Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1929369

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1290 : 20 November 2006, 21:13:20
jst sm zdele pregledala 2 prijavnici za razstave (cacib in cac) in nikjer ne piše da se ne smejo sterilizirane psice razstavljat. piše samo da bolni psi ne smejo priti na razstavo.
ampak nekje v spominu pa mam da se naj ne bi smele... res pa ne vem kje se to opazi... pri psih je vrjetno drugače, ali ne? :-[

alba, če rabiš hendlerja ti pa lahko pomagam ;) odvisno kaj želiš? nekoga, ki ga morš plačat? al nekoga, ki bi z veseljem to naredu ;)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1291 : 20 November 2006, 21:38:57
Jaz sem tudi že spraševala če se lahko sterilizirane psičke razstavljajo in je bil odgovor da (razen če to ne piše posebej na prijavnici). Pa tudi ugotoviti se ne da če je psička ster.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1292 : 20 November 2006, 21:45:11
Hvala za informacije :) Ugotoviti se pa tega tak in tak res ne da, če je ali ni sterilizirana, se mi pa to zdi tudi neumno, da bi bilo to prepovedano. Samo take inforamcije sem imela. Pa hvala..lp


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1293 : 20 November 2006, 22:13:37
Cac, verjetno se dobimo v trzinu pa jo mahnemo na Dobeno  :-*

Barbara, mislim da bi bilo super videti Albo na kakšni razstavi  :o :o :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #1294 : 21 November 2006, 07:29:26
Ste se pa razpisali ;D
Sem si mogla prav malo časa vzet da sem vse pregledala ;D
Kdaj bi se pa dobili, ker pomoje bi bila Sany navdušena če bi bila spet malo v družbi polarčkov ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1295 : 21 November 2006, 09:15:20
Alba za hendlanje se ti jaz prostovoljno javim pro bono ker me to ful zanima, Cac ti mi boš pa malo stvari pokazala ;) :D Da bom vadila za svojega naslednjega ;) ;D

Cac Lars je s plečno višino pri tistih ki glih ujamejo zgornjo dovoljeno mejo kak cm - več ne, glede kg je trenutno pretežak saj jih ima blizu 30 kg.

Glede razstavljanja sterilizarinih psičk, mislim da ni problema, razen če to ni kje na prijavnici napisano, poleg tega pri psici tega tudi ne moreš ugotoviti, med tem ko pri psu pa so pogoj za razstavljena 2 normalno spuščena jajčka in v primeru kastracije jih ni ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1296 : 21 November 2006, 09:23:38
V bistvu rabim nekoga, ki bi zaradi veselja hendlal mojo zverinico. Jaz sem bolj nerodne sorte in bi zagotovo kako traparijo nardila. Mogoče pomemben podatek, da bi Alba res vse naredila za en samcat piškotek  ;D. Fino bi bilo pa tudi izvedeti od koga, kako jo je treba urediti, v katero smer počesati dlako itd., tako da Cacy če si pripravljena, se lahko kdaj dobimo na kavi pa poveš kaj več.
Sicer nama razstavni naslovi ne bi kaj prida pomagali, ker legla ne bo, šla bi zaradi veselja  ;D.
Jaz ta vikend ne vem, če bom lahko šla na potep s polarčki, ker sem Satinki obljubila ekskluzivni obisk Albe na larsovem domu, v nedeljo je pa rojstni dan mojega očija, pa seveda Bryan Adams.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1297 : 21 November 2006, 09:26:04
Barb a si spregledala moj post, jaz ti jo z veseljem pro bono hendlam iz samega veselja, ker se želim pobliže seznanit s to zadevo, saj se nameravam v to enkrat aktivno vključit. Cac mi pa lahko pokaže kaj in kako ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1298 : 21 November 2006, 09:45:38
Satin, si se mi v zelje vrinla :P :P :P
Alba, komot se dobimo kdaj kje, da vam malo povem kaj in kako (ter pogledam albo seveda), ter da takrat pride tudi Satin, če jo bo hendlala, da jo naučim kar še ne zna (Satin si že velikrat gledala kako razstavo??).
S seboj bom prinesla par stvari (razstavno vrvico, krtačo, glavnik...) pa bomo mal probal ;)
Vi se morate pa odločiti na kateri razstavi bi se radi pokazali. Trenutno je aktualno Cacib Ljubljana in Tromostovnje (januar).



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1299 : 21 November 2006, 10:25:21
Ne bom ravno rekla da sem bila na vsaki nekaj pa jih je bilo ;), bi se pa res tega rada naučila ker imam to namen enkrat početi s svojim naslednjim. Sem na razstavah malo opazovala kako jih oni pripravlajajo, v Vrtojbi sem bila totalno razočarana in zgrožena nad enim italjanom ki je svoji psički izčesal celotno podlanko je bila potem ko mokra miš >:( :'(, gledala sem jih tudi kako hendlajo in glede na videno Alba glede postavljanja ne rabi veliko korekcij (to je samo moje amatersko mnenje) mogoče malo popravkov pri stoji. Nazadnje sem bila v Grčiji na CACIB Atene in sem mislila da se bo peso zadušil v pudru ki ga je hendler pustil na njemu, sicer je peso zgledal potem fenomenalno, čeprav je zgledal tako že prej ampak meni toliko pudra na ubogem psu resnično ne potegne.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1300 : 21 November 2006, 10:33:15
Ja pomojem mnenju se preveč dogaja tega (pudranje, barvane s kredo itd.- ok kako malenkost zakrit npr. dele pri haskiju ki so bolj rdeči od ležanja na tacah), ne pa da se cele pse prekriva v barve  :-\

Satin, kdaj načrtuješ novega psa imeti?
Greš na CAC Celje? k bo specialka za polarce? Gre kdo gledat to?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1301 : 21 November 2006, 10:39:29
O, če je še specialka za polarce, potem pa sploh ne smem manjkati :)..lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1302 : 21 November 2006, 10:41:50
Satinka ti jo dam za hendlat, sploh ni problema. Ne vem pa če bi bilo do ljubljankse razstave že vse pripravljeno.
Kdaj pa je razstava v Celju?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1303 : 21 November 2006, 10:42:14
Ja sem razmišljala da bi šla sam iščem koga k bi se k njemu prištula, sej veš večja je družba bolj je zabavno! ;) Če bo vse po sreči, čeprav trenutno je kriza drugo leto CC-ja - psičko, psičko husky bi šele potem ko se bi poslovila od Larsa, sem ugotovila da brez Husky v življenju ne bo šlo ko ga enkrat imaš te totalno zasvojijo. Poleg Larsa še en husky NE, ker potem bom imela dva vragca s katerima se bom dajala :o >:D, ne sej ni tak hudo sej je Larsona zelo priden.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1304 : 21 November 2006, 10:44:38
Celje je zdaj enkrat kmalu, Ljubljana pa v januarju, mislim da bi punco do takrat že spravli v kondicijo, sicer pa Alba rada pozira sploh ko ji kak piškotek pokaže se prav lepo postavi, sicer pa kako na punca tega vedla glede nato da ji nonstop v glavo vlivaš da je de Crignis + še vražiček :P :o


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1305 : 21 November 2006, 10:49:03
Alba Celje je 10.12.2006, Ljubljana pa 13.1. in 14.01.2007 ;)
Grema pa lahko skupaj gor na razstavo!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1306 : 21 November 2006, 11:30:12
Za prijavt v Celje je malo prepozno, je bil rok včeraj.
Alba drugač se mi pa zdi da ni nič prekmalu za ljubljano ;)  Ste iz Ljubljane?
No v ljubljani sta 2 caciba, sobota in nedelja. En dan sodi Italjan (nedelja) drugi dan pa Švicarka (sobota). Mi imamo precej slabe izkušnje z Italjanskimi sodniki. Vedno pride na razstavo precej italjanov in vedno njim pol potala naslove (velikokrat pa si tega ne zasluzijo :-\), tko da jst svetujem švicarko ;) Lahko pa tud oba dneva (sam mislim da je brezveze za vas, ki to počnete za veselje, ker je kr velik strošek). Odločite se, ker prej ko se prijaviš, ceneje lahko prideš skozi.

Ja Celje bo zanimivo, jst grem tudi, samo ne vem še kako. Mogoče s svojim avtom, pa gremo lahko skupi al pa kej :) se bomo še zmenil, mamo neki časa še ;)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1307 : 21 November 2006, 11:37:44
Ja ampak če se odločim za Ljubljano bo treba kar začeti vaditi. cacy saj Italjanov me je najbolj strah. Sem bila lani v soboto na razstavi in se mi zdi, da vse preveč resno jemljejo te razstave. Prav grozno sem se počutila, ko sem jih opazovala.

A 10.12. je nedelja? Mogoče bi pa šla, ne obljubim pa nič.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1308 : 21 November 2006, 11:41:21
Ja Italjani so čudna reč ;D ;D ;D Španci pa še bolj ;D ;D
Kok hitro je treba začet vadit, vam ne morm sedaj povedat, moram najprej Albo vidt. Če je tko kot pravi Satin, potem ne bo veliko dela. Nekaj boste morali sami opraviti doma (bom razlozila kaj in kako), pa tudi Satin bo mogla mal vadit doma, in pred razstavo ene parkrat z Albo ;) Se morata navadit druga druge :P


Ja, 10.12. je nedelja ;)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1309 : 21 November 2006, 11:44:56
V Vrtojbi me je skoraj kap s kakšno psičko sta prišla razstavljat Italijana (mož pa žena), sprednje tačke na O, sprednji zobje niso bili dobri, eden je bil kar čudno sivo rjave barve, poleg tega so bili pa še tako malo čudno postavljeni, drugače pa psička zelo luštna, dlaka je bil lepa in dobra, sem malo sodniku prisluškovala ko jo je ocenjeval >:D (je bil slovenc pa smo kaj razumeli, ker italijansko ne govorimo ;)) jima je tudi rekel da je spička drugače lušna in da se zelo lepo postavlja in ima dober nastop, samo ima nažalost pač nepravilo postavljene sprednje noge in pa zobovje ni takšno kot bi moralo biti. Sicer sta v ringu zadevo dobro in stoično prenesla, čeprav jima ocena in izjavljeno ni bilo preveč všeč. Ko sta pa iz ringa prišla sta pa mela komentarje, v takem primeru če vidiš da psica ni razstavni material in imaš vseeno željo po razstavljanju, si nabaviš novega psa in pri tem gledaš da boš dobil tisto kar hočeš. Mi je bilo pa ful dobra izjava ko je sodnik pomočnici rekel ja Kristus kaj je pa ta s psičko naredil, saj ji je vso dlako populil :o >:D, mislim da bi bila psička unega italijana nagrajena, tako pa ji je njen lastnik uničil vse možnosti za lepo uvrstitev >:( ::)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1310 : 21 November 2006, 12:03:52
Citiraj
Ja Italjani so čudna reč    Španci pa še bolj 
Kok hitro je treba začet vadit, vam ne morm sedaj povedat, moram najprej Albo vidt. Če je tko kot pravi Satin, potem ne bo veliko dela. Nekaj boste morali sami opraviti doma (bom razlozila kaj in kako), pa tudi Satin bo mogla mal vadit doma, in pred razstavo ene parkrat z Albo  Se morata navadit druga druge


Andreja že v pozoru, bomo doma mal spet ponovili vajo z Larsom oz. bomo vadili na njemu, tkole bo zgledal po parih vadbah  >:( >:( >:(, ko se spoznata Cacy mu ne omenjaj da veš za to, drugače ti lahko Barby opiše njegove metode geting even :o :D :P Glede Albe pa mislim da ne bo večjih težav, ker punca luštno dela na priboljške, mal bo treba povadit gledanje zobk, pa v ringu bo treba malce na psičke popazit, čeprav mislim da je takrat ne bodo ne vem kako zanimale ker bo toliko novega ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1311 : 21 November 2006, 12:11:08
Eh zobke pusti gledat kadarkol, razen ko ji s ščetko in kolodontom letam okrog. Takrat se vsa žalostan usede inda glavo vstran. Saj pusti, ampak je pa videti, da ji ni pogodu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1312 : 21 November 2006, 12:16:28
Jah sej veš za naše pesjane so najboljše ščetke kosti, samo kaj ko včasih je pa dobro malo s ščetko pa pasto it zobke prečekirat ;) Pa še okus po dobrotah ji uničiš :o :P >:D

Ne to je v smislu da jih pusti pokazati tudi tujcem, na enih razstavah sodniki zobovje pregledujejo sami, na drugih to dopustijo da naredi lastnik. ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1313 : 21 November 2006, 12:17:30
No sej bomo vse pogledali :) se bom delala da sm sodnica :P
Zdej se mormo sam še dobit ;D

Pa če želi še kdo kej podobno vadit lahko tudi pride ;)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1314 : 21 November 2006, 12:22:58
Cacy veš kaj bi te samo vprašala imaš mogoče kako literaturo na temo husky za posodit (lahko tudi v nemškem ali angleškem  jeziku), sem ponovno začela bolj globoko zadevo študirat ;) Mah v naših knjižnicah ne dobiš nič, hvalabogu za internet, v splošnih knjigah o svetovnih pasmah pa je premalo, sej veš samo osnovne karakteristike. ;)

Še dobro da bom z Albo vadla, ker z mojim bi se kmalu grdo gledala :D :P


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1315 : 21 November 2006, 12:25:38
Joooj o haskijih pa res mislim da nimam nobene knjige... mam o šolanju psov in o negi, pa o border collie-ih ::) žal ::)
Sicer pa ne vem zakaj sploh rabiš to, sej opažam da kr maš znanje :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1316 : 21 November 2006, 12:36:43
Hvala, hvala ... :-* Glede na moje želje za prihodnost, bi si rada čimveč informacij nabrala, ful me zanimajo barvne različice pri huskyih, glede na to da je njihov razpon zelo velik od enobarvnih do dvobarvnih, glede dravstvenih težav ki jih lahko imajo (recimo vem da imajo husky s plavimi očmi radi probleme z njimi, poleg tega so njihove oči tudi veliko bolj občutljive na močno svetlobo, zakaj z leti plave oči posvetlijo).... Ma sej veš 1001 vprašanje ki se ti poraja ko začneš pasmo globje in podrobneje spoznavat, vse skupaj pa tudi zato da bom pri nakupu novega huskya pozorna na vse tisto kar moram biti ;) poleg že tistih osatlih pomembnih stvari. Res pa je da sem si veliko znanja o njih pridobila z vzgojo Larsa in spoznavanjem njega, tukaj se moram moji mazasti žabi zahvaliti :-*


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1317 : 21 November 2006, 13:24:07
Citiraj
O Satin se tud Huskyji med sabo razlikujejo, kot je Majchy napisala (delovni in razstavni), tako, da je razlika v postavi prav tako. Primerjaj npr Albo in Larsa, vidna razlika. Pač eni so malce močnejše konstrukcije in eni bolj atletski in pri tem na sliki ni samo optična prevara zaradi dlake, malce ta res naredi ga močnejšega, je pa vidno, da ni tako atletski ..Pač meni so ti bolj močnih konstrukcij še bolj všeč, kaj čem, zato pa sem na koncu pri AM-ju pristala   Sej Aski tudi noben ne bi dal, da jih ima samo 33,5 kg, ker izgleda tako, kot da bi jih imela kar krepko več, res pa je, da sedaj tudi zaradi dlake kot en bajsek izgleda 
Ja res Majchy ta vikend se moramo pa res kaj dobiti

Jaz Albe in Larsa ne morem primerjati tako kot je Majchy Živo in Albo, zakaj ker je Lars samec in s tem že po naravni danosti večji in težji od Albe, ki je samica. Lahko se postave razlikujejo zaradi delitve na razstavno in delovno linijo, vendar pa konstitucija psa je enaka, v primeru da bi bila Alba težje konstrukcije bi bila posledično težja od Žive, tako pa je Živa težja od nje. Pri tej dveh linijah gre bolj za lepotne razlike, Živa ima mogoče rahlo daljše tačke, Alba rahlo krajše, poleg tega imajo psi delovne linije bolj poležano dlako zaradi enega čisto banalnega razloga aerodinamičnosti, ki pa je med tekmo za hitrost izredno pomemben, mogoče ima delovna linija malenkostno bolj izražen prsni koš, spet zaradi narave dela. Težka konstitucija pomeni da ima pes tudi močnejše kosti ki pa jih Husky ne sme imeti, posledično je težji in zato počasnejši. Husky je atlet katerega mišična masa mora biti lepo prikrita, ne izražena. In ja pri huskyih dlaka naredi veliko razliko če psa tako na hitro pogledaš, Cacy če se motim me popravi ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1318 : 21 November 2006, 13:34:06
Ja Satin, se popolnoma strinjam s tabo. Sej husky niso edina pasma ki se tako razlikuje (delovna/rastavna linija)... vsak ima pač takega psa, kot si ga želi. Marsikomu se zdi da razstave niso najboljša stvar za psa, ampak vsak dela s psom kakor mu paše. Eni jih imajo samo za družinske člane, drugi zato da pobirajo naslove, tretji za šport itd. Vsi se pa morajo zavedati narave psa. Tudi psi so različni.
Alba bi zgledala drugače tudi če bi jo dali delat (v vprego), ker je iz druge linije. Nikol ne bi zgledala kot Živa.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1319 : 21 November 2006, 14:13:13
Sej Albica je vprežena pozimi  :P, ima prav veselje do teka, poleti me pa na rolerjih in kolesu vleče. Ni pa aerodinamična toliko kot na primer Živa, to pa drži.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/