Bruhanje psa

botticelli · 72348

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #30 : 21 Maj 2010, 12:50:26
Ojej..  :'(

Nika in KARMEN hvala za nasvet..

skogkatt pa sej dokler normalno kaka, menda ni hudega? Vsaj tako sem v ostalih temah prebrala..  :-[ Pa tudi, v Zasavju ga nimamo..  ::)

Lilit to sem prebrala, ja.. Ampak saj vecerjo je normalno pojedel.. Tako da, ni mel predolgo prazen zelodec, oz. pac tako dolgo kot ponavadi, celo noc..


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #31 : 21 Maj 2010, 12:58:50
Kaj jaz vem  :(

Maj je imel tudi že tujek po več mesecev nekje notri preden ga je izločil. Ampak je bil ploščate oblike brez ostrh robov, prebava bp in ni nič bruhal.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 21 Maj 2010, 13:01:09
Moj prejšnji zlatko je imel šivanko tri dni v črevesju, potem pa jo je izločil  :-\ . Nobenih posledic ni bilo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #33 : 21 Maj 2010, 15:33:15
Joj, saj ne vem..  :-[ Prejle opoldne je se malo "rigal", ven ni slo nic, sedaj je ze od takrat uredu.. Ne vem, a mu naj dam jest, pa malo manjso porcijo, ali kaj? Je pa normalen, prejle ko sem prisla domov je ze igraco prinesel, da sva se vlekla..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 21 Maj 2010, 15:42:17
Ovcka, moja prejšnja psica je bila prava kanta za smeti. Po mojih izkušnjah je nekaj narobe takrat, ko pes večkrat zapored bruha, lahko čez cel dan ali noč, ponavadi tudi obroka ne zadrži v sebi in se tudi slabo počuti. Zaradi občasnega bruhanja, če bruhne enkrat na dan, obroke pa normalno zadrži v sebi in jih z veseljem poje, ne delam panike. Meni se to kar opisuješ sliši bolj kot težave s kislino ali pa mogoče malo razdražen želodec. Jaz bi dala še kakšen ranital, pomožnosti pred spanjem, če gre samo za kislino. Če pa ne bi hotel jest ali bi se mu poznalo na vedenju, bi šla pa k veterinarju. Ali pa, če po dveh dneh ne bi minilo. Jaz bi mu dala kaj lažjega za pojest, če ni nič resnega, verjetno niti bruhal ne bo po tem.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 21 Maj 2010, 15:48:56
Mogoce ima res samo bolj obcutljiv zelodec. Wapi je en cas tudi mela problem, da je dobila drisko kar iz nic. Ful je pomagal ta dodatek: http://www.cleanrun.com/index.cfm?fuseaction=product.display&Product_ID=1776&ParentCat=235

Al pa tisto, kar ima Xsara, od Himalaye... skratka nekaj, da olajsa prebavo.

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #36 : 21 Maj 2010, 19:54:37
Ja, tudi moj je kanta za smeti.. Ce zunaj kaj taksnega najde, in ga ne opazim pravi cas na hitro pozre.. Najbolj smrdljive stvari so tudi najbolj okusne.. In skozi leta je izpopolnil tehniko v nulo, kako cimhitreje nekaj pozret, po moznosti da Maja ne vidi  ::) Tako da se nic ne cudim, ce kdaj pride takole, da mu je potem slabo. Ampak saj to je fora, sedaj teli problemi so prvic v treh letih (tisto par mesecev nazaj in tole vceraj/danes). Tako da je moralo bit res nekaj hudo nagravznega, da mu ne pase.

No, potem ob stirih je dobil za jest, samo 100g briketov, brez dodatkov, pojedel normalno, z veseljem, bruhal ni, niti ni probaval. Zunaj ponovno normalno kakal. Mu bom dala vecerjo, mogoce celo v dveh manjsih obrokih, enega sedaj ob osmih, enega ob desetih, pa potem se Ranital, pa bomo videli zjutraj kaj bo.. Pa saj ne, da naju jutri zjutraj caka se dve ure voznje do Umaga  ::) Saj sem danes ze razmisljala da bi odpovedala, ampak glede na to, da ni hujsega narobe, in da ne kaze da mu kaj manjka, bova vseeno sla.  :-[

Porocam kaj bo jutri zjutraj..

Lilit hvala za info..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #37 : 21 Maj 2010, 20:00:28
Ponavadi se takšno bruhanje pojavlja nekaj dni po tem, ko je pes kaj neprimernega pojedel. Moji samojedki se je to dogajalo, ko je naskrivaj požrla odrezke konjskih kopit, Dropsiju pa ponavadi, če poje kakšen košček kosti (napr.svinjske). Največkrat nekaj dni zjutraj bruhajo rumeno tekočino (včasih pomešano s travo), potem pa izbruhajo neprebavljen košček. Dropsiju včasih še ponoči čudno kruli v črevesju. Mislim, da bi Ranital moral pomagati, saj zmanjšuje izločanje želodčne kisline, ki v prevelikih količinah draži in peče.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 21 Maj 2010, 21:39:58
Ja, tudi moj je kanta za smeti.. Ce zunaj kaj taksnega najde, in ga ne opazim pravi cas na hitro pozre.. Najbolj smrdljive stvari so tudi najbolj okusne.. In skozi leta je izpopolnil tehniko v nulo, kako cimhitreje nekaj pozret, po moznosti da Maja ne vidi  ::)

Kako mi je to znano  ::) . Moja se je še toliko zverzirala, da ni z ničemer nakazala, da je zanimiv vonj v nos dobila in pobrala kar spotoma...

Roxy pa ponavadi, če kaj neprebavljivega poje, izbruha že ponoči (ponavadi me zbudi ob 3h zjutraj) ali pa najkasneje naslednji dan. Verjetno tudi zato potem nima problemov z razdraženim želodcem. Ampak svinjarije mi naokoli načeloma ne pobira, sem se resno lotila povelja fuj in spusti takoj, ko sem jo dobila ravno zaradi izkušenj s prejšnjo psico.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #39 : 22 Maj 2010, 22:02:53
No da se tu porocam, danes zjutraj se mu ni nic "spahovalo", nic slo na bruhanje.. Cel dan bilo vredu, tako da sem vesela  ;D Vceraj zvecer pred spanjem je dobil Ranital, danes ga bo ponovno.. Pa pomoje ga bom se kar par dni zaporedoma dajala, da se mu zelodec pomiri..

Hvala vsem za nasvete in pomoc! ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 08 Februar 2011, 23:08:05
no naš je zdaj v 2h urah 4x bruhal. Bruhal je vsebino v želodčku (torej brikete, vsakokrat in to res ogromne količine) je možno da je bil zabasan? Seveda sm takoj okrivila starše kaj sta mu dala za jest ko me ni blo zraven in sta rekla da NIČ, amapk v izbljuvku sem vidla kose banane, tko da sem grozno jezna >:(

Trenutno spi in glede živahnosti ne morem nič rečt, ker pančka :) Me pa malo plaši to da je 4x bruhal.
Kakšna ideja kaj bi lahko bilo?



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 08 Februar 2011, 23:53:58
Sicer trenutno nimam psa, vendar je možno da je bil preveč nažrt? Čeprav 4x je res veliko, vendar mi samo preveč hrane trenutno lahko pride na misel. Jaz bi ga na tvojem mestu opazovala jutri kako se bo obnašal, če bo normalno ješč in živahen verjetno ni bilo nič resnega, če bi pa še bruhal bi ga pa peljala k veterinarju.  :-\



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 09 Februar 2011, 00:39:24
no bruhal zopet in to že spet tisto banano. K se mi bo vtrgalo!!

+ izpit imam jutri in bo doma z očijem ( ta pa tako ali tako nič ne opazi), se mi pa zdi da ni nekaj ok - no vmes ko sem pisala mu je zopet šlo na bruhanje ampak tko revež nima nič za bruhat :(



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 09 Februar 2011, 00:52:47
no zdaj me skrbi da ni kake plastike, zobotrebca...itd požru :'(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #44 : 09 Februar 2011, 01:04:33
Ce imas doma kaksen Ranital za pomiritev zelodca mu daj cetrtinko tablete (ucinkuje tudi Linex - preverjeno), ce pa ne, pa nimas kaj, razen da pocakate do jutri.. Pa na tvojem mestu bi ga jutri dala na post, dokler se cisto ne umiri, mogoce samo kaksno dietno hrano zvecer (kuhan riz s piscancem)..

Doma jim pa povej kaj je krivo, da jih bo izucilo za naslednjic.

Drugace vse kar je bolj takega, pa ni vazno ali je to plastika, blago, itd., normalno prebavijo oz. potem izlocijo. Vecje sranje je, ce se jim kaj kje zatakne (recimo v crevesju), potem je pa vsekakor potrebna veterinarska pomoc.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 09 Februar 2011, 07:40:14
No takole ob pol 4h zjutraj je revčka spet nekaj matralao, mene najbolj skrbi ker vidim da ni tak  kuža kot ponavadi. Ga bom zdele vn peljala pa vidla kako in kaj. Če je igriv, če bo kakal in jedel normalno.


Potem najboljše da mu skuham riž in ribo? Namesto briketkov?



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 09 Februar 2011, 08:00:53
Aja še to moja dva še slišat nočeta da bi bla banana kriva (njuna teorija je da je požru nekaj ko sva bla midva uzuni, mhm da ne bo kej res). Ne vem kako naj mami prepričam da naj že ne futra žvali. Naprimer rooney je ob 8.00, in mami je pol ure kasneje in kr teži in mu hoče dat. Da ne govorim o tem da imamo še kakaduja, ki je konkretno predebel in je zanj same škodljive stvari ::) :-\ Ampak se jima n da povedat, jaz pa sem tako mačehovska do svojega psa. potem pa pridem v dnevno in vidim kako ga na skrivaj mami pita. (pa še to vsakič ko pride4 iz službe  mu hoče dat kakšn priboljšek zato ker jo je vesel ::) ::) ::) ::))



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #47 : 09 Februar 2011, 08:15:31
Trenutno tudi razsaja neka trebusna viroza (simptomi bruhanje in driska), lahko da je tudi to.

battito animale


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 09 Februar 2011, 08:20:53
sem pomislila tudi na to, ampak nima driske, niti ni vročičen.

Jaz samo upam da mu je kaj razdražlo želodček in pač da je zbruhal to kar je moral. Zdaj spi od 4h zjutraj in se mu nič ne spahuje, nič ne cmoka. Silim mu vodo, pa je noče piti. Ker do bruhanja je bil čist ok, sva šla vn, se igrala...ob 21.00 se je pa začelo. 4 ogromne bruhice, potem pa tak ni mogel več bruhati.

Kdaj je smotrno če obiščem veterinarja, (če še 1x bruha? Če ne bo igriv in ves otopel?)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 09 Februar 2011, 11:51:46
sem pomislila tudi na to, ampak nima driske, niti ni vročičen.

Jaz samo upam da mu je kaj razdražlo želodček in pač da je zbruhal to kar je moral. Zdaj spi od 4h zjutraj in se mu nič ne spahuje, nič ne cmoka. Silim mu vodo, pa je noče piti. Ker do bruhanja je bil čist ok, sva šla vn, se igrala...ob 21.00 se je pa začelo. 4 ogromne bruhice, potem pa tak ni mogel več bruhati.

Kdaj je smotrno če obiščem veterinarja, (če še 1x bruha? Če ne bo igriv in ves otopel?)

Držim pesti da se poštima!

Jaz bi ga peljala če bi bil apatičen, če tudi pit ne bi hotel, kaj šele jest. Ker če nič ne pije, lahko dehidrira, kar je pa že fajn razlog za veterinarja...


No ura je skoraj 12 že in upam, da ste bolje.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 09 Februar 2011, 13:31:23
No evo poročam, zjutraj sem jst mogla it na izpit in ga je mel oči čez. Zjutraj je mel fajn drisko, ampak mu nisem naštimala nič za jest da se želodček malo umiri, zjutraj je takoj pil vodo in oči mu je dal malo riža pocastega preveč skuhanega (je pojedu, ampak ga je oče futral z roko - ker s svojim gobčkom bolj težko poje riž.

Na sprehodu zjutraj se je takoj hotel igrati z enim psom, in tudi zdaj ko sem prišla domov je prišibal k meni in skakal okoli mene in me lupčkal. Zdaj sm mu dala čist mičkeno briketkov (da sem vidla če ima apetit), in je vse pojedel ampak ne tako kot ponavadi, ko kar plane po hrani.

Apatičen ni, ker vohlja (ukradel mi je ključe- ker mam enega krta gor), kar koli se zgodi takoj šiba pogledat...tko da ga bom še pozorno spremljala.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #51 : 09 Februar 2011, 14:03:36
Sej pri tej virozi niso nic apaticni, samo bruhajo/driskajo. Itak ce je viroza nimas kaj dosti naredit. Tudi veterinar ti bo verjetno dal Ranital in kaj proti driski, drugace moras pac pocakat, da mine in dajat cimbolj dietno hrano, da se zelodec in crevesje ne razdrazita se bolj.

battito animale


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 09 Februar 2011, 15:25:42
no po minimalni količini razkuhanega riža in pa piščančka, je zopet bruhal :'( aja sm mu pa tipala trebuščka in je mel fuuuul trdega in napihnjenega potem pa je že čez vrgu :(

sem klicala veterinarja, pa je rekel da če bo še 1x bruhal pa mel drisko da naj se pridemo pokazat. Če ne drugega da se da inekcijo proti bruhanju da se želodček umiri :(




sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 09 Februar 2011, 19:36:00
Poročam: Smo ga peljali kar k veterinarju.

Ker je zelo malo pil (ampak je rekel da ni zelo dehidriran), mu je dal infuzijo, pretipal mu je celo črevesje in prebavni trak, črevesje naj bi blo ok, edino na določenih mestih naj bi mel mičken zadebeljeno črevo.

Želodček je močno razdražen zato je dobil inekcije proti slabosti in pa antibiotike. Ker ima tako razdražen želodček lahko 3 dni poje na obrok samo 1 čajno žličko konzervice + pije samo prevreto postano vodo (pa še to samo toliko da namoči gobček).

Zdaj al se mu je želodček preveč nafilau, ali pa je hudič neki tazga pojedu in se puca + tega ima pa še drisko, ampak temperature ni.

Je rekel da naj jutri pokličem in povem kako napreduje. Je bil pa v ambulanti tako aktiven, radoveden in razigran, da so najprej sploh rekli ja kaj pa je s tabo :D

Mu je pa zgleda odleglo ker je končno lepo umirjeno zaspal.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 04 December 2011, 09:37:39
Od včeraj dopoldne imamo pri nas probleme, ker je najprej zbruhal hrano, potem pa na kake 5-6 ur bruha rumeno slino...drugače je živahen, očitno mi je nekaj požrl zunaj ali pa mu kaj hrana ni pasala...včeraj ni dobil nič za jest, tudi piti mu nisem pustila, da se vsaj malo želodček umiri, danes pa sem mu zjutraj dala en prepečenec, pa za 1 dcl vode ...v glavnem, zanima me, če lahko poleg riža in piščanca danes če bo kul dobiva tudi prepečenec? Ali je prepečenec samo za drisko?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #55 : 04 December 2011, 12:35:00
Meni je enkrat vet rekel, da takrat naj nebi dajala prepecenca.. Samo mislim, da mu v majhnih kolicinah nima kaj skodit. Samo glej, da bo dovolj vode spil, da ne dehidrira.. Pa kaksen ranital za zelodec mu lahko das, ce mas slucajno doma.. 

Upam, da boste kmalu ok!  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 04 December 2011, 13:55:18
No do zdajle je dobil samo 3 prepečence, pol bo pa riž dobil, malo pa po malo...vode mu pa tud glih tolko dajem na  vsako urco malo...sicer je bilo pa sedaj že 10 ur od zadnjega bruhanja,tako da upam da se bomo zlizali  ;)...



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 05 December 2011, 10:36:57
Živjo,

mene pa najbolj zanima kaj pomeni ta rumena slina? Ker moja včasih (še posebej zjutraj), ene 3krat bruhne to rumeno slino potem je pa čist ok, normalno je, pije, nori...kaj to pomeni, da ima preveč kisline ali kaj? Kako ukrepati v tem primeru?

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 05 December 2011, 11:31:16
Ja,to je želodčna kislina.
Tjaša



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 05 December 2011, 11:45:56
Kako pa ukrepati v tem primeru?

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!