Saarloosov volčjak [Saarloos Wolfhond]

nyssa · 71304

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 08 Avgust 2014, 20:10:42
Najlažje je pljuvati po pasmah, ki jih nimate doma, najlažje je pljuvati čez nekaj kar osebno niste nikoli pobliže spoznali, s tem ne mislim 1-2 predstavnika.
Tako kot polarci niso "butasti" psi se da tudi iz volčjih psov MARSIKAJ izcemiti, lastniki so tisti ki so nesposobni NE psi!
Za samojeda pravijo enako, pa sva z mojo psico dosegli več kot bi povprečen lastnik kakšne lažje pasme.
To so preprosto psi, ki ZNAJO  razmišljat, niso naši podložniki, to ne pomeni, da so neuporabni, samo znati moraš!

Tudi čehce, ki jih tako izrazito pljuvate, ne bi imensko! Uporabljajo v Ruski vojski in samo to pasmo. Težava v psih ali lastnikih?
Veliko je tudi na samih genih, kajti pri čehcih je genetika ključnega pomena, ponavadi bolj kot sama vzgoja. Taki psi potrebujejo predvsem razumevanje, tako čehec kot saarlos NISTA psa, in tako jih je potrebno obravnavati, ima pa čehec ogromno odlik:

Teče hitreje kot povprečen pes, s 15 km na uro, z lahkoto preteče 100km

 Ima IZJEMNE sposobnosti za orientacijo
Izjemno predan in zvest družini,na družino se naveže bolj kot povprečen pes, pri njih je pač vse v ekstremih
Izjemne sposobnosti za oponašanje in branje naše mimike, in posnemovanje le teh
Izjemen čut za sledenje, voha veliko boljše kot povprečen pes

Medtem ko lahko "mehke" pasme zlomiš, nemške ovčarje s brcami, prisilo, čehca pač ne boš! Ker je dovolj bister!
In še 100 drugih a škoda besed. Pač so to posebni psi za posebne ljudi, imajo za laike hudo negativne latnosti, a le ta pravi ljubitelji, jih bodo cenili prav takšne kakršni so, volčji.
Tako, zdaj me pa popljuvajte.[/i]
 

P.S In res mam dovolj tega pljuvanja čez pasme, ki niso borderji, nemški ovčarji, avstralci, labradorji.... skratka vse pasme, ki jih z lahkoto si "podrediš" in ki bi vse nardile zate, zame ni inteligenca ko ti pes kot stroj ure in ure prinaša aport, žogo ali frisbi, tak pes ne zna razmišljat s svojo glavo, je robot, ki ga sam programiraš.
Za ljudi je dandanes neumno če pes ne stori teh stvari. Pa kaj če ni namenjen za prinašanje, tekme itd. Ima pa vsak pes svoje odlike.
In tudi moja psica ni ne border, ne ovčar, ne nič pa pozna  malo manj od 100 trikov in še različnih besed. Vendar to zame še vedno ni inteligenca, inteligenca je to, da zna razmišljat s svojo glavo, da ve kdaj ti storiš napako in te ne upošteva, da si moraš pridobiti njegovo zaupanje, da ga ne tepeš pa se ti podredi, pes ki zna razmišljat se ne bo podredil ne tepežu, ne podkupovanju.In če e mu bo godila resnična krivica ti bo storil še 1 večje sranje.
Toliko v vednost.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 08 Avgust 2014, 20:27:22
Še to, v sosednji temi je nekdo komentiral, da ni nobenih fotk čehca v delu, a res? Zakaj sem jih pa jaz našla 100 na samo eni strani?
Ljudje strička googla v roke.
Če hočete čehca spreminjati v psa, vam ne bo uspelo, kratko: ne zaslužite si takšnega "psa" doma. Imejte raje kakšnega knedla, ki vam bo sledil kako se vam sprdne,
Ker je Deteljica napisala, da imajo čisto beden karakter? Fajn, zakaj? Ker ni neka podložna pasma, temveč ima čisto tipičen samosvoj karakter? Ma dajte no, meni je pa bedno, da ves ure in ure na ukaz prinaša eno žogo. Za vsakega je nekaj drugega bedno. In noben pes NI beden, bedni so ljudje.
Ni mišljeno kot napad, a je teme prebiram že dolgo, tudi o samojedih, malamutih in drugih polarcih. Me prav zanima kaj je resnična inteligenca psa ;)Logično, da od volka ne moreš pričakovati, da bo prijazen, ujčkan bernski planšar, če je pa to volk? To ne pomeni, da ima beden karakter....

Brez zamere, zdaj itak pričakujem naval psovk.

lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 08 Avgust 2014, 21:58:15
Hja, z obojimi so skušali nekaj delat. Navsezadnje so prvi čehci prišli k nam za potrebe vojske, pa so kmalu obupali nad njimi. Prav pred kratkim je en dober poznavalec volčjakov napisal, da se ljubitelji sarlosov radi hvalijo, da svoje pse šolajo za reševalce. Je rekel, da to povsem drži. Šolajo jih res. Jih pa ne izšolajo do konca, ker svoje lastnike pustijo na cedilu takoj, ko gre zares. Dober nos  in sposobnost za orientacijo nič ne pomaga, če ni volje in vztrajnosti.
Eni in drugi so seveda lahko izjemno lepi zanimivi družabniki pri dovolj sposobnem lastniku, ki je pripravljen vložiti nesorazmerno veliko truda in znanja zlasti v socializacijo. Ne samo plahost do ljudi, tudi agresivnost do tujih psov zna biti velik problem. So pa eni in drugi Izjemno zanimivi v krdelu.  Dobri delovni psi pa niso in ne bodo.
In mimogrede, primerjava med volčjaki in samojedi je povsem neprimerna, saj bolj različnih psov skoraj ne bi mogla dobiti. Tipični samojedi so svetlobna leta daleč od plašnosti, saj je njihova poglavitna lastnost zaupljivost in prijaznost do VSEH ljudi. Sicer niso specializirani (kar pomeni, da je z njimi zelo težko priti v vrh na kateremkoli področju, če so v konkurenci s specializiranimi pasmami) vendar so po svoji naravi vsestransko uporabni delovni psi, ki so karakterno veliko bližje ovčarjem (ok, pasli so jelene, ne ovce) kot volčjakom.
Pa da ne bi začela o tem, kdo (v tujini) najbolj osira volčjake. Njihovi lastniki in vzreditelji - tisti, ki imajo čehce osirajo sarlose, tisti, ki imajo sarlose pa (še veliko bolj zavzeto) osirajo čehce.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 08 Avgust 2014, 22:53:44

P.S In res mam dovolj tega pljuvanja čez pasme, ki niso borderji, nemški ovčarji, avstralci, labradorji.... skratka vse pasme, ki jih z lahkoto si "podrediš" in ki bi vse nardile zate, zame ni inteligenca ko ti pes kot stroj ure in ure prinaša aport, žogo ali frisbi, tak pes ne zna razmišljat s svojo glavo, je robot, ki ga sam programiraš.


Se popolnoma strinjam..



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 09 Avgust 2014, 00:52:40
Glede cehcev mi ni treba razlagati imam karakter in nasploh pasmo dobro nastudirano.Glede samojedov la tako Ali tako.Pa ceprav je moja nekdanja netipicna bojecka. In pri Cws v zadnjih letih ni vec toliko problem plahost kot agresija do psov istega spola.Kar je po volcje cisto normalno. Ze pri psih je.
Primerjava samojed -cehec je bilo pa moc razbrati je bila samo iz vidika razmisljanja s svojo glavo.


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 09 Avgust 2014, 07:46:48
No ti povem iz prve roke,  čehoti so neprimerni za delo,  ker nimajo srca ( beri: so reve in se ustrašijo ko gre zares),  zato so jih tudi vrgli ven iz službene uporabe.  Ti lahko prilimaš 100 linkov  kar sem sam videl v živo je bila ena revščina,  na nepoznanem terenu rep med nogami in konflikt z okolico.
Nimam nič proti tej pasmi sam za delo pa res niso. Na žalost vse kar so križali z volkom so naredili samo obratno od tega,  kar so želeli  :o
LP
Igor


tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 09 Avgust 2014, 08:22:30
Na žalost vse kar so križali z volkom so naredili samo obratno od tega,  kar so želeli  :o

Pozdrav,

mene pa zanima kako bi komentirali članek, da so tudi pri nastanku nemškega ovčarja uporabili volka in da naj bi bil Horand Von Grafrath četrt volk...

http://www.asuperiorgsd.com/wolf-dog.html

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #37 : 09 Avgust 2014, 10:19:14
Jaz poznam nekaj dobro socializiranih čehcev, s katerimi ni nobenega problema lepo  funkcionirajo tudi v družbi z neznanimi psi. Neznanih ljudi se sicer vsaj vidno ne bojijo, a so do njih zadržani (vprašanje kako bi reagirali, če bi bili stisnjeni v kot). A zato, da normalno funkcionirajo, je treba vanje silno veliko vložiti (pri bolj preprostih psih, samojedih recimo, dobiš to že v pakungi z mladičem iz solidne vzreje, ne da bi ti bilo treba s prstom migniti)
Delovni psi pa niso. Sori, ampak tako je. Osiranje pasme bi bilo, če bi obljubljali dober delovni potencial, tam kjer ga ni. To ne pomeni, da se jih ne da šolati in narediti tudi kakšen izpit, pomeni pa, da ne zmorejo dela pod stresom. Pes, ki ne more delat pod stresom, ni delovni pes. Pika.
Ps: kar se tiče vkrižavanj volka  pri nemških ovčarjih pojma nimam. Pri polarcih pa se je sicer pred raziskavami z mDNA sicer res smatralo, da imajo veliko volčje krvi, za samojede recimo so trdili, da so redno vkrižavali polarnega volka, a so raziskave pokazale, da temu ni tako.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 09 Avgust 2014, 11:51:25
Jaz pa poznam še več nemcev povsem plašnih in neprimernih za delo, kaj pa zdaj?
VSAK pes je lahko neprimeren za delo in ne posploševat.

Poznam bolj ali manj vse lastnike čehcev,ko so online aktivni, in tudi lastnike iz tujine in na vseh razstavah, pa razen ekstremno bojevitih ne poznam več kot enega čehca, kipa je bil kupljen za 600 eur in že to pove, da predniki niso bili bobve kaj, postal je pa plah ko ga je zbil avto. Tako so mi rekli.
Dejstvo je, da je ključnega pomena GENETIKA in predniki, in res kot sem rekla ta leta se je toliko nardilo iz čehcev, da vsaj če je lčehec iz priznane psarne 8 jih je karnekaj) poznam tudi matično psarno. prednike naštudirane, se plahost res fuul redko pojavlja.

Ja, je pa večina čehcev, ki se jim drugi psi podredijo, čehcev, ki so negativno nastrojeni do psov istega spola in si psa takoj podredijo.
Poznam samca, ki so se mi vsi psi podrejali, ta samec se je samo 1x v življenju podredil, in to je bil ta pravi volk iz ZOO-ja.

NAPAKA je pri čehcih, če se pojavlja plahost ( standard) in zato so vzreditelji marsikaj storili za to.

Na eni od razstav je bilo 8 čehcev na kupu, pa so bili celo ful družabni, psica mi je zlezla v naročje,.
Lahko rečem, da so bili na celotni razstavi ravno čehci najbolj potrpežljivi in mirni, ker so lastniki ure in ure sedeli v največji gužvi, jedli, pili in se pogovarjali.

NE posploševat.

Če je čehec plah je kriva GENETIKA in  pomanjkanje socializacije, ker je zahtevajo več kot obične pasme. Vendar če ima pes genetsko pokvarjene prednike, ne bo pomagala nobena socializacija. Dejstvo.

In če je slovenska vojska pač pripelala slabe pse, sosi sami krivi.

Sem nawolfdog.org pa mislim, da skoraj da ni teme o plahosti :P

To so psi. ki imajo močnejši ugriz od povprečnega nemškega ovčarja, za 50% bolj vzdržljivi ( so delali raziskave na to temo) in psi, ki se pač ne podrejajo.

Vsakršna plahost je izključitveno odstopanje.


Na drugi razstavi sem pa prej kot plahe čehce videla dominantne čehce, je dminanca bolj v njihovi naravi kot plahost.
Zato tudi največje psarne napišejo " V naših linijah njih ni kančka plahosti" Ker se pač trudijo v tej smeri.

Povprečen čehec je pač nepremagljiv in nezlomljiv, nepodredljiv, svoboden duh, ki obožuje naravo in potrebuje vsaj 3 ure dnevno v naravi  :)

In to da nima srca? Resno, kaj pa ima kamen? Še kako pogumni znajo biti in zaščititi družino pred divjimi živalmi, pred nepridipravi. Če najdeš z njimi kontakt, bo dal zate življenje.
Tudi ogromno filmčmkov ko so bili ful uspešni v obrambi, edina težava je v tem, da ne znajo lajat in se moraš potruditi, da JIH V IPOju pripraviš do tega.

Ne vem zakaj pes ne bi imel srca, ker ni za obrambo, mislim kakšna neumnost, kot, da je pes dolžan napadatčloveka, zakaj sploh trenirati pse v obrambo, če niso ne za policijo, ne za v vojsko, zaradi lastnega ega in tekmovanj?

Verjamite sem videla kako trenirajo pse za IPO in se sramujem, da sem bila zraven.
Vsi psi so bili popolnoma uničene agresivne razvaline, čisto nič za urbano okolje, agresivne do ljudi, nekateri do psov....Vem, da ne uporabljajo tega povsod, a električne ovratnice bi pa lahko sneli. Mladič, ki je bil total nezainteresiran NO pa so ga prav lepo prisilili v to. Pes NI naraven ubijalec, bedarija se mi zdi to. Brez zamere vsakemu svoje.
Ta glavni tekmovalec z belgijcami, poznam njegove psice sem jih videl že dost krat.
Obe v pesjaku, ker sta pač za delo.
Ko vstopiš na dvorišče bi te  ta mlajša razrtrgala najraje. Ker ne pozna drugačnega življenja. Ta starejša pa ima rada ljudi a bi poklala vse pse.
V drušvu doberman pa so ga itak vlekli proč od ljudi in psov.

Pa mi še naj kdo reče KDO nima srca.
Tak pes niti ne ve kakšno je normalno življenje.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 09 Avgust 2014, 12:05:14
In tudi pri NO se iz legla iščejo tisti najbolj dominantni, plahe se pušča za sabo  :)
Mislim kot da NO ne more bit plah ali katera druga pasma....


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 09 Avgust 2014, 12:12:47
Najprej razčisti pojme kaj je dominanca in kaj plahost, potem se bomo pa lahko pogovarjali naprej



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 09 Avgust 2014, 12:19:25
A mi praviš, da je povsem psihično uničen plah pes, ki se podreja in nosi rep položeno enak kot dominanten pes, ki se zna postaviti zase ???In nosi rep visoko v zrak.
Vem kako zgleda plah pes in kako zgleda dominanten. Sem imela precej dela z maremsko abruškim ovčarjem, ni bil ravno muca no ;) Tudi zavetiški psi so bili vse prej kot muce ( ta manjši za sabo 7 prijavljenih ugrizov, ostalo je neznano, a to je ipak agresija) nemški ovčar pa nepredvidljiv :) Nisem ravno po župi priplavala. Pa sem delala tako z agresivci kot z dominantnimi kot plahimi. Razlike so bile ičitne.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 09 Avgust 2014, 12:32:05
Evo vam čehce v vojski  :P

http://www.liveleak.com/view?i=76f_1351467287

Pa presodite koliko niso sposobni za delo  :) Pod stresom in preberite v kakih pogojih delajo ::)

No
matter whether it is raining or freezing or whether it is day or night.
There's nothing it could not manage if it wants to. Every year coming the new
puppies from two mother's countries - Czech Republic and Slovak Republic.
The first breedings were recorded in Austria, Slovenia, and Hungary;
animals were imported to a number of countries. The dogs are shown every year at
the leading dog shows and exhibitions. Both the build and the hair of the Czechoslovak Wolfdog are reminiscent of
a wolf. Czechoslovak Wolfdog is a
typical tenacious canterer; its movement is light and harmonious, its
steps are long.

Lively, very active, capable of endurance, docile with
quick reactions. Fearless and courageous. Suspicious, yet does not attack
without
cause. Shows tremendous loyalty towards his master. Resistant to weather
conditions. Versatile in his use. The Czechoslovakian Wolfdog is very playful. Without proper leadership it can be temperamental; it
learns easily. We can admire its all-around qualities rather than its
specialization. However, we should not expect it should train
spontaneously, the behavior of the CsV is strictly purposeful - it is necessary to
find motivation for training.
Read more at http://www.liveleak.com/view?i=76f_1351467287#P5rLjtL83RFDXjlQ.99


The most frequent cause of failure is usually the
fact that the human is not as strong minded as the dog, lacking leadership and/or the dog is tired out with long useless repetitions of the same exercise, which results in the loss of motivation.
These dogs have

admirable senses and are very good at following trails. They are really independent
and can cooperate in the pack with a special purposefulness. If
required, they can easily shift their activity to the night hours. The independent
work of the pack without the necessary control of a man was the main reason for
their use in the army.
Read more at http://www.liveleak.com/view?i=76f_1351467287#P5rLjtL83RFDXjlQ.99


tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 09 Avgust 2014, 12:48:51
BEHAVIOUR AND TEMPERAMENT:
Lively, very active, persistent, obedient, with quick reactions, fearless and courageous. Mistrustful. Shows tremendous loyalty towards his master. Resistant to weather conditions. Versatile in his uses.

Meni bi bil takšen karakter všeč ampak kolikor sem brala in izvedela iz pogovora z vzrediteljem, je takšnega psa kljub vsemu težko dobit. Malo je vzrediteljev, ki dajejo poudarek na karakter, kaj šele na kakšno delavnost.

Samoyed lover, kakšen tip delovnega psa je po tvojem čeh? Glede na to, da trdiš, da je delovna pasma itn. me zanima za kakšno delo specifično naj bi se ga uporabljalo?

Sprašujem, ker sem brala debato o tipičnem karakterju na wolfdog.org pa celo tam ni bilo odgovora na to vprašanje. Se pa strinjajo(mo), da za obrambo (IPO, vojska...) definitivno niso. Izjeme potrjujejo pravilo.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 09 Avgust 2014, 13:01:20
Ne pravim, da so oh in sploh tipični delavci, pravim, da če znaš lahko z njimi dosežeš marsikaj.

Upam da znaš angleško del odgovora na tvoje vprašanje

 The Czechoslovakian Wolfdog is a highly trainable breed that has been successfully taught almost any task presented it. However, these dogs are usually extremely challenging to train.  This breed is not as blindly eager to please as some breeds and will only learn a task that it sees a purpose in performing.  In order to get one of these dogs to do anything, it must clearly see the reason for doing so.  Additionally, this breed bores very easily and often refuses to perform repetitive tasks after a while, regardless of treat incentives to do so.  Even after training is complete, these dogs often show selective listening when it comes to obeying commands.  This does not mean that the Czechoslovakian Wolfdog is impossible to train, but it does mean that training one will require considerably more dedication and patience than training most breeds.  Because the Czechoslovakian Wolfdog is so dedicated to following a pack order, these dogs will not obey anyone whom they see as being lower on the social totem pole than themselves.  This means that owners of this breed must maintain a constant position of dominance over their dogs.

Wolves often travel many miles every day in search of food, and the German Shepherd is capable of doing vigorous work for hours upon hours.  As one would expect, their descendant the Czechoslovakian Wolfdog has very high exercise requirements.  This breed should receive a minimum of an hour of vigorous physical activity (more than a slow walk) every day, and would preferably receive much more.  This breed makes an excellent jogging and bike companion but truly craves an opportunity to run around freely in a safely enclosed area.  This breed is happiest when it can roam the outdoors freely for most of the day.  Without proper exercise, the Czechoslovakian Wolfdog will almost certainly develop behavioral issues such as destructiveness, hyper activity, over excitability, excessive howling, and possible aggression.  Because the Czechoslovakian Wolfdog requires such a great deal of exercise, this breed adapts very poorly to small apartment living and would require a large garden unless a strict exercise routine is followed maintained. They love routine.

There are a few other behavioral traits that potential Czechoslovakian Wolfdog owners must be aware.  This breed has a very strong tendency to roam, and many breed members are dedicated escape artists.  These dogs are intelligent and physically capable enough to find a way out of enclosures that most breeds could never hope to and require a very carefully secured garden if left alone.  If one of these dogs gets out, it will likely wander many miles away very rapidly.  Although it has already been mentioned that this breed howls rather than barks, owners must be aware of how loudly.  The howl of a Czechoslovakian Wolfdog can carry for miles, and when kept in close quarters is very likely to result in noise complaints.



*******************

Glede na njihove zmožnosti voha definitivno za sledenje in iskanje mamil, glede na sposobnost teKa se jih lahko uporablja tudi v tej smeri, so izredno agilni.
Tudi za čuvaja se jih lahko izšola komot.


Glede na Ruski video so lahko tudi pomočniki vojski. Vem tudi za primere ko so jih izšolali za terapevtske pse, čeprav redko. Sem pa zasledila več primerov da so bili šolani za reševalce pod snegom, zaradi izrednega voha.

Ostalo, več o karakterju, dobre in slabe lastnosti.


Firstly I would like to say that every dog is different, the information below is a general evaluation of the breed, the information may seen too put people off, this is not our aim but it wants to open eyes to the good and difficult possibilities in the breed. I have 6 Czechoslovakian wolfdogs and some of the info relates to them an some does not, but the information is a rounded out explanation.

The Czechoslovakian Wolfdog has a temperament which is halfway between that of a domestic dog and a wolf.  This breed exhibits a number of behaviors common among wolves but very rare among domestic dogs.  For example, this breed usually comes into heat after its first birthday and then only once a year after that, whereas most breeds come into heat two or three times a year.  Unlike most domestic dogs which breed throughout the year, most Czechoslovakian Wolfdog breeding is seasonal, with the vast majority of puppies born in the winter.  This breed also exhibits very strong pack instincts, and is very dedicated to a social hierarchy.  Perhaps most interesting, most of these dogs do not naturally bark.  This breed instead makes the wide range of wolf vocalizations including howling.  Czechoslovakian Wolfdogs actually have to be trained to bark, a skill which is often very challenging for them to learn.  This breed is also very independent and tends to seek human guidance and approval much less than other dogs.  Like the wolf, the Czechoslovakian Wolfdog can have a tendency towards being nocturnal, and many can be active at night, but they will follow your bed time routine. I regularly watch my wolfdogs on the cctv set up in the kennels and at night they sleep all night, sometimes they will have a howl but mostly they are sprawled out upside down or body on the sleeping benches and head on the floor  zonked out, they sleep in the funniest of positions.  This animal make for a very loyal, beautiful, and unique pet for the right family.

The Czechoslovakian Wolfdog is known to dedicate very strong loyalty to its family.  This breed’s loyalty is so great than some can be difficult to re-home.  The Czechoslovakian Wolfdog has a very strong tendency to become a one person dog, although it will form bonds with all members of a family if raised with them.  This breed is not usually as openly affectionate as some breeds, and they can be reserved even with their families.  Most Czechoslovakian wolfdogs will be trustworthy with children that it has been raised alongside, but as with many large breeds responsibility is needed and supervision with them especially when the child is younger.  Strange children should always be very carefully supervised, do not stare the dog in the eye, take their toy or a bone.  In general, this breed probably does best in homes with older children although they do bond with the children and family they have grown up from a puppy with.  Because the Czechoslovakian Wolfdog requires training and care, this breed could be considered a poor choice for an inexperienced dog owner.  Those with experience in handling large breeds should consider acquiring a Czechoslovakian Wolfdog.

This is a breed that prefers the company of its family to a stranger, whom it is naturally highly suspicious of.  Extensive socialisation is necessary for a Czechoslovakian Wolfdog to adapt to life in human society, otherwise aggression and fearfulness issues could possibly develop.  Even the best trained examples will probably never be more than begrudgingly accepting of strangers and will almost never warmly greet them, usually strangers are ignored.  This breed can take a long time to form bonds with a new person in their lives. The Czechoslovakian Wolfdog is very territorial and always on high alert, making it an excellent watchdog that will scare off most potential intruders with just its appearance alone.  They can also make an effective guard dog, although they may not be as dedicated to the task as a breed such as a Rottweiler or German Shepherd. {I do not encourage or want my Orkwolf bred dogs trained with any aggression}

This breed has a very mixed reputation with other animals.  The Czechoslovakian Wolfdog is known to display higher levels of dog aggression including territorial, possessiveness, dominance, same sex aggression and predatory behavior.  This breed tends to form very strict social hierarchies with other dogs and will often be aggressive with them initially until this hierarchy is determined.  However, this breed greatly craves the company of other dogs, especially other breed members, and does much better when kept alongside them.  To prevent aggression issues, it is best to keep this breed with a single member of the opposite sex, possibly with puppies from previous litters.  This breed is just as predatory as the wolf, and most breed members are strongly driven to hunt and can kill other animals, such as cats and even small dog breeds such as toys.  Many breed members are never trustworthy with household pets that they have been raised alongside. {that said ive many owners with cats and other small pets, supervision is always needed, training & socialising them from a young age is a bonus, but not a guarantee}



VIR


http://www.orkwolf.co.uk/index.php/wolfdogs/breed.html


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 09 Avgust 2014, 13:36:53
Pa še za nekatere, odgovori na njihove trditve  :) Glede plahosti, zmožnosti za IPO. Tukaj so odgovori na prav VSE kar ste rekli, upam, da utemelji moje razmišljanje  ;)

POVEČAJ za ogled.





Now, how to train Czechoslovakian wolfdog. The Czechoslovakian wolfdog is not a great worker unlike the German shepherd, malinois or other hard working breeds. Czechoslovakian wolfdogs can be trained and can work perfectly, they can even pass working tests, even hard ones like IPO. It depends only on you and him. However, your CSW will work well only if he wants to and only for reward, or if he’s really having fun. The training must be a game for him and he must enjoy it. If you want to push your wolfdog into something, beat him or be hard on him, he will work badly or he will not work at all.
You cannot train your wolfdog in such a way that you will ask him to repeat one command over and over. CSW will get bored soon and he will refuse to work. The best way is to train for short periods, praise a lot (they work only when they know they will get food, anyways) and to play with your dog a lot.The Czechoslovakian wolfdog is a very intelligent and curious animal. It will make you think a lot. You will have to figure out, how to explain tricks to your wolfdog and make him to do this or that. Meanwhile, your wolfdog will try to make you believe that in fact, he does not have to follow your commands at all.
Well socialised wolfdogs can go anywhereThe Czechoslovakian wolfdog is very good for some types of training and rather worse in others. He has an excellent nose for tracking. A well-trained Czechoslovakian wolfdog does not have a competitor, when it comes to tracking. CSW can follow a several hour old track without any problems, even in very difficult conditions. On the other side, defense training is usually the Achilles heel of CSW, as well as some specific obedience tricks. The Czechoslovakian wolfdogs usually does not like to bite when training defense and if they do, they don’t do it well (in comparison to GSD or malinois). In obedience, retrieving and barking on command are usually the most difficult commands. However, with patience and good training it is possible to overcome these problems, which is shown in the increasing number of dogs who pass working exams.

One word of advice before the end, always be the alpha to your wolfdog – the leader of the pack. The Czechoslovakian wolfdog is an animal with a very strong sense for the pack, and will respect you and follow you only if you prove yourself a good leader. Then the CSW will love and protect you and follow you everywhere. If you fail, in the worse case your CSW will try to lead your pack instead of you and he might try to claim his leadership from you with force or aggression. Else your CSW will ignore you and will not follow your commands. As the right leader of the pack, you always have to make clear to your dog, where is his place in the pack (family) and always remind him about that. Your wolfdog will be most happy, if he knows, where his place in the pack (family) is, what he can do and what he cannot do. Once something is forbidden, it is always forbidden. If you follow these rules, your wolfdog will be always your good friend and companion.
 

Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla Template, website hosting. Valid XHTML and CSS.


tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 09 Avgust 2014, 13:51:32
Te zadeve so mi znane.

Kar se karakterja tiče bi si želela to, kar piše v standardu, živahnega, zelo aktivnega psa, hitrih reakcij, stabilnega, samozavestnega. Če dodamo še dober nagon po hranjenju, kanček plena, je to to, kar pričakujem od tega psa (kar se tiče morebitne konfliknosti do drugih psov, nezaupljivosti do tujcev itn,...me ne moti, pač paše zraven).

Moti me pa to, da se baje pri nekaterih linijah pojavljajo psi, ki imajo bolj "zaspan" karakter. Brezbrižni, mirni, posledično tudi bolj nekonfliktni in lažje vodljivi. Za večino ljudi, ki si želi le spremljevalca, ljubljenčka volčjega videza, je to bolj idealna različica. Upam, da vzreja ne bo šla (več) v to smer in bo tipičen karakter na prvem mestu pri selekciji pa čeprav to pomeni, da bodo morda za večino ljudi ostali karakterno prezahtevni.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 09 Avgust 2014, 15:13:22
Na Polskem je ena zelo znana psarna, matična psarne vseh čehcev:
http://www.zperonowki.com/site/en/node/2575

Imajo odličen opis pasme KLIK na sliko



In pa njihovi številni uspehi od IPO treningov do terapij od filmskih zvezd, frizbija, reševalcev...  :)Ne gre mi zalimati vseh, preveč jih je.
Samo v dokaz, da če si podkovan dovolj lahko uspeš  :)










free image host

Za povečavo bo žal potrebno KLIK SEM:

http://www.zperonowki.com/site/en/gallery/cat/4/

Odpre se galerija posameznih vaj :)





















pic upload


tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 09 Avgust 2014, 15:26:21
Jp, ta psarna mi je všeč. Tukaj res dajo poudarek na karakter, všeč mi je tudi, da stremijo k lažji konstituciji...



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 09 Avgust 2014, 15:29:49
Se strinjam  :)

Je edina psarna iz katere bi si kdaj drznila vzeti čehca  ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 09 Avgust 2014, 15:49:20
Ha. A si kdaj brala opise za recimo samojede ali huskije? Ki so jih scmarili nekritični zaljubljenci v pasmo? ne? Jaz sem jih veliko. Sicer ti pridejo solzice v oči ob prebiranju njihovih nadpasjih sposobnosti, vrlin in junaštev, ampak revežu, ki v teh opisih ne zazna neobvladjivega plenskega nagona huskijev in ne ve, kaj pomeni romantični izraz "klic divjine" to ne pomaga prav dosti. Tistim, ki ob povelju  od samojeda ne dobijo drugega kot posmehljiv pogled in neskončno trmo tudi ne. Sploh če jim "neskončno zvest" pes pokaže krempelj in se preseli tja, kjer mu je bolj všeč.
PS: jaz imam polno polico pokalčkov iz agilitija, ki so jih prislužile moje samojedke. A to ne pomeni, da so konkurenčne borderjen, a ne. Ko boš imela čehca in boš z njim na tekmi IPO na psu neznanem terenu z neznanim markerjem premagala nemce in malinovce, se nam boš lahko upravičeno rogala. A boš še vseeno težko rekla, da je čehec konkurenčen recimo malinovcu.


Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 09 Avgust 2014, 15:56:39
Saj sploh ne vem kaj nam želi Samoyed lover povedati. Vsi teksti in linki, ki si nam jih posredovala potrjujejo to, kar vsi ostali sodelujoči v tej temi že vemo. Nihče ni rekel, da je "volčje pse" nemogoče učiti. Učijo se lahko tudi kokoši, zajci in volkovi pa še vse vmes, nekateri celo hitreje kot psi. Dejstvo pa je, da sposobnost učenja ne pomeni "delavnosti". Delovni psi so bili načrtno ali malo manj načrtno skozi stoletja vzrejani za opravljanje določenega dela. In ne, obramba ni edino, kar lahko pes dela. Je pa zame pri pasmah, ki so bile v ta namen ustvarjenje vsekakor merilo delavnosti. (Tako kot tudi ovčarjenje, lovsko delo, vleka,... za drugačen tip psov) "Volčji psi" so bili umetno ustvarjeni za določeno uporabo, za katero se nikoli niso izkazali kot primerni. In to je golo dejstvo. Dan danes se prvenstveno vzrejajo zato, ker so lepi in trkajo na dušo tistim romantikom, ki jim je všeč ideja, da bi imeli doma volka. Edino pravilno je, da se novopečeni lastniki zavedajo, da so to posebni psi, ki potrebujejo veliko ukvarjanja, vse od socializacije dalje. In prav zagotovo je za vsakega psa bolje, če se z njim (v okviru njegovih želja in sposobnosti) nekaj dela, zato vseakor pozdravljam vsakega, ki se s takim psom udeležuje kinoloških aktivnosti. Se tudi povsem strinjam s tvojo definicijo pameti. Moj seter je bil zanesljivo pametnejši od vseh mojih ovčarjev. Ni bil pa niti najmanj DELAVEN.
Super, da obstajajo pasme, kot je ta o kateri govorite, ampak jaz se sprašujem koliko časa bo za delo selekcioniran pes še "pol volk" in kdaj bo postal le še "navaden pes".
Tebi Samoyed lover gre na živce "blatenje" določenih pasem. Meni gre pa še malo bolj na živce romantično gledanje na pasme in njihovo uporabo. NE, niso vsi psi enako sposobni za enake namene. NE, ni vse odvisno samo od sposobnosti in volje vodnika. Ravno zaradi takih pravljic ogromno ljudi ni zadovoljnih s psom/pasmo, ki si jo izberejo. Kot je nekdo že lepo napisal je kvaliteta delovnega psa, da je sposoben svoje delo opravljati v nedogled, pod pritiskom in ne glede na okoliščine. Tega ne zmore vsak pes, tako kot si prav ugotovila niti tisti delovnih pasem. (p.s. - a nisi bila nad taistim groznim IPO treningom še do nedavnega zelo navdušena in izdatno objavljavljala slikovno gradivo veselih in nasmejanih psov z iskricami v očeh? ;)) Še toliko manj pa predstavniki "ne delovnih" pasem vključno z volčjimi psi. Ampak saj si vendar ne želimo vsi delovnega psa ne? Nekateri bi radi imeli psa za na kavč, drugi volka, tretji spet nekaj svojega. Zato pa obstaja toliko pasem ne? :)



tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 09 Avgust 2014, 16:07:55
Saj sploh ne vem kaj nam želi Samoyed lover povedati. Vsi teksti in linki, ki si nam jih posredovala potrjujejo to, kar vsi ostali sodelujoči v tej temi že vemo. Nihče ni rekel, da je "volčje pse" nemogoče učiti. Učijo se lahko tudi kokoši, zajci in volkovi pa še vse vmes, nekateri celo hitreje kot psi. Dejstvo pa je, da sposobnost učenja ne pomeni "delavnosti". Delovni psi so bili načrtno ali malo manj načrtno skozi stoletja vzrejani za opravljanje določenega dela. In ne, obramba ni edino, kar lahko pes dela. Je pa zame pri pasmah, ki so bile v ta namen ustvarjenje vsekakor merilo delavnosti. (Tako kot tudi ovčarjenje, lovsko delo, vleka,... za drugačen tip psov) "Volčji psi" so bili umetno ustvarjeni za določeno uporabo, za katero se nikoli niso izkazali kot primerni. In to je golo dejstvo. Dan danes se prvenstveno vzrejajo zato, ker so lepi in trkajo na dušo tistim romantikom, ki jim je všeč ideja, da bi imeli doma volka. Edino pravilno je, da se novopečeni lastniki zavedajo, da so to posebni psi, ki potrebujejo veliko ukvarjanja, vse od socializacije dalje. In prav zagotovo je za vsakega psa bolje, če se z njim (v okviru njegovih želja in sposobnosti) nekaj dela, zato vseakor pozdravljam vsakega, ki se s takim psom udeležuje kinoloških aktivnosti. Se tudi povsem strinjam s tvojo definicijo pameti. Moj seter je bil zanesljivo pametnejši od vseh mojih ovčarjev. Ni bil pa niti najmanj DELAVEN.
Super, da obstajajo pasme, kot je ta o kateri govorite, ampak jaz se sprašujem koliko časa bo za delo selekcioniran pes še "pol volk" in kdaj bo postal le še "navaden pes".
Tebi Samoyed lover gre na živce "blatenje" določenih pasem. Meni gre pa še malo bolj na živce romantično gledanje na pasme in njihovo uporabo. NE, niso vsi psi enako sposobni za enake namene. NE, ni vse odvisno samo od sposobnosti in volje vodnika. Ravno zaradi takih pravljic ogromno ljudi ni zadovoljnih s psom/pasmo, ki si jo izberejo. Kot je nekdo že lepo napisal je kvaliteta delovnega psa, da je sposoben svoje delo opravljati v nedogled, pod pritiskom in ne glede na okoliščine. Tega ne zmore vsak pes, tako kot si prav ugotovila niti tisti delovnih pasem. (p.s. - a nisi bila nad taistim groznim IPO treningom še do nedavnega zelo navdušena in izdatno objavljavljala slikovno gradivo veselih in nasmejanih psov z iskricami v očeh? ;)) Še toliko manj pa predstavniki "ne delovnih" pasem vključno z volčjimi psi. Ampak saj si vendar ne želimo vsi delovnega psa ne? Nekateri bi radi imeli psa za na kavč, drugi volka, tretji spet nekaj svojega. Zato pa obstaja toliko pasem ne? :)

Se podpišem pod tole.

Super, da obstajajo pasme, kot je ta o kateri govorite, ampak jaz se sprašujem koliko časa bo za delo selekcioniran pes še "pol volk" in kdaj bo postal le še "navaden pes".

Kolikor mi je znano, se hibridi od F5 naprej smatrajo kot psi.



Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 09 Avgust 2014, 16:26:55
Kolikor mi je znano, se hibridi od F5 naprej smatrajo kot psi.

Ja, saj nisem mislila v tem smislu, bolj v smislu spremembe značaja. Selekcija za delo ga bo hočeš nočeš naredila podobnega ostalim pasmam, ki se uporabljajo v športne namene. Potem od njegove "svobodne narave" ne bo več veliko ostalo. ;)



tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 09 Avgust 2014, 16:32:46
Ja, saj nisem mislila v tem smislu, bolj v smislu spremembe značaja. Selekcija za delo ga bo hočeš nočeš naredila podobnega ostalim pasmam, ki se uporabljajo v športne namene. Potem od njegove "svobodne narave" ne bo več veliko ostalo. ;)

Ha, ja saj ravno zaradi tega me zanima, kako je s tem vkrižanjem volka pri nemcih  ;)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 09 Avgust 2014, 16:42:53
Lanabela to je zadnje kar rečem.
Povsem oprosti izrazu bedasto je primerjati volka in psa, tudi na tekmovanju  in imeti enaka pričakovanja od obeh.... ::) :-\ Mislim kot, da dojemaš vse kot eno trapasto tekmovanje " kateri je boljši " stil. Vse kar sem jaz povedala je, da se da tudi z "volkom" nekaj doseči in da NI butast kot pravi deteljica n brez srca kot pravi Igis . Vsekakor pa to NI pes.
Glede člankov ne, bolj kot ne so vsi odgovorni vzreditelji napisali da to ni pes za vsakogar, kot tudi tilevzreditelji čehcev  :)

Lep pozdrav vsem.