Pit bull terier

puppa · 254122

vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 14 Januar 2014, 18:50:14
Ne morem si pomagati, kot pa da ne bi objavil še tega.
Včeraj je gr ch tyson dobil najbolj zaželjeno in najtežje dosegljivo titulo ROM. Ta pes je osvojil vse, kar se osvojiti da. Ima naziv GR CH in ROM. Iz samo treh legel, kolikor jih je imel, je dal 4 šampijone. Ne pa razni Jeepi, Chinamani in Friscoti, ki so tudi ROM, le da so oni imeli vsak okrog "1000" parjenj. Pri takšnem številu parjenj je že statistika na tvoji strani, da moraš dati vsaj 4 šampijone.

http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=69894&gens=5




Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #541 : 14 Januar 2014, 18:56:58
In kaj ta kratica ROM pomeni? Pa kako da ima tako malo paritev, če je tako super pes?


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #542 : 14 Januar 2014, 19:02:39
ROM kratica pomeni Register Of Merit. Včasih je obstajala organizacija, ki je vodila statistiko za pitbule. Ta titula pomeni, kako je nek pes dober v razplodu. Da samec dobi to titulo morajo dobiti biti vsaj 4 njegovi potomci naziv CH, za psico je pa dovolj, da dobijo vsaj 3 njeni potomci naziv CH.
Tako malo je paril zaradi tega, ker je paril izključno samo psice v tistem kennelu. Pri pitbulih je zgodba malo drugačna. Nekaterim lahko ponudiš tudi več tisoč evrov, pa ne bodo dali pariti samca.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 14 Januar 2014, 19:38:12
Do sedaj, v 30 letni zgodovini na Balkanu, je titulo ROM osvojilo malo čez 40 psov in malo manj kot 30 psic.
Tyson je prvi, če ne štejemo zraven tudi romunskega psa gr ch bady jr. rom (ta ima ohoho parjenj), ki ima titulo rom in gr ch. Do sedaj noben pes ali psica nista imela obeh nazivov.



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #544 : 03 Februar 2014, 13:26:28
Pred nekaj časa sem za Lili pri elperro naročil oprsnico in ko sem ji poslal mere (vrat in prsni koš) ni mogla verjeti, da je Lili tako debela ::) in sem ji moral prsni koš izmeriti še enkrat. Takrat sem meter malo zategnil in pokazalo je 4-5 cm manj. Pred parimi dnevi je oprsnica prišla in ji je seveda premajhna za kakšna 2 cm. :D
Še en razlog več, da bo morala malo shujšati. Dietične brikete že je kakšen mesec, ampak kaj, ko čez dan dobiva polno piškotov in kakšne 3 obroke od mize. Ona jè kot prava športnica, 5-6 obrokov na dan, le kalorijsko in po sestavi so malce napačni.

Aja, še nekaj.
Takšna je pomoje zato, ker je kavč pes. Ves čas je v hiši in poležava na sedežni. Če bi bila zunanji pes, težav s prekomerno težo ne bi bilo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #545 : 03 Februar 2014, 17:01:29
Aja, še nekaj.
Takšna je pomoje zato, ker je kavč pes. Ves čas je v hiši in poležava na sedežni. Če bi bila zunanji pes, težav s prekomerno težo ne bi bilo.
Druga itak ne morem komentirat. Mi duša ne da. Tole pa morm... :o :o :o :D :D :D :D :D :D Dober, da vem  :D :D :D :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #546 : 03 Februar 2014, 17:46:59
Se pravi si je sama kriva, ker je predebela?  :)

Bom omenila svojemu cucku, da se pravocasno izseli na balkon, preden rata prasence od polezavanja na kavcu.
Ampak hecno pravzaprav da polezava sigurno par ur vsak dan, pa je vseeno prav slok in fit. Le kaj bi to bilo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #547 : 03 Februar 2014, 17:51:37
Boo, a razglisten je  :-\  :D :D :D :D :D :D
Ne vem. Morm za moje preverit, ker so vsi suhi (btw 3 sterilizirane psice OMG) pa ležijo tko okoli 8 ur v kosu + nočno spanje. Kar znese čez dan !najmanj! 16 ur ležanja (kavč, jabooz, postla, njihovi bivalni boksi...pač tok se prestavljajo da preležanin ne dobijo). Te dni ležijo še nekoliko več, ker so sprehodi dolgi 3-4x/dan po 5-10min. Skratka me skrbi po zdravju  >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 03 Februar 2014, 19:41:53
Druga itak ne morem komentirat. Mi duša ne da. Tole pa morm... :o :o :o :D :D :D :D :D :D Dober, da vem  :D :D :D :D

Lepo, da sem te nasmejal. To rad počnem.

Bom omenila svojemu cucku, da se pravocasno izseli na balkon, preden rata prasence od polezavanja na kavcu.

 ;D ;D Hehe, ti jih pa imaš za ušesami. Pa še fino idejo si mi dala.

Takšna je pomoje zato, ker je kavč pes. Ves čas je v hiši in poležava na sedežni. Če bi bila zunanji pes, težav s prekomerno težo ne bi bilo.

In da še pojasnim, da je v mojem primeru to čisto res.
Če bi bila zunaj, ne bi mogla fehtati za hrano od mize in bi čez dan pojedla pol manj hrane. Namesto da bi poležavala na sedežni in tišala glavo pod odejo bi zunaj porabljala energijo za gretje in še malce bi skakljala po boksu za vrabčki in raznimi glasovi iz okolice.
Aja, pa na dan ima 2 sprehoda skupno cca 1.5h, da ne bo kdo mislil, da nima kaj gibanja.
In količina aktivnosti nima s postavo NOBENE veze, važna je prehrana. ;)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #549 : 03 Februar 2014, 19:50:49
Se pravi si je sama kriva, ker je predebela?  :)

?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #550 : 03 Februar 2014, 20:34:49
Citiraj
In količina aktivnosti nima s postavo NOBENE veze, važna je prehrana. ;)
Ups!


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 04 Februar 2014, 07:27:16
In količina aktivnosti nima s postavo NOBENE veze, važna je prehrana. ;)
Ups!

:)
Dokaj neposrečeno sem izbral besedo aktivnost, ker tukaj je lahko mišljena tudi anaerobna vadba. Jaz sem imel v mislih hojo in tek.
Če je govora o prekomerni teži in hujšanju, potem lahko pes pride do željene telesne teže brez da bi pretekel en sam km ali karkoli spremenil glede gibanja, ki ga izvaja sedaj. Važna je le prehrana. Dodatna aerobna aktivnost zgolj pospeši proces izgubljanja teže. Med tem, pa obratno ne drži. Samo z gibanjem, brez da bi se pazilo na prehrano, ni možno shujšati. Vsaj ne, če želimo, da se teža obdrži na dolgi rok. Takrat pa tako ali tako ima več kot ključno vlogo prehrana.
Lahko se reče, da gibanje (hoja, tek) ni niti potreben pogoj za hujšanje, kaj šele, da bi bil zadosten pogoj. Med tem, ko pa je pravilna prehrana potreben in obenem tudi zadosten pogoj za hujšanje.
Največja napaka pri hujšanju je pa itak stradanje, ampak to je že druga tema...



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #552 : 04 Februar 2014, 09:42:49



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #553 : 04 Februar 2014, 10:12:25
Nehite jo pitat.

Kaj pa drugače počneta poleg peglanja kavča? Kam gre njen bombastičen potencial?



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 04 Februar 2014, 10:39:05
Citat: vohlec
In količina aktivnosti nima s postavo NOBENE veze, važna je prehrana. ;)

Kristusove gate, kaj vse človek ne prebere...


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #555 : 04 Februar 2014, 10:46:56
Kristusove gate, kaj vse človek ne prebere...

Potem me pa ti brihtnež razsvetli kako je.



JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #556 : 04 Februar 2014, 11:16:23
No, saj da se ne bova narobe razumela. Veliko je odvisno od prehrane, ampak tale tvoja glede aktivnosti pa... Je pa res odvisno kaj hočeš imet. Če hočeš suhega psa, ga pustiš na kavču, brez jest, ti garantiram da ne bo debel, če pa hočem močnega/atletskega/mišičastega psa v formi, pa samo z ležanjem na kavču in urejeno prehrano ne boš tega dosegel...


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 04 Februar 2014, 11:38:50
Sej sem se popravil v mojem komentarju, da sem izbral napačno besedo.

če pa hočem močnega/atletskega/mišičastega psa v formi, pa samo z ležanjem na kavču in urejeno prehrano ne boš tega dosegel...

Tole kar si napisal je 100% res. Eno je, če želiš psa shujšati, takrat ni potrebna nobena vadba, drugo pa je, če želiš, da pes pridobi na mišični masi. Za rast mišic je potrebna anaerobna vaja, kjer pride do mikropoškodb mišičnega tkiva in potem ko se obnovijo, se tudi povečajo. Pri psih so to vaje, pri katerih morajo biti eksplozivni. In pri aerobni vadbi (hoja, tek), ko se pride v fazo kurjenja rezerv, ki jih ima pes/človek v telesu, se razgrajujejo tudi mišična vlakna. Če se želi pridobiti na mišični masi, se ne sme pretiravati z aerobno vadbo.

Tisti del pred tem, pa je delno res, ker če je pes zelo debel in mu daš samo malo hrane, se mu bo čez nekaj časa ustavil metabolizem in telo se bo prilagodilo na majhen vnos kalorij in bo nehal hujšati, čeprav bo še imel kar precej odvečne maščobe. Ravno pravo količino mu moraš dati (takšno, da bo v kalorijskem deficitu ampak ne prevelikem), in potem bo ves čas hujšal do željene postave oz. teže.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #558 : 04 Februar 2014, 13:20:33
Kam gre njen bombastičen potencial?

V aerobne al anaerobne vajce?  :o



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #559 : 04 Februar 2014, 13:26:14
Kam gre njen bombastičen potencial?
V aerobne al anaerobne vajce?  :o

Kot da te ni ... :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #560 : 04 Februar 2014, 13:53:27
Ob nespremenjenem vnosu hrane in dovolj veliki aktivnosti, bi s časom pridelala tudi primerno težo (če je ravno ne pitaš tako kot za zakol). Vendar ta aktivnost ne pomeni samo 2 uri sprehoda na dan ostalo pa ležanje na kavču (ali v pesjaku) ampak dolgotrajno zmerno aktivnost ves budni del dneva z občasno kratkotrajno  intenzivno obremenitvijo.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #561 : 04 Februar 2014, 13:57:32
Razumem  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 04 Februar 2014, 15:53:29
Če bi bila zunaj, ne bi mogla fehtati za hrano od mize in bi čez dan pojedla pol manj hrane.
Aha. Razumem ta del tvojega razmišljanja. Samo ne razumem pa tega osnovnega dela - kako hudiča lahko pride do tega ??? Da pes fehta pri mizi mi je jasno, kako se zadevo pridela. Ne štekam pa, da toliko kolikor si načitan nisi sposoben držat discipline pri tako odlični psici. Res ne štekam zakaj bi si človek omislil in s ponosom posedoval vrhunsko psico, a ne zanjo vrhunsko skrbel.  ??? Obstajata  samo še dve razlagi, ki se mi porajata v ustvarjeni sliki. Ali ne znaš svoje punce/žene/partnerke poštimat tako, da ji bo jasno kaj v življenju je zdravo sobivanje. Ali pa furaš ''hotel mama''. No tukaj lah pa sam rečem - bogi, da ne smeš bit odrasla oseba, ki lahko odraslo in odgovorno skrbi za živo bitje, ki si si ga kot odgovorna odrasla oseba omislil. Mislim, da se ti familija tolk vmešava v vse, pa čist verjamem, da ti ni lahko.  :-\

In količina aktivnosti nima s postavo NOBENE veze, važna je prehrana. ;)
Kljub tvojim razlagam popravka narobe izbrane besede še vedno nisi zaštekal, da aktivnost IMA veliko vezo s postavo.  :) Vnos hrane pa morda vpliva na težo (tudi ni nujno  ;)). In iz vseh tvojih razlag še vedno ne potegnem ven bistva zakaj je tvoja psica brez primerne postave (za vrhunsko psico)...razen to, da ti ne vložiš nič v to. Pri tem ti pa vso možno znanje NIČ ne pomaga, če čakaš, da ti drugi v lajfu vse naredijo. Tebi pa je pravzaprav po najkrajši liniji odpora tudi tako všeč, ker sam pa nič ne vložiš v spremebo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 04 Februar 2014, 17:44:03
Pri meni v življenju funkcionirajo stvari tako kot funkcionirajo zaradi tega, ker meni tako odgovarja. Če s čim ne bi bil zadovoljen, verjemi, da bi tisto uredil, pa magari z glavo skozi zid. Kdo hrani mojo psico in kakšen je razlog, da je takšna kot je, se te čisto nič ne tiče.
In ne vem, če se dobro zavedaš, kaj si napisala. Kaj pa, če kdo živi pri starših, ker mu finančna situacija ne dopušča, da bi se preselil. Ali pa, da je doma, ker mora skrbeti za bolna starša? Ali pa, da je mogoče on sam na kakršen koli način hendikepiran in potrebuje pomoč? Tisoč in en razlog je lahko, zakaj je kje tako, kot je.
Jaz dobro vem, da pišem o borbah in ostalih piz-darijah po forumu, ampak nikoli pa nisem v svojem tekstu do koga žaljiv. Nikoli ne veš, komu pišeš/odgovarjaš in stvari, ki so tebi samoumnevne, so lahko za nekoga zgolj sanje. Nismo vsi ljudje pametni/iznajdljivi/situirani/zdravi/izobraženi/zaposleni/popolni, da bi lahko dosegali reči/cilje, kateri so bili mogoče tebi podarjeni ali pa si jih lahko s svojimi prej naštetimi lastnostmi uresničila. Jaz če o komu nimam česa lepega napisati, sem raje tiho. In tako funkcioniram tudi v RL.

In očitno je tudi, da me z besednimi zvezami vrhunska psica in vrhunsko skrbeti, kateri venomer ponavljaš, želiš sprovocirati. Pač očitno je takšen tvoj način komunikacije. Ne vem, če vem pravilno, da si ti inštruktorica v pasji šoli. Če slučajno si, upam, da daješ tečajnikom kaj boljši zgled, kot ga pa "razdajaš" tukaj.

Ostalega tvojega teksta ne bom komentiral.

Pa še slikca z današnjega sprehoda:



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #564 : 04 Februar 2014, 17:54:22
Če je problem hranjenje za mizo s strani drugih članov družine, ki se jim ne da dopovedati, zna bit dobra rešitev čakanje na prostoru ali v boksu med kosilom. Pri nas je veliko boljša situacija odkar pse pošljemo med kosilom v dnevno sobo.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #565 : 04 Februar 2014, 18:14:13
Opa užaljen  ::) Ker?
Vem kaj pišem. In ni nič žaljivo. Samo diskusija zakaj je tvoja psica, ki jo tako rad omenjaš kot psico super staršev (torej vrhunsko po starših, ane) pač kavč krompir. In to, kje in zakaj kdo živi s kom (stanja ki jih ne moreš spremenit niti z glavo skoz zid) NIMA povsem nobenega vpliva, da tvoja žival nima želene telesne mase. To žal ni samo vizuelni hit, ampak podlaga za zdravje psa. No in tukaj res ne rabiš bit užaljen, če kdo omeni, da se očitno ne znaš zmenit doma, da se za psa skrbi zdravju primerno. Stvar pogovora odraslih oseb, a ne? Nima veze zakaj je tvoje življensko okolje tako kakršno je. Zate očitno sprejemljivo ali ne možno drugačno. Za psico si pa odgovoren ti-neodvisno od tega kje ti živiš.

Na tvoja vprašanja, če se zavedam kaj sem napisala, se bom pa samo nasmehnila, ker očitno TI ne veš na koliko tehle tvojih vprašanj ti lahko odgovorim - ''vem, živim s tem''  ;) Tako, da ja. Nikoli ne veš komu pišeš. Ti bom samo omenila, da konkretno poznam težave hendikepiranih in kako poteka skrb zanje. Pa zato ne jokcam naokoli.

In ja. Funkcioniranje o RL smo že prediskutirali enkrat. Da pač tu pišeš eno, misliš in delaš drugo itd. Veš, jaz pa tudi tistim v RL povem točno tako kot je. Nič v vatko zavito. Tudi plačuje me ne noben za to, da mu lažem kako je fino fajni.
Provokacije? Zakaj?
Evo slika tvoje psice (to ne bo provokacija ampak opažanje):
Psica na sliki ne izgleda debela samo od prekomernega hranjenja z mize, ampak ima krepoko premalo mišičnega tonusa. Seveda je tolsta in ni razvita kot bi lahko bila. Ampak spet bolj zaradi NIČ mišične mase, ki pa bi pri vama nastala samo, če bi se nehal izgovarjat na vse okrog sebe. Psica je tvoja. In ti bi jo lahko spedenal (ja tudi omejil bi lahko podarjene grižljaje z mize, če bi si to želel).
Problem večine lastnikov. Vsi ostali so krvi za stanje njihovega psa, samo oni sami pa nič ne morejo, a ne. ;)

Drugač pa lepa psica. Malce več v razvoj mišične mase. Vama fali samo tistih 30% ledene gore.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #566 : 04 Februar 2014, 18:21:36
Če je problem hranjenje za mizo s strani drugih članov družine, ki se jim ne da dopovedati, zna bit dobra rešitev čakanje na prostoru ali v boksu med kosilom. Pri nas je veliko boljša situacija odkar pse pošljemo med kosilom v dnevno sobo.
Mi smo to parkrat rešili z deljenjem računa vet. storitev (ker se je pitalo alergičenga psa).  >:D
Pa nakupom potrebščin za zdravega psa.
Izvedla sem že tudi praktičen prikaz kaj vse je pes dobil iz mize. Vsakič, ko je roka šla s koščkom pod mizo, sem isti košček svojega kosila pomaknila na stran krožnika. Po koncu obeda pa je sledilo vprašanje ''a ne boš vse pojedla ???'' Nene samo TOLIKO ste danes psu pod mizo zmetali.  >:D
Skratka, če se odrasli osebi ne da lepo povedat oz. ta ne zna lepo razumet se da pač praktični prikaz. In seveda psa pošlješ stran, če človeka ne moreš prepričat, da psu dela škodo na zdravju.
Drugače pa da malo omilimo ozračje  :)
 http://www.youtube.com/watch?v=NQCwHluBqFc

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #567 : 04 Februar 2014, 18:27:25
Eh, škoda še kar koli napisati.
In upam da imate vsi elektriko in da vam je toplo v teh dneh.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #568 : 04 Februar 2014, 19:06:15
Neee, zakaj?  :) Elektrike razen nekaj prekinitev je še vedno dovolj.  :) Tisto umes, ko je pa ni se pa že najde delo. Lopate v roke pa migaaaat. Psi uživajo zraven, ko se da zdaj ledene ploskve ''vozit'' po dvorišču :D :D
Drugače pa, vohlec, kar pogumno začet vadit fit4paws ali kaj podobnega. Gre že v tem vremenu. Ob bolj ugodnih razmerah bo pa še bolj zabavno. Za kakšne canicross ali bikejoring je zdajle malce preveč ledeno. Prijetno s koristnim.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #569 : 04 Februar 2014, 20:32:55
Sej ni nič takega, če pes fehta in kaj dobi. S tem je enako kot s lazenjem po pohištvu: če lastnika ne moti, je ok. Vendar pa je treba pri psih, ki so nagnjeni k debelosti t priboljške potem odšteti od obroka.