Francoski dolgodlaki ptičar

gregecc · 16458

gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
: 10 December 2007, 22:20:37
hm...evo meni osebno je ta pasma padla v oči ko sem jo videl v knjigi ampak o njej ne duha ne sluha na internetu...ne dobim nobenih podatkov...

tako da.. kakršni koli podatki, povezave, strani...dobrodošli..hvala 8)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 11 December 2007, 18:05:02
gregecc, katerega francoskega ptičarja misliš?  ???  Prilimaj kako fotko.

Iz Francije izhaja 6 ptičarjev, nekaj med njimi je tudi dolgodlakih.

Braque de l'Ariège (Ariege Pointing Dog)       
Braque d'Auvergne (Auvergne Pointing Dog)   
Braque du Bourbonnais (Bourbonnais Pointing Dog)     
Braque français, type Gascogne (grande taille) (French Pointing Dog - Gascogne type)       
Braque français, type Pyrénées (petite taille) (French Pointing Dog - Pyrenean type)     
Braque Saint-Germain (St.Germain Pointing Dog)

Vir: http://www.fci.be/

Kristinca & Florinca


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #2 : 11 December 2007, 18:11:45
hm...nevem točno nimam knjige pri sebi..ko pogledam doma sporočim....

A dog is for life, not just for Christmas!


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 11 December 2007, 20:45:04
gregecc, katerega francoskega ptičarja misliš?  ???  Prilimaj kako fotko.

Iz Francije izhaja 6 ptičarjev, nekaj med njimi je tudi dolgodlakih.

Braque de l'Ariège (Ariege Pointing Dog)       
Braque d'Auvergne (Auvergne Pointing Dog)   
Braque du Bourbonnais (Bourbonnais Pointing Dog)     
Braque français, type Gascogne (grande taille) (French Pointing Dog - Gascogne type)       
Braque français, type Pyrénées (petite taille) (French Pointing Dog - Pyrenean type)     
Braque Saint-Germain (St.Germain Pointing Dog)

Vir: http://www.fci.be/

Iz francije sicer izhaja 14 pasem ptičarjev  ;), samo so malo nerodno napisane na strani FCI, ker se kontinentalni ptičarji delijo na tri tipe glede na vrsto dlake: tip braque (brak), epagneul (španjel) in griffon (grifon). Teli zgoraj, ki si jih ti napisala so tipa braque in so kratkodlaki. med njimi manjka še Braque Dupuy (178) - Dupuyev ptičar, ki ga ni na strani FCI.

Dolgodlaki francoski ptičarji spadajo pod tip epagneul oz. španjelski tip in so:

Epagneul bleu de Picardie (106) - Modri pikardijski ptičar
Epagneul Breton (95) - Bretonski ptičar
Epagneul français (175) - Francoski ptičar
Epagneul picard (108) - Pikardijski ptičar
in Epagneul de Pont-Audemer (114) - Pont-Audemerski ptičar


Pod tip griffon spadata pa:

Griffon a poil laineux (174) (Griffon Boulet) - Bouletov volnenodlaki grifon (tega tudi ni na strani FCI)
in Griffon d'arret a poil dur - Korthals (107) - Korthalov ostrodlaki grifon



Pri nas so najbolj zastopani bretončki in pa ena Saint-Germainka, za ostale mi pa ni znano, da bi bil kateri pri nas. Še na evropski razstavi v Zagrebu so bili večinoma bretončki pa nekaj Saint-Germainov, dva Korthalova grifona in en mali francoski ptičar, tako da so na žalost francoski ptičarji bolj slabo zastopani tudi po večjih razstavah.

+1


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 12 December 2007, 08:10:01
Vav, Cowtarina obvladaš!  :o

Kristinca & Florinca


CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 12 December 2007, 23:14:40
Ne ga biksat Florinca, te bo še kdo resno vzel. To je samo posledica obdelovanja podatkov za spletno stran  ;). Mi celo včasih še kaj v moji zmedeni glavi ostane. Jih pa od 39 pasem ptičarjev bolj malo zares poznam. Večine nisem še nikoli videla v živo.

Na Zagrebški evropski razstavi sem študirala, ko sem gledala enega psa, kako to da ima weimaranec resasto dlako. A to tud obstaja al kaj  ???, uauuu prvič vidim. No, pa sem kasneje ugotovila, da res ne obstaja in je bil tisto slovaški ptičar.  :D Stupid me!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #6 : 13 December 2007, 08:08:55
Cowtarina, ne bodi skromna. Če rečem, da obvladaš, obvladaš in konec debate!  ;) 

Kristinca & Florinca


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #7 : 25 Avgust 2008, 11:34:06
Pozdravljeni!

Sama imam doma gordona in med brskanjem po netu sem naletela na zanimivega ptičarja, ki ga omenja CowTarina : na pikardijskega ptičarja. Zdi se mi zelo posrečen, saj je ful podoben gordonu (razen barv!, te so super)Ta pasma mi je zelooo všeč!

Slike za lažjo predstavo:
PP°1
PP°2
PP°3

Še standard (v ANG) : KLIK

LP

Mia in Zarč
 :) ;D :)

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #8 : 26 Avgust 2008, 16:24:07
mja...samo to ni francoski dolgodlaki ptičar katerega sem mislil...tisto je pikardijski ptičar kot si napisala

bom napisal osnovne podatke da bo mogoče kdo tazvozlal to uganko  8)

tip brakoidni
poreklo francija
velikost srednja
plečna višina 55 do 61, psice med 54 in 59
idealna teža 23 do 25 kg
uporaba seveda lovksi pes

piše pa takole Epagneul français

in ja zdle sm pogledal da ga je cowtarina že odkrila..jst samo opazil nisem :-[

no zdaj ko smo rajasnili katera pasma je še nekaj podatkov

splošni videz:

telo močnega elegantnega in skladno grajenega psa pokriva dolga svilasta in gosta gladka in valovita dlaka, ki je po vratu in prsih rahlo nakodrana
dovoljene barve: bela s kostanjevo rjavimi, cimetastimi in rdečkastorjavimi zaplatami lisami in pikami, zaželjeno je belo znamenje na glavi. ima lepo oblikovano glavo z zmerno poudarjenim stopom in rahlo izbočenim gobcem
oči temno jantarjeve barve, velike in ponavadi ovalne oblike. tsno ob glavi viseči uhlji nastavljeni v višini oči. rep nosi poševno in je rahlo zavit v obliki črke S

drugače pa začetki segajo v 13 stoletje, bila je zelo priljubljena pasma , ki pa je v 19 stoletju skoraj izumrla predvsem zato ker ga je nadomestil angleški seter

nato so pasmo obnovili in priznali po zaslugi opata Fourniera

značaj:počasen preudaren, izvrsten prinašalec pernate divjadiiz ledeno mrzle vode, ko plen najde negibno obstane, značajsko dozori zelo zgodaj, in je zelo dojemljiv za šolanjen naveže se na gospodarja in družino in je prav prijeten spremljevalec

rabi pa veliko gibanja...kar je seveda logično...
no toliko za zdaj

kakršnakoli slikica bi bila dobrodošla...da bi vsi vedeli o kateri pasmo sploh govorimo hehe 8)

no pa lep pozdrav
grega in boj




 

A dog is for life, not just for Christmas!



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #10 : 26 Avgust 2008, 16:54:48
ja ja vidiš to je ta pasma...hvala CowTarina.....zdle si lahko malo bolj predstavljamo...
najbolj mi je ušeč nizozemska spletna stran pa kanadska tudi...mislim da so še najlepši psi na slikah tko da ja je vredno ogleda ;D

mislim da si bom v bodoče omislil tudi to pasmo ker so naravnost čudoviti :)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Pikica06

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 Avgust 2008, 16:04:39
Teli zgoraj, ki si jih ti napisala so tipa braque in so kratkodlaki. med njimi manjka še Braque Dupuy (178) - Dupuyev ptičar, ki ga ni na strani FCI.
Pod tip griffon spadata pa:

Griffon a poil laineux (174) (Griffon Boulet) - Bouletov volnenodlaki grifon (tega tudi ni na strani FCI)



Ti pasmi sta uradno izumrli. Imajo pa francozi novo pasmo Epagnuel de St.Usuge, ki je FCI še ni priznala.

Pri nas je bil pred leti Epagnuel Francais. Zelo lep kuža in delaven. Na žalost je medtem že pokojni.

Alenka



CowTarina

  • *
    • Prispevkov: 401
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 27 Avgust 2008, 18:34:23
Hvala Alenka za pojasnilo. Imam zgleda še zelo stare podatke. Škoda da sta izumrli. Se mi je malo svitalo, da bi bilo lahko to, ker ju ni bilo na FCI strani.


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #13 : 28 Avgust 2008, 16:58:01
uuu res škoda da teh kužkov ni kaj več v slo.....bi treba kaj uvozit hehe ;D

imate mogoče kakšne podatke kolkoo jih j bilo vseh skupno v slo?
kakšni registri kzsja?
legel verjetno ni bilo ali pač?


A dog is for life, not just for Christmas!


Pikica06

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 September 2008, 13:30:41
uuu res škoda da teh kužkov ni kaj več v slo.....bi treba kaj uvozit hehe ;D

imate mogoče kakšne podatke kolkoo jih j bilo vseh skupno v slo?
kakšni registri kzsja?
legel verjetno ni bilo ali pač?



Kolikor vem je bil eden in edini. Lastnikova hči ima zdaj Gordon setra, ki pa je tudi že starejši.

Alenka