Pit bull terier

puppa · 254820

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 01 Februar 2013, 16:27:34
Kaj ti da pa mislit, da oseba ki sprašuje po pitbullih, avtomatično hoče psa za boje?  ??? Pa dobit pitbulla iz USA verjetno ni nič drugače, kot s katerokoli drugo pasmo, samo ponavadi vzreditelj hoče tudi osebni kontakt, kar pa cenovno precej nanese in se ljudje pač raje za bližje države odločajo. Govorim seveda o ljudeh, ki imajo pse radi, ne o backyard dog fighting breederjih.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #481 : 01 Februar 2013, 17:28:29
Pravi "tip" pitbula je samo eden. In nikjer ne piše, da če neka oseba kupi pitbula borbenih staršev, da mora ali pa bo v borbah tudi sodeloval. Vsi ostali "pitbuli" so zgolj "pitbuli" in nič kaj drugega.

Moram napisati, da mrzim besedo "backyard". V Ameriki poteka tisti pravi dog fighting v večji tajnosti in večjem profesionalizmu, kot pa posli z drogo. Tega je danes še več, kot ga je bilo nekoč, le da je vse v popolni tajnosti. Obstajajo pa seveda backyard dog fighting breederji, ampak ti še zdaleč nimajo resnih pitbulov, ampak vse drugo kar je mogoče. Takšni psi resnih dogmanov ne zanimajo in backyard breederjem pravijo da so tretja liga. Tako da če želi kakšen dogman užaliti drugega dogmana, mu reče, da je on tretja liga.

Saj na Balkanu je zgodba podobna, le da tu ne potrebuje biti vse v takšni tajnosti, ker v Bosni so dobili fajterje sredi meča in po parih dneh so jim vrnili pse. Pa takšnih prigod je še vse polno. Ena je še, da so na polno lovili policaji vozilo, v katerem sta bila dva človeka s pitbulom in ko so ju ustavili, so jima premetali cel avto. Ko je policaja eden od teh dveh človekov vprašal, kaj je narobe, je policaj dejal, da njim je bilo sporočeno, da je v avtomobilu večja količina denarja in da vejo, da sta imela psa v borbi, ampak da se jim za pse jebe in da so ju ustavili zgolj zaradi denarja (ki pa ga itak nista imela). Pa še polno je tega, samo se mi ne da pisati in tudi dvomim da koga zanima.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 01 Februar 2013, 18:04:38
Meni je samo žalostno in mi že gre na živce, da moraš vedno vse obrnit na boje in okoliščine ter pse, ki se bojujejo... Da moraš ti deznficirati kao to temo... Saj ta tema ni namenjena poveličevanju "pravih pitov" (kot ti praviš), ampak pač še čemu drugemu... Meni se pa ljubi pisat, niti kaj pogovarjat, ker vedno vse obrneš na boje.. Tukaj itak lahko vsak sodeluje, pa ni važno kakega psa ima, pa lahko trdi, da ma pita, ker mu je pač podoben, saj nima FCI rodovnika, vsi ostali so pa med večino ljudi bolj kot ne nepoznani...
Nevem no... Saj pa lahko še kaj drugega se pogovarjamo ko pa o bojih in kak so fajn tile šampijoni, jooj kak majo fajn življenje... Sicer pa lahko so v Ameriki boji še na takem nivoju, ko so še vedno boji in to delajo pač izmečki človeštva, ki mislijo samo na denar...



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #483 : 01 Februar 2013, 18:30:28
Kak fajn je posploševat. :D :D



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 02 Februar 2013, 06:58:04
Organizacije, ki ocenjujejo pitbule glede na njihov izgled, imajo malo zgrešeno politiko. Tako AKC kot ADBA imata med registriranimi pitbuli tudi ameriške bully-je. Toliko o verodostojnosti njihovih rodovnikov.

In nikjer nisem napisal, da v tej temi ne sme sodelovati vsakdo! Sam sem kritičen tudi do SVOJEGA psa, ne samo do drugih. :)

Pitbul je specifična pasma in če mu vzamemo njegov karakter, dobimo ven zgolj navadnega psa.

In ko berem komentarje nekaterih tukaj, me je kar malo strah, da nisem jaz slučajno kakšen psihopat, ampak ko grem na Balkankinology, ki je  prav tako kot tale forum, general population forum, vidim da ta pišejo še bolj nazorno, tako da sem jaz v bistvu bolj kot ne neki mladiček. :)

Kitajci pa res gredo pri vseh rečeh v ekstreme: :o














Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #485 : 02 Februar 2013, 13:48:25
Samo te svoje lastnosti pomoje lahko kažejo še na drug način.. Recimo športi raznorazni, pač preusmeriš tisto energijo v nekaj takega, kar ravno borba.. Saj vem kaj želiš povedat (je bilo že nekaj časan nazaj predebatirano)... Samo tudi ostale pasme so bile (nekatere) narejene za nekaj, za kar se jih danes ne uporablja več (mogoče samo delno), ampak so to njihovo energijo preusmerili drugam, pa to še ne pomeni, da to ni več ta pasma..

KAj pa ti pričakuješ od psice? Kaj želiš, da bo delala?

Glede rodovnikov pa tako vem kako je tukaj.. Pa vidim kaj vse se daje pod enako ime, pa niti ni podobno temo kar se pojmuje pod APBT...



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 02 Februar 2013, 15:33:43
KAj pa ti pričakuješ od psice?

Pričakujem, da mi bo dajala vsaj lažno upanje, da imam game doga. Ali ima pitbul game, se lahko izve na le en način. In 99% je verjetnost, da tega ne bom izvedel. Zakaj lažno upanje? Ker če se bo navzven obnašala tako, kot bi se naj obnašal pitbul, to še ne pomeni, da ima odznotraj tisto, kar bi naj imel game dog.

Kaj želiš, da bo delala?

Tu pa ne bo kakšnih težav, ker energije ima za izvoz in se je skoraj ne da utruditi. Čakam pa na lepše in toplejše vreme, da bova lahko končno šla na rolerje.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #487 : 02 Februar 2013, 16:57:25
Ma, backyard breeder al pa profi breeder, isti drek je to. Vsak namerno fizično in psihično uničuje psa. In stvari se z razlogom počnejo v ilegali.

Mislim, prav dost mam te teme. Naj bi se zbirali ljubitelji in lastniki pitbullov, potem pa nekdo kot si ti non stop serje s temi pasjimi boji, pa profiji, pa Balkanom,... mislim, a resno ne dojameš da so te stvari "top" samo ljudem ki se s tem ukvarjajo? Meni pa dejansko že fizično slabo ratuje ko berem vse tole.

Razmišljam, če ne bi bilo lepše in bolj smiselno, da bi moderator poste o bojih prestavil v svojo "pasji boji" temo. Ker tole ne paše več nikamor. Človek še vprašat ne sme, kje bi dobil pitbulla, brez da ti ne začneš pasjih bojev prodajat zraven in razlagat o profijih, kot da to koga briga in da kdo o tem sprašuje.

Medtem pa na tisoče psov mesečno uspavajo, tudi mladičkov, zato ker je pitbullov preveč in noben noče imet opravka z njimi. Ker kljub temu, da obstaja ogromno ljudi, ki se trudi rehabilitirat te pse, delat z njimi, jih naredit dobre pse za bivanje v družbi... jih je premalo da bi rešili vse.




vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 02 Februar 2013, 17:07:39
Razmišljam, če ne bi bilo lepše in bolj smiselno, da bi moderator poste o bojih prestavil v svojo "pasji boji" temo.

In ko bo to počel, bi ga prosil, da obenem še izbriše moj profil, da bo mir.
Vnaprej hvala za ustrežljivost!



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #489 : 02 Februar 2013, 19:59:00
all_ ... sma enakega mnenja.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 06 Februar 2013, 18:44:41
In ko bo to počel, bi ga prosil, da obenem še izbriše moj profil, da bo mir.

No, a bo kaj?
Ker mi po razmišljanju očitno nismo na dveh bregovih, temveč v dveh svetovih!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!

vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 14 April 2013, 15:48:31
Manj pišite ker ne utegnem vsega prebrati. >:D

Gospodičnica v novi opravi:






BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 14 April 2013, 20:54:38
Kakšna je kaj do drugih psov?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 15 April 2013, 09:56:07
Ko pride do kakšnega psa je na začetku previdna in boječa, nato pa se sprosti in je zlo naspidirana.
Ima tudi prijatelja stafforda, ki je 2 meseca mlajši od nje in z njim norita na polno.
Pač takšna bo do prvega incidenta, potem pa klik v glavi. Ali bo do njega prišlo danes ali pa nikoli, se pa ne ve.
In jaz ne iščem incidentov, da ne bo razumljeno, kot da hrepenim po njem. Moja oba psa sta prijazna do drugih (normalnih) psov, ampak jaz se obnašam, kot da sta hudo agresivna. Se pravi, da sem previden in si ne domišljam, da moj fifi pač ne bo nič naredil.

Na prvi sliki je postavljena na mojega malamuta, na drugi je pa zagledala tujega psa v daljavi.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #495 : 15 April 2013, 12:18:54
A to "klik v glavi" misliš tko, da bo bolj pozorna postala na druge pse, ali da bo kar agresivna in nastorjena proti njim, četudi bodo šli normalno mimo nje?

Je pa lepa, oprava pa tudi.  :)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #496 : 15 April 2013, 13:35:29
Hvala.

Ta druga opcija. Srbi rečejo temu da pitbul proradi. Največkrat ni več vrnitve nazaj in pes tolerira samo še poznane pse. Nenehno išče stik z drugim psom in večji kot je drugi pes, večjo željo ima za kontakt z njim.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 15 April 2013, 19:33:15
Sem upala da te je pamet srečala ko sem videla opremo. El Perro je za vodljive pse. Na chain spotu ne zdrži.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #498 : 15 April 2013, 21:19:14
Sej je nimam na verigi ampak v boksu. Ker ko je bila na verigi, je smrklja ves čas kopala luknje.
Za na verigo bi uporabil ovratnico od Hurricane ampak ko sem želel naročiti, mi je rekel, da sedaj ne sprejema novih naročil, ker je dobil iz Amerike naročilo za 200 ovratnic in bo trajalo kar nekaj časa, da jih naredi.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 15 April 2013, 23:34:01
Hvala.

Ta druga opcija. Srbi rečejo temu da pitbul proradi. Največkrat ni več vrnitve nazaj in pes tolerira samo še poznane pse. Nenehno išče stik z drugim psom in večji kot je drugi pes, večjo željo ima za kontakt z njim.

Res da je bil naš bull bolj staff kot pit, kolikor je to vredno, vseeno ni doživel tega klika. Je bil kot manjši parkrat napaden, pa je postal pozoren na druge pse, nikakor pa agresiven ali pa da bi se v koga zaganjal. Samo če je kdo lajal vanj, oz. šel proti njemu bolj "tako", se mu je vidlo, da se je pripravil in bil polno pozoren, včasih tudi malo trmast za sprehajat.  ::) Ampak skozi delo in leta, je šlo še to proč, in ko je bil že bolj star, tudi opazil več ni teh tečnob, ampak je lepo vse ignoriral. Pa ni recimo nobenega od psov poznal. Poznal je bolj redke, recimo en beli terierski parček, kjer mu je bila samica simpatična, samec pa pač ne, ker je pazil "svojo" samičko.

Tako da je sicer prav, da pač si pozoren na vse in to, ampak mislim da ni treba avtomatično "klika" pričakovat. Ker če se kdaj kaj zgodi, jaz vseeno upam, da ne bo preveč huda postala. :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #500 : 16 April 2013, 11:20:11
Če je v lastnikovem interesu, je moč tudi take težave odpraviti tudi pri pitbulu- je pa treba pričeti z načrtno "resocializacijo" takoj po dogodku. Včasih to niti ni bilo problematično, zdaj pa je zelo težko najti primerne pse za tovrstno delo.


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 22 April 2013, 16:13:56
Jaz sem vaju zadnjič videla, ko sta bla zunaj, je lepa tale tvoja smrkljica mala :D

Glede ostalega pa, moj je bil že parkrat napden, pa je zaradi tega malo bolj bojazljiv in previden, kadar sreča velike pse, ki jih ne pozna in niso rvno navdušeni nad srečanjem... Drugih težav pa nimamo  :)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #502 : 23 April 2013, 10:29:25
Zakaj je pa nisi prišla pobliže pogledat? :D

Drugač pa me zanima, če se vaši bulčki tudi tako radi sončijo kot Lili? Ona ves dan leži na soncu. Že lani poleti, ko je bila še čisto mali cibek, je bila sposobna preležati na 30+°C uro in pol skupaj. Že zdej je čisto črna tam ko nima dlake, pa sem jo mazal s kremo za sončenje in po sončenju. 8) V boksu ima vedno kje senco, ampak ona leži na soncu in dopoldan je ne morem kontrolirati, ker ni nikogar doma.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 26 April 2013, 15:24:18
Malo se mi je mudilo  ;D Ko bo čas, pa se komot kdaj srečamo kje  :)


Jap jap, mojega morem prav padit iz sonca, ker se bojim, da ga bo zažgalo  :o pri babici leži na terasi na ploščicah, ki so itak fuuuul vroče, na soncu ob najhujši vročini :) Zaj spomladi pa itak sploh not noče it, če je zunaj sonček..



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 27 April 2013, 09:42:27
Včeraj se ji Lili prvič malo postavila zase. Ne vem od kje je priletel en "lesi" in je želel Lili naskočiti (čeprav se ni gonila, to se je že pred 1 mesecem) in ko je skočil na njo, itak ni vedela za kaj se gre in je zacvilila in se umaknila. Ko je pa še enkrat želel to ponoviti, se je obrnila proti njemu in mu začela kazati zobe, tako da je pesek takoj spoznal, da to pa ne bo šlo več.

Ne vem ali sem že kdaj prilepil njen pedigre tukaj http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=117621&gens=6

Pa še ena slikca, čeprav sploh ne vem, kaj bi naj predstavljala  ::) ::)




all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 29 April 2013, 10:24:45
Slikca predstavlja Lili, ki na vsak način hoče nekaj na travi povohat. ;D



kralesa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 28 Maj 2013, 12:07:22
živjo!
Tudi moj fant ima 8 let starega pitbulla, ki je odlično vzgojen in socializiran, pravi ponos svoje pasme. vendar je zato potrebno veliko veliko ukavarjanja v mladih letih. je pa tako da morš bit bolj previden in ga kr ne spuščaš k ostalim psom, ampak postopoma.... velikokrat se zgodi da ostali lastniki niso ravno podučeni in imajo svoje pse spuščene in brez nadzora-- ker valda njihov kužek je priden in ubogljiv... al pa ga srečaš na sprehodu in svojga psa k spusti do tvojga in jim je težko razložit da psi rabijo čas da spoznajo vonj drugega psa in tako naprej...
in potem seveda sledi začudenje in seveda vprašanje a je vaš nevaren?!?!?! in najin sonček seveda ni nevaren samo vedno je bolje kurativa.... pać vedno bolj se mi dozdeva da je vedno več takih lastnikov psov, ki sploh ne bi smeli bit... nepodučeni in velikokrat totalno zgrešenih misli



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 03 Avgust 2013, 13:53:27
Da pobrišem malo prah iz te teme bom prilepil nekaj slikic od Lili in njenega bratca. :)
Drugače se pa ful lepo zastopiti in včasih tudi jesta iz iste sklede.
Lili napram malamutu ni niti malo posesivna. Vsak ji lahko karkoli vzame. Ničesar ne vzame za svoje ali pa da bi kaj čuvala. Od igrač do hrane.










BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 03 Avgust 2013, 14:51:44
Oba sta lepa. Koliko kg pa ima Lili?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #509 : 03 Avgust 2013, 15:21:30
Precej preveč. Okoli 24kg. Po večini je ne hranim jaz, ona bi pojedla kolikor vidi in rezultat je potem takšen.
Če je ne bi vzel jaz in bi ostala na Hrvaškem, bi imela težo pod 20kg, njena pit kilaža pa je verjetno nekje med 16 in 17 kg.