Kastracija

ninci · 49311

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #90 : 05 Oktober 2010, 14:52:00
Sej bo, verjetno imajo delo. Sem klicala Nino (se morava nekaj neveterinarskega zmenit) pa se tudi ne oglasi, tako da verjetno res garajo revčki. Pred kratkim so praznovali rojstni dan, imeli so popuste na kastracije, pa imajo zdaj zelo zasedeno.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 05 Oktober 2010, 14:57:25
Ooo, a to sem pa zamudila :-\  :) Bodo še kje kakšni popusti? Sej ne, da drugače ne bo kastriran, bo pa lahko dobil kakšen priboljšek več ali kaj podobnega... :)
Morda veš kakšna je pri njih cena, slučajno?
Zdaj en dan grem tako in tako še transportni boks kupit in mi je potem vseeno kam mačka peljem na kastracijo, Noe je pa dokaj blizu in sem ga že imela v mislih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #92 : 05 Oktober 2010, 15:16:59
jst pa mam en bonček za 20% pa ga ne rabim...


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 05 Oktober 2010, 15:29:49
če ga lahko odstopiš, se priporočam. Rabim ga šele decembra drugače... Sem pa potem dolžna vsaj kavo ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 05 Oktober 2010, 15:34:21
Na ZS mi napiši naslov, pa ga dobiš.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #95 : 08 Oktober 2010, 22:36:40
Kastracija je za veščega veterinarja za 15 min dela.

Sem pa tudi jaz opazila pri enem našem potepinčku pri babici, bulo pri zadnjiku - kot bi šel na trdo kakat in bi se napenjal, samo da je takrat, ko sem jo opazila, normano okoli hodil - ne vem, od česa to pride?



rava

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 20 Oktober 2010, 17:45:33
moj mac gre v teh dneh na kastracijo.
je najdenček, star kakega pol leta in zdi se mi, da bi že hotel biti malce zaljubljen  :-*, zato smo s tem nadležnim posegom malce pohiteli.
je kriptorhid, en jajček ima spuščen, drugega pa bogvekje notri ???.
google v zvezi s kastracijo takšnega mucka navaja vse žive grozne variante  :o - od laparoskopije, odpiranja trebuščka, ... me kar malo stiska :(.
vendar pa bo muc notranji, zdaj postaja alfa, vedno bolj dominanten in če ga ne bomo kastrirali življenje ne bo prijetno ne za nas ne zanj.

zanima me, če je še kdo imel takšnega mucka in kako je bilo pri kastraciji? kake komplikacije?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 05 November 2010, 11:23:33
Evo, Maxa za jutri naročila na kastracijo >:D  :)
Skrajni čas, čeprav sem planirala za december. Že cel teden mi take počne, da joj...pregrizel kabel, polizal šnopček in imel mačka, sosedov maček ga je nabutal pri nas doma (mislila, da je imel zlomljen rep, a se je izkazalo, da je bil le ponos). V glavnem, dogaja mu čisto preveč, prava puberteta ::)
Me prav zanima, če bodo kakšne spremembe potem...


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #98 : 05 November 2010, 22:42:16
rava, macka kriptorhida (se) ne, smopa kastrirali ze vec dihurjev, ki niso imeli spuscenega enega testisa. Priporocljivo je, da se pred posegom naredi UZ, da se ugotvi kje prrilizno se zaostalo modo nahaja. Ce je tik pred vhodom v medenicno votlino poseg ni tako zelo zahteven, sicer pa je odvisno od tega kje se nahaja. Pac, nekaj podobnega kot sterilizacija samice ... 

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #99 : 06 November 2010, 07:21:16
Evo, Maxa za jutri naročila na kastracijo >:D  :)
Skrajni čas, čeprav sem planirala za december. Že cel teden mi take počne, da joj...pregrizel kabel, polizal šnopček in imel mačka, sosedov maček ga je nabutal pri nas doma (mislila, da je imel zlomljen rep, a se je izkazalo, da je bil le ponos). V glavnem, dogaja mu čisto preveč, prava puberteta ::)
Me prav zanima, če bodo kakšne spremembe potem...

Ne bodo :P Naš Frajer je kljub temu, da je bil kastriran grizel kablje, jedel rože itd.  :P Tako, da kar se tega tiče ne polagaj preveč upanja na kastracjo.  >:D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 06 November 2010, 13:20:57
ninci, a mi ne moreš pustit malo sanjat  ;) 8)
Evo, smo že doma s srebrno ritjo. Seveda že brska po košu za smeti in preganja miško  ::) Hehe, bo že, samo, da ne bo letal preveč okrog...


delfinčika

  • Gost
Odgovori #101 : 06 November 2010, 21:29:36
Naš prejšnji maček je bil kastriran, pa je z vso silo preganjal druge mačke :P



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 07 November 2010, 14:34:17
Tole se bere kot antipropaganda, punci :o ;) Dobro, da je že opravljeno...
Da poudarimo, še vedno je več prednosti, če se odločimo za kastracijo ali sterilizacijo  :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 26 Januar 2011, 18:31:14
Nekaj me zanima, če mi bo znal kdo odgovorit. Je možno, da kastracija ne uspe? Da se maček potem še vedno goni oz. se začne, ko je čas za to? Pa ne mislim s tem gonitve, ki lahko ostane v spominu, če je kastriran v odrasli dobi.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #104 : 26 Januar 2011, 19:08:56
Nekaj me zanima, če mi bo znal kdo odgovorit. Je možno, da kastracija ne uspe? Da se maček potem še vedno goni oz. se začne, ko je čas za to? Pa ne mislim s tem gonitve, ki lahko ostane v spominu, če je kastriran v odrasli dobi.

Mi smo ga kastrirali takoj ko smo ga lahko in se nič ne goni. Vedno je v bližini hiše in tudi tepe se ne z drugimi mački. Je pa res da so sosedovi (od najbližjega soseda) vsi tudi kastrirani/sterilizirani. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 26 Januar 2011, 22:25:11
Ja, pri nas je isto. Kastriran je bil pri cca 4 mesecih in je bil kar lepo doma (no, itak je bil 95% noter, ostalo skupaj z nami zunaj)...zadnje dni pa ga je nekaj razmetavalo in je skoz hotel ven in težil...včeraj staršem ušel...in pod avto - pa sploh ne blizu :'(
Sosedova dva sta prav tako kastrirana oz. sterilizirana, pa sta večinoma zunaj in stara preko 8 let...ne razumem več nič. Mi je pa oče dal to idejo s ponesrečeno kastracijo, ker ga je tudi malo opazoval zadnje čase (drugače on nič ne opazi), da se isto obnaša kot mački, ki se gonijo.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #106 : 26 Januar 2011, 22:48:44
Ja, pri nas je isto. Kastriran je bil pri cca 4 mesecih in je bil kar lepo doma (no, itak je bil 95% noter, ostalo skupaj z nami zunaj)...zadnje dni pa ga je nekaj razmetavalo in je skoz hotel ven in težil...včeraj staršem ušel...in pod avto - pa sploh ne blizu :'(
Sosedova dva sta prav tako kastrirana oz. sterilizirana, pa sta večinoma zunaj in stara preko 8 let...ne razumem več nič. Mi je pa oče dal to idejo s ponesrečeno kastracijo, ker ga je tudi malo opazoval zadnje čase (drugače on nič ne opazi), da se isto obnaša kot mački, ki se gonijo.

Probaj če še ima jajčka. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 27 Januar 2011, 06:59:18
Sej to jih ni in vem, da naj ne bi bilo možno...samo obnašanje je pa res imel takšno, nič drugače kot kakšen drug, nekastriran, maček. Razen markiranja.
Ne morem pretipat, ni preživel srečanja z avtom  :'( :'( :'( 
Pa po večih letih sem se odločila za mačka predvsem zato, da bom lažje preživela brez psa, ki smo ga morali uspavat :'( 2 v 5 mesecih :'(


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 27 Januar 2011, 09:46:56
Sožalje za muca.
Koliko pa je bil star? Naš je tudi bil tako zgodaj kastriran, pa je potem prišel v 'puberteto' in ga je malo metalo. Potem je pa bil mir čez par mesecev.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #109 : 27 Januar 2011, 11:39:39
mi je žal za muca, nisem vedela . . .  :'(

Naslednjič svetujem, da peljete na kastracijo k drugemu vetu.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 27 Januar 2011, 12:27:43
Kastracija ima s srečanji z avtomobilskimi kolesi bolj malo za opravit...


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 27 Januar 2011, 12:46:55
Saj nisem rekla, da ima kastracija kaj z njegovo nesrečo. Ampak dejstvo, da se je obnašal, kot bi se gonil in ga je očitno metalo. Tako kot mačke v preteklosti, ki jih nismo kastrirali in so doživeli veliko veliko več let. Ta je bil prvi kastriran in tudi edini, ki je bil ves čas noter. In zadnje dni je bil nonstop na vratih za ven in težil, kar prej ni nikoli - še z mano ni hotel ven, je raje noter po rožah brskal. S tem, da se zunaj trenutno res ni nič dogajalo, šel je pa v njemu popolnoma nepoznano smer in povrhu vsega precej daleč in še na cesto, čeprav se je bal avtomobilov (še pred domačimi, vžganimi, je takoj tekel stran)). Drugače pa ni šel nikoli niti 20m od hiše.
Star je bil pa komaj 6 mesecev, nesrečnik mali, najboljši muc je bil  :'(