pasji frizer

shinegirl · 217928

shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
: 15 December 2007, 12:49:15
Pozdravljeni!

Zanima me, ali ima kdo številko ali podatke kakšnega pasjega frizerja na primorskem ali v okolici?
Doma imamo dve leti starega pritlikavega pudlja in naša dosedanja frizerka se ne javlja več, mi pa nujno potrebujemo frizerja.

Tisti, ki imate dolgodlake oz. take pasme, katere je treba redno striči in negovati me zanima, ali mi lahko posredujete svoje izkušnje s frizerji?
H kateremu frizerju vozite svojega psa?
Pomembno se mi namreč zdi, da frizer dovoli, da si pri striženju prisoten, kajti mnogi frizerji pse omamijo z inekcijami in tabletami zato, da jih lažje ostrižejo, česar pa jaz  pod nobenim pogojem nebi dopustila.

Hvala za odgovore in lep pozdrav vsem!

Shinegirl

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 15 December 2007, 13:27:55
Oj!
Jaz sem v Tukanu(BTC, Lj) videla, da strižejo enega višačka brez omame, psa lahko gledaš skozi šipo, pomoje bi se tudi, da si lahko v kabini dalo zmenit  :)
Kontaktna št: 01/585 20 98              Mail: [email protected]
Vem, da to ni primorska, ampak bo mogoče kdo kaj rabil :) Bom probala še kaj na primorskem poiskat
Lp,Tjaša



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 15 December 2007, 18:27:29
V Luciji je 1 pasji salon...bom pa številko pogledala ko grem mimo

LP Anja
Naj album


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 15 December 2007, 19:33:39
Ful dobro frizerko imaš tudi v BTC, V trgovini Mr. Pet, Damjana.
 Pri njej si lahko ves čas zraven kužka, lastnik se sam odloči ali želi biti zraven ali ne. Jaz vem, da bi pri nas težko našla še enega tako profesionalnega in človeškega frizerja, ki ima tolikošno mero potrpežljivosti. Kapo dol z moje strani ;)

Osebno sem tudi proti temu, zakaj naj nebi lastnik bil zraven, posebno če je pes potem bolj miren. edino  pač v primerih, ko se izkaže, da je pes definitivno bolj miren ko lastnika ni zraven.


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 December 2007, 18:20:15
jz poznam v celju ful dobro fizerko.
Svoja dva psa hodim k njej rihtat pred rastavami in sem si z njo zelo dobra kolegica in ji čez vikende tudi pomagam tako da pr njej si lahko brez skrbi.Seveda če se zmenite da bi bila rada zraven ni nobenih broblemov.
Salon se imenuje Kosmati princ in mobi  št.031-572-251
Ti priporočam ;D

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 18 December 2007, 14:06:19
Meni se na to cifro no
jz poznam v celju ful dobro fizerko.
Svoja dva psa hodim k njej rihtat pred rastavami in sem si z njo zelo dobra kolegica in ji čez vikende tudi pomagam tako da pr njej si lahko brez skrbi.Seveda če se zmenite da bi bila rada zraven ni nobenih broblemov.
Salon se imenuje Kosmati princ in mobi  št.031-572-251
Ti priporočam ;D

Meni se na to številko noben ne javi! Kar zvoni v prazno! Ali imajo še kakšno drugo številko?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 December 2007, 18:51:39
takoj se nejavita kr pr men tut ne kr če jo kličeš popovdan delata in se nečuje vedno telefon. poskusi jo zjutraj poklicati.samo jutri nedelata v soboto pa .Zadrugo cifro pa ti jo nemorem dat ker mata samo to.

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 December 2007, 21:54:19
Jaz imam dobre izkušnje v kranju v Salonu za nego kužkov šapca, več informacij je tukaj: http://www.informacija.net/podrobno.asp?narocnik=4288

Je pa tako, kot želiš, lahko si zraven in ji gledaš pod prste, lahko greš pa ta čas po opravkih, pa te potem ona pokliče, ko konča... mi smo probali oboje (prvič sem bila zraven, ker sem računala na to, da ga bom naslednjič sama strigla...pa sem potem ugotovila, da strokovnjaki to hitreje in lepše opravijo... drugič sem ga pa pustila tam - tko, bolj iz samega firbca, da bi videla, kaj bo Nero naredil, ko bom odšla, pa ni bilo nobene panike) :)

tole je pa še moj črnuh pri Manci


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 22 December 2007, 10:02:14
Mi pa smo se naročili h Kosmatemu princu!  :P Pa me zanima, če si lahko zraven psa, ko ga strižejo?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 December 2007, 12:00:44
Mi pa smo se naročili h Kosmatemu princu!  :P Pa me zanima, če si lahko zraven psa, ko ga strižejo?


Suprca! ja seveda si lahko samo zmente se.Vsi te ljudje ki so bili do zdaj zraven so se zmenili  in ni bilo nobenih večjuh težav.

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 03 Januar 2008, 17:00:46
Živjo  rapgirl

A ste že bili pri frizerju kako je bilo ?

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #11 : 03 Januar 2008, 17:09:29
K frizerju mami pelje Pana naslednjo sredo, ker imam jaz izpite na faksu pa nimam časa. Vam pa obljubim slikico, ko ga pripelje domov!  :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 04 Januar 2008, 16:40:37
Upam da ne peljete zlatkota z slike k frizerju ;)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #13 : 04 Januar 2008, 16:42:26
Pan je ši-cu. :P



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 04 Januar 2008, 17:18:09
Upam da ne peljete zlatkota z slike k frizerju ;)


Tudi zlatkote se frizira oz. se oblikuje (po potrebi).



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 04 Januar 2008, 18:16:18
Teski vem ;) Ampak zlatkota lahko doma urediš, rabiš samo glavnik in kakšne škarjice.
Vem pa da se najdejo tudi taki ki bi ga pobrili, pol se pa čudijo zakaj raste neka čudna dlaka. Zato sprašujem ;)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 04 Januar 2008, 20:00:05
Ne zlatkota ne peljemo k frizerju, je ne razstavljamo, ker ni rodovniška. Pan pa je shih tzu! Bom pa v nedeljov lj z obema na razstavi!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #17 : 04 Januar 2008, 20:53:07
Teski vem ;) Ampak zlatkota lahko doma urediš, rabiš samo glavnik in kakšne škarjice.
Vem pa da se najdejo tudi taki ki bi ga pobrili, pol se pa čudijo zakaj raste neka čudna dlaka. Zato sprašujem ;)

Za razstave oziroma če se ga ureja po standardu, rabi zlatko malo več 'groominga' kot le doma. Razen, če se seveda lastnik nauči pravilnega urejanja :)
Striže se jih pod vratom na kar precej kratko, odvečno dlako po, pod in v ušesih, rob ušes, da je lepa oblika ušes. Šapice med prsti in rob šapic, da dobijo lepo okroglo obliko, rep v pahljačo, na sprednjih tačkah do petega prsta se dlaka tudi prireže, da tace izgledajo lepše, pri nekaterih je treba zredčit 'grivo' na straneh sprednjega dela prs, zadaj, pri 'hlačah' se tudi malo popravi oblika-kakšne dlake, ki štrlijo preveč dol od 'gležnja', pa še med repom in hlačami se običajno zredči dlaka, da se malo bolj povdari zadnji del nog in na zadnjih šapah tisti del med prsti in 'gležnjem'-se zredči dlaka in naredi oblika.
Večinoma jih je najlažje urejat kar s škarjami za redčenje-filirkami. Obstajajo take, ki imajo 1 rob škarij nazobčan, ali pa take, ki imajo oba roba nazobčana. Načeloma je vseeno s katerimi, malo bolj je pa treba pazit s prvimi, ker lahko pustijo 'rob' ali pa stopničke, če se ne striže pravilno. Potrebne so tudi navadne škarje in lahko po želji tudi trimer. S trimerjem se ureja ušesa po vrhu, lahko tudi 'finišira' pod vratom, da izgleda bolj naravno, sploh če se psa striže na razstavi ali pa dan ali dva  prej.
Z navadnimi škarjami se reže rep, šape, rob ušes in lahko tudi pod vratom, ampak čisto na samem koncu, če kje štrli še kakšna posamezna dlaka. Drugače se navadnih škarij pod vratom ne uporablja.
Filirke so pa 'zakon' kar se zlatih prinašalcev tiče  :) Z njimi se ureja vse ostalo, lahko pa tudi s posebno vrsto trimerja, ki izgleda kot nekakšni kovinski 'zobje'. Ta stvar se lahko uporablja predvsem za redčenje dlake (pod vratom), ali pa ko pes menja dlako, ker potegne ven vso odmrlo dlako.
Na splošno je treba pazit, da pri striženju ni kakšnih ostrih linij, ker naj bi postrižen pes še vedno izgledal čimbolj naravno, brez ostrih linij-ena taka izjema je edino na repu, pa še ta meni osebno izgleda grdo, če je postrižen 'na sabljo' (naravnost odrezana dlaka pri konici repa in linija potem ni lepo speljana naprej, ampak izgleda kot nekakšen 'rob'). Lepše izgleda, če je linija dlake na repu mehka-zaokrožena.

Z mašinco pa ne priporočam striženja, razen tistim, ki se jim ne da ubadat s striženjem, ker je veliko hitreje, čeprav ne izgleda niti približno tako lepo kot s škarjami.

Najlažje se je zlatkota naučit urejat tako, da ti nekdo pokaže, kako in kaj se striže, potem pa probaš :)

+1


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #18 : 07 Januar 2008, 17:45:04
A mi lahko prosim kdo pove kje je kosmati princ v celju? Ker nam je po telefonu rekel v centru mesta. Samo jaz ne vem točno kje!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #19 : 07 Januar 2008, 17:52:36
Hm...jaz se spomnim samo tega, da je eno velik drevo tam nekje, kjer se k njima zavije...
Mayč bo pa verjetno bolj natančno vedela...


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 08 Januar 2008, 14:49:21
rapgirl, a ves kje je Tukano v centru? -malo naprej 50 m v isti ulici je Kosmati princ.

Drugace ce prides iz smeri Interspara, je to eno krizisce naprej od zelezniske postaje desno (se pravi ne tisto, ko je direktno pri vhodu v zeleznisko) in potem naravnost ter ga zagledas na desni strani.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #21 : 08 Januar 2008, 20:31:40
Že vem! Najlepša hvala! Vam pa prilepim slikice od Pana takoj ko bom uspela!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ferry

  • Gost
Odgovori #22 : 10 Januar 2008, 18:24:18
Liza,

Zanimivo, nikoli si nebi mislila, da je z zlatkoti toliko dela, jaz sem pa mislila, da imam eno izmed najbolj zahtevnih pasem, kar se nege in friziranja tiče.

Imam afghanistanskega hrta kupljenega v Nemčiji in na moje presenečenje, je bila prva stvar, ki mi jo je zabičala vzrediteljica, da psa ne smem - absolutno nič spreminjati in to me je izredno presenetilo, ker sem mislila, da bom vsak teden pri frizerju.

Seveda je pri afiju treba kakšno majhno stvar polepšati, ampak absolutno tako, da se ne vidi, da si to naredil (čeprav se na razstavah pojavlja vedno več afijev, ki so pobriti, postriženi). No, mi se to ne gremo, ker v Nemčiji oz. na zahodu na razstavi oz. pri sodniku iz zahoda definitivno lahko dožviš diskvalifikacijo (oni umetno manipulacijo na afghancih popolnoma prepovedujejo). Npr. ravno to, kar si napisala za zlatkota - striženje pod vratom, oz. okoli šapic, da so lepo zaokrožene (no v Nemčiji sem doživela diskvalifikacijo afghanca, ki je imel lepo zaobljeno dlako na šapicah - umetna manipulacija) in res je bilo zelo opaziti, ker v Nemčiji oz. zahodno od nas, večina tega nihče ne dela in nobeden pes nima lepo zaobljenih šapic. Ravno tako, je z linijo dlake na trebuhu, ki ne sme biti elegantno zravnana, ampak je neenakomerne dolžine - po prsnem košu, do začetka zadnjih nog in enako dlaka vzdolž po zadnjih nogah, če to poravnaš s škarjicami (postrižeš scufane špičke) si ravno tako lahkoprislužiš diskvalifikacijo. Ravno tako gre za britje vratu in zgornjega dela hrbta in repa - diskvalifikacija (vendar vedno več sodnikov, takega početja ne obsoja več). Dejansko mora biti pes, čimbolj naraven, seveda pa potem ne izgleda ravno tako lep, kot tisti pes, ki je umetno zmanipuliran za razstavo in ker izredno veliko sodelujem z Nemci, so dejansko zgroženi, ko pridejo na vzhod in so vsi afghančki sfrizirani - pošteno, tako, da se z očesom res opazi.

Baje, da so šli skandinavci celo toliko v skrajnost, da bodo prepovedali uporabno raznih blazamov na dlaki psov in bodo to na razstavah tudi preverjali  (z analizo dlak, vsakega razstavljanega psa)! Za to pa so se odločili, ker so prišli do zaključkov, da veliko balzamov umetno spreminja strukturo dlake in jo dela nenaravno, mehkejšo, svilnato, ...., kar seveda ni naravni videz posamezne pasme.

Res zanimivo, kako je to očitno od pasme do pasme drugače, pa seveda tudi od države do države.

Zanima me, kam se bo ta tendenca prevesila ali v vedno večjo manipulacijo psov (in spreminjanje v obliko, ki je človeku bolj všečna) ali pa v vedno večjo naravnost psov (da bodo taki, kot jih je naredila narava, z vsemi + in -).


LP



Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 21 Januar 2008, 16:27:18
Ojla!
rapgirl kako je bilo pri kosmatem princu?
A je bil kosmatinček vredi zrihtan?

LP

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #24 : 21 Januar 2008, 17:38:54
Hej!

Ja bilo je super! So Pana ful dober zrihtali. Je bilo pa tudi lepo od njih, da so mu na razstavi še čopek naredili! Postrigli pa so ga predvsem po tačkah, ostalo dlako po telesu so mu pustili, da jo je imel na razstavi čim dlaljšo! Evo še slikica, ko je prišel domov (malo si je skuštral frizuro):


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Mayč

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 21 Januar 2008, 20:27:18
  :) Ful lepa slikca
Upam da se še bote kej pri kosmatinčkih oglasili ;)

LP.

Ko je bog ustvaril najlepšega psa, je ustvaril  Lhasa Apsa.
http://albums.phanfare.com/slideshow.aspx?u=6634151&a_id=2979239&s_id=3255077


Gianja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Moje ime je Aro
Odgovori #26 : 03 Februar 2008, 15:51:15
Pozdravljeni

http://www.pasji-stil.com/storitve_pasji_salon.htm


Dobra pasja frizerka v Celju, dela pa tudi v Mariboru. Z njo imam dobre izkušnje z mojim prejšnjim dogijem koker španjelom.

LP


Gianja


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #27 : 29 Februar 2008, 08:24:52
takoj se nejavita kr pr men tut ne kr če jo kličeš popovdan delata in se nečuje vedno telefon. poskusi jo zjutraj poklicati.samo jutri nedelata v soboto pa .Zadrugo cifro pa ti jo nemorem dat ker mata samo to.

JS MAM PA EN PROBLEM MEN SE NA TO CIFRO ŽE EN TEDEN NIHČE NE JAVI
PA NA MAIL TUD NE   ZEJ PA NEVEM KAJ NAJ NAREDIM.
AJA MAJA TI SI BILA V TO NEDELJO NA RAZSTAVI ?
SEM TE VIDELA KO SEM VAS PRIŠLA POTEM POZDRAVT OZ.ŠPELO PA LEJO
SAJ SE MOGOČE SPOMNIŠ. :)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #28 : 29 Februar 2008, 10:13:16
naja and zemy probaj pisati z malimi črkami, ker velike pomenijo kričanje, kar pa ni zaželjeno.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #29 : 29 Februar 2008, 12:04:51
Dobro!
Se oproščam. :-[

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.