Bruhanje

Nejcika · 24548

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 10 Julij 2009, 12:39:27
Čeprav sem nedolgo tega od veta, pa bi mi kakšen nasvet še vedno prav prišel (če drugega ne, da se vsaj pomirim).
Torej, Tai je včeraj med sprehodom bruhal, vendar je bil še normalno aktiven, zajtrk je odklonil, pa sem mislila da mu pač ne paše. Večerjo je pojedel brez problema, čez dan pa je bil malo utrujen, vendar sem tudi to pripisovala divjanju z drugimi psi. No danes zjutraj je spet odklonil zajtrk in mi nekje pol ure po kratkem sprehodu (šla sva samo na wc) spet bruhal in to večerjo od snoči (slina + napihnjeni briketi). Bil pa je tudi cel žalosten na pogled. Sem letela k vetu z njim, pa je dobil eno injekcijo za pomiritev želodca in eno antibiotikov. Vročine je imel 38,9. Za doma imava zdaj še Ranital tabletke in pa dieto riž in piščanca.
Ima še kdo kakšen nasvet, idejo kaj bi to lahko bilo?
Ker sama nimam pojma kaj bi mu bilo. Sem tako živčna že celo jutro, sploh ne morem razmišljati  :-\

Lp

Barbara

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #31 : 10 Julij 2009, 13:23:18
Bogi Taiček, žal nimam pametnega nasveta, ker Alba še ni bruhala od kar jo imam. Morda bodi pozorna na to, da bo dovolj spil.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #32 : 10 Julij 2009, 13:24:10
Macika krvno sliko so nardil?


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 10 Julij 2009, 13:25:32
Ne, krvne slike niso delali  :-\ Če do jutri nebo nič boljše, ga bom tako ali tako peljala nazaj oziroma v Šentjur v bolnico.

Vode je zaenkrat še spil nekaj, vsaj to.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #34 : 10 Julij 2009, 13:30:45
Gleda na to da ima vročino mi je to čudno. Lars je imel podobne znake brez bruhanja in smo pred dvemi leti bili na testiranju za borelijo in erlihijo pozitivni  ;) Jaz sem njegovo "depro" tudi pripisovala nečemu drugemu, daj mu malo preveri še dlesni kake barve so. Upam da je res samo malo razdražen želodček. S tem da je Lars imel hemogram brez kakšnih posebnosti, enako letos, mi na ponovljene teste za erlihijo še čakamo.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 10 Julij 2009, 13:42:59
Pogledala sem dlesni in ima normalne. Ko s prstom pritisnem, postanejo svetle, potem pa takoj nazaj na lepo barvo.
Zdaj itak če do jutri nebo nič bolje, greva po 'second opinion' in bom rekla, naj mi naredijo še krvno sliko.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #36 : 10 Julij 2009, 13:50:23
Skupaj z Larsom drživa pesti da bo Taiko čimprej bolje, tebi pa moj bučko sporoča da moraš zdej njegovega sotrpina na veliko razvajat k je bogi bogi  ;) Larsu kadar mu nagaja želodček pomaga mleko.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 10 Julij 2009, 15:30:55
Hvala za želje  :-*

Ga razvajam na veliko, zdajle ravno kuham piščančka, pa skoraj ga po rokah nosim.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 11 Julij 2009, 10:33:28
Evo novice

Včeraj je po malem obroku spet bruhal, tako da sem zagnala še večjo paniko in klicala še dva veta. Tai je imel potem post do danes zjutraj, ko je dobil spet mali obrok in ga je obdržal v sebi. Po obnašanju je pa spet stari Tai. Če se stanje slučajno poslabša, gremo na krvno sliko in več preiskal, drugače pa imamo en teden diete in 14 dni Ranitalov.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 28 Oktober 2009, 11:30:54
Moj pes večkrat kaj izbruhne in zato se mi ni zdelo nič čudnega, ko je pred kakimi petimi dnevi izbljuval slino(belo) in še nekaj hrane, poetm pa je drugi dan bruhal samo slino, nato pa je bilo vse v redu. Predvčerajšnim sva šla na dolgi sprehod, pa je vmes začel cviliti, se je ulegel, čez nekaj trenutkov pas spet vstal in to se je večkrat ponovilo, da sem bla čisto prestrašena, sam bruhal pa ni(vsaj ne da bi jaz videla). Razen tistih trenutkov, ko je cvilil, je hodil čist normalno in imel apetit, norel...
Včeraj je bilo vse ok, cviljenje se ni ponovilo, tudi iztrebki ok in sem mislila da ni nič narobe, danes pa ima drisko, je samo travo in jo je že 3krat izbljuval skupaj s slino. Najbolj me skrbi, ker noče jesti (to se še ni zgodilo), pa tudi piti ga danes še nisem videla in zdej res ne vem kaj je narobe. Na trenutke spet cvili, potem pa se vstanme in gre naprej, kot da ni nič narobe, pa tudi MALO bolj miren je, kot ponavadi. :(
Kaj naj naredim? Kaj mu dam jesti, sme imeti zraven vodo?
Naj grem k veterinarju?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 28 Oktober 2009, 11:56:13
Če cvili, pomeni da ima bolečine, to pa ni v redu. Jaz bi ga peljala k veterinarju, kaj pa če ima tujek v prebavilih?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 28 Oktober 2009, 13:02:14
Pa po vsej verjetnosti ima temperaturo, pa vnetje želodčne sluznice,če pase travo,tako da čim prej k veterinarju po antibiotike.Pa na dieto bo tudi treba iti.
LP Tjaša



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #42 : 28 Oktober 2009, 13:56:23
Čeprav moja non stop je travo, pa nima zdravstvenih problemov.

Blackwolfgirl k vetu!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 28 Oktober 2009, 15:06:19
Notranji zajedavci ali pa res kako vnetje. Vsekakor veterinarju.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 28 Oktober 2009, 17:13:47
Hvala vsem za odgovore, sem upoštevala nasvet in sva ravno od veterinarja prišla. :)
Ima pa vnetje, vzrok so pa zajedavci ali je pa kaj takega požrl. Sva dobila en kup tabletk, pa nekaj časa ne sme jesti, potem pa dieta z rižem pa piščancem (to mu bo všeč :P)
Se pa zdej že bolje počuti in veselo fehta za hrano, ki pa je danes ne bo ::).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #45 : 28 Oktober 2009, 17:48:59
Čeprav moja non stop je travo, pa nima zdravstvenih problemov.

Moj je tudi ko ena krava.. Vcasih se mi zdi da se ze prav iz dolgega casa pase..  ::) Verjetno se ni vsaka zelja po travi razlog za skrb da je kaj narobe, ce ni drugih problemov, ane?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #46 : 28 Oktober 2009, 18:31:54
Ne oVčka, moja je že od nekdaj kravica, pa je zdrava psička.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 28 Oktober 2009, 20:27:24
Heh, sej moj je tut drgač krava :D, sam danes je pa pretiraval...



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 28 Oktober 2009, 21:37:22
Moj pa skos je zemljo. Kaksna ideja kaj mu manjka? Vitamine mu ze dajem.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #49 : 29 Oktober 2009, 06:42:56
Saj ni fora v tem,da pes ne bi smel jesti trave,samo pri velikih količinah pa lahko trava,še posebno ostra, poškoduje sluznico in povzroči vnetje,kar pa definitivno ni v redu.Trava v manjših količinah pomaga pri presnovi hrane,če pa se pes "pase kot krava"je običajno vzrok v tem,da mu je nekaj obležalo v želodcu ali pa je osnovni obrok bil prebogat z beljakovinami in zato težje prebavljiv.
Pri nas zato psi kot priboljške dobivajo suh kruh,pa nimajo problemov.
LP Tjaša



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #50 : 29 Oktober 2009, 07:42:58
Koliko suhega kruha jim pa daš?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 29 Oktober 2009, 13:41:12
Pol kosa kruha naenkrat.
LP Tjaša



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #52 : 16 Marec 2011, 14:53:43
Torej, moja psička mi je danes bruhala (na 2 sprehodu - okrog 10h). Bruhala je rumeno. Zajtrk je odklonila (brikete). In smo ji skuhali riževo sluz, tisto je pojedla. Do zdaj ni nič več bruhala, res pa bolj leži in počiva. Sem razmišljala da bi bilo mogoče od včeraj, ko sem ji za priboljške na agilityu dala hrenovko (narezano na majhne koščke) - ker jo je včeraj prvič dobila?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 16 Marec 2011, 21:52:46
Će bruha rumeno - mislim da to pomeni da je žolč. Hrenovka se mi pa zdi da ne bi smela biti problem.

Če po pes šel normaln ona potrebo, normalno jedel in bil normalno aktiven je vse ok. Če pa kaj od tega ne štima pa bi jst šla do veterinarja.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #54 : 17 Marec 2011, 06:54:22
Do danes ni bruhala. Za jest smo ji dali riževo sluz in je pojedla. Na potrebo je odšla normalno, tudi na sprehodu je bila normalno aktivno. Torej upajmo da ne bo več ;).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urssa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 03 Avgust 2011, 21:04:36
Hej !
Tudi jas bi rabla pomoč! Moja psička bruha kri in mislim da tudi belo sluz.. Pred tem jo je -predvidevam- nekaj pičilo, ker je ful cvilila pa tačko je držala k sebi, šepala je.
Moja mama in ata sta se malo prej skregala in ata ima edini izpit, pa se ne moreta zmenit da bi jo peljala k veterinarju.
moja psička je emmm... komaj hodi, vse kar dela je sedi zunaj na travi in bruha...
Res me je strah, ker hočem da jo peljeta k veterinarju, ampak jas k temu nič ne pripomorem ~ kaj naj 13letno dekle naredi v takem primeru ?!



CivkicA

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 21 December 2011, 12:13:45
Zdravo!

Ne vem, če je že kdo kaj vprašal na to temo, sem odprla kar novo..... Kuža mi vsake toliko časa bruha rumeno tekočino... ponavadi ponoči ali zgodaj zjutraj, med spanjem vstane, se začne napenjat in malo zbruha, nato takoj poliže gor. Ni nobenih ostankov hrane, le rumena tekočina... Enkrat je blo celo 2x na noč, potem nekaj časa nič, zdaj pa spet... Ko zbruha, skoči nazaj na svoje ležišče in zaspi. Drugače se vredu počuti, se igra, blato je vredu... So mogoče briketi vzrok? Vendar mu dajem iste brikete že 4 mesece in se je to začelo pojavljat šele zdaj, kakšen mesec nazaj...
Hvala za vse informacije.

LP



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 17 Januar 2012, 18:23:41
Pozdravljeni!

Doma imamo 7mesečnega yorkija. Začelo se je 10dni nazaj...in sicer 5.januarja smo ga peljali na puljenje zobkov kjer je dobil narkozo.ponoči je 2krat bruhal zato smo se v petek odpravili na veterino kjer je dobil inekcijo proti bruhanju. Do 10.januarja torej torka je bilo vse ok, nato pa bruhanje v torek 1krat, v sredo 1krat, v četrtek že 3krat. Spet obisk veterine, in spet inekcija proti bruhanju ter inekcija ranitala. Od petka je tudi na dieti..nato spet bruha v noči iz nedelje na ponedeljek.danes pa spet...izbruhal je kepo dlak in piščančka, zdajle pa rumeno peno.

Na veterini so rekli da ni videti da bi bil kašen tujek, je ješč, igriv, normalno kaka...vse je ok samo to bruhanje...ne vemo več kaj narediti...

kaj bi lahko bilo?sedaj bomo začeli dajati še ranital, zjutraj pa gremo še po tablete za zajedalce... čeprav na veterini niso znali nič reči, samo da je mogoče vnetje želodca.

res smo že tako slabe volje ker ga nemočno gledamo in ne vemo kaj mu je... toliko huje nam je še ker smo pred 8meseci mogli uspavati prejšnega psa in sedaj še tole... ???

če ima kdo kakšen nasvet, idejo kaj bi lahko bilo ...