Poslovilno pismo

Alya · 11267

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 16 December 2007, 18:34:40
Čuden naslov  ::) in mal čudna vsebina  ::)  Sem napisala par tednov nazaj in danes dokončala.(priznam, narejeno na hitro čeprav sem mislila napisati 10 poglavij  ::) :-[ )

                                                                                         
Zbogom

Ko sem te prvič zagledal je moj rep mahal kot še nikoli doslej. Ogledoval si si še moje brate in sestre a v mislih si bil vedno pri meni. Vem da si bil.
Ko si odšel si me edinega pocrkljal. Čutil sem, da prideš nazaj. Tudi ostali kužki v leglu so to čutili. A tedni so minevali in tebe ni bilo. Ostali kužki iz legla so izgubljali upanje. Jaz pa sem še vedno verjel, da boš prišel nazaj. Nekega zasneženega jutra si prišel. Saj sem vedel. Nekam dolgo si sedel za mizo in se pogovarjal z mojim vzrediteljem. Kar nista mogla vstati. Vmes si me pogledal. Bolj sta se bližala koncu pogovora, bolj žalostno si me gledal. Nato ti je vzreditelj dal neke papirje in neko vrv.
Vzel si me v naročje  in me stisnil k sebi, kot me ni še nikdo doslej. Nisem razumel zakaj so tvoje oči postale rdeče. Iz njih so začele teči solze.
Rad si me imel, a zakaj si potem vzel mojo sestrico? Vem da si je tudi ona zaslužila tvojo toplino, a zakaj se mi je potem zdelo da si imel najraje mene?
Ne morem ti povedati kako žalosten sem bil naslednje dni. Nisem ne jedel, ne spal kaj šele igral.
Naenkrat me je vzreditelj vzel iz tiste škatle in položil v tuj avtomobil. Nekaj časa sem bil sam v njem, dokler ni vanj vstopila mlada ženska prijaznega glasu.
Minilo je kar precej časa a avtomobil se je še vedno premikal in ropotal. Naenkrat se je ustavil, in tista ženska me je previdnopoložila na velik vrt.
Tresel sem se od strahu, nisem vedel kje sem. sko
Prvo noč nisem zatisnil oči, cel čas sem mislil nate. Le kda počneš? Kdaj boš prišel?
Dneve v novem domu sem preživljal lepo. Dobival sem dobro hrano, lepe igrače in spal na mehki postelji. Čez mesec dni me je leastnica tedensko vozila na nek velik travnik, na katerem je bilo veliko različnih psov. Morali smo izpolnjevati neke ukaze. Kasneje sem moral premagovati ovire.
Bližal se je moj 1. rojstni dan, a jaz sem še vedno mislil nate. Nikoli te nisem pozabil. Leta so minevala, in a mano je bilo že veliko dogodivščin.
Začele so me boleti zadnje tačke, zato sem nehal z preskakovanjem ovir. Nisem več mogel noreti s drugimi psi in se igrati. Samo še poležaval, jedel in pil sem.
Delal sem le še trikce v sedečem in ležečem položaju. Kmalu je prišel čas ko nisem več mogel vstati. V avto sem vstopil le ko je bilo treba k veterinarju.
Lastnica me je kmalu pogledala le ko sem moral na potrebo ali ko mi je dala hrano. Ustvarila si je družino in dobila otroke. Kmalu sem postal nezanimiv.
Nekega dne so domov pripeljali še enega kužka. Name so pozabili. Hrano sem dobil le ko so se spomnili da sem tudi jaz na tem nepravičnem svetu. Piti sem moral pri mlajšem kužku, saj je moja posoda bila po cel teden suha. Nihče me več ni pogledal. Nihče me več ni imel rad. Moje stanje se začuda ni poslabšalo, in že kmalu sem spet lahko tekel. Lastnikom sem postal odveč in odločili so se da bo z mano konec. Položili so me v avto in odpeljali k veterinarju. Med čakanjem se mi je skoraj ustavilo srce: ti si bil, prišel si skozi vrata, in bil pravtako presenečen kot jaz. Takrat so se mi vse moči vrnile. Postal sem razigran kot mladiček. Skočil sem ti v naročje.
Tisti dan je bil moj najsrečnejši v življenju. Odpeljal si me domov. Bilo je tako kot da bi se znova skotil.
Vsak dan sva šla na dolg sprehod, zabaval sem te s svojimi akrobacijami ti pa si mene razvajal s priboljški in igračami. Spet sem začel noreti s pasjimi prijatelji.
Takrat pa se je spet začelo: bolečine v tačkah. Spet sem moral ostati na postelji. Nekega deževnega dne si se počepnil k meni in me pogledal tako kot si me takrat, ko si me pustil tam. Po licih so se ti vlile solze. Še zadnjič si me odnesel v avto, in odpeljal k tisti grozni ustanovi z napisom VETERINAR. Položil si me na mizo in mi s solzami v očeh rekel: "oprosti mi." Nato si se ves moker v obraz obrnil in odšel. Veterinar mi je vbrizgal mrzlo tekočino in rekel:"tako je najbolje. Lepo ti bo na onem svetu, boš videl." Tudi on je odšel. Počasi nisem več čutil tačk. Nisem se več mogel premakniti. Brez bolečin sem zaspal-za vedno.
Vedi da mi je tukaj lepo, a pri tebi mi je bilo lepše. Zadnji tedni nebi morali biti lepši. Nekoč boš tudi ti prišel na to stran mavrice. Komaj čakam da bom se spet počutil kot mladiček in ti poln veselja skočil v naročje... Nikoli te ne bom pozabil! Zbogom...

Kako se vam zdi?


Lp, Alja



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1 : 16 December 2007, 19:11:57
v redu..na koncu je malo žalostno-sem dobila stekleni oči  :-[

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 16 December 2007, 19:55:08
Ful lepo in žalostno  :'(

LP Anja
Naj album


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #3 : 16 December 2007, 21:22:54
Hvala. :)



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 25 December 2007, 14:07:07
ojoj kako žalostno  :'(



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #5 : 28 December 2007, 11:54:25
lepo in zelo žalostno  :'(


BeiiB

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • <3_SHADY_<3
Odgovori #6 : 19 April 2008, 14:26:48
jz sm see tut skor zjokala zrawn. res je lepo.  :'( ;)



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 11 Avgust 2013, 21:19:39
Tokrat so pa v  moje oči res stopile solze...