenu besede se da dobit, vendar ne v Sloveniji. Je treba mal čez meje pogledat.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #37 : 10 November 2006, 16:40:12
Sem pa šla pogledat na internet besedilo te pesmi in je točno paše zraven..čist za k slikcam res :'(

Ja besedilo je ful za zraven... pa še lepo je  :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #38 : 19 Avgust 2007, 20:22:24
O tej pasmi je veliko zgrešenih "mitov".

To nazorno prikazuje sledeči video:

http://gprime.net/flash.php/thepitbullproblem

VENDAR POZOR! Video vsebuje krute prizore, zato ni primeren za otroke, mladino in nežne duše.

Tudi sama, ki sem že staro "tele", sem se razjokala zraven, je pa zelo poučno. :'(

Potrebujete tudi nekaj znanja v angleščini.




ok malo pozno sem videla to temo  :-[  ampak moram povedat - tale filmček je čista resnica..  pa saj ne samo za pitbule, kar vse te bull pasme odrivajo, češ 'nevarni so'...  bedarija, pes je tak kot ga vzgojiš. In ker imajo ti psi tak sloves si ga ponavadi omislijo le ljudje ki se hočejo okrog hvalit kakšnega hudega psa imajo in ga potem v skladu s tem tudi vzgajajo. Bolano  :-X   
Bull pasme imajo ob pravilni in neagresivni zgoji zelo visok prag za bolečino in so iz tega veliko bolj primerne za majhne otroke, ki včasih malo močneje potegnejo ali objamejo psa, kot naprimer kakšni terierji (sploh višavskega si omislijo ker je to tak lepi kuža pa prjazn pa ne vem kaj.. še vedno je terier  ;)  potem pa zgroženo gledajo kako je mali pes pokazal zobe..)

Meni osebno so pit bulli izredno všeč. In mi vsakokrat kri zavreje ko kdo omeni da je to 'nevarna pasma'  >:(   ja saj je, če bi gledali samo pse v lasti 'monsterjev'..  Pa na srečo se najdejo tudi ljudje ki pokažejo kakšen je ta kuža v resnici in brez agresivne vzgoje  :)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 20 Avgust 2007, 09:56:45
Pit bulla naj bi vzeli predvsem ljudje ki se zavedajo, da se pes v prihodnosti mogoče ne bo razumel z drugimi psi in jim je bolj pomemben njegov odnos do ljudi. Rabi pa kot vsaj pes dosledno vzgojo, šolanje in veliko ukvarjanja z njim, saj so večinoma energijske bombice. S pravo motivacijo so zelo učljivi in dobri delovni psi, ki so zmožni vse od reševanja in celo paše. Kdor hoče zvedeti več o pasmi si lahko ogleda tudi stran Diane Jessup http://www.workingpitbull.com/ (samo v angleščini)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #40 : 19 Oktober 2007, 22:16:12
Pit bull terier je nastal z križanjem bulldoga in terierja.Ta križanja so uporabili pri tekmovanjih-lovih na podgane.
Pri takih tekmovanjih so stavili na to kako hitro pes ubije določeno število podgan.
V Angliji je bil popularen pri pasjih bojih,vse do leta 1835,takrat so jih(v Angliji) namreč prepovedali.
1898 je Mr. C. B. Bennett ustanovil UKC(Unioted Kennel Club).To je bilo prvo društvo oz. klub v katerega je bil vpisan.
Prvo registracijo je imel Rüde Bennett´s Ring.UKC je objavil tako pasemski standart kot pravila za pasje boje.
1909 je Guy McCord ustanovil ADBA(American Dog Breeder's Association).Tudi ti so registrirali APBT.
Pasmo je leta 1936,"sprejela" tudi AKC.
............................. .........
Pit bull je kompakten pes (višina do 36cm in teža 30kg).Njegova dlaka je kratka,svetleča,dovoljene so vse barve.(razen merle)
Modre oči po novem UKC in ADBA-standardu niso dovoljene.

Zaradi priljubljenosti v pasjih bojih,ta pasma ni najbolje priljubljena.Velja kot nevaren in agresiven.
Vendar je lahko ob primerni vzgojiprijazen in popolnoma neagresiven družinski pes,lahko ga izšolamo celo za terapijskega psa.

    * United Kennel Club (UKC)
    * American Dog Breeders Association, Inc. (ADBA)
    * American Pit Bull Registry (APBR)
    * All-American Pit Bull Association Inc. (A.A.P.B.A.)
    * American Rare Breed Association (ARBA)
    * Bona Fide Kennel Klub(bfkc)

Prevedenih le nekaj stavkov iz wikipedie. :)

Lp Alja



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #41 : 21 Oktober 2007, 14:57:33
naši sosedi imajo tut tega psa in je zlo napadalen do drugih psov.enkrat je čist raztrgal enga psa da je umru. :'( pa še včasih ga je uporabljal za pasje boje  >:(.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #42 : 21 Oktober 2007, 14:57:55
Raztrgal ga je zaradi pasjih bojev-če bi ga v preteklosti imeli odgovorni ljudje,ki bi ga imeli radi in ga ne bi imeli za pasje boje bi lahko ob primerni vzgoji bil
čudovit družinski pes...::)  :-\ Res škoda... :(

lp



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 22 Oktober 2007, 11:20:09
naši sosedi imajo tut tega psa in je zlo napadalen do drugih psov.enkrat je čist raztrgal enga psa da je umru. :'( pa še včasih ga je uporabljal za pasje boje  >:(.

To se dela, ker lahko vsak idiot kupi ala slovenskega pit bulla za cirka 100-150€.


Raztrgal ga je zaradi pasjih bojev-če bi ga v preteklosti imeli odgovorni ljudje,ki bi ga imeli radi in ga ne bi imeli za pasje boje bi lahko ob primerni vzgoji bil
čudovit družinski pes...::)  :-\ Res škoda... :(

lp

Se podpišem pod tole.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #44 : 22 Oktober 2007, 12:07:26
sem si ogledala filmček....groza....ampak sem se prov prisilila, da si nisem vmes zaprla oči ali takoj zaprla oknček.... :'( :'( :'(

malo prebiram še vaša mnenja...in se strinjam, da ponavadi pridejo v medije tisti psi, ki imajo žal napačne lastnike in pride do kakšnih napadov na človeka alii drugega psa.

se mi zdi, da bi bilo fino, če bi se lahko lastniki teh pasem (lastniki, ki obvladajo njihov karakter in svojega psa na sploh) združili in morda napisali en POŠTEN članek medijem, morda organizirali kako srečanje teh pasem s kakimi igrami in podobno, ter istočasno povabili kakšne televizijske kamere, da posnamejo tak dogodek in to tudi potem predvajajo po televiziji.
se mi zdi, da bi ljudje s časoma drugače začeli gledati na te pasme, ko bi videli, da če pridejo v prave roke so lahko največji cukri, mali razvajenčki kar si lahko sploh misliš. ::)

ampak potrebno bi bilo poudarjat, da je pomembno, da je lastnik pripravljen se ukvarjat in vzgajat psa ter se tudi sam začeti učit z njim.


tako, sem mnenja da danes veliko vplivamo z mediji na ljudi ... in glede na to, da jih mediji strašijo z nevarnimi pasmami in njihovimi napadi, se mi zdi prav da jih tudi mi, ki vemo da niso vsi psi za v isti koš, lahko poučujemo v kontra smer ::)

ampak spet...to je le moje mnjenje  :-[



LPmaja



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 22 Oktober 2007, 14:05:20

se mi zdi, da bi bilo fino, če bi se lahko lastniki teh pasem (lastniki, ki obvladajo njihov karakter in svojega psa na sploh) združili in morda napisali en POŠTEN članek medijem, morda organizirali kako srečanje teh pasem s kakimi igrami in podobno, ter istočasno povabili kakšne televizijske kamere, da posnamejo tak dogodek in to tudi potem predvajajo po televiziji.
se mi zdi, da bi ljudje s časoma drugače začeli gledati na te pasme, ko bi videli, da če pridejo v prave roke so lahko največji cukri, mali razvajenčki kar si lahko sploh misliš. ::)

ampak potrebno bi bilo poudarjat, da je pomembno, da je lastnik pripravljen se ukvarjat in vzgajat psa ter se tudi sam začeti učit z njim.

Včasih imamo piknike, drugič se dobimo posamezno.
V prispevku na televiziji pa so nekateri iz našega (www.slo-apbt.com) foruma tudi že bili.
Članek o Ameriških staffordširskih terierjih (sorodni pasmi) pa je ta mesec izšel v reviji Moj Pes.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #46 : 22 Oktober 2007, 17:06:23
Super!!  ;D ;D ;D

samo vseeno se mi zdi, da niti nevemo da se to dogaja....ker jaz nisem vedela, do sedaj...morda vseeno malo več reklame ne bi škodilo? ;)


LPmaja



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #47 : 22 Oktober 2007, 17:12:44
ja njegov lastnik je res ...



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #48 : 22 Oktober 2007, 17:14:10
Pa še spodbuja mu napadalnost ker mu daje še čist krvave kosti  >:(



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 22 Oktober 2007, 17:59:32
Pa še spodbuja mu napadalnost ker mu daje še čist krvave kosti  >:(

Daj ne seri s takimi. Moja pitbullka tudi žre surovo meso, pa ni še nobenega psa raztrgala, pa tudi koga drugega ne.
Ta mit o krvavem (surovem) mesu je popolnoma primerljiv z mitom rasti kosti v možgane in z mitom, da so vsi pitbulli rojeni killerji.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 22 Oktober 2007, 19:24:12
Pa še spodbuja mu napadalnost ker mu daje še čist krvave kosti  >:(

To je isto, kot da bi pes izključno na rastlinski hrani bil totalna mazica.  :D
Čist za informacijo, nekateri psi surovega mesa tudi povohajo ne.  8)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 22 Oktober 2007, 19:25:34
Super!!  ;D ;D ;D

samo vseeno se mi zdi, da niti nevemo da se to dogaja....ker jaz nisem vedela, do sedaj...morda vseeno malo več reklame ne bi škodilo? ;)


LPmaja

Zato pa je forum.
Reklama pa ali stane ali pa vzame veliko časa, katerega marsikdo nima.
Pa še to, pravi ljubitelji nas vedo najti.  ;)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #52 : 22 Oktober 2007, 19:54:54
Daj ne seri s takimi. Moja pitbullka tudi žre surovo meso, pa ni še nobenega psa raztrgala, pa tudi koga drugega ne.
Ta mit o krvavem (surovem) mesu je popolnoma primerljiv z mitom rasti kosti v možgane in z mitom, da so vsi pitbulli rojeni killerji.


ampak pont je v tem da ga je lastnik uporabljal za pasje boje in ga spodbujal do napadalnosti z temi kostmi. ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #53 : 22 Oktober 2007, 19:57:13
s kostmi nič ne spodbujaš. A pol to pomeni, da če učiš, da vleče in grize igračko, bo tudi pse ali ljudi?

Kosti res nimajo nič veze, še manj, da so surove. Z vsem ostalim je pa verjetno res spodbujal agresivnost.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #54 : 22 Oktober 2007, 19:58:00
aja pa neme razumet narobe.ne mislim da so vsi pitbuli napadalni.poznam kar nekej pitbulov ki so dobro šolani in vzgojeni ter prijazni. ::)



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #55 : 22 Oktober 2007, 20:03:37
pa ne mislim da mu da krvavo kost.on mu jo da pred pesjak kjer ne more doseči in jo lahko sm voha kri.pa da mu celga mrtuga goloba ki ga obesi na ograjo in je ps ne more doseč.in še povno takih stvari. >:(



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #56 : 22 Oktober 2007, 20:07:19
Čist za informacijo, nekateri psi surovega mesa tudi povohajo ne.  8)

npr naš  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 22 Oktober 2007, 20:10:08

ampak pont je v tem da ga je lastnik uporabljal za pasje boje in ga spodbujal do napadalnosti z temi kostmi. ;)

pa ne mislim da mu da krvavo kost.on mu jo da pred pesjak kjer ne more doseči in jo lahko sm voha kri.pa da mu celga mrtuga goloba ki ga obesi na ograjo in je ps ne more doseč.in še povno takih stvari. >:(

Oprosti, serješ klanfe.
Psov se za boje ni, se ne in se ne bo treniralo tako. Kosti, kri, draženje ipd. nimajo nič skupnega s treningom za pasje boje.
Je to provokacija ali samo poslušaš babje čenče?


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #58 : 22 Oktober 2007, 20:19:25
sicer pa se mi zdi, da če koga vidiš, da svojega psa sili v pasje boje - sej ga vendar lahko prijaviš? kakšni policiji, veterinarski upravi??? kaj sploh lahko storiš??  ??? ??? ???

v ameriki imajo ful fajn pošlihtan, vsaj kolikor se vidi na National Geographic-u. Je res da je amerika ogromna v primerjavi s slovenijo, in da je tam tudi mnooooooogoooo večje število hišnih ljubljenčkov, ki trpijo pri nevestnih lastnikih. ampak se trudijo, in tudi kaznujejo z zaporom, denarno kaznijo in javnimi deli. se mi zdi da bi to potrebovali tudi tukaj...




Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 22 Oktober 2007, 20:53:13

v ameriki imajo ful fajn pošlihtan, vsaj kolikor se vidi na National Geographic-u. Je res da je amerika ogromna v primerjavi s slovenijo, in da je tam tudi mnooooooogoooo večje število hišnih ljubljenčkov, ki trpijo pri nevestnih lastnikih. ampak se trudijo, in tudi kaznujejo z zaporom, denarno kaznijo in javnimi deli. se mi zdi da bi to potrebovali tudi tukaj...



Oprosti ampak Amerika to "šlihta" z BSL (breed specific legislation; po slovensko Zakon o prepovedi nevarnih pasem psov) in se na stotine pit bullov pobije oz. izžene iz regij kjer stopi v veljavo tak zakon.

Pri nas še inšpekcija ne opravlja svojega dela, tako da je žal že sama misel na take ukrepe brezvezna oz. brezpredmetna. Je pa tako, te organizacije, ki jih ti vidiš na TV se vse financirajo iz prostovoljnih prispevkov. Pri nas pa še zavetiščem primanjkuje prostora, kaj šele denarja.


CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/