pasji frizer

shinegirl · 217555

TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 16 Februar 2010, 13:09:26

medo, hvala za odgovor... ;)

kaj pa salon Črna perla? (pri tistih, ki vzrejajo beaucerone)... ima kdo kakšne izkušnje z njimi?


andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 16 Februar 2010, 13:16:17
z moje strani samo ena beseda katasrofa,mogoče so imeli drugi več sreče,ampak jaz je nisem imela in me tam nikoli več ne vidijo >:( >:( >:( :'(

Kaj pa je bilo? Mi hodimo že nekaj časa tja in smo zelo zadovoljni. Frizerka je zelo prijazna, z mojo žabo se vedno ful namantra in ji nikoli ni nič težko. Moram reči, da v MB še nismo našli boljšega salona.



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #272 : 16 Februar 2010, 14:19:43
Mi bomo pa lepo sfrizirani v četrtek pri gospej Karmen v Novi gorici.  8)

My best friend is a westie


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 17 Februar 2010, 11:40:13
Kaj pa je bilo? Mi hodimo že nekaj časa tja in smo zelo zadovoljni. Frizerka je zelo prijazna, z mojo žabo se vedno ful namantra in ji nikoli ni nič težko. Moram reči, da v MB še nismo našli boljšega salona.
no sem vesela,da si zadovoljna,mene več ne vidijo,...najprej nastop njene mame,ki je osorna in dotalno brezobrazna,ba je bilo fizerki že kar malo nerodno,...da o protipropagandi konkurence sploh ne govorim,....kar pa se tiče striženja,pa dotalna katasrofa,smo rabli po tem striženju pol leta,da je spet postal podoben svoji pasmi :'(

Sem pa vidla,da imaš ti kokra in pri teh je striženje dosti bolj preprosto kot pri yorkijih,ima pa kolegica shicuja in se je skoraj razjokala zraven,ko je bil postrižen,da ne govorim o tem,da ji je frizerka rekla,da mu vozljev ne more razčesat,razen,če ga obrije,.....Jasna jih je razčesala v par minutah brez drenja in kreganja kužka,ki se je kar tresel,ko je zapustil salon Lana!!

uživajte s svojimi carteki lp ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #274 : 17 Februar 2010, 12:43:22
No ja sicer malo offtopic, ampak vozlje bi moral vsak lastnik sam prečesat redno.  ;) Moje mnenje. Ker to spada zraven vsakodnevne nege kužka. Če pa imaš pasjega frizerja zato, da ti nekdo redno prečese psa, pa ga moraš vsaj 1x na teden voziti na česanje. Ko je enkrat pes zavozljan je konec, ker se pri razčesavanju dlaka običajno zelo razcufa in je naslednjič samo huje, ker se dlaka še bolj vozlja.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #275 : 17 Februar 2010, 12:53:32
Se popolnoma strinjam z botticelli. Za to, da pes nima vozlov mora posrkbeti lastnik psa. To je osnovna nega, ki jo mora vsak nuditi svojemu psu. Delo frizerja ni razčesavati stare vozle, ker se lastniku ne ljubi psa negovati.

Šicu je vsekakor pasma, ki jo je treba redno negovati tudi doma, ne samo občasno pri frizerju. Vem, kako izgledajo vozli v takšni dlaki in če bi bila frizer, ne bi razčesavala, ampak samo pobrila. Razčesavanje starih vozlov je zelo mučno za psa in dolgotrajno. V takšnih primerih je britje edina prava rešitev.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #276 : 17 Februar 2010, 14:24:31
Jaz sem to omenila tudi zato, ker sem delal kot pasja frizerka in vem da ljudje rečejo da ima en ali dva vozelčka, pripeljejo pa popolnoma zavozlanega psa in potem pričakujejo čudeže.
Se pa seveda tudi zgodi, da so rekli da je pes ful zavozlan, imel pa je en mini vozelček :) Seveda je bilo to zelo redko, zgornji primer pa na žalost zelo pogost.

In omenila sem tudi zato, ker običajno stranke niso najavile da je pes zavozlan. In ti nisi priprvljen na 2 urno razčesavanje, ker želijo imeti medvedkasto frizuro. No go. In ja, mi smo se takrat prilagajali zelo veliko in probali narediti čudeže, samo če ima pes vozle potem mu razčesavanje sigurno ni v užitek. In običajno so taki psi redno prihajali zavozlani nazaj in ti po enem času res presede ga razčesavati in dobesedno mučiti 2 uri, kar lastnik ne naredi v 2 mesecih. Halooo. Tako da v takih primerih je najbolje že prvič psa pobriti, in naj potem novo dlako redno negujejo, če želijo naslednjič lepo frizuro. Ker sicer je to samo potuha in si bo lastnik tudi mislil, da se lahko vedno izvleče z tem da mu bodo naredili lepo razčesano frozuro iz zavozlanega psa.

No toliko še moje izkušnje. Saj ne rečem, če je dlaka slaba je najbolje imeti čisto kratko frizuro in je mir. Kdor pa hoče dolgodlakega psa, pa pač mora poskrbeti za redno česanje. Pika. Ker sem tudi jaz doživela da so pripeljali dolgodlakega psa popolnoma zavozlanega, tako da ga pobriješ v enem kosu  >:( se pravi dobiš na koncu ven dobesedno kožuh psa v celoti  :'( in te nap!"%ijo, zakaj je sedaj pes tako grd??? in seveda se taki ljudje ne vračajo običajno, ampak lahko samo upam da začnejo lepše skrbeti za psa. In takih popolnoma zavozlanih psov je bilo ogromno, si nikoli nebi predstavljala, če nebi dejansko delala v tej stroki.



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 17 Februar 2010, 16:29:21
no sem vesela,da si zadovoljna,mene več ne vidijo,...najprej nastop njene mame,ki je osorna in dotalno brezobrazna,ba je bilo fizerki že kar malo nerodno,...da o protipropagandi konkurence sploh ne govorim,....kar pa se tiče striženja,pa dotalna katasrofa,smo rabli po tem striženju pol leta,da je spet postal podoben svoji pasmi :'(

Sem pa vidla,da imaš ti kokra in pri teh je striženje dosti bolj preprosto kot pri yorkijih,ima pa kolegica shicuja in se je skoraj razjokala zraven,ko je bil postrižen,da ne govorim o tem,da ji je frizerka rekla,da mu vozljev ne more razčesat,razen,če ga obrije,.....Jasna jih je razčesala v par minutah brez drenja in kreganja kužka,ki se je kar tresel,ko je zapustil salon Lana!!

uživajte s svojimi carteki lp ;)

Zanimivo, kako imamo ljudje različne izkušnje. Ko pripeljem jaz Valeka tja, se ga. mama že od daleč skoraj topi. Ker jo Vala vedno celo prelubčka, ko se kopata. :P In vedno malo poklepetamo, pa se mi še nikoli ni zdela osorna. Za razliko od Jasne, ki me je enkrat nahrulila kot psa, ker sem pripeljala mokrega psa, to pa zato, ker smo v snegu pred salonom 15 minut čakali, da je do konca porihtala psa, ki sta bila noter (pa smo mi prišli točno, ne prehitro). Saj ne rečem, mojo psičko je enkrat povsem korektno postrigla, ko sem bila pa tam tretjič (in zadnjič) pa je prišla psica iz salona kot strašilo.
Drugače jaz tudi nisem bila zadovoljna s salonom Črna perla, ker mi psičke niso hoteli potrimat, češ da jo to boli. Kolegica recimo vozi že od nekdaj tja svojo šicujko, pa so izredno zadovoljni. Tak da priporočam vsem, da peljejo psa v več salonov, pa potem ugotovijo, kateri jim najbolj ustreza.



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 17 Februar 2010, 19:27:58
andreychika saj sem rekla,da pač naj proba,mogoče bo bolj zadovoljna kot jaz,jaz nisem bila in sem zadovoljna z Jasno,pa sem dala že kar nekaj salonov dol (od Tačke,Lane,Maletove,Črne perle in še ne privat),pa smo z Jasno najbolj zadovoljni,je pa kot sem rekla verjetno od posamznika kakša pasma mu bolj leži in jo lepše poštima,...

Darja kar pa se vozljev tiče ti niso bili tako veliki,da jih frizerka ne bi mogla razvozljat in je bila kolegica tudi zato dodatno plačat,ona pa ji je kar nesramno odgovorila,da je to samo za pobrit!!
Da je to sprotno delo lastnika se tudi jaz strinjam,v tem primeru pa je bila njena hčera frizerka in je tega bogega šicuja natopirala in ker se je njej smilil,ga je raje odpeljala k frizerju..,na kar je frizerko je tudi opozorila,....lahko pa sama sklepaš,da ni bilo tako grozno,če ga je Jasna v slabih 20min celega razčesala!!

no toliko...,vsak pa se naj sam odloči kam bo peljal svojega kosmatinca,Tobi je vprašala za mnenje in jaz sem povedala svoje,vsak pa ima svoje dobre in slabe lastnosti ;)

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Lumpika

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 17 Februar 2010, 19:49:00
Jaz pa s tistim salonom za globusom v Kranju (se mi zdi da je šapca ali neki podobnega) nisem bila zadovoljna, saj mi je mojo višavko postrigla v pol ure in to zelo slabo. :-\



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #280 : 17 Februar 2010, 20:03:56
ja medo saj se ni nanašalo na ta primer, ampak sem omenila ker žal sem doživela zelo veliko takih primerov. In ja, če ga lahko v 20 min razčešeš pol to niso vozli :):)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 17 Februar 2010, 20:28:17
Kopiram kar moje vprašanje, ki sem ga zastavila že na sosednjem forumu, čeprav ne iščem ravno frizerja:

Naša mala Aja naj bi bila mešanka med pinčem in pekinezerjem, se pravi pinčezer  ;D (no, kakorkoli, pomoje je še marsikaj drugega vmes, hehe).

Ima vedno daljšo dlako, štrli ji okoli gobčka, oči... Kako zdaj vedet, če je treba okoli oči postrižt ali ne? Izcedka nima, torej predvidevam, da je ne moti? Oziroma potem lahko pustim, kot je?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #282 : 17 Februar 2010, 20:32:16
Teh dlakic, ki mladičku poganjajo okrog smrčka in oči ni priporočljivo striči, ker potem postrižena dlaka bolj bode v oči kot nepostrižena. Pri šicujskih mladičih se počaka, da dlaka dovolj zraste in se potem obrne na korenu nosa navzdol. Pri tvoji ne vem, koliko bo zrasla, samo, kot praviš, če nima izcedka in če oči niso razdražene, ni treba striči.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 17 Februar 2010, 20:34:45
Ne, nobenega izcedka ni, oči so bistre, nič razdražene. Potem bomo pa pustili tako, kot je. Hvala  :)
Kam se misli pa dlaka obrnit, pa nimam pojma, ker vsakič štrli nekam drugam - ne samo okoli oči, tudi čupa  ;D ;D ;D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #284 : 17 Februar 2010, 21:29:55
Jaz tudi pravim, dokler se oči ne solzijo zaradi draženja dlake, bolje ne stričti in počakati kako dolga bo dlaka. Ker če enkrat začneš stičti, moraš to delati redno, se pravi na 3-4 tedne postričti, preden zraste dlaka tako dolga da bi lahko iritirala oči.



brina

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 17 Februar 2010, 22:20:16
Ali ve mogoče kdo, kje so kakšni tečaji trimanja ali mogoče kdo bi me to naučil, vem pa da jih je v Sloveniji zelo malo ki bi to znali zelo dobro..


Lp, Brina



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 18 Februar 2010, 10:29:14
Da se še jaz spet malo oglasim: hvala vsem za odgovore (medo, andrejchika, kalsang, bottticelli...). Klicala sem najprej Jasno, pa se ni javila na gsm-verjetno ima zaprto ker so počitnice-in tako je moj kužon jutri naročen v salonu Lana, ker ga je nujno potrebno skopat in malo okrog uhljev postrič. Sem se že dogovorila, da bom zraven, tako da bom lahko pazila, če bo frizerkina mama slučajno postala "zmaj"  :o.
Verjetno je res tako, da enemu "sede" bolj en frizer, drugemu pa bolj drugi. Verjetno bom tudi jaz sprobala vse po malem, pa se bom odločila, kateri bo potem stalni frizer. Bom poročala, kako bo šlo jutri  ;)

Zanima me še nekaj: kako so se vaši psi obnašali, ko so bili PRVIČ pri frizerju? Jih je bilo fejst strah? Moj je malo bolj sramežljive sorte... (najbolj me je strah, da ne bi dobil kake negativne izkušnje, ampak po drugi strani pa je verjetno obisk pri veterinarju bolj travmatičen kot pa pri frizerju...)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #287 : 18 Februar 2010, 10:47:06
Če je pes socializiran potem ga nima kaj biti strah pri frizerju.
Velja pa, da je fajn mladičke od malega navajati na redno nego - redno dotikanje in pregledovanje uhljev, ust, tac, blazinic,... Enako velja za redno kopanje in po možnosti sušenje z fenom. Jaz prakticiram da tudi če ni potrebe po sušenju z fenom, ga vklopim, in navajam mladičke, da se navadijo. Isto velja za karkoli brnečega in mašinco. Če pač nimaš mašince doma, je kakršen koli približek dober, važno da daš zraven psa da se navaja na zvok, brnenje,...
In seveda zelo važno da je pes navajen biti postavljen na mizo, višino.

To so take zadeve, ki še jih treniraš za minutko na dan, bo mladiček zelo hitro navajen. Pa ni to važno samo zaradi frizerja, ampak tudi da ga lastnik lahko normalno pregleda, in nasploh mora biti vsak pes na to navajen.

In še zlato pravilo, če lastnik psu govori kak je bogi ker gre k frizerju (isto velja za veta) oz. mu z pomilovanjem v glasu govori ˝saj nebo nič hudega˝ se bo pes začel avtomatski smiliti samemu sebi in lahko zelo poslabšaš situacijo. Mi lasje po konci stojijo ko vidim kaj takega res.
Tako da pozitiven pristop tudi s strani lastnika, veliko dobre volje, priboljškov in pohval ;)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #288 : 18 Februar 2010, 21:12:08
Tako kot pravi botticelli. Pa še nekaj. Dostikrat pes bolj komplicira, če je lastnik zraven, kot če ga ni. Če boš zraven, bodi mirna, nič tolažit, nič ujčkat, obnašaj se normalno in psu nežno toda odločno daj vedeti, da mora biti pri miru. ;)



mojca1

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 20 Februar 2010, 09:55:01
Na forumu je reklama zastonj, pravi Wrangler. Res je tako.  škoda, ker eni skrivaj sami sebe hvalijo, druge frizerje z večletno prakso pa lažno kritizirajo.. Za te osebe bi bilo bolje, da bi dobro delale in se s prakso čimveč naučile in tako lahko pokazale kvalitetno striženje.. Samohvala se pod mizo vala.. Stranke bomo pa že same precenile, kdo je kvaliteten in kdo se le hvali in laže.



pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 06 Marec 2010, 00:37:07
Mi bomo pa lepo sfrizirani v četrtek pri gospej Karmen v Novi gorici.  8)


Višausaka terierka a te lahko prašam kolko vi plačate pri Karmen in kako si kaj zadovolna,jaz se nikakor nemorem odlocit da bi se odpraula tja z naso navihanko  :-[


lp


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #291 : 06 Marec 2010, 21:17:30
pufko: Mi smo pri gospej Karmen zelo zadovoljni, plačamo pa okoli 25 eurov. Mi smo tudi imel pomišleke kako bomo sploh našega Mikija ostrigli če se še česati ne pusti ampak pri gospej Karmen je bil  zelo priden.


My best friend is a westie


wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 15 Marec 2010, 20:09:12
Itak, da stranka: psiček in lastnik najboljšo reklamo delata, če je frizer ok. Je pa vsak frizer enkrat začel strižt -štartal in seveda tudi začel nabirat stranke. Težko je v enem mesecu nabrat 100 rednih strank. Če folk ne ve kam it, pač tja ne more it, zato je potrebna reklama. Kot je reklama potrebna za izdelovanje tort, prodajo ploščic, človeškega frizerja...pa tudi za pasjega. Marsikomu je lažje sploh v spomladanskem navalu na striženje, če ima frizerja v bližnji okolici in ga ni treba vozit 30 km daleč. Ne vem pa kaj je tako zelooo narobe, če se na forum napiše kje so še frizerji in se jim pomaga na poti da bi zaslužl plačico. Pljuvanja je pa v slovenskih krogih že tako preveč, da čudno da se ne utopimo v lastni slini.



pufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 16 Marec 2010, 11:13:28
pufko: Mi smo pri gospej Karmen zelo zadovoljni, plačamo pa okoli 25 eurov. Mi smo tudi imel pomišleke kako bomo sploh našega Mikija ostrigli če se še česati ne pusti ampak pri gospej Karmen je bil  zelo priden.



Hvala,se bom mogla res opogumit in jo it obiskat :)


dina 33

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 31 Marec 2010, 22:48:32
mene pa zanima koliko bi bili vi pripravljeni plačati za pasjega frizerja...??
je 30 evrov veliko?

***VerOnikKaA***


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 31 Marec 2010, 23:11:37
posploševat na vse storitve je težko...

ravno tako, kot se bo recimo moškemu za striženje las z mašinco na par mm zdelo 30EUR drago, se bo recimo dolgolasi gospodični, ki si želi novo barvo in novo frizuro 30EUR zdelo poceni.

tako da, moraš bolj točno definirat, kaj naj bi striženje za teh 30EUR vsebovalo.  ;)


bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #296 : 20 April 2010, 21:48:36
 >:( >:( >:( >:(zgleda da v MB res ni pametnega salona ker mi pa imamo ZELOOOOOOOO SLABO ISKUŠNJO Z SALONOM PASJE SANJE-odsvetujem  >:D >:D >:D >:D >:D



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 22 April 2010, 10:37:24
Sem še jaz dolžna podati poročilo najinega obiska pasjega salona Lana (v MB)-na splošno sem bila zelo zadovoljna, obe frizerki (oz. frizerka in pomočnica) sta bili zelo prijazni, vzeli sta si čas, odnos do psa je bil dober-no, sicer je kuža sam bil precej neproblematičen, ni ga bilo potrebno npr. trdo prijeti, sicer ni hotel najbolj sodelovati (npr. skočiti na mizo, v in iz bane, kar pa je v bistvu moja krivda, ker ga na to nisem navajala...)-tako, da smo ga pač tri ženske dvigovale, kar pa pri njegovih kilah ni najbolj enostavno in za drugič že vem, da bomo rabili še kako moško pomoč.
Jaz sem bila ves čas kopanja in sušenja zraven in zdelo se mi je vse ok. Frizerki dam še en plus, ker je priznala, da te pasme psov ne zna postriči po regelcih in se sploh ni delala pametno, češ kako bo zdaj to ona super naredila.
Skratka, sicer nimam izkušenj s pasjimi frizerji, ampak za prvič sem bila zadovoljna!

bolt, kaj pa se je vam zgodilo v Pasjih sanjah?


bolt

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #298 : 27 April 2010, 19:59:38
Po tel. sem vprašala -če je že strigla kraljevega pudla in je rekla ja,ko sem pa prišla tja pa je mogla knjigo ven vzet in poiskat kako se to dela -in bil je grozn bila sem tam 4.5 ure pa še ni bil gotov ko sem imela vsega dovolj in ga vzela z mize rekla za račun in odšla zelo jezna -na glavi ima čelado ne krono-pol pa je rekla da ga je samo na 14 dnevnem tečaju 1x strigla -jooooooooooooj sem jezna-pa niti ni bil končan računala pa je vso storitev -ne vem no -sama je videla da ji ne gre -da ni vredu ker je to potrdila-ko sem jo vprašala -če misli da je tako prav -eh boljše da pozabim samo res odsvetujem-tam obisk -pa kaj še me je zelo motilo imela je tam zraven svojega psa ki je bil zelo glasen in tećnaril ,delal mojega nervoznega da sta se še stepla in še hčerko je imela tam ki ji je tudi rekla -mami pa to že 4 ure delaš -kaj še nisi gotova (stara je nekje 14 let)-mislim da t ni profesjonalni odnos da imaš celo familjijo v salonu-mene to moti



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 03 Maj 2010, 09:02:16
ojoj, bolt, to pa je res slaba izkušnja... :'( :( :(...v tem primeru bi bilo bolje, da bi frizerka povedala po resnici, da kraljevih kodrov še ni kaj dosti strigla...bi imela eno nezadovoljno stranko manj...upam, da se bo iz tega primera kaj naučila in se spravila še malo v kakšen tečaj ali kaj podobnega!