Pit bull terier

puppa · 254823

vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #510 : 03 Avgust 2013, 15:37:24
Sem jo sedaj stehtal, ker je že en čas nisem in ima 23kg. Na slikah se ne vidi dobro, v resnici ima kar lep trebušček. Tudi vzreditelj me je vprašal, zakaj jo držim tako debelo. Se pravi, da je potem njena teža, če bi bila utrenirana sigurno pod 18 kg. 5 kg manj zagotovo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #511 : 05 Avgust 2013, 11:10:15
Jejejejej. Ti se spraviš športat, pjesa pa v pujsa spremeniš.  ;D
Poznam ta problem...odkar jaz odmerjam hrano in za drugi obrok pripravim dozo (in UPAM! da ne bo še kakih priboljškov)...je teža pri psetu šla za 5kg dol. Ni več pujs, ima pas, v gibanju se vidijo rebra, tudi kakšna mišica se vidi. Magari nabaviš light varjanto futra.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Koschei

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 06 Avgust 2013, 13:05:25
Simpatična pesjanarja, vohlec. =)

Še nekaj malo novejšega od moje zverinice.
Se je zaenkrat ustalil pri malo pod 28 kg, trenutno kak kg manj, ko je vroče pa nima takega apetita.




Pogled čiste krivde, ker ve da nima kaj iskat na postelji od staršev, samo sta na morju, pa je izkoristil prvo priliko, ko sem sesala.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 17 Avgust 2013, 12:24:25



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 05 Oktober 2013, 20:36:56
 :D


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 13 Oktober 2013, 11:51:37
Dejstvo je, da dokler vohlec ne omeni borb, se ne razvije debata. Hočemo ali nočemo, pri tej pasmi se ne da iti mimo tega. :)

ps.
Včeraj zvečer je lanskoletni DOY (ki sem ga omenil par strani nazaj) postal GR CH.
http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=103561



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #516 : 13 Oktober 2013, 12:49:54
Kaksna debata, ce pa govoris v "tujkah" in ti obicajno nihce ne odgovarja na to. Velika vecina tu gor ne ve za kaksne CH gre in kdo za vraga je Zinetti, da je un pes po tanovem pri njemu, tisti ki vejo pa dvomim da so kaj ekstra fascinirani nad novicami tega tipa iz tvoje strani.
Saj je lepo da hoces pokazati sa si v toku in spremljas zadevo ampak po meni je brezveze to poceti tukaj.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 17 December 2013, 11:51:00
Men je zlo všeč tista pesem od Floyda Boudreauxa, The Blood of a Champion, ki sem jo tudi že prilepil na ta forum.
Zadnjič sem jo poskusil prevesti v slovenščino in nastala je spodnja stvaritev. ;D Nekatere rime so me mal jeb... ampak nisem profi. :D

Kri šampionov

Lahko je velik pes, lahko je majhen,
zmore premagati enega psa, zmore premagati vse.
Dal ti bo vse kar ti ima,
ker to je edini način, ki ga pozna.

Prislužil si je spoštovanje revnih in bogatih,
boril se je v garažah, ringu in sadovnjakih.
Boril se je z volkovi, biki in medvedi,
za svoje življenje se nikoli ni zmenil.

Ne bo se branil, ne bo cvilil,
da bi bil poklican kot cucek, bi raje poginil.
Cucek in borec - nista enako,
kjer cucek odneha, gre borec dalje.

Ne silimo ga, da se bori, odneha lahko kadarkoli želi,
ampak beseda buldog mu ne pristoji, če se odloči, da stoji.
Ko govorimo o buldogih se nam najprej poraja,
da to je pes, ki nas s pogumom in vzdržljivostjo razvaja.

V ringu je močan, oster in surov,
ko pride domov, postane najboljši prijatelj otrokov.
Ne pozna pomena besede odnehati,
živi na verigi, a hrepeni po ringovi bližini.

Kri šampionov je v njegovem telesu,
zmore prenesti vročino, zmore prenesti bolečino,
če pride do skreča, bo odvihral,
saj bo slišal svojega gospodarja reči: "teci, moj ta'mal!".

 :P :P



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0

Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 17 December 2013, 18:20:19
vohlec, se ti navdušuješ nad borbami? Če se, ali mi lahko razložiš kaj točno te navdušuje pri tem? Jaz nekako ne morem najti enega samega razloga za navdušenje, od samega začetka pa dalje. Ali raziskuješ zaradi samega poznavanja pasme?



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 17 December 2013, 18:35:16

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 17 December 2013, 18:44:05
jst za foro mal prevedem eno pesem, pa je že spet vse narobe. :D :D
ajde, počohajte svoje pse še v mojem imenu. ;D

lahk mi pa pri rimah mal pomagate... :P



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 17 December 2013, 18:57:32
Vprašala sem ker me zanima. Pa ne samo zaradi pesmice. Po eni strani imam občutek, da si čisto navdušen nad tem in boš svojo psico vsak čas v ring potisnu, po drugi pa se mogoče iz firbca zanimaš ali zaradi samega spoznavanja pasme.

Tudi jaz sem že pogledala kak dokumentarec o pasjih borbah, tiste, ko gredo 'undercover'. S tem da sem jaz ob ogledu na rubu solz in določenih delov niti gledati ne morem, ker se mi želodec obrača. Ti mi pa deluješ nekako... ne vem. Zato pa direktno vprašanje. Pa hvala na odgovoru ;)



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 17 December 2013, 19:35:58
Js ne bom Lili potisnil v noben ring.

Eno je kaj jaz mislim, drugo kaj jaz pišem, čisto nekaj tretjega pa kaj jaz v resnici počnem. In ko nekaj počnem, povečini to počnem tako, kot je moralno najbolj pravilno. :)

Vam to izgleda kot nek borben pes?






Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #524 : 17 December 2013, 19:46:08
Ajd, borbeni vsaj tkole debeli niso  :P




Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #525 : 17 December 2013, 21:26:18
Eno je kaj jaz mislim, drugo kaj jaz pišem, čisto nekaj tretjega pa kaj jaz v resnici počnem.

No, mogoče te pa zato težko razumem ;)

In ko nekaj počnem, povečini to počnem tako, kot je moralno najbolj pravilno. :)

Me veseli :) in pesjanka je prav čedna!




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 18 December 2013, 08:18:03
Eno je kaj jaz mislim, drugo kaj jaz pišem, čisto nekaj tretjega pa kaj jaz v resnici počnem.
No saj tale del mene pri ljudeh najbolj straši. Ker, da počneš nekaj kar pravzaprav ne misliš...huh tanka linija...Je treba najprej svoje mišljenje spravit ''pod streho'', da potem v ''pijanem'' stanju kaj ven ne butne. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 18 December 2013, 09:21:27
Ti itak obvladaš vse od psihoterapije do kinologije. :-\



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 18 December 2013, 09:31:26
Brez enega ni drugega  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 18 December 2013, 09:52:02
Ravno danes sem bral en članek o samocenzuri:

... kaj je s komentarji, ki jih napišemo, a ne pritisnemo Enter, temveč napisano zbrišemo. ...
Študent na Carneige Mellon University, ki dela prakso v Facebooku, in strokovnjak za podatkovno rudarjenje iz Facebooka, sta objavila znanstveni članek, ki analizira samocenzuro. Ugotovila sta, da se kar 71 odstotkov ljudi občasno samocenzurira. To seveda lahko obrnete tudi drugače - več kot četrtina ljudi na spletu brez premisleka objavi vse, kar jim pade na pamet.

Pravkar sem naredil tisto prvo in se bom malo umaknil, dokler se ozračje ne poleže.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #530 : 18 December 2013, 11:44:09
meni se pa zdi da Volhca čisto lahko razumem. Ga pač navdušujejo lastnosti psa, ki so bile izselekcionirane zaradi bojev in med boji tudi najbolj pridejo do izraza. Točno zaradi teh lastnosti so pitbuli (in v malo manjši meri tudi drugi terierji tipa bull) to kar so in zaradi česar jih njihovi ljubitelji tudi cenijo. To dejstva, da so pasji boji v kateri koli civilizirani družbi  absolutno nesprejemljivi, sploh v moderni obliki, ki je bistveno bolj kruta kot so bile tiste nekdanje, v katerih se je pasma tudi oblikovala ne spremeni.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 19 December 2013, 18:30:47
Neb rekla, ker potem bi bil navdušen nad bilo katerim vztrajnostnim športanjem s tem psom. Pa po slikah sodeč psica ni vključena v nobeno od teh dejavnosti. Poleg tega obstaja kup vztrajnostnih/tehnično izpopolnjenih/strateško usmerjenih...dejavnosti s tem tipom psa, ki NE vključuje krvavih končnih scen po defoltu.  ;) Res, da niso ''zgodovinske'', kar pa pravzaprav ne spremeni dejstva, da dejansko pašejo v zgodovino.

Kar se pa samocenzure tiče...ni problem, če so misli usklajene z dejanji.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #532 : 23 December 2013, 14:21:22



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 03 Januar 2014, 17:37:25
Tole knjigo sem pred kratkim začela brat. Imam jo v elektronski obliki tako da če bi jo kdo rad prebral jo lahko pošljem. Me pa zanima kaj pomeni da je pes Kennel crazy in kaj je Pancake dog? V knjigi omenja da se je nekaj psov uspavalo zato ker so postali Kennel crazy, ampak ne vem če so psi bili uspavani ker je to pomenilo da se jim je obnašanje za vedno spremenilo ali pa so bili uspavani zato ker jih niso smeli dajat iz pesjakov in bi to da bi še vedno živeli v istih pogojih bilo že mučenje.

Kot palačinka pse pa omenja tiste, ki so se med testiranjem samo ulegli in niti malo premaknili. Avtor je omenil, da bodo bodoči lastniki od takšnih psov dobili bore malo (če sploh kaj) v njih pa bodo morali vložiti ogromno.




Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 03 Januar 2014, 18:37:06
Bi imela na mail, hvala.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #535 : 03 Januar 2014, 19:22:41
Tudi jaz, posljem na zs mail naslov  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 03 Januar 2014, 20:33:37
Tudi jaz, prosim :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #537 : 03 Januar 2014, 20:49:37
Kennel Crazy-sem zasledila v oddajah o posvojitvah, reševanju, zavetiščih...Tam se je šlo za pse, ki so v boksih besneli, postali blazno živčni, uničevalni.

Za pancaked si pa sama napisala kakšni so psi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #538 : 06 Januar 2014, 17:27:42
Čist razumem in ne bom nič ugovarjal, da so se zbrisali prispevki. Saj po eni strani se je moderatorka odločila za pravilen ukrep, ker to zbadanje (vi mene, ne jaz vas  :P) ni vodilo nikamor. :)

Zakaj sploh pišem? Zaradi tega, ker se je zgodil precej nenavaden in obenem ironičen dogodek.
Še enkrat naj povem, da nimam nič proti izbrisu komentarjev, ker moderiranje ni pod mojo pristojnostjo.
Tu je tema o apbt in v mojem prispevku je bila slika od enega izmed najboljših pitbulov, kar so sploh kdaj hodili po tej zemlji. Ever!!
Če si kateri pitbul zasluži svojo sliko tukaj, si jo sigurno on in ironija je ravno v tem, da se je njegova slika skrivala med izbrisanimi komentarji. :D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #539 : 06 Januar 2014, 17:37:30
verjetno se ne zavedaš, da si v svojih komentarjih poveličeval kaznivo početje, ki je tvoji najljubši pasmi prineslo toliko gorja kot nič drugega pod soncem? Jaz sicer lahko razumem zakaj in v kakšnem kontekstu in te niti ne obsojam, a se mi zdi edino prav, da so komentarji izbrisani.