Hrane, ki vsebujejo GLUKOZAMIN

m_tejch · 8904

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
: 17 December 2007, 11:26:21
Pasje hrane, ki vsebujejo glukozamin in so primerne za pse večjih pasem:

Puppy hrane:
-Biomill Junior MAXI (z arthro+ prehrambenim dodatkom, ki vsebuje glukozamin in hondroitin za pospeševanje razvoja hrustanca)
-Arden Grange LargeBreed puppy/junior ( dodan gluklozamin, kondroitin & MMS za razvoj in vzdrževanje zdravih sklepov)
-Nutro Choice PuppyLargeBreed (vsebuje glukozamin in hondroitin, gradbeni sestavini za sklepe)
-Canidae Platinum (primerna za vsa življenska obdobja)(dodan glukozanmin in hondroitin sulfat)
-Tehnical PuppyLargeBreed (za podporo sklepom sta dodana glukozamin in hondroitin)
-ProPac LargeBreedPuppy (vsebuje glukozamin in hondroitin sulfat)

Adult hrane:
-Biomill Adult MAXI (z arthro+ prehrambenim dodatkom, ki vsebuje glukozamin in hondroitin za boljše obnavljanje hrustanca)
-Arden Grange Adult LargeBreed with fresh chicken and rice (dodan gluklozamin, kondroitin & MMS za razvoj in vzdrževanje zdravih sklepov)
-Nutro Choice LargeBreed Maintenance(vsebuje glukozamin in hondroitin, gradbeni sestavini za sklepe)
--Canidae Platinum (primerna za vsa življenska obdobja)(dodan glukozanmin in hondroitin sulfat)
-Tehnical Large BreedAdult(za podporo sklepom sta dodana glukozamin in hondroitin)
-ProPac LargeBreedAdult vsebuje glukozamin in hondroitin sulfat)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 17 December 2007, 11:32:06
Dodajam še tele: 
Arden Grange: Premium, Prestige, Performance.
Dog club elite: Molossi



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 17 December 2007, 11:36:57
Pa Nutra gold holistic:
Weight control for adult dogs
Losos in krompir
Lamb and rice
large breed adult
large breed puppy




linchy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 December 2007, 11:41:28
Kaj pa natures variety in pa canidae all life stages? A te nimajo dodanega glukozamina?

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 17 December 2007, 11:56:37
Kaj pa natures variety in pa canidae all life stages? A te nimajo dodanega glukozamina?

lp

Nimajo. Glukozamin je v vseh hranah naveden v sestavi, če ga ni potem ga hrana ponavadi ne vsebuje. Od Canidae ga ima tako kot je napisala m_tejch Platinum različica.

Je pa tako  če hrana psu ustreza in je na splošno zelo občutljiv in težko najdete hrano, ki mu ustreza je pomoje bolj smiselno kot komplicirat z tem ali ima hrana glukozamin ali ne, to da ga enostavno dodajate. Redkokatera hrana ima napisano koliko glukozamina vsebuje tako da mogoče je notri samo nek minimum , da ga hrana pač ima dejansko pa bi ga pes potreboval več.

Lp nina



linchy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 December 2007, 12:20:57
Trenutno hranim svoja zlata prinašalca z natures variety piščanec in riž.  Pred tem pa z AG losos in riž.
Naj glukozamin dodajam?

Sem pa pogledala na njihovo spletno stran (natures variety) in piše :
http://www.naturesvariety.com/content.lasso?page=1219&-session=naturesvariety:598E989B1db6b0C5BDgmSl3B0191

Bones, Ground Bone
A significant source of Glucosamine and Chondroitin, naturally occurring compounds  associated with joint health.

lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 17 December 2007, 13:44:32
Treba se je vprašati v kakšni obliki je glukozamin v hrani in koliko ga telo dejansko lahko izkoristi. Po raziskavah sodeč je vprašljiva celo absorpcija glukozamina iz dodatkov, tako da jaz v delovanje tega v hrani sploh ne verjamem. Ko želim dodati psu glukozamin, kupim kvaliteten dodatek s preverjenim učinkovanjem.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 17 December 2007, 16:00:57
Jaz bi še dodala, da samo glukozamin nima nobenega efekta. Vedno morata biti glukozamin in hondroiti v paru, le tako lahko te snovi pomagajo pri obnovi sklepov, hrustanca,...

Sam hrustanec je največji vir obeh snovi, zato recimo če je pes zelo občutljiv oz. nagnjen k težavam z sklepi, potem bolj pomaga kakšen kvaliteten dodatek, ampak jaz podpiram samo naravne proizvode, recimo Missing Link Plus ( z glukozaminom in hondroitinom iz morskega psa - le-te so hrustančnice, se pravi imajo hrustanes namesto kosti in zato zelo dober vir obeh snovi).

+1


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 17 December 2007, 17:28:38
Čudno. Pri moji tastari pa glukozamin prav lepo deluje. Čisto najbolj navaden in najcenejši, namenjen za ljudi. 15€ za tri mesece. Res je, da se v teorijo kako naj bi deloval nisem spuščala. Sem pa opazila, da ima že tisto malo iz hrane in priboljškov nekaj malega učinka, pa  sem ji ga privoščila malce več. Konhondrina, razen tistega ki je dodan hrani ne dobiva. Res pa je tudi, da psici razen tega, da leze v sedemnajsto leto ni nič. Malo so jo bolela zapestja, pa je ne več, zjutraj je bila malo trda, pa ni več. Jaz sem s tem več kot zadovoljna.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 17 December 2007, 20:23:00
Pasji pripravki imajo vsi obe snovi notri, večina še kaj zraven.
Lanabella -a si prepričana, da ni v človeški varianti tudi tako?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 17 December 2007, 22:17:45
Ja saj, načeloma imajo obe komponenti.
Pa seveda najbolje je da je naravnega izvora.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 18 December 2007, 12:13:22
V tej, ki jo imam jaz je samo glukozamin. Dobijo se pa za ljudi  enake variante kot za pse - torej take v kombinaciji s konhondrini, pa eno ali oboje v kombinaciji z zelišči, minerali...Samo meni se res ne da metati denarja skozi okno, če najpreprostejša varianta zaleže. Še posebej, ker sklepi sploh niso njena slaba točka. Če bi imela pa psa s kakšnimi hujšimi problemi bi se pa zanesljivo malo bolj poglobila v zadevo in če tapoceni varianta ne bi delovala, bi vzela kaj bolj sofisticiranega.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 18 December 2007, 19:22:17
Katero znamko pa kupuješ in kje?



Bincy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 12 Oktober 2009, 15:26:01
Pozdravljeni, naj še jaz pristavim piskrček! Hrana, ki vsebuje glukozamin in kondroitin za podporo sklepov in kosti:
- Techni-Cal Bone & Joint (za odrasle pse)
- Genesis Sensitive Hip & Joint (za odrasle pse)



xosmo

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 12 Oktober 2009, 16:54:58
Na sosednjem forumu je debata o hrani ORIJEN.
V hrani ORIJEN adult so naslednje količine

                                       analiza - domača    na vreči, ki sem
                                       stran proizvajalca   jo kupil pri nas

    Glucosamine (min.)       1200 mg/kg       500 mg/kg
    Chondroitin (min.)         900 mg/kg       150 mg/kg

Ali so po mnenju poznavalcev te količine zadostne? Po mojih izkušnjah s človeškim glukozaminom bi količine, navedene na strani proizvajalca nekako zadoščale, če se preračunajo s človeške teže na pasjo in upošteva dnevna količina hrane.
O molekularni masi ne piše nič. Ali kdo kaj ve o tem?



biba2

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 06 November 2009, 15:01:00
glukozamin v osnovi vsebujejo tudi briketi Power of nature