NUJNO.... MOJ MAČKON UMIRA.... Veterinar ni vedel kaj dosti

karmen8 · 4203

karmen8

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Pozdravljeni !

Moj perzijski mačer, star 7 let se že 2 tedna čudno obnaša. V tem obdobju je malo manj jedel in se počasneje premikal. Najbol kritični so pa zadnji dnevi. Ne je skoraj nič in samo spi. Danes sem ga peljala k veterinarju. On je opustil možnost bolezni, saj muc ni imel vročine. Dali so mu le 4 inekcije zaradi dehidracije in 6 inekcij, ki pomagajo zastrupljenim živalim. Mislil je, da so mojega mačka zastrupila ali pa je pomotoma pojedel nekaj strupenga. Trenutno te inekcije ne pomagajo nič, muc mi "tuli" na ušesa, noče piti vode z predpisanim prškom od veterinarja in niti navadne.  Spi v svoji košari, od njega ni nič. Kaj mislite bi lahgko bilo? Kaj naj naredim? Je še še možnost, da rešim svojega sivega muca? Zelo lepo vas prosim, da poveste svoje mnenje in morebitne izkušnje.

Hvala, oprostite za pravopisne napake, ker sem zeloo živčna. :'(



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 17 December 2007, 16:41:35
Karmen pri katerem veterinarju si bila?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 17 December 2007, 16:42:56
Takoj drugo menje na boljši kliniki!  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 17 December 2007, 16:44:21
Šibaj takoj zdaj na drugo kliniko,pa če greš na drugi konec Slovenije! Al pa kliči kateregakoli drugega veterinarja!
Od kod pa si?



karmen8

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 December 2007, 16:48:42
Ne morm klele izpostavljat veterinarja. Lahko da je drugače moški zelo dober, ampak mu lih v tem primeru ni ratalo.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 17 December 2007, 16:50:18
Karmen iz kje si??

Ce si iz Ljubljane sibaj na 300kosmatih!

p.s. pa komot lahko poves za katerega veterinarja se gre, oz vsaj za katero kliniko ;)



karmen8

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 December 2007, 17:02:44
Ja sm iz Ljublane oz. mau vn iz mesta - 20 km.  Kje pa je 300 kosmatih?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 17 December 2007, 17:04:43
Na Kajuhovi..pri kriziscu s Smartinsko..

Kolkor vem so ful usposobljeni za zdravljenje mack..nasi kolegici bi ga lahko resili ce bi ze prej prisla k njim.. Tako da se ti pomojem splaca vsest v avto in it takoj tja..

Ce pa rabis tocna navodila kje to je me pa lahko poklices na 041/875-234

Lp,
Sasa



karmen8

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 December 2007, 17:09:06
Hvala ! Se bom odpravila tja. Oče pravi, da ve kje je to in ne potrebuje še dodatnih navodil, tako da te ne bova nič motila ::).  Hvala za veliko pomoč, lpo se imej, vam sporočim kako je bilo.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 17 December 2007, 17:12:33
Ja sporoci kako je slo!

Upam da boste dobr zrihtal ;)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10 : 17 December 2007, 18:04:31
Madonca, kak veterinar pa je to, da se zgolj na podlagi temperature odloči, da ni z mačkom nič?  ???

Šibaj h drugemu veterinarju, naj vzamejo kri in vodo, naredijo kake preiskave. 

Tudi sama sem imela perzijca, držim pesti, da bo še vse dobro. Ko bo bolje pripni kako fotko, da vidimo lepotca.

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 17 December 2007, 18:20:21
Jaz poznam takega, ki točno ustreza opisu. Mislim veterinarja. Tudi "zdravljenje" mu ustreza.
Pri takih mačkih, ki so notri, in ni veliko možnosti da bi požrli strup ali  da bi jih zadel kakšen avto, so najpogosteje vzrok ledvice. Kar se lahko ugotovi že s pregledom krvi. V takem primeru je treba na kliniko, kjer opravijo ustrezne preiskave. Pa ne čakati 14 dni, da bo mogoče pa vendarle sam od sebe prišel k sebi.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #12 : 17 December 2007, 20:25:55
Takoj na 300kosmatih, tam so najboljši "mačkarji". Podobne znake je imel moj pri odpovedovanju ledvičk. Ni za zgubljat časa. Se muc kaj ekstra slini?
lp
T.

8)