Kastracija

ninci · 49279

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 20 Junij 2005, 20:51:22
Torej našega novega člana, čaka kastracija. Zdaj je sicer še malo premajhen ampak čez kakšen mesec... bo postal punčka ;D ::)
Najinega frajerja sva že dobila kastriranega, tako da z tem nimava izkušenj. Zanima me koliko približno stane, koliko časa mora mačon potem še mirovati, kako je z šivi, ... Skratka čim več info.

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 21 Junij 2005, 17:46:23
No nas mac je ze kastriran!
1.- Tisti, dan ko ga peljete kastrirat nesme cel dan nic jesti........to je bila pri nas kriza....smo preziveli ;)
2.-po kastraciji, ko ga pripeljete domov......bo vrjetno se malo omoticen od narkoze. Nesme nic piti nic jesti......pri nas smo imeli pri tem tezave.......seveda je bil zejen....in kam je sel, ko je ugotovil, da v njegovi posodci ni nic....v rondotovo......zato pospravi se od Smarta in Rumbe.

To je mislim, da najbol glavno......tako ali tako ti pa veterinar vse razlozi in pove

aja......cena.......nevem tocno...ni bilo nevem kako drago......mi smo ga kastrirali v Kranju pri Medicovet....in so super opravili....same pohvale

se nekaj....preden ga boste pripeljali en dan prej poklici......

ce te se kaj zanima.........samo sprasujte...se bom lazje se kaj spomnila ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 21 Junij 2005, 20:22:09
Ok to za hrano in vodo mi je jasno zaradi narkoze. Ker pa mačkon ni pri nas (za kastracijo pa bom vseeno poskrbela) Smartova in Rumbina skleda ni problem.
Kako pa je z šivi? Kdaj se jih pobere ven? Kdo ve koliko mora biti mačkon star, da se ga lahko kastrira?? (tole naše bitjece ima kakšnih 8 tednov)

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 21 Junij 2005, 21:31:23
Citiraj
Kdo ve koliko mora biti mačkon star, da se ga lahko kastrira??

najmanj 5 mesecev


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 21 Junij 2005, 21:32:40

najmanj 5 mesecev



Sigurno?? Se mi zdi full veliko.

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 21 Junij 2005, 21:38:30
jap sigurno.....mi ko smo nasega kastrirali je vet rekel, da je ravno pravi cas, da je od 5 do 6 meseca najbol priporocljivo prej ne!

a mogoce se kdo drug kaj ve??? Vec glav vec ve ;) ;) ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 23 Junij 2005, 08:53:27
No evo malo sem brskala in našla podatek. mačkon naj bi tehtal vsaj 1,5kg. Starost pa.... čim prej, ker so pri 6 mesecih lahko že spolno zreli :-\

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 23 Junij 2005, 13:08:41
Kam ga boste pa peljali?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 23 Junij 2005, 18:09:55
Hmm dobro vprašanje. Glede na to, da mačkon biva v Lj. ga bomo kam v bližino. Moram se malo pozanimati kako je cenovno, razlike itd.

Kakšen predlog?

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 24 Junij 2005, 12:03:59
Ninci, baje da so najboljši na kliniki v Mestnem Logu  ;)

Mi smo babičine mucke peljali k Zaninoviču in smo zadovoljni, nekateri pa so imelu tudi slabe izkušnje.

Odkar pa sem prebrala tisto temo na med.over.net forumu, ne bi peljala nobene živali na kliniko Trstenjak Zajc...

Srečno  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 24 Junij 2005, 20:25:39
Citiraj
Odkar pa sem prebrala tisto temo na med.over.net forumu, ne bi peljala nobene živali na kliniko Trstenjak Zajc...

Z njimi tudi sama nimam najboljših izkušenj. Glede na včerajšnji dogodek in šivanje Rumbe definitivno odpade tudi Medicovet v Kranju...

Lp nina



Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 29 Avgust 2005, 15:31:14
Ko so kastrirali Danija je mel če se prav spomnim šive, ki sami odpadejo.



Lanyca

  • Gost
Odgovori #12 : 29 Avgust 2005, 15:34:18
ninci če smem vprašat kje pa ste dobili mucka in kak mu je ime?
Lp Lanyca ;) :D



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #13 : 29 Avgust 2005, 16:51:20
Maček ne sme jesti 12 ur pred kastracijo. Naš mačkon ni bil čisto nič omotičen in se je še isti dan igral z mačko. Tudi vsedel se je na rito, čeprav je imel vse otečeno, pa ga ni nič bolelo. Šivi pa so razgradljivi, pa tudi nič nima povito niti tiste ovratnice, ki zgleda kot za vesoljčke, ni imel.
LP


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #14 : 29 Avgust 2005, 16:53:42
Aja, pozabila sem povedati, da smo ga mi peljali na Veterinarsko postajo na viču (ne vet.kliniko, tisto pri cesti) in je kastracija stala 10.000 sit.
LP


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 07 Januar 2006, 09:44:32
No, včeraj pa je bil kastriran tudi Turk,.... :)

Malo je še nezbran, drugače pa vse ok...mogoče ste še pozabili omeniti, da morajo biti čim bolj na toplem, ker se takrat malo premikajo in tudi zaradi tega, da se jim sprej čim prej posuši....mačkoni se tudi ne smejo lizatipri analni odprtini... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 05 September 2006, 08:43:34
Jaz imam kup vprašanj za Ninci ;D
Kako je potem s šivi pri kastraciji?
V kolikem času se pes opomore? ter
Kako je po tem posegu z obnašanjem takšnega psa? Tu me zanimajo predvsem + in -




Hvala že vnaprej ;)



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 05 September 2006, 08:46:35
 :-[ ups sem spregledala da sem v mačji temi

.... se opravičujem



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #18 : 13 November 2006, 10:32:45
No ja...ored kratkim je bil kastriran naš 6kg težek, 2,5 let star mačkon. Preden je šel na kastracijo, je bil to karakterno umirjen, postaran hišni mucek  ::)

Potem pa na kastracijo...prestal jo je z dolgo vožnjo vret super, ko je prišel domov je bil še noro omotičen od narkoze vse do naslednjega dneva...

POtem je bil par dni naš stari corta mucek...zdaj pa  :o

Obnaša se kot 3 mesečni mladiček kakršnega sem dobila. Skače za vsako premikajočo stvarjo, igra se kot budala, spet prihaja spat na postejo, spet me meče v luft ob 5 zjutraj (če je pri meni - če je v kleti pa začne v tem času težit za hrano) vse stare igrače, ki so nevem koliko časa ležale v košari so spet aktualne pa še dlaka je ratala ful bol puhasta kot je bila prej vsako leto (pa čeprav pred zimo)

A se tole pomlajevanje dogaja vsem  ??? ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #19 : 13 November 2006, 11:11:31

Odkar pa sem prebrala tisto temo na med.over.net forumu, ne bi peljala nobene živali na kliniko Trstenjak Zajc...



Jst imam z njimi same nelepe izkušnje, tako da mislim, da tja ne gremo več, čeprav imajo zdaj neko brezplačno akcijo za pregled srca.
Sicer to sodi v drugo temo, ampak vseeno priporočam kakšno drugo kliniko, tudi za tako "enostaven" postopek kot sta sterilizacija in kastracija.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 13 November 2006, 11:35:38
Jaz sem svoja najdenčka kastrirala pri 6ih mesecih, kar je pri mojem vetu minimum. Tako zgodaj je bilo pa izključno zato, ker sem imela namen ti dve mački oddati. Sicer bi raje počakala, da odrasteta.
Maček je namreč odrastu v punčko. Vem, ker ga je vzel fant. In po moje, če na zunaj ni razvit tako kot bi moral, mu verjetno manjka še kje drugje. Upam pa da ne.
Šivov sploh ni imel, ker je bila ranica zelo majhna. Samo malo pošpricano za zaščito.
Našo domačo mačko smo sterilizirali pri njenih dveh letih.
Je pa res, da naše mačke ne hodijo ven in sem se to lahko šla. Smo pač potrpeli tiste tri ali štiri gonitve. Če je maček tudi zunaj je pa sigurno bolj pametno, da počakaš recimo pol leta in pol pod nož.
Cena s popustom, ki se bo začel čez pol meseca ali tri tedne pa je bila okrog 10.000 SIT.

Pri vsaki operaciji so lahko zapleti in pri nobenem vetu nikoli ne bodo vsi odšli domov zadovoljni.

PS: Naša mačka ima zdaj kakih 15 let in je zdrava kot dren.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #21 : 13 November 2006, 11:43:48
Cena s popustom, ki se bo začel čez pol meseca ali tri tedne pa je bila okrog 10.000 SIT.


Pri Zaninoviču imajo popuste v mesecu novembru - sterilizacija mucke je bila 15 tisoč, koliko je pa kasrtracija pa ne vem.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #22 : 13 November 2006, 11:50:06
Ponavadi je nekaj tisočakov manj.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #23 : 04 Oktober 2007, 15:43:39
Kdaj je najbolje dati mačka kastrirati? Ker bom dala našega Asha kastrirati in rabim kakšen nasvet. Maček je trenutno star nekje 2 meseca in ima 0,7kg.
Hvala.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #24 : 05 Oktober 2007, 15:53:44
Najprej mora biti popolnoma zdrav. Ko bo min. 14 dni brez zdravil naj bo testiran in cepljen (po cepljenju bi pocakala se vsaj 14 dni),  potem ga pa brez tezav das kastrirat, ko doseze 1,5 kg. Jaz sicer (pri lastniskih mackih) nisem zagovornik ful zgodnje kastracije, bi pocakala cim dlje bi slo (kar je odvisno od vsakega macka posebej - moj frajer je npr. zacel izrazat sexualno vedenje pri pribl. 4 mesecih in je sel zato takrat pod noz, ce bi slo tako kot sem si zamislila, bi pa pocakala vsaj do starosti pol leta).
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #25 : 05 Oktober 2007, 19:52:41
Hvala. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 10 Januar 2008, 13:47:45
Citat: ninci
Kdo ve koliko mora biti mačkon star, da se ga lahko kastrira??

Zgodnje kastracije so kastracije od 2 mesecev dalje. Bolj kot to, je pomebneje, da ima muc vsaj eno kilo - lažje prenaša narkozo.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #27 : 25 Marec 2008, 17:11:03
No eno vprašanje iz moje strani: a se lahko mačkona istočasno kastrira in cepi?? Prosim za hiter odgovor :)

:)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #28 : 25 Marec 2008, 17:17:09
No eno vprašanje iz moje strani: a se lahko mačkona istočasno kastrira in cepi?? Prosim za hiter odgovor :)

Tisti ki ga bo kastriral, bo najbrž znal odgovorit na to vprašanje  :D   A je blo dovolj hiter ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #29 : 25 Marec 2008, 17:22:07
Itak hvala kaskae! :)

:)