pasji frizer

shinegirl · 217549

mišula

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 29 Januar 2018, 17:48:39
Zdravo,
 imam avstralsko ovčarko z zelo bujno dlako, itak je najlepša na svetu :D Me pa zanima nekaj, glede na to, da zelo težko prenaša vročino poleti, jo pazim, da je v hladnejših prostorih čez dan in greva ven zvečer ko se malo shladi..ampak še vedno je kar malo boga tako ji je vroče, bi bilo smiselno oziroma pametno ji skrajšati dlako poleti? Ali dlaka ubistvu deluje bolj kot zaščita tudi pred vročino? Sem sicer zgoraj zasledila, da ni ravno priporočljivo strič pasme s tako dlako, kot jo ima moja.. Mogoče kaka druga opcija, da bi ji bilo lažje? Kakšen predlog?
Hvala :)



bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 30 Januar 2018, 18:21:23
Sledim temi.
Poznam dve teoriji/praksi.
1. Psov z večplastno dlako se ne sme striči. Ker dlaka varuje pred vročino, mrazom, soncem. Je dober sistem, ki se spremeni, ko psa enkrat ostrižeš. Če imaš kakšne razstavne ambicije s svojo ovčarko, to seveda tudi odpade.
2. Agilitaše, ki pred poletjem na kratko postrižejo/pobrijejo svoje collije, shetlandske ovčarje, briarde, pekinezerje ... In vztrajajo pri tem, da je psom v krajšem kožuhu manj vroče, manj sopejo, manj iščejo senco, manj so utrujeni, manj pijejo ... Sem bila priča parim burnim debatam na fbju. Sem vesela tvojega vprašanja in me res zanima, kam bo šla debata.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #392 : 31 Januar 2018, 09:45:16
Hmmm pred striženjem bi jaz pokrila  naslednje točke.

1. Zdrav pes (preverit krvno sliko, da ni težav s klopnimi boleznimi etc)

2. Suh pes, tak, kjer otipaš rebra brze naprezanja

3. Pes v dobri kondiciji

4. Prehrana-razišči hladne/tople tipe beljakovin

5. Gibanje zvečer/zjutraj

6. Popolnoma izčesana dlaka, da ni odvečne odmrle dlake spodaj. Pomaga feniranje in nabor dobrih glavnikov (grablje-undercoat rake, enojna vrstica, pin bush s srednje dolgimi iglami, slicker brush za finiš.). Ne vem kako se obnese kak furminator na njihovi dlaki.

7. Še pred striženjem nabaviš hladilni plašč za sprehode.

Imaš pa frizerko, ki ima dve avstralki. Veronika Valentin-Pesmobil s primorske, morda jo vprašaš kako je s striženjem pri avstralcu.

Vem, da pri psih, ki imajo težave s sapnikom, grlom, tudi avstralce pobrijejo/postrižejo. Pes se hitrej ohladi in ima manj težav z dihanjem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!