Živalski vrt...

Geri · 5775

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
: 30 Maj 2006, 23:54:30
Naj predstavim naše živalsko kraljestvo ;)
Že od malega sem si želela psa, ampak se starši s psom niso strinjali. Moja mama se je bala psov, oče je želel velikega psa (prej je vedno imel nemške ovčarje), tako da se mama pač ni strinjala. Ker sem stalno težila in celo kupila oglasnik in skoraj rezervirala psa se je oče hitro spomnil da ima sodelavka leglo mešančkov. :PKo smo si jih šli prvič ogledati me je Maša takoj osvojila, čez nekaj dni pa smo že šli po njo. Maša je mešanka med pudljico in (najverjetneje) tibetanskim terierjem. Čeprav imata oba starša rodovnik, pa ga naši mali niso hoteli izdati na KZSju :o :-[. Stara je 12 let in občasno trenira agility (doma na provizoričnih ovirah :)). Najraje preskakuje ovire ali išče predmete, pozna pa tudi cel kup trikcev.
Maša:


Ker se je Maša zaljubila smo pred 7-imi leti dobili še njeno hčerkico Kajo. Nobeden izmed dveh možnih očkov je ni priznal :'( Najprej doma niso bili navdušeni nad še enim psom, ker pa je bil ups mamina krivda ni mogla oporekati in Kaja je ostala doma. Kaja je sicer malček bolj razvajena punca, ampak vseeno ubogljiva. Najraje ima bikovke, še posebno če jih žveči na mehkih blazinicah ali kavču ;)
Kaja:

Pravijo da ena ni nobena, dve pa tudi nista veliko, zato smo si omislili še tretjo ;D. Tretja je k nam prišla papillonka Geri. Za njo smo si vzeli res veliko časa pri iskanju, ampak se je izplačalo saj smo na koncu dobili kar smo iskali.. in še več :D Geri bi rada postala šefica v družini, ampak ji nekako ne uspeva najbolj ::)
Geri:

Po naključju se nam je pred enim letom pridružil še prvi moški pes whippet Žan. Sicer sem v tistem času iskala še eno papillonko, ki bi delala družbo Geri, ampak ko sem dobila za darilo Žana smo se v par dnevih zaljubili vanj in takoj je postal naš. Čeprav nam je povzročal kar nekaj preglavic in se na začetku nismo najbolje znašli, saj so hrti posebni psi s posebnimi potrebami. Sedaj pa je Žan že čisto pravi družinski član. Najlepše ga je gledati ko je v elementu 8)
Žan:


seveda pa ne smem pozabiti na naše muce, ki se jih je po odlaganju nevestnih lastnikov nabralo kar nekaj. Najprej je k nam prišla Juliette, ki nam je prinesla našo enooko lepotičko Black. Čez nekaj let je k nam prišla zapuščena muca, ki je v trebuščku nosila našega Cufka. Leto kasneje se nam je pridružila še Bela, nato pa še naša mala Luna. Med tem časom je pred par meseci neznano kam odšel naš 1 letni muc Bloom. Kljub iskanju ga nismo več našli. Naše muce so vse sterilizirane in kastrirane takoj ko je to mogoče, saj sem mnenja da je na svetu vse preveč brezdomih muc in ne bi rada producirala še novih. Vse muce razen Lune, ki je samo hišna muca so zunanje-notranje. Sicer Black živi samo na balonu in se redko premakne v hišo ali z balkona :D :o, Cufek pa je skoraj 24 ur na dan v hiši. Tudi Bloom je bil stalno v hiši... :'( Doma imamo tudi ribnik in akvarij z dvema pajčolankama. Imela sem tudi morske prašičke- parček in občasne obiskovalce, ki so iskali nov dom, a po smrti samičke (imela aj bi cca. 5 let ampak je starost neznana ker smo jo kupili v trgovini odraslo) oddajamo samčka ker ni vajen biti sam in si išče novo družico :-[ Z nami živi tudi nimfa Bena, ki je k nam prišla odrasla v visoki podlogovati kletki in ne zna leteti. Večkrat smo jo poskušali navaditi da bi letala po sobi, ampak se je vsakokrat zaletela v zid in smo se bali da se polomi. Sčasoma je tudi sama nehala poskušati leteti in ko je kletka odprta gre samo na vrh kjer se preteguje in gre nato spet noter. Kletke noče menjati ker je vajena na to in postane panična če menjamo... tako je obsojena na življenje v veliko premajhni kletki. :'( No saj pretgne pa vse se lahko.. tudi skače po paličkah, ampak zasluži si veliko več! Ima pa že okoli 14 let. To bo vse iz našega kraljestva ;)

Več slikic Maše in Kaje: http://masa-kaja.moj-album.com/
Mašina in Kajina stran: http://www.freewebs.com/masainkaja/
Gerijina in Žanova stran: http://www.z-in-g.net/



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 31 Maj 2006, 00:18:01
Geri super opis. :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 31 Maj 2006, 09:45:46
 :o :o Vsi so lepi ampak Bela me je pa čisto navdušila. Take lepe oči, barva dlake :o in črne blazinice na tačkah. Madona je lepa :-*

Lp nina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3 : 01 Junij 2006, 15:45:05
Gerička,  ;)

prav lep opis tvojega "zverinjaka", ampak jaz nekaj pogrešam...koze, a jih nimate več ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #4 : 01 Junij 2006, 17:18:38
Miša, koze in zajci pa ne spadajo v moj zverinjak ;) :P. Ima jih babica in so čisto v njeni oskrbi :D
Ninci, ja bela je res neka posebnega- ne samo po videzu (med drugim je kar velika muca), ampak tudi po karakterju saj je pava "scartanka" in je najraje v naročju.



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #5 : 25 Januar 2007, 00:13:37
Pozdravljeni!

No kot nekateri že veste, se je naša družinica povečala ;D! Pridružila se nam je dolgo pričakovana papillonka Tiffany de Pompadour. Mala je dodobra popestrila naše življenje saj je pravi mali hiperaktivček :P. Ostali člani so jo dobro sprejeli, še posebno muca Luna, ki se hoče stalno igrat s tamalo :). No, da ne bom samo govorila.. nekaj slikic malega cukrčka!








Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #6 : 25 Januar 2007, 07:49:37
Prav luškana je! :o
Lepo, da jo je vsa tvoja pasja in mačja banda sprejela. Tudi oni so prav srčkani, vsi po vrsti. Meni je tudi zelo všeč Bela. Deluje mi kaka carica, v pravem pomenu besede. 8)


lp, miša



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #7 : 25 Januar 2007, 09:48:16
Čestitke! Mala je pa res pravi cukrček!  :-* :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #8 : 25 Januar 2007, 10:05:07
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :-* :-* :-*

Jst bi tud mela papilončka ::)
A moraš ful pazit, da ga kak drug kuža doma kej ne poškuduje? Ker ko sem se jst zanimala za kužka, so mi ga odsvetovali ker imam kao prevelike in preštoraste pse doma za tako nežno bitje :-\
Enkrat ga bom sigurno mela, in to tazga za agility :o
Ti s svojimi kej delaš agility??

lp



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #9 : 25 Januar 2007, 12:36:45
Hvala za čestitke :D.

Cacy, deloma so ti prav svetovali... jaz imam doma štorastega whippeta (ni pasemska značilnost, samo moj je tak ::)). Se je zgodilo par mesecev nazaj, da smo bili na sprehodu in je Žan (whippet) med laufanjem pohodil Geri. S taco jo je zadel točno v glavo in to pri veliki hitrosti. No Geri se je samo zgrudila na stran... imela je res močan pretres možganov- pol ure po tem je komaj prišla k sebi. Sploh ni reagirala najprej.. glavica ji je visela na stran, zenice je imela zelo povečane, gledala je v prazno... no na srečo je bil "le" pretres možganov. Verjetno ti je jasno da od takrat naprej nimamo več skupnih sprehodov. Oz. je tako najprej peljem 4 dame ven in če vzamem Žana (če ni premrzlo) je vedno na povodcu. Moje dame rade veliko hodijo in sprehod traja v povprečju najmanj 1,5 ure, v veliki večini pa več. Dokler smo hodili skupaj na sprehod se je Žan v tem času pač zdivjal. Sedaj pa moram njega potem še dodatno peljat ven, ker njemu sprehod s povodcem je kot da ga ne bi blo. Ok, z Žanom sva zunaj lahko tudi samo pol urce, ker on v tem času intenzivno divja. Ampak, škoda je met pse, pa da ne moreš it skupaj na sprehod  :'(. Tako da ja... pri veliko ostalih pasmah je lahko papillon problem. Pri whippetih je problem tudi to, da lahko papillona vidijo kot plen, čeprav v večini se tej whippeti s katerimi se jaz družim navadijo na to da je Geri "njihova". Veliki psi so res lahko problem, v hiši sploh ne, zunaj na sprehodu ko divjajo pa ja. Pred nakupom dobro razmisli, ker ti povem, da meni prav nič ni všeč da moram na ločene sprehode (pa ne samo zaradi časa, ki ga porabim...). Saj papillon ni krhek, ampak je vseeno tako majhen in ima drobne kosti, da do poškodb dokaj hitro pride...

Jaz z mojimi ne treniram agilitija. Sem z Mašo in Kajo veliko let, ampak samo na vadbišču sama, ker Maša je taka, da noče skočit brez da se odrine če vidi da ni samo palica ::) npr. ko gre skozi gumo se odrine s tačkami :P, pa smo imele mi babe pač zabavo :). Z Geri pa se nekako nisem lotila, imam pa v načrtu letos na pomlad naredit ovire doma. Ker bi rada z vsemi 4 (razen Kaje, ki ima težave s kolki) vadila, je pa malo težko jih vse kam vozit :). Pa tudi tekmovat ne mislim z njimi, ampak se samo rekreirat, ker Geri tudi obožuje tunelčke pa preskakovanje ovir...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 25 Januar 2007, 18:52:35
Geri, čestitke še iz moje strani  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 25 Januar 2007, 20:12:26
Zan si pa poje zdej "ena ni nobena, dve se ze pozna, tri so mi premalo, a s stirimi se da.. IN GREMO!"  :D

Cestitke ;)



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #12 : 25 Januar 2007, 22:08:27
Uau, tole predstavitev sem pa čisto sfalila. :o kolk dobr, toliko psov in mačk in vseh žverc, in itak vse blazno lepe in super slike. ;D ;D Sem ti ravno hotela zatežit za kako skupinsko, da si bom lažje predstavljala vsaj pasji tropek, pa najdem tole, iiiiii (upam, da ne zameriš, da sem ti jo ukradla in pripopala sem :D). Zdej bo treba pa še s tamalim cukerlnom. ;)



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #13 : 26 Januar 2007, 11:12:01
Nutella,seveda lahko prilimaš sem ;D...no  upam da letošnjo spomlad uleti na skupinsko še Tiffany. Čeprav mladička prepričat  naj da mir med slikanjem :P... Ja nič, bo treba začet trenirat prostor z njo :o.

Nika, ja ko sebosta obe gonili bo pestro :). Do sedaj ga je medla namreč samo Geri, saj so Maša in Kaja sterilizirane ;) Mi smo pa dočakali prvi sneg in je nastalo nekaj lušnih slikic, ki jih bom prilimala kasneje :)