Za pesjanarje > FCI 5

Sibirski Husky [Siberian Husky]

(1/1453) > >>

shivas_:
Sem opazila da o huskyjih ni načete nobene teme, zato jo bom pa načela jaz ;D.
Opis: izvira iz Sibirije, leta 1909 so ga pripeljali na Aljasko. Huskyji so zelo družabni, ljubeznivi, vdani in dobri spremjlevalci za človeka. Zaradi svoje majhne teže( psice do 20.5 kg, psi pa do 27 kg) je zelo hiter  zato  ga v Kanadi in Severni Ameriki zelo radi uporabljajo za priljubljene teke s sanmi. Njihove oči so lahko rjave ali modre, poševne, prijazne. Imajo visoko nastavljene pokončne uhlje, in bogato odlakan rep, ki je zavit čez hrbet. Gosta, volnata dlaka in mehka poddlaka mu omogočata, da prenese temperature -50° do -60°. Dovoljene so vse barve dlake. :)

Tudi jaz sem lastnica huskyja, vendar šele 5 mesečnega Kana, ampak sem zelo zadovoljna z njim. Je res da ima čist preveč energije, ker huskyjem ni nikoli dovolj. Ko prideva iz sprehoda jaz padem dol, on pa veselo skače okoli hiše in koplje luknje ter išče miške ;D. Je res da imajo huskyji zelo velik nagon po lovljenju divjadi... zato ga redko spustim da se sprehaja brez povodca, ker nikoli ne veš kdaj ti bo ušel. Nekateri pravijo da so huskyji zelo težavni psi glede šolanja, vendar sem opazila da ni tako. Zna že sedi, prostor, no poleg še malo nagaja ;) ampak mislim da se zelo hitro naučijo. Problem pri njihovem šolanju je samo v tem da so zelo trmasti in svojeglavi, če ne najdeš pravega načina za vzgojo. :P
Upam da nisem bila predolga ;)
Lp
...

shivas_:
Pozabila sem samo na njihovo plečno višino: psice od 51 do 56 cm, in psi od 53 do 60 cm. ;)

T.M.T:
Shivas Kan je lep...jaz sem dolgo mešala med AM in huskiyi...in končno našla pametno razliko :P...

Čeprav me moti...da so tako suhi :P.Ampak zeloooo vzdržljivi

Katere barve pa so najpogostejše?

shivas_:
sčasoma se barve spremienijo,sploh obrazne maske. Ko sem js dobila Kana je bil čist črne barve zdj je pa črn samo še po sredini, ostalo se je pa posiviu :). V Ameriki so bolj priljubljeni temnejši, pri nas v Evropi pa svetlejše barve. Ne vem zakaj ;D. Drugač pa mislm da je več svetlejših...

S1b:
tale kan je pa pravi lepotec... res je da so huskyi ful živahni pa da prekipevajo od energije zato sem se pa raje odločil za AM.... hehe


LP

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo