Hrana po operaciji

Mel · 16960

Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
: 20 December 2007, 20:59:18
Moj mali kosmatinček je bil pred tednom dni operiran. Za njim je precej huda operacija po kateri zaenkrat mislim, da lepo a počasi okreva, velik problem pa je, ker nima apetita.

Poskusila sem že vse, kar vem, da bi mu zadišalo. Trenutno poje malo konzervice, z okusom jagnjetine ampak mislim, da se mu bo/je že malo zamerila.

Ali ima kdo kakšen nasvet, kaj naj mu ponudim? Ali obstaja kaj res "dišečega" in okusnega, ki ne vpliva na prebavo - ne sme priti do zaprtja ali driske, saj je operacija zajela šivanje mehurja, črevesja in odstranitev ene ledvičke.

Ponudila sem mu že tuno, sirček, govedino, perutnine nočem, ker ga zapira, konzervice za mucke po operaciji (za mucke zato, ker bolj dišijo ...) ... res sem brez idej, samo enostavno moram vzbuditi apetit v njem, ker mora začet bolje jest, da bo lahko okreval.

Hvala za kakršenkoli nasvet.

lp,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 20 December 2007, 21:52:24
Kaj pa če ji kuhaš? Običajno ima kuhana hrana najboljši efekt, bolje kot iz konzerv.

Recimo če ima rada ribe, potem lahko kakšno skušo na sopari skuhaš, kakšno postrv, ali kaj podobnega. Je lahko prebavljiva hrana.
Ali pa tudi meso rajši kupi svežega in ga sama speči na mal olivnega olja. Pa mogoče lahko še kakšna kuhana zelenjava zraven, kuhan rižek,...A si to tudi kaj že sprobala?


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 21 December 2007, 00:36:39
Hill's a/d - hrana namenjena tocno za take stvari, za okrevanja in je fajn, ker je precej kaloricna in vse zivali "padajo" nanj. Tudi RC ima podobno formulo, ampak je Hill'sova boljsa in vecina zivali jo z veliko vecjim veseljem poje.
Ali pa kaj doma pripravljenega (ce sicer z doma pripravljeno hrano nima tezav).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 21 December 2007, 11:07:53
Jaz vem, da pri moji nobeni briketi nebi vžgali :) Pa lahko so še tako dobri. :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4 : 21 December 2007, 14:55:56
Hill's a/d niso briketi, ampak konzerve. Jaz sicer res nisem pristas njihove hrane, ta formula je pa super (za to kar je namenjena).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #5 : 21 December 2007, 15:38:22
Ja seveda, tudi kuhamu mu od nekdaj. Običajno ima en obrok kuhan, drug pa konzervico (kvalitetno) ali brikete (kvalitetne). Trenutno mislim, da mu je že tako slabo v želodčku od antibiotikov, da že zaradi te slabosti noče jest.

Hills a/d sem danes kupila in zaenkrat še ni zanimanja. Skuhala bi mu tudi kaj oz. sem mu že, pa tudi ne pride v poštev. Zelo rad ima jetrca, teh pa se mu še ne upam dat. Bom poskusila še z osličem, danes mu bom dala tudi Ranital (po posvetu z veterinarjem) in upam, da se želodček pomiri in, da bom lahko kaj več spravila vanj.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 21 December 2007, 18:29:41
Aha, konzervice ...sory za pomoto. Pozabljam da imajo tudi konzervice. Pa so verjetno v obliki paštetic?

No probaj z ribo, upam da bo ratalo. Če ne, pa mogoče vsaj za začetek, da se vse skupaj zmiksa v kašo in daš v brizgo, pa direkt v gobec. Mislim v skrajni sili.


miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Maj 2010, 22:40:43
Za nami je operacija želodca.
Trenutno kuhamo piščančja prsa in riž, zanima pa me, katero briketirano hrano priporočate za naprej oz. kakšna so priporočena razmerja hranil.
Do sedaj je pes jedel hrano iz linije Acana, Canidae in bolj kot priboljšek Orijen.
Vnaprej hvala za pomoč.



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 16 Maj 2010, 23:06:34
Jaz bi priporočil ZiwiPeak ali pa Orijen. Za slednjo bo lahko Urška več povedala, za ZiwiPeak pa lahko jaz, ker smo ravno imeli debato o tem in po pričevanjih ljudi iz tujine ni nobenih problemov tudi po operaciji. Vsekako izberi najvišjo kvaliteto, brez žitarci in s čimmanj ogljikovimi hidrati.


miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 Maj 2010, 23:36:15
Najlepša hvala za hiter odziv  :-*
Ponudbe pasje hrane zdaj že nekaj časa nisem sledila, ker sem  bila z dosedanjo zadovoljna, zdaj pa...
Upam, da se v debato vključi še Urška  ::), jaz pa naj dodam še nekaj informacij:
psička je manjše rasti (9 kg),
stara 3 leta,
zeeeeelo ješča  ::), nezahtevna za hrano (v smislu alergij, "kompaktnosti iztrebka").
Operacija, ki je za nami, je bila potrebna zaradi zaužitega tujka.



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 17 Maj 2010, 01:15:20
To potem spremeni situacijo,saj je vse odvisno od tega kaj bi radi s psom dosegli. Povprečnih hran je kar nekaj na trgu, pri izbiri najkvalitetnejših pa rade volje pomagam. ZiwiPeak, Orijen, Taste of the wild, Canidae itd so vse super izbira.


miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 17 Maj 2010, 07:12:18
Dodatne informacije ne spremenijo ničesar ;) Pes je res neobčutljiv in nezahteven, kar pa še ne pomeni, da je meni, kot lastnici, vseeno kaj je.
andariell, če prav razumem, svetuješ katerokoli hrano iz linij ZiwiPeak, Orijen,... ?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 17 Maj 2010, 08:13:07
Če mu boš hrano kuhala probaj z vsem kar je lažjega.Mi smo našemu Lojzu kuhali ribe,perutnino-belo meso.Zraven je dobival riž in kuskus pa zelenjavo.Lahko pa probaš tudi z Royal Canin Gastro Intestinal,ki je namenjena psom z problemi gastrointestinalnega trakta.
LP Tjaša



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 17 Maj 2010, 09:21:24
Dodatne informacije ne spremenijo ničesar ;) Pes je res neobčutljiv in nezahteven, kar pa še ne pomeni, da je meni, kot lastnici, vseeno kaj je.
andariell, če prav razumem, svetuješ katerokoli hrano iz linij ZiwiPeak, Orijen,... ?

Ne me narobe razumeti, v mislih sem imel pač, da se išče hrana za posebne potrebe in v kolikor tega ni, je izbira precej večja. Vsekakor priporočam najkvalitetnejše pasje hrane, ki vsebujejo veliko mesa, ne vsebujejo žitaric, ne vsebujejo prevelikih odstotkov ogljikovih hidratov, so dobro prebavljive, energijsko močne itd. Ne se ustrašiti cene, ker v večini preračunano na dnevni obrok cene ni niti pol tako velika.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 17 Maj 2010, 10:14:21
ZiwiPeak se po mojih izkušnjah meni ne zdi primerna hrana za po operaciji želodca. Moja psica, ki se sicer normalno hrani z Orijenom že kar nekaj časa, je bruhala, če je ZiwiPeaka pojedla malo več. Prenesla ga je le v zelo majhnih količinah, ne kot obrok ampak kot priboljšek. Ta hrana je zelo kvalitetna, vendar tudi zelo močna.

lp



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 17 Maj 2010, 10:17:48
Vsekakor možno, je pa zame to prva taka informacija.  ;)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 17 Maj 2010, 10:26:13
Mogoče prva, je pa tudi iz prve roke. ;)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 17 Maj 2010, 10:27:56
Najprej nekaj o tem kako pri psih poteka prebava hrane. Pri psih se hrana dlje časa prebavlja v želodcu (4-6 ur), kjer močna kislina poskrbi za uničenje bakterij, skozi črevesje potem potuje zelo hitro. Pri ljudeh gre hrana skozi želodec hitro (30-60 minut) in se dlje časa zadržuje v črevesju, škodljive bakterije imajo več možnosti za delovanje in precej dlje časa (hrana se lahko zadržuje v črevesju 12-60 ur). Če pasji hrani dodamo žitarice in večje količine vlaknin, bomo dobili samo več plinov in večje iztrebke, hrana pa se bo dlje zadrževala v želodcu, ker je težje razgradljiva.

Tako, da je kot dietna hrana za tak primer tista, ki se bo v pasjem želodcu čim hitreje razgradila. Priporočila bi torej hrano z viskokoprebavljivimi beljakovinami, z maščobami in z majhnim deležem ogljikovih hidratov, če se le da pa naj bi bila brez žitaric, da želodcu ne bo potrebno delati preveč. Najbolj prebavljiva sta piščanec/puran, sledi jima riba. Tako, da sama bi iskala nekaj v tem kontekstu, na voljo je pa kar nekaj hran, ki temu ustrezajo.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 17 Maj 2010, 10:53:53
Pozabila sem napisati: svetovala bi več manjših obrokov dnevno.


miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 Maj 2010, 16:22:21
Dragi Prijatelji, iskrena hvala vsem za pomoč. Urška - spet si me naučila nekaj novega
Če prav razumem, je celo zdaj, ko sama pripravljam hrano, dodajanje riža odveč. Bolj ugodna bi bila kombinacija mesa in kuhane zelenjave  :-\.
Moja največja težava pri pripravi domače hrane je količina  ???. Pri briketih sem vedno točno vedela, zdaj pa  ::) Psička mi s pogledom vedno kaže, da bi šeeeeeeeeeee  :o

Dali ste smernice za izbor briketirane hrane, tudi blagovne znamke, nihče pa ne "upa"  :P svetovati konkretnega primera. Bomo nekaj našli  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 18 Maj 2010, 01:25:25
Od Orijena prideta v poštev Adult ali 6 Fresh Fish, od Acane pa bi prej svetovala novo, grain-free različico, spet piščanca (Wild Prairie) ali ribo (Pacifica).


miš

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 18 Maj 2010, 07:12:52
Super, hvala!  :-*
6 svežih rib  ;) imamo še na zalogi, bom pa najbrž razmislila še o Acani  ::)
Priznam, da sem nepoboljšljiva in v Orijenu vidim "energetsko zelo gosto hrano". Če prav razumem andariell, je v tej kategoriji (energetsko goste hrane) tudi ZiwiPeak.
Jaz iščem hrano, ki bo "energetsko redkejša" (omogoča količinsko več zaužite  hrane), a bo hkrati lahko prebavljiva in bo izpolnjevala tudi kakovostne kriterije  :-[ Iščem magično formulo all in 1  :P