pasji frizer

shinegirl · 217920

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 29 Februar 2008, 12:16:37
Naja, včeraj sem govorila z Vesno in Matejem. Povedala sta mi, da imata zaseden že cel marec (po osem naročenih psov na dan), tako da se na telefon verjetno ne oglašata zato, ker ne sprejemata novih strank.

Ne vem, kako daleč se ti ljubi it. Poznam še zelo dobro frizerko blizu Grosuplja, v Ljubljani pa je itak ogromno salonov. Če želiš, ti dam še kakšen kontakt.


lp



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #31 : 29 Februar 2008, 14:16:33
Jaz sem iz Slovenskih Konjic kar daleč od Ljubljane mislim da bom počakala na Anito.
Drugače pa bi mi Grosuplje ustrezale.
Kalsang prosim če mi  daš njeno številko.
Samo ne vem  zdaj če bi ga ostrigla ali ne. :-\
Kaj naj naredim.
Saj ima zdaj dlako dolgo približno 12 cm.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #32 : 29 Februar 2008, 14:24:56
Joj. :-[
Grosuplje mi še manj ustrezajo.
Ubistvu jaz bi šla sam sestra me ne bo tja peljala.
Bom počakala na Anito.
Je že kdo peljal psa strižt k Aniti Vojtič?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #33 : 29 Februar 2008, 15:17:44
Če Zamarra ne misliš razstavljat, je brez veze, da mu pustiš dolgo dlako. Z lično kratko frizurco sta oba veliko bolj svobodna in sproščena, vedno bo urejen ne glede na to, po kakšnih hostah bosta hodila. Jaz komaj čakam, da moja Pamo zaključi šampionat in da jo ostrižem, da bo žur popoln. ;)




naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #34 : 29 Februar 2008, 18:45:21
Saj to je že res samo ko še ne vem kam ga bom dala stričt pa ne vem če bo lepo ostrižen :-\.
Sicer je to res samo je zdaj tako lep ...pa saj bo potem tudi res pa je da če  mu bom pustila dolgo dlako res ne bo mogel it v morje (čeprav ga sovraži sam učasih pa privoli samo na blazini drugače ne)v gozd...pa še čist bom histerična ko bom kr gledla kje lahko hodi.
Nevem če bi ga spet razstavljala samo se mi ne splača.Zato ker vi ko vzrejate se vam malo povrne in se vam splača,ko mladičke prodate (saj vem da ni vse v denarju)meni pa s nikjer ne povrne .
Pa tudi če bi šla na par razstav   nebi bil bolj znan sicer pa ima  Zamaro hudo konkurenco z Leoninim psom.
Mislim da je spet zmagal ali zmagala,v nedeljo.
Saj od 12 shih-tzu jev je kar težko dobiti zmago a ne ?
Res je ga bom kar postrigla.
Samo KAM ga naj peljem. :-\ :-[ :( :'( ???

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 29 Februar 2008, 19:55:24
Pa počakaj še tisti teden in pojdi k Aniti, saj se ti ne mudi tako zelo, ne?

Anita ga bo v redu postrigla, saj zelo dobro pozna šicuje. ;)



Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 29 Februar 2008, 23:57:13
JS MAM PA EN PROBLEM MEN SE NA TO CIFRO ŽE EN TEDEN NIHČE NE JAVI
PA NA MAIL TUD NE   ZEJ PA NEVEM KAJ NAJ NAREDIM.
AJA MAJA TI SI BILA V TO NEDELJO NA RAZSTAVI ?
SEM TE VIDELA KO SEM VAS PRIŠLA POTEM POZDRAVT OZ.ŠPELO PA LEJO
SAJ SE MOGOČE SPOMNIŠ. :)

Sr pravičujem za zamudo.
Ja v nedelo sem bila na rastavi ja nekoga sem vidla da se je z leo pogovarju res pa nisem vedla da si to ti žav
Drugič pa me kr pocuki pa bo;)

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #37 : 01 Marec 2008, 13:39:30
Ja saj bom počakala še en teden. ::)
Ja res sem se pogovarjala lepega lhasa-apso ta imaš.
 

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 01 Marec 2008, 17:04:10
Hvala! Imam 2  :P

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #39 : 04 Marec 2008, 13:49:31
Super!
Zdaj mi pa   Anita ne odgovori na mail.
še prejšnji teden mi je. :-\

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #40 : 17 Marec 2008, 13:45:32
Pa js res ne vem ka bom nardila!
Te ko frizerja rabiš ga nikol ni pol mi pa zadnjič kosmati princ  prek sms-ja  odgovori da zaradi zdravstvenih razlogov ne delajo.TE KO SE MI KONČNO EN JAVI POL PA MI POVE DA SO BOLANI! :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Bom že zdržala bom danes probala.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 18 Marec 2008, 21:53:27
Oj!
Jaz sem v Tukanu(BTC, Lj) videla, da strižejo enega višačka brez omame, psa lahko gledaš skozi šipo, pomoje bi se tudi, da si lahko v kabini dalo zmenit  :)
Kontaktna št: 01/585 20 98              Mail: [email protected]
Vem, da to ni primorska, ampak bo mogoče kdo kaj rabil :) Bom probala še kaj na primorskem poiskat
Lp,Tjaša

Mogoče kdo ve, kako se imenuje salon oz. je to mogoče salon, kjer so že urejali horjulske brezdomčke? Rada bi namreč našega psihopata peljala točno tja, ker ga doma ne morem uredit, ker je zdemoliral mašinco...


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #42 : 19 Marec 2008, 09:35:05
a hodi kdo k frizerju v salon Koštrun v Ljubljani?


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #43 : 19 Marec 2008, 10:03:25
Mogoče kdo ve, kako se imenuje salon oz. je to mogoče salon, kjer so že urejali horjulske brezdomčke? Rada bi namreč našega psihopata peljala točno tja, ker ga doma ne morem uredit, ker je zdemoliral mašinco...

Se mi zdi, da je to salon IV SAN BERNARD v Tukanu-BTC. Kontakt je: 031/321-863. Moraš bit vztrajna, da ti dvignejo telefon.  :D Termine imajo pa tudi zelo zasedene, prej prideš na vrsto, če lahko psa pripelješ med tednom dopoldne. Jaz sem se naročila prejšnji teden, pa sem dobila termin šele 29.4. in še to zaradi tega, ker sem rekla, da takrat lahko pa tudi dopoldne pridem, ker imam dopust. Bo pa naš prvi obisk frizerja, to bo zabavno. :o so mi rekli naj kar računam kakšne 2 urce, da jo bojo pedenal, ker je to prvič za njo in da ne bi dobila slabe izkušnje, bojo bolj počasi jo navajal. Je bila kar prijazna ženska na telefonu.

Lp


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 19 Marec 2008, 10:10:01
A toliko je za čakat  :o
Eh, jaz bom potem verjetno kar škarjice v roke vzela, če mogoče Tečkina mašinca odpove pokorščino  8)
Sicer bom mela žulje, samo tako pa res ne gre več...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 19 Marec 2008, 15:05:04
no pri frizerju v BTC, v Mr. Pet trgovini se čaka nekje 1 teden, če res nabašeš ful gužvo. Pa vem da je fuuul vredu, itak da si lahko zraven. Telefonska je 040 639 542, Damjana. Če ne dvigne pač pokliči kasneje, načeloma pa pokliče nazaj. Malo je treba vztrajati :)

Pa ona je strigla tudi že ene kužke v zavetišču Gmajnice, in ima ful izkušenj. Vsekakor pa pač povej da bo pes prvič striženi in se naroči k njej.



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #46 : 19 Marec 2008, 15:20:12
jaz sem pa naročena, no Bonga, v petek pri frizerju Koštrun v LJ.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 19 Marec 2008, 15:59:51
no pri frizerju v BTC, v Mr. Pet trgovini se čaka nekje 1 teden, če res nabašeš ful gužvo. Pa vem da je fuuul vredu, itak da si lahko zraven. Telefonska je 040 639 542, Damjana. Če ne dvigne pač pokliči kasneje, načeloma pa pokliče nazaj. Malo je treba vztrajati :)

Pa ona je strigla tudi že ene kužke v zavetišču Gmajnice, in ima ful izkušenj. Vsekakor pa pač povej da bo pes prvič striženi in se naroči k njej.



To sem iskala  :o
Zlata si. Res hvala!


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #48 : 22 Marec 2008, 12:18:25
Samo nekaj ali ta Damjana tudi striže na pudlje?
Zato ker veliko kje strižejo na pudlje.

Lp.Danaja

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #49 : 22 Marec 2008, 12:27:35
Striže po želji lasnika ;) Tako da poveš kaj želiš in to je to, seveda če je le možno izvesti. Velikokrat želijo lasniki nekaj kar je nemogoče, ker je recimo pes totalno zavozlan.

Večinoma se pa pudlji strižejo na pudlje - hlačke, frizura, gobček pobriti, prstki pobriti - če si to mislila.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #50 : 22 Marec 2008, 16:06:05
Aha hvala za odg.
Se pravi da če moj pes ni zvozlan  pa ji ne znam povedat kako mi naj psa ostriže ji lahko prinesem  eno slikco ostriženega shih-tzu ja
pa mi ga bo znala tako ostričt?
Saj ni treba čisto tako samo priblžno.
Pa ta pes ki  bo na slikci ne bo zakompliciran.
Aja pa  psa si strižem drugače sama.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 22 Marec 2008, 16:38:19
Ja itak da bo vedela :) Edino ti bo pač povedala, da vsaka frizura ne stoji isto na vseh psih, ker je to odvisno od dlake. Recimo primer, en ši-cujček ima lahko puhasto dlako, in mu bo frizura ˝na medvedka ˝ odlično stala. Ta frizura je taka, da je telo postričeno na krajše, tačke pa so puščene malo daljše, da izgleda kuža kot en medvedek, se pravi da je telo v sorazmerju in niso recimo tačke videt pretanke... Recimo eni ši-cuji pa imajo lahko bolj debelo dlako, ne tako puhasto, ampak tako kot naj bi jo imeli (vsaj mislim, ne spoznam se glih na to pasmo), no in bi na njih ta frizura drugače stala...
Pa recimo na yorkiju ni variante, da ga na lepega medvedeka postrižeš, ker je enojna dlaka, druge strukture, ...
Pa isto maltežani - videvam ful različnih tipov dlak (seveda je vmes veliko nerodovniških, da nebo pomote), ampak hočem povedati da imajo lahko vse od redke puhaste do goste puhaste, pa tudi do ne tako puhaste ampak bolj trdne dlake....

Skratka, ko bo ona videla psa potem ti lahko pove kako bo tista frizura stala na tvojem psu.


jumbo

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 26 Marec 2008, 15:27:31
Lep pozdrav tudi jaz bi rad povedal svoje izkušnje kar se tiče pasjih frizerjev.Imam Višavskega terierja ki mi ga prfektno postriže pasja frizerka  iz frizeraja Dingo.Pri njej je moj višavček  nadvse priden lahko sem zraven če hočem no nekajkrat sem bil zdaj pa ga večkrat pustim kar samega in grem na kakšno kavo ali po opravkih.Peljal sem ga pa samo enkrat v Mr.pet in nikoli več .Ker  je pes baje bolj priden če je sam z frizerjem-sem upošteval ta napotek in odšel po svoje in ko sem se vrnil mi je bil pes pobrit  po celem telesu tudi noge rep pa postrižen na zastavco.Pes je bil mlad brez vozlov in zafaclane dlake.Tak pes se po hrbtu trima praviloma,da dobi trdo žimasto dlako.Na tačkah trebuhu in glavi se pusti dlaka rasti,  glava se oblikuje  z škarjami.Jaz pa tega kot takratni novinec nisem vedel in sem  frizerki samo rekel tako kot se za takega psa gre,tako ga ostrižite.No največkrat sem pa tako  (komot),da samo pokličem Frizeraj Dingo in ti pridejo psa uredit, kar na dom.Seboj ima frizer zložljivo mizo
kovček z vso opremo postavi  mizo kamor pač rečem uredi psa po pasemskem standartu kakršne so pač želje in to je to.Pri Dingu pa velikokrat pustim svojega psa tudi  v varstvu.Tam ima gospa tudi vzrejo višavčkov in kotonov.Baje pa gospa Jana v Bežigradu tudi super striže.K tej pa nisem še šel ker mi do sedaj ni bilo potrebno zamenjati frizerja.Imam jo pa v rezervi če pri dingu ne bi prišel na vrsto ali kakor že. L.P



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #53 : 26 Marec 2008, 15:55:09
ste že slišali za salon SMRČEK? je v Črnučah - bila sem tam, ko smo mojo čivavico peljali strišt nohtke/krempeljčke. tudi strižejo, kopajo itd. ravno ko smo prišli tja, je strigla enega višavskega terierja in je bil - če mene vprašaš- vredu postrižen... lahko pa počakaš tam ali pa greš po opravkih in ga potem prideš iskat... sicer svoje čivave nisem še strigla - in ne vem, če jo bom sploh kdaj - ampak mislim, da bi jo nesla tja ;)


smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


jumbo

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 26 Marec 2008, 18:44:32
Jaz sem že slišal  za (Šmrčka) nisem pa šel tja,ker sem trenutno zelo zadovoljen s svojom sedanjim.Tudi pri mojem frizerju Dingu strižejo nohtke,in očistijo ušesa ki pa  to naredijo brezplačno če si  pri njih strigel  psa- oziroma triml karkoli pač.Drugače jih vsak veterinar načeloma postriže brezplačno.L.P.Jumbo



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 26 Marec 2008, 19:04:01
No, mi smo naročeni pri Damjani naslednjo sredo.
Bo zelo zabavno očitno glede na današnje dogajanje ob cepljenju  ::)
Je pa ga. Damjana vnaprej opozorjena, da pride k njej en velepsiho, hehehe.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 26 Marec 2008, 23:15:55
Običajno je tako, da se psa sfrizira po željah lastnika. Tako da se mora lastnik izjasniti kaj želi. Ker običajno želijo čim bolj funkcionalno frizuro, ampak nekako dvomim da bi Damjana pobrila psa po celem telesu (vsaj ne brez razloga). Višavčki se naredijo na višavčka, po zmožnostih in kvaliteti njihove dlake seveda. Običajno pa se hrbet pobrije na kratko (ker če želiš trimati, potem ni dovolj da se potrima samo na vsake 3-4 mesece, vmes pa nič).
In velikokrat pri višavčkih ni variante da dobiš žimasto dlako, ker enostavno nimajo take dlake, ki bi bila lahko kdajkoli žimasta. Vse več višavčkov srečujem ki imajo puhasto dlako, kot recimo kakšni maltežani...

No samo na to sem hotela opozoriti, vsekakor se pa strinjam, da mora vsak najti sebi in psu primernega frizerja ;)


jumbo

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 27 Marec 2008, 07:47:34
Vem da se višavčka trima večkrat kot vsake štiri mesece.Jaz sem kot sem rekel k Damjani pripeljal mladega višavčka tako da se je  dalo dlako rešiti pri rednem trimanju v frizeraju Dingo.Dlaka se je zelo popravila šel sem z njim na pasjo rastavo in osvoji odlično oceno,dlako mu je sodnik zelo pohvalil zdaj pa čakava na vzrejni pregled ki bo v Domžalah 6.aprila.Nisem pa hotel nobenega žaliti samo povedal sem kakšno izkušno sem imel in kar pa to ni nič takega, tako  je pač bilo.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 27 Marec 2008, 09:54:05
Napaka je bila po mojem to, da niste povedali da bo pes razstavni. Ker verjamem da je friziranje razstavnega višavčka čisto nekaj drugega kot pa višavčka ki je domači pes.
Tu pa res moram povedati, da v tem primeru se pa mora povedati frizerju da bo pes razstavni in da se mora že od prvega striženja delati na temu. Kolikor pa tudi vem, Damjana načeloma ne striže razstavnih psov.
Sploh ne dvomim v to da je dlaka zdaj ok, pa seveda veliko uspehov z kužkom :)


jumbo

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 27 Marec 2008, 16:50:58
Tudi če ne rečeš da bo pes rastavni se pes uredi po pasjem  standartu edino če izraziž svojo željo  potem ti ga pač uredi po tvoje.Darja saj nima veze ne bom pral umazenega perila na forumu.Kot sem že rekel povedal sem pač svojo izkušnjo.