Saarloosov volčjak [Saarloos Wolfhond]

nyssa · 71315

tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 11 Avgust 2014, 11:04:49
V Nemčiji je neki lovec čeha celo uporabljal za lov. Angleška verzija: http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=21544. Originalne nemške pa ne najdem.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 11 Avgust 2014, 11:43:47
Ta oblika lova, pri kateri  psa spustiš, najde  divjad, jo goni tiho, ko jo ujame jo zadavi in začne žreti, ti mu pa potem, ko ga najdeš vzameš ostanke, bi rekla, da ni ravno zaželjena. Tudi avtor prispevka se izmika odgovoru, ali je tak lov pri njih legalen.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 11 Avgust 2014, 12:34:08
Lovski nagon seveda imajo, a sem skoraj prepričana da ne v obliki, ki bi bila primerna za uporabo pri lovu, vsaj ne pri lovu v taki obliki, kot ga poznamo v evropi (približno enako velja za huskije).
PS:nagonov ni mogoče odpraviti, se jih pa lahko kontrolira, preusmerja....

Kakorkoli lahko ga ima spuščenega pa lahko teče 100 košut mimo pa se ne bo uzrl, to sem mislila  :)


OmaDawn

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 13 Avgust 2014, 22:12:56
So me malo dregnili v to smer, da preberem to temo, pa sem več ali manj zlo razočaran. Vsi veliko veste, ampak iz druge ali pa celo pogosteje iz tretje roke, ampak je žal skoraj vse izven konteksta, velik pa tudi zgrešeno. Pa še tema Saarloosov je zasmetena, ker se gre po novem bolj o čehcih. Pismu pa sej se najde kak lastnik čehcev, ki je še pripravljen kako izkušnjo javno delit, pa vprašajte pod pravo temo konkretna vprašanja, če vas kaj zanima. Vsaj iz moje strani lahko trdim, da bom korektno odgovoril, kot sem do zdaj. Res je tolk pretiravanja in neresnic tu notri blo napisanih s strani internetnih bojevnikov, da je zelo nizka raven debate postala. Sej vem, da je težko naumit neke univerzalne resnice o čehcih če ne veste kako je dejansko živet z njiimi, ampak vsaj vprašajte prej, predno postanemo vsi čehci in njihovi lastniki neki čudaki, ki niso za nikamor ;)


Lp, Ivan in Vila



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 13 Avgust 2014, 22:54:44
Pa bi lahko tistim, ki nam je po branju te debate se manj jasno kot prej :P lastnik te pasme iz svojih izkusenj povedal malo vec in pokomentiral spodnje trditve? Bi bilo zanimivo slisati, ne za drugo. :)



tanali

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 14 Avgust 2014, 16:02:35
O lepo, da se je en lastnik javil  :) Za sebe lahko mirne volje rečem, da se šele učim o pasmi in da vse kar vem je iz pogovorov z lastniki/vzreditelji. V živo sem videla premalo psov, da bi lahko karkoli posploševala. Bi z veseljem slišala tvoje mnenje/izkušnje. Kaj so pretiravanja/neresnice? Razsvetli nas malo ;)

Lp



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 16 Avgust 2014, 12:39:15
Ivan pravi, da če vas karkoli zanima vprašajte direktno v temi o čehcih.

LP


Dark Wolf

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 10 November 2016, 11:26:10
No, če še koga zanima. Sem ponosna lastnica saarloosa in naj vam povem, da mi ni nič hudega. Je res pasma psa, ki ni ravno primerna za začetnika, ampak, če se z njim dovolj ukvarjaš ni nič drugače kot pri drugih pasmah.Definitivno ga pa ne priporočam ljudem, ki jim je všeč samo zaradi izgleda. Sama imam več let izkušenj s psi ter diplomo iz področja obnašanja volkov in sem se več let pripravljala na to, da bom enkrat imela saarloosa. Tako, da sem vedela v kaj se spuščam.

Mi imamo doma še veliko drugih živali, pes je večinoma spuščen in se z vsemi lepo razume. Z drugimi psi nimamo problemov, z ljudmi prav tako ne, čeprav se ga večina boji. Kar se saarloosov tiče: vzrediteljica, ki ima vpogled v register vseh saarloosov, mi je povedala, da so v Sloveniji vključno z našim 4 samci.

Če koga še kaj zanima v zvezi z saarloosi, naj mi piše.
lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Dark Wolf

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 10 November 2016, 19:21:18
Februarja bo star 2 leti. :))








Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

megiy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 11 December 2018, 22:16:02
Tudi ta lepotička je v Slo že 2 leti :D