Še tu, iščem pomoč...

Yo · 6462

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
: 24 December 2007, 22:40:20
Nimam moči vsega še enkrat pisat.
Lepo prosim, če je kdo imel podoben primer.
Zgodbo lahko preberete na spodnjem linku:
http://med.over.net/forum5/read.php?44,4431535


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 25 December 2007, 14:51:46
Jaz bi jo pustila par dni na infuziji da se očisti, potem pa, če nobena preiskava ne bi pokazala nič in muca še vedno ne bi jedla, bi rekla, naj jo odprejo in pogledajo kaj je. Tako smo delali včasih, ko ni bilo na voljo ultrazvoka, še rentgena ne vedno. Ponavadi so našli ali tujek ali tumor.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 25 December 2007, 16:22:57
Ste naredili krvno sliko? Jetra?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 December 2007, 16:43:24
Na krvi ne pokaže nič posebnega, nobenih večjih odstopanj ni. Tudi test za FAIDS in levkozo smo ponovili, pa je negativen.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 10 Januar 2008, 12:19:21
Brala sem na MON-u, upam, da tole tud kaj bereš. Moja sicer ni imela takšnih simptomov, ni pa nekaj dni nič kakala, je bruhala po vsaki jedi skoraj, UZ ni nič pokazal oz. neko liso in so ji na 300 kosmatih dali eno belo pasto in jo spet dali na UZ - bela pasta (ne vem, kako se ji strokovno reče) na UZ pokaže barvno in se ponavadi vidi kak tujek - in preverijo, če gre pasta ven. In pri njej končno je, ampak je bilo še zmeraj enako, ostala je tudi na opazovanju kar na kliniki. Čez kak dan pa je kakala izredno trdo - čist možno, da je imela kak tujek ali se ji je zabasalo v črevesju (pije skoraj nič ne) in ji je potem, hvala bogu, šlo ven.

To je samo ena izmed možnosti - če hrana ne gre iz želodca, ne kaka in ta kakec oz. ta gnijoča hrana jo zastruplja (saj človeka tudi recimo glava boli in mu je slabo, če je zaprt). Upam, da se bo stanje izboljšalo. In da bo to, kar jo štopa, šlo ven.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 10 Januar 2008, 12:57:10
je že kaj bolje?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 10 Januar 2008, 20:23:34
 FY, hvala za tvojo izkušnjo.
Inca kaka. Malo, ampak kar kaka, je normalno, če tako rečem. Ni zaprta, se ne napenja, nima driske. Bruha ne oz. v vsem tem času, kar ima omenjene težave, ni bruhala.
Čeprav na testih ni nič pokazalo, sem jo ponovno razglistila (kot ponavadi, vse svoje živali - mačke in pse mislim - razglistujem 4x letno).
Trenutno stagnira na pribl. isti teži, jaz pač kuham in pacam vse mogoče, da mi kaj poje ter spremljam, koliko popije.
Na veterino ne hodiva več, ker ni nobenega rezultata oz. vsaj namiga, kaj bi lahko bilo, Inca pa je po vsakem izhodu iz stanovanja popolnoma znervirana, kar pomeni, da mi odklanja hrano potem še vsaj 2 dni oz. več.
Poleg tega čakam na honorar, da se sploh lahko še prikaževa na kliniki (v kolikor bo padla kakšna pametna ideja, kaj še pogledat in kaj naredit). Pač, take stvari te znajo fino užgat po žepu :-/
Sem pa do konca razočarana nad ljudmi. Ves čas namreč namesto vzpodbude poslušam samo to, da je mačka "itak že stara", "saj lahko dobim novo", "preveč si zapravila za NAVADNO mačko iz kar enega zavetišča", "saj imaš še tri druge" ipd. No, jaz se s tem pač ne strinjam, pa naj bom zaradi tega še tako trapasta.
Na srečo vsaj moj partner razume, da pač nismo šli na novoletne počitnice, ker je bilo treba letat okoli veterinarjev in hčerkica razume, da je bil "Božiček" malo skromnejši, ker je plačal račune za "čisto navadno mačko".
Sem malo slabe volje in sem se mogla skašljat.
Zdaj grem pa spet kuhat govejo župco in joto, ker mi vsaj to je...


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 10 Januar 2008, 21:33:11
Ojej! 

Mogoče je pa staknila kak virus, pa je mela slabši imunski sistem in jo je zdelalo. Če kaka, pomalem je in ne bruha, je to že napredek.  Bogve, kaj jo je zdelalo, revo, sej raznoraznih virusov in bolezni je čedalje več.

To, da ljudje niso pripravljeni za svojo mačko pljunit denarja, se mi zdi pa tko ... ignorantsko. Ni malo ljudi, ki mislijo, da dajo mački 1x Zantel pa je dobra za celo življenje (ravno danes slišala od moje kolegice in me je čisto znervirala) ali pa, da da se mora mačka zgonit, preden se jo da snip snip (če sploh) - se imajo za živaloljubce, z moje strani imajo radi samo sebe in svoje udobje (ki ga imajo z mačko). Pač, nekateri tud ne razumejo, kako je to, ko imaš svojo žival res rad in ji želiš le najboljše, pa čeprav to pomeni, da se skeširaš, plačuješ na obroke (na 300 kosmatih ti bodo brez problema dali odlog ali pa da vsakič plačaš po malo). Veterinarske storitve so precej drage in vsak malo večji pregled te vrže proti stotici. Midve letos tudi nisva šli na počitnice, ker sva 2 meseca skoz imeli štalo s tamalima, ene 2 tedna vsak drug dan in sva bili obe zelo blizu živčnega zloma - pol sva se pa spraševali, če le ne bi blo bolje, da bi mačka prepustila naravi in ju takrat ne bi vzela k sebi. Se sprašuješ take stvari, ker si jezen, besen, nemočen. In pol je ena kolegica izjavila, da bi bilo za naju obe bolje, če bi mačka dali na kako kmetijo, kjer jima nič ne bi manjkalo.  >:( Mislim, mačko, navajeno življenja v stanovanju, bi dobesedno vrgla ven, kjer bi ju druge živali hitro spodrinile, ne samo pri hrani ... niti ne upam pomislit. In valda se ne odrečeš svojim ljubljenčkom, saj se tudi otroku ne, pa če je še tako kronično bolan ali pač hendikepiran. To se mi zdi en tak preizkus lastne ljubezni, ali je res tako brezpogojna, kot jo človek predstavlja svetu ali je zelo selektivna.

Mogoče je bolje, da ljudem v čakalnici ali drugim enostavno ne razlagaš stanja tvoje muce, ker nekateri nimajo kaj rečt pa rečejo Sej bo ali pa Saj je že stara - kronološko gledano je lih na meji 3. življenskega obdobja. Saj tudi svoje 60-letne ali 70-letne mame ne strpaš v dom zato, ker je pač stara. To se mi zdi žaljivo. V tem primeru do tebe. Naj bo človek raje tih, kot če nima kej pametnega povedat. Včasih je dovolj samo izreči Moje sožalje ali pa dat objem.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 12 Januar 2008, 10:32:55
...in sva bili obe zelo blizu živčnega zloma - pol sva se pa spraševali, če le ne bi blo bolje, da bi mačka prepustila naravi in ju takrat ne bi vzela k sebi. Se sprašuješ take stvari, ker si jezen, besen, nemočen.

Tudi jaz sem se že tako spraševala. No, na koncu sem sredi noči, ko smo leteli na veterino sklenila, da jo dam brezpogojno uspavat, v kolikor bi bil test pozitiven No, ni bil in čez štiri ure smo se spet vračale domov skupaj. In takrat šele sem začela razmišljati, kaj mi je hodilo po glavi...

No, imam pa upam da vzpodbudno novičko. Inca ima zdaj 105g več...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 13 Januar 2008, 19:43:40
Nisem zasledila starosti muce. Moja prijateljica je imela 17 let staro siamko. Ko so k hiši prinesli najdenčka, je naredila gladovno stavko. Ker je niso hoteli imeti na vesti, sem najdenčka posvojila jaz, muca pa je kljub temu čez nekaj časa poginila od starosti.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 Januar 2008, 19:50:52
Nisem zasledila starosti muce. Moja prijateljica je imela 17 let staro siamko. Ko so k hiši prinesli najdenčka, je naredila gladovno stavko. Ker je niso hoteli imeti na vesti, sem najdenčka posvojila jaz, muca pa je kljub temu čez nekaj časa poginila od starosti.

Karmen, ne vem, koliko je stara.
Jaz jo imam od marca 2003, sem jo pa posvojila iz Gmajnic že odraslo - mislim popolnoma odraslo, ne doraslega mladiča.
Pri nas se ni nič spremenilo že cca 2 leti, tako da ne vem, kaj bi jo lahko zmotilo?


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 13 Januar 2008, 20:01:43
Oprosi, ne želim težiti, vendar bi ultrazvok trebušne votline pokazal kepo dlake, če bi bila? Sedaj sem se spomnila, da so morali nekega mačkona zaradi kepe dlake operirati (napisala si, da jo vsake toliko časa izbruha).



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Januar 2008, 20:04:18
Oprosi, ne želim težiti, vendar bi ultrazvok trebušne votline pokazal kepo dlake, če bi bila? Sedaj sem se spomnila, da so morali nekega mačkona zaradi kepe dlake operirati (napisala si, da jo vsake toliko časa izbruha).

Nazadnje smo poleg vsega ostalega naredili tudi rtg in ultrazvok, pa se ni videlo nič - delno tudi zato, ker je bil želodec poln plinov in hrane (želodec je bil 3x večji kot naj bi bil sicer). Črevo je bilo prazno oz. na koncu se je že videl formiran iztrebek. V majhni količini, ampak vseeno - je bil.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 13 Januar 2008, 20:19:34
Jaz bi še vedno iskala težavo v prebavilih!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 13 Januar 2008, 20:21:02
Še nekaj sem se spomnila:Pankreas?



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 13 Januar 2008, 23:26:23
Dobila sem nenavadno idejo - a da bi muci črpali želodec (kot pri preveč opitih ljudeh) pa ne gre?
Revica, ko ji je želodec narasel, ziher jo vse pritiska in boli. (Mam tudi sama veliko težav z želodcem in je grozno.)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 14 Januar 2008, 00:01:18
Dobila sem nenavadno idejo - a da bi muci črpali želodec (kot pri preveč opitih ljudeh) pa ne gre?
Revica, ko ji je želodec narasel, ziher jo vse pritiska in boli. (Mam tudi sama veliko težav z želodcem in je grozno.)

Imam tudi sama nekaj težav s prebavljanjem ipd. (celiakija), tako da vem, kako to gre in kako zelo je neprijetno.
Ne, spiranja želodca zaenkrat niso priporočili, bom pa vprašala, če bi bilo smiselno.