Bruhanje psa

botticelli · 72364

Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 06 December 2011, 12:25:05
Več manjših obrokov čez dan in paziš, da čez noč ni predolgo brez hrane (zadnji obrok daš bolj pozno zvečer, prvega bolj zgodaj zjutraj).



Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 12 Januar 2014, 12:00:41
Zdravo,
sicer sem prebrala vse poste na to temo, ampak vseeno.

No, zadeva je taka. Nasa kuzka, stara dve leti, je bila do vceraj, do pol osmih zvecer povsem zivahna, skratka, obnasanje kot pritice pasji dveletnici. Ob okoli pol osmih zvecer pa je kar naenkrat bruhnila pomesane, sicer skoraj povsem "predelane" brikete, ter zeleno tekocino (mislim, da je bila zmesana s travo). Nato, se je zadeva umirila, sama pa  bruhcu nisem dejala prevec pomena, saj vem, da enkratno bruhanje ni neobicajno za kuzke. No, kakorkoli. Okoli desetih zvecer je psicka na zalost spet bruhnila, tokrat samo se rumeno, do prozorno tekocino s peno.

Rutinirano smo odsli na sprehod, na sprehodu kuzka deluje povsem obicajno, kakec ok. Prvi celo zelo lep, druga posiljka smrdeca (isti vonj kot bruhec) in nekoliko mehkejsa. Na koncu sprehoda psicka spet bruhne, tokrat ponovno samo malo rumene tekocine s peno. Ob prihodu domov me je zacelo ze posteno skrbeti, zato sem se odlocila, da ne dobi vecerje, le malo vode.
Toda ponoci, na interval tam do 3h, kuzka bruhne.
Napenja jo ne, driske nima. Je pa danes s precej manj energije. Sicer ko grem proti skatli z briketi (barking heads, ki so se izkazal za najboljse doslej - nekaj casa smo namrec imeli tezave z alergijami), se vedno takoj dvigne glavo. Ok, res, da je labradorka.
No, kakorkol. Se vedno bruhne na okoli 3-4h.
Jutri, ob 8h,  sibamo k vetu. Dilema pa je, ali naj jo ze danes peljemo; oz. kaj ji, poleg ledenih kock (prebrala na netu), lahko sploh nudimo. Morda kaksen ranital, cetudi se osebno ne upam eksperimentirati s clov zdravili, razen po ustreznih navodilih.

Da bi kaj pojedla doma, sem gotova, da ni. Druga zgodba je, ce je staknila kaj na Rozniku (res pa je, da se sprehajamo po divjih poteh; na Rozniku smo bili večer prej... ). Upam, da ni kaksen strup ali podobno?
Kakorkoli, v vsakem primeru jutri navsezgodaj obiscemo veta, oz ce se bo stanje slabsalo, ze danes.

Hvala za kakrsenkoli nasvet. Morda panicarim, toda prejsnji kuza je sel pri dobrih stirih letih zarad odpovedi ledvic in morda me zaradi tega se toliko bolj grabita negotovost in panika.

S prelepimi pozdravi,

trenutno speča Molly



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 12 Januar 2014, 12:35:07
Sicer ko grem proti skatli z briketi (barking heads, ki so se izkazal za najboljse doslej - nekaj casa smo namrec imeli tezave z alergijami), se vedno takoj dvigne glavo. Ok, res, da je labradorka.

Moja je tudi labradorka in takrat, ko je res zbolela (bruhanje in driska) je spustila en obrok. Od takrat vem, da bo treba k vetu, če noče jesti, ker sicer vedno je, tudi, če bruha (zaradi kakšne kosti recimo).


Da bi kaj pojedla doma, sem gotova, da ni. Druga zgodba je, ce je staknila kaj na Rozniku (res pa je, da se sprehajamo po divjih poteh; na Rozniku smo bili večer prej... ). Upam, da ni kaksen strup ali podobno?
Kakorkoli, v vsakem primeru jutri navsezgodaj obiscemo veta, oz ce se bo stanje slabsalo, ze danes.


Prejšnja psica ( se je tudi sprehaja po Rožniku) je večkrat imela take bruhalne epizode, ko je kaj našla in požrla. Ponavadi sem morala celo noč dežurati... K vetu smo šli pa odvisno od njenega počutja in od tega kako dolgo je bruhala pa, če je bruhnila tudi vodo, ki jo je popila. Ponavadi se je v 24 urah stanje umirilo ali celo že čez noč, če ne pa smo šli k vetu. Za jest ni takrat dobila nič.

Morda samo pokliči veta, če misli, da je obisk nujen.



Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 12 Januar 2014, 12:45:55
Roxy, ful ti hvala za post!
Prejle sem ji dala malo vodice / res za nekaj milimetrov / in je v bistvu sama vstala in sla piti. Najbrz je to ze malo bolj vzpodbuden znak?
Bomo opazovali, v primeru slabsanja, sli k vetu danes oz ga poklicali, ce ne pa jutri zjutraj.
Res upam, de ni hujsega. Sicer ve, da ne sme pobirati s tal, samo kaj je lepsega kot razne crkovine na Rozniku, pa se nenormalno toplo je za ta letni cas  >:(
Hvala se enkrat za pomirjajoc post - miren, prelep dan zelim!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #64 : 12 Januar 2014, 12:50:07
Nimam ravno veliko izkušenj s tovrstnim bruhanjem, ampak vem pa, da se ranital lahko uporablja pri psih. Četrt tabletke, 2x na dan.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 12 Januar 2014, 13:03:14
Hvala Zoe!
Grem po ranital!
Hvala vam, res ste prijazni!
Porocam, kako bo!
 



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #66 : 12 Januar 2014, 13:26:09
Če je zadnje dni imela stike z drugimi psi, se je lahko nalezla pasje viroze. Ali je cepljena proti temu?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #67 : 12 Januar 2014, 13:35:47
Četrt tabletke, 2x na dan.

Ne glede na kilažo?

Je pa tako, da če bruhanje ali driskanje ne izzveni po 24 urah je potrebno do veterinarja ali zdravnika.



Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 12 Januar 2014, 15:19:49
cepljena je komplet vse, res pa je, da cez en mesec ima rok na redno cepljenje. hm, druzila se ni z nobenim kuzkom te dni.
sicer pa zdele ze od zjutri ni bruhala, tudi gleda v posode s hrano in vodo. tk de morda gre pa na boljse. res pa je, da je videt brez energije, toda vseeno ima vec energije kot zjutraj. jutri pa gremo v vsakem primeru k vetu.
se enkrat hvala za pomoc, se javim.
prav lep pozdrav, himiko in molly



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #69 : 12 Januar 2014, 15:33:43
Ne glede na kilažo?

Za srednje velike pse je pomoje lahko ista doza, za ogromne pse pa res ne bi vedela.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #70 : 12 Januar 2014, 15:50:23
Sej to, srednjo so tam-tam, taveliki verjetno več (js dam polovico dvakrat dnevno-50kg), tamejhnim se lahk pa že predozira in bi bilo fajn vedet točno koliko se da na kilažo, da ni potem še s tem sranje.

Pri bruhanju se tud ponavadi priporoča post, vendar mene s tem skrbi še dodatna razdraženost že tako občutljivega želodca in dam psu manjšo porcijo, če vidim da si želi jest. Po drugi strani se svetuje veliko pit za rehidracijo, vendar je ponavad ob bruhanju tako da želodec ne drži ničesar v seb in z dodatnim pitjem in posledično bruhanjem spet za brezveze dražimo želodec in tu vsaj js rajš pijem manj en dan in s tem nekako umirim vse skupaj, kot pa da bi se silila pit.



Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 12 Januar 2014, 16:02:15
cau, sm govorila z enim vet tehnikom in mi je dejal, da je ok za npr naso labradorko (okol 27 kg), de ji dam cetrtinko ranitala in se zvecer takisto. sicer kuzika se vedno spi.
hvala vam se enkrat!!!!!!!



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 12 Januar 2014, 17:16:16
Kolko pa za 43kg psa? Četrt al pol? Moja sicer bruhala že dolgo časa ni, driska včasih je, če kaj takega poje, ampak je samo eno kakanje do max. en dan. Ampak vseeno me zanima, za vsak slučaj...



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 12 Januar 2014, 17:43:42
Mojemu ponavadi pomaga probioticni jogurt, eventuelno malo razredcen s toplo vodo.  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #74 : 12 Januar 2014, 18:17:22
Normalna doza  je za 20kg psa 1/4 ranitala, za 40kg pa polovička. Sicer pa lahko po navodilu veterinarja lahko dobi 20 kg pes tudi polovičko.
Pri takih težavah sama počakam dan ali največ dva, večinoma se zadeva uredi sama po sebi. Ali gre za kakšno virozo (imaš cel kup viroz, ki spominjajo na "trebušno gripo" pri ljudeh in se same od sebe pozdravijo v dnevu ali dveh. Ali pa je pes nekaj požrl kar ne bi smel in mora biti tudi dobro v dnevu lai dveh.
K veterinarju grem če ima pes vročino, če je videti bolj bolan kot bi to pričakoval zaradi parih bruhanj ali če so še kakšni drugi čudni simptomi. Bruhanje se mora umiriti po enem dnevu, morebitna driska lahko traja par dni.
Sama naredim post pri driski, pri bruhanju pa skuham juhico s piščancem in korenjem, malo posoljeno. Prvi dan dobi samo čisto juhico po nekaj žličk, če ima tek, naslednji dan juhico s pasiranim korenjem in mesom, tretji dan se doda še riž, potem pa mora biti že ok.


Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 12 Januar 2014, 19:17:54
Se enkrat hvala vsem, Lanabela, hvala za jasna navodila!
Kt receno. Psicka od jutra ne bruha vec. Upam, de tako tudi ostane.
V glavnem se enkrat hvala, res super nasveti!!!



Himiko

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 13 Januar 2014, 10:06:58
Lepo pozdravljeni,
se enkrat bi se vam rada iskreno zahvalila za vse vase nasvete in informacije!
Psicka je z ure v uro vceraj prihajala k sebi, zvecer ze prosila za hrano. Zato se tudi nismo odlocili za odhod k vetu. Na danasnjem jutranjem sprehodu energicna, no razen ko je prislo do kakanja. Kuza je kakal nek sop trav ter klopcic dlak, sicer se mi zdi, da se ni vse pokakala, je pa bil mehak kakec. Bom opazovala, kako bo, ce bi se slucajno slabsalo, pa sibamo k vetu, ampak kot receno, rekla bi, da je slo naprej, glede na to, da je kuza zivahen in pozresen.
Se enkrat hvala za vse!!!!!!!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #78 : 26 Januar 2014, 16:35:08
....
Sama naredim post pri driski, pri bruhanju pa skuham juhico s piščancem in korenjem, malo posoljeno. Prvi dan dobi samo čisto juhico po nekaj žličk, če ima tek, naslednji dan juhico s pasiranim korenjem in mesom, tretji dan se doda še riž, potem pa mora biti že ok.

Moja je tudi včeraj nekaj požrla in kot rezultat je zvečer izbruhala obrok, danes dopoldan pa spet zajtrk izbruhala.  Ampak ona ima apetit, ona bi jedla, še svoje bruhanje.

Korenje in meso spasiraš ? Sem mislila, da bo OK, če samo na res majhne koščke narežem meso in pretlačim korenje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!