pasji frizer

shinegirl · 217719

natasa7

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 09 Marec 2011, 17:54:09
Našla sem dobrega pasjega frizerja Miša v Mariboru, poceni, dela z občutkom in je prijazna :)....tudi trima!



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 09 Marec 2011, 19:41:26
Mislim, da se pri višavčkih trima samo hrbtni del, od vratu do repa in do trebuščka, ostalo se pa striže. Dolžina postrižene dlake po trebučku oz. ob strani pa je odvisna ali imaš namen razstavljati, torej po standardu ali pa želiš bolj "športno frizuro". Britja mi sploh ni omenjala. Vsaj tako je meni razložila vzrediteljica, ki jih tudi rihta in v takem prepričanju jaz razlagam naprej. Trimaš cca 2x letno (oz. večkrat če razstavljaš), strižeš po potrebi (blazinice, okoli gobčka, oči...).

Oh, me že zdej zvija, kaj bo, ko pride na mizo. Po moje jo bo pojedu  ::) .....



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #332 : 14 Marec 2011, 12:52:59
Aham...Jaz sem mislila, da sem podlaka ipd puli ven povsod, ne samo po hrbtu.

Čara, poddlaka se nikoli ne puli ven, trima se krovna dlaka, podlaka pa mora ostata nedotaknjena, razen v izjemnih primerih, ko imajo psi ogromno količino poddlake.

Agava, če ti Celje ni predaleč lahko prideš k meni, drugače pa nimam pojma kam vozijo tam na vašem koncu. Še v Lj vem, da je prav problem najt nekoga, ki bi vredu zrihtal višavca.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #333 : 14 Marec 2011, 14:57:52
Jaz sem do sedaj mislila, da je pljenje in trimanje ista stvar  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #334 : 14 Marec 2011, 19:55:36
Jaz sem do sedaj mislila, da je pljenje in trimanje ista stvar  :-[


Ja trimanje je v svoji osnovni definiciji puljenje dlake s prsti, ampak krovne dlake, ne poddlanke. Ampak ne vem od kod ljudem da se z raznimi coat kingi in podobnimi trima, to ni res, s tem se podlanko odstranjuje, kar pa pri terierjih ni zaželjeno.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #335 : 14 Marec 2011, 22:43:29
Sorodniki imajo airedalca z ogromno, ogromno dlake in vem, da mu podlako ven pulijo, ker je drugače bojda kot ovca, krovno mu pa postriže dol.
No taki je bil enkrat-ovca pes.



in tak urejen



Morda bi bilo res bolje če bi mu krovno trimala in poddlako pustila.

Na prvi fotki, ga je že vse srbelo od te zaraščenosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 14 Marec 2011, 23:02:07
McKruster, to bi me zelo zanimalo. Saj ne, da je Maribor predaleč, samo vseeno je lažje, če imam možnost malo bližje to zrihtat. Kdaj načeloma je najboljše, da se opravi prvo trimanje višavčka?
Mali sicer še ni nič kaj veliko zaraščen, saj ima res močno, kratko dlako po hrbtu. Edino malo korekcije bi potreboval po glavici, pa saj to se nekaj trudim sama. Ko zaspi, vsak dan kaj poštimam. Zdej sem se spravila celo malo njegove krempeljčke poščipat. Sicer pa naša žaba ne prenese popolnoma nobenega poseganja nase in je že čisto "alergičen" name in beži stran. Je čisto povezal te neprijetnosti z mano.....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #337 : 15 Marec 2011, 10:41:49
Probaj s koščkom pasje čokolade in igro PO urejanju nohtov etc. Pred tem pa masaža ušes, božanje, dotikanje tac, krempljev, da se navadi, da se mu šari po krempljih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #338 : 15 Marec 2011, 15:37:03
Jaz se malih korekcij lotim tako, da mu dam kakšno ultra zanimivo kostko za žvečenje in ga tačas ko jo obdeluje malo postrižem in potrimam. Se poskuša nekaj izmikati, ampak je na koncu kostka bolj zanimiva, tako da mi rata vsaj malo dlake stran dobit. Sicer se nič ne pozna, ampak jaz računam na to, da se bo vsaj malo navadil da ga nekaj cuka (in da to nima smrtnih posledic  ::))
S kremplji pa še nimam izkušenj...



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #339 : 15 Marec 2011, 21:48:43
Agava, tele baby dlakice, ki mu štrlijo stran, mu kr sama pipaj, vsak dan malo, potem rabiš prvo trimanje tam nekje pri 6.mesecih, če govorimo o psu za doma se razume. Tisti, ki so hišni ljubljenčki hodijo sicer k meni tako na 3 mesece ponavadi, se pravi 4x letno. Ampak to baby dlako je pa res fajn ven dobit čim prej, da mu bo lepo gosta rastla nova dlaka.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #340 : 15 Marec 2011, 21:51:16
Sorodniki imajo airedalca z ogromno, ogromno dlake in vem, da mu podlako ven pulijo, ker je drugače bojda kot ovca, krovno mu pa postriže dol.
No taki je bil enkrat-ovca pes.



in tak urejen



Morda bi bilo res bolje če bi mu krovno trimala in poddlako pustila.

Na prvi fotki, ga je že vse srbelo od te zaraščenosti.

Hja, to je način, ki ga uporablja večina navadnih frizerjev, zato ker je trenutno vizualni učinek lepši in so lastniki večinoma bolj zadovoljni. Ampak dolgoročno pa je rezultat, da je samo še slabše, ker poddlaka prerašča krovno, če razumeš kaj hočem povedat. Je pa res, da za strimat enega aieredelca rabiš svoje 3-4 ure in tudi skoraj ni lastnika, ki bi stvar ustrezno plačal ne, zato pa tak naredijo, podlako ven s coat-kingom, pa strojček čez, pa malo s škarjami zrihtat, pa je kot nov v urci pa pol za 30-35 eur ::)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 15 Marec 2011, 22:09:48
McKruster, se trudimo! Danes, ko se je ves izmučen umiril, mi je celo uspelo, da sem mu odstrigla malo dlakic okoli oči! Najbrž ni upal protestirati, ker sem bila dopoldne v kopalnici zelooooo huda! Mulc mali mi je ušel na pašnik in ves vesel skakljal po gnojnici, fuuuuuj, pa je bilo seveda treba spodnji del skopat. Včeraj mi je uspelo pa malo postrižt okoli zadnjice. Napredek, juhu! Še je upanje za našo malo zverino  :o ! Sem se odločila, da bom kar sama malo poštimala to žverco in do trimanja ne bom peljala k frizerju. Samo še ene škarjice moram kupit, pa kleščice ali ščipalko za krempeljčke.

Me pa zanima, ali je normalno, da mu tok odpada dlaka? Vse je belo, ko kje leži ali pa če ga imaš v naročju. Češem ga cca vsake dva dni, nekaj gre stran s česanjem, dosti pa ne. Je to samo zaradi menjavanje puppy dlake? Upam, ker če ne, bodo doma znoreli - sem morala pisno pokazat predstavitev pasme, da ne puščajo dlak vsepovsod, zdej pa tkole  :-[ .

No, tole so sicer že vprašanja za drugo temo, ampak ker se ravno navezuje na trimanje in česanje, sem kar vprašala.

Sicer pa kar se tiče frizerjev, pa tudi če malo gledaš po netu za kake nasvete glede nege višavčkov in te zadeve, te pa kar srat prime, kaj vse ne počnejo - brivnik v roke in akcija! Sem gledala posnetek enega "ful priznanega pasjega pruzerja iz NY" in me je skoraj malo pognalo - je tko pobriv in ostrigel višavčka, da ne bi pasme niti prepoznala, če ne bi bil bel! Katastrofa! Ena bejba je pa prikazala pravilen grooming višavčkov, še celo po neki knjigi je delala in jo predstavljala navodila po pasmah. Isto, brivnik v roke in gasa.
Pa tudi nasplošno ugotavljam, da v naših salonih za nego kužkov po večini med ponudbo ni trimanja. Torej lepo brijejo vse po vrsti.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #342 : 15 Marec 2011, 22:16:17
Jaz se malih korekcij lotim tako, da mu dam kakšno ultra zanimivo kostko za žvečenje in ga tačas ko jo obdeluje malo postrižem in potrimam. Se poskuša nekaj izmikati, ampak je na koncu kostka bolj zanimiva, tako da mi rata vsaj malo dlake stran dobit. Sicer se nič ne pozna, ampak jaz računam na to, da se bo vsaj malo navadil da ga nekaj cuka (in da to nima smrtnih posledic  ::))
S kremplji pa še nimam izkušenj...

No takole sem jaz začela z krtačenjem pri mladiču...rezultat pa je, da ga ne morem sploh oring skrtačit, če nima kaj za žvečit tačas. Sva klikala, se igrala potem, sprobavala vse mogoče fore, pa sem se na koncu vdala. Mu dam ponavadi bikovko (ker je je dosti za preglodat) in si dam duška pri krtačenju.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 15 Marec 2011, 22:25:07
Pri nas ne deluje nikakršna hrana, nikakršni priboljški.... zaenkrat je edino utrujenost na max tista (zvečer), ko lahko potem kako malenkost naredim. In če to traja nekaj več kot par sekund, še ta taktika odpove.... ah, saj bo bolje.....
Me jeza mine, ko pogleda s tistimi okroglimi, črnimi učki... ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #344 : 15 Marec 2011, 22:31:05
Včasih pa je potrebno biti malo strog. Da se ne kaka navada v stilu ščipanja med nego pojavi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #345 : 16 Marec 2011, 21:27:34
Agava, tole pupy dlako je potrebno popipat ven, zato odpada ker je že zrela, tako da čim prej ven z njo, vsakokrat ko se spomniš par dlak, pa bo v kakšnem tednu vse zunaj.



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 16 Marec 2011, 22:07:31
A moram počupat ven po celem kožuščku? S česanjem ne gre kaj prida. Samo je pa tak lušten zdej, ko bi bil plišasta igračka....



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #347 : 17 Marec 2011, 21:21:51
Ja celo ven, tudi po tačkah in po glavi, ampak samo tole kar ven štrli.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 18 Marec 2011, 12:38:58
Uu, potem pa jaz nimam vseh stvari s coat-kingom razčiščenih. Sem mislila, da krovno dlako puli. Pa najbrž res puli vse, kar mu pride pod "zobe". Hmm, a to potem ni "kul" ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #349 : 18 Marec 2011, 13:58:49
Ne, tiste zadevo podlakoven dobivajo, enako furminator. Za krovno rabiš prste in pa trimer.

A terierjem se med trimanjem tudi (po pomoti) brčise lahko populijo in so potem brezbrki psi?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #350 : 18 Marec 2011, 19:33:09
Uu, potem pa jaz nimam vseh stvari s coat-kingom razčiščenih. Sem mislila, da krovno dlako puli. Pa najbrž res puli vse, kar mu pride pod "zobe". Hmm, a to potem ni "kul" ???

Nimam terierja ampak ja, tole puli podlanko, krovno pa poreže (če je ravna niti ne toliko, če je pa kje kakšna dlaka zavita ali nakodrana jo pa mimogrede odreže), torej je "škodljiv"za vse. Po tem kar je za krovno napisala McKruster ga jaz za terierja nebi uporabljala, sploh pa ne kot "osnovni" pripomoček za nego dlake, meni se zdi bolj kot pripomoček za detajle urejat, za karkoli drugega je preagresiven (vsaj pri NF).

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 18 Marec 2011, 22:46:09
Mora pa vseeno biti neka bistvena razlika med furminatorjem in coat kingom, ker se prvi pri terierjih kao ne uporablja, drugi pa mislim da se uporablja bolj ali manj samo pri terierjih. Meni je vzrediteljica priporočala tedensko česanje s coat-kingom in tudi, ko psa pripeljem na striženje ga najprej počeše s coat-kingom, potem nadaljuje s trimerjem.
Sama sem sicer nekaj poskušala puliti dlako s prsti, pa se mi je zdelo, da se ni vse skupaj premaknilo nikamor in sem odnehala. Če je pa to resnično edini pravi način, bom vztrajala in se naučila.
A potem če puliš dlako s prsti/trimerjem ne populiš tudi poddlake zraven?



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 18 Marec 2011, 22:50:34
Brez brkov po mojem ne morejo ostat, ker se jim po gobcu-okrog smrčka pusti daljša dlaka.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #353 : 19 Marec 2011, 13:07:51
Mora pa vseeno biti neka bistvena razlika med furminatorjem in coat kingom, ker se prvi pri terierjih kao ne uporablja, drugi pa mislim da se uporablja bolj ali manj samo pri terierjih. Meni je vzrediteljica priporočala tedensko česanje s coat-kingom in tudi, ko psa pripeljem na striženje ga najprej počeše s coat-kingom, potem nadaljuje s trimerjem.
Sama sem sicer nekaj poskušala puliti dlako s prsti, pa se mi je zdelo, da se ni vse skupaj premaknilo nikamor in sem odnehala. Če je pa to resnično edini pravi način, bom vztrajala in se naučila.
A potem če puliš dlako s prsti/trimerjem ne populiš tudi poddlake zraven?


Furminator nima nožev  ;) Zgleda kot "grablje" - glavnik z zelo kratkimi, gostimi zobci. Edina "resna" razlika, ki sem jo jaz opazila je, da s furminatorjem ne poškodujem krovne dlake, da se pa še bolj agresivno loti podlanke.




telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 19 Marec 2011, 15:13:32
Ja, vem, kakšen je furminator -sem ga kupila tašči za NO mixa  :) in se super obnese. Na svojem psu ga nisem sprobala, ker mi je blo rečeno, da za terierje ni primeren. Coat king pa naj bi kao bil okej - zato sem tudi mislila, da neka bistvena razlika mora bit.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #355 : 07 April 2011, 15:13:53
Ima kdo izkušnje z pasjim frizerjem Miša v Mariboru? Svojo borderko bi postrigla na kratko/pobrila pri njej pa me zanimajo vaše izkušnje.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #356 : 07 April 2011, 15:24:57
sori samo če res nimaš hudega zdravstvenega razloga za to, potem tega ne delaj. Ko pobriješ take pse z dvojno dlako, dobiš ven katastrofo - dlaka bo ratala en puh, ker z tem ko pobriješ tega psa mu odvzameš naravno zaščito ne samo proti mrazu ampak tudi proti vročini. Tako da jaz res odsvetujem to, razen če res ni kakšna huda zdravstvena težava zaradi katere moraš to narediti.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #357 : 07 April 2011, 15:49:54
Veliko borderjev brijejo. Poglej v temo BC ;).



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #358 : 07 April 2011, 16:41:48
Sem se pozanimala prej in ja res veliko borderjev brijejo. Nima zdravstvenih problemov ampak pobrili jo bomo zaradi vročine.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #359 : 07 April 2011, 16:55:59
dlaka ščiti pred mrazom in vročino.
Imam pasmo, ki odlično funcionira na pašnikih zahoda ZDA - kjer so ekstremne temperature - mraz in vročina po letnih časih. Pa moji poleti ležijo na soncu - tudi črni  :) Pozimi v snegu.

sori samo če res nimaš hudega zdravstvenega razloga za to, potem tega ne delaj. Ko pobriješ take pse z dvojno dlako, dobiš ven katastrofo - dlaka bo ratala en puh, ker z tem ko pobriješ tega psa mu odvzameš naravno zaščito ne samo proti mrazu ampak tudi proti vročini. Tako da jaz res odsvetujem to, razen če res ni kakšna huda zdravstvena težava zaradi katere moraš to narediti.

prav imaš

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.