Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1929960

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2070 : 07 Januar 2007, 12:32:38
Alba jaz grem na razstavo v nedeljo (mogoče tudi že v soboto).Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2071 : 07 Januar 2007, 15:14:08
To je ta vikend a ne? Jaz najbrž pridem samo huskyje pogledat v nedeljo. cacy ti sigurno veš kdaj bodo :):).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2072 : 07 Januar 2007, 15:16:28
ja haskiji bojo oba dneva, ker sta 2 razstavi, tko da načeloma je vseeno kater dan pridete. jst bom oba dneva tm, in oba dneva delala pri haskijih, tko da se vrjetno vidimo kej ;)



malena3

  • Gost
Odgovori #2073 : 09 Januar 2007, 11:13:22
Lep pozdrav vsem.

Jaz na žalost ne bom uspela iti na razstavo :(
Tako da se bom veselila vaših slikic. :)

S Kalom smo bili v nedeljo na Pokljuki, kjer je užival v snegu. Slikce sledijo nadknadno.

Včeraj je dobil 2 cepljene+mikročip.
Je zdrav, lepo grajen, le en jajček še ni čisto viden.
Čez 14 dni imava še cepljenje za steklino, potem pa je to to. :)
Sem ga pa tudi stehtala in tehta 10,4 kg. :-*

Tako da se vam javiva še kaj zvečer.

Lep sončen dan vsem od:
Kala&Moni



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2074 : 09 Januar 2007, 11:25:46
Cacy številka ringa je mogoče že znana, da ne bom 2x cele dvorane prehodla predno bom najdla tebe in sibirce :o :D

Koliko jih je pa kaj prijavljenih sibircev oba dneva da vidim ker dan bi se mi bolj splačalo ;) a ti kak obkladek prinesem da ti navjo roke odpadle.... :P :D Pa saj itak vemo kdo je favorit :o :D


Malena mali rase ko kopriva a!???


malena3

  • Gost
Odgovori #2075 : 09 Januar 2007, 11:30:36
SATIN..groza, vsak dan ko pridem zjutraj ven, me preseneti, ker kar rase...rase..rase...
Ko plevel :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2076 : 09 Januar 2007, 11:46:31
Men je bil Lars tolk faca ko je rastel, noge so bile seveda prve, mi je bil tak mučko s tistimi dolgimi nogami in za moje pojme presuh, no potem sem pa vsak dan debelo gledala ko se je začel še mišično izpopolnjevati, dokler ni zasijal v vsej svoji "lepoti" :o :D

Je pa res da rasejo tako hitro ko plevel, se ti kar malo stoži po tisih dneh ko so bili mali pikci :D ::)

Ampak je pa tudi ta velik pikon en velik muc ki se kljub temu da je že pikon cel zguzi v naročje, saj ni važno če jaz potem še dva dni dlake ven pluvam v glavnem da se je on po naročju guzil :o :D >:D


malena3

  • Gost
Odgovori #2077 : 09 Januar 2007, 12:03:36
Ja Satin, ravno včeraj sem Kala opazovala (no pa ostali člani družine) kake šape ima. :o
Meni je smešen, ko to raca okoli mene. Včasih hodi ko lipicanec, ves ponosen nase.
Dobiva pa že lepo, pravo obliko telesa, pa žleht je tud za 3- 8)

Res bi bil že čas, da tvojga Larska spoznamo, kajne.
Ima kako novo frajlo ugledano? :-*



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2078 : 09 Januar 2007, 12:40:21
Satin, v soboto je ring št.4 v nedeljo pa ring št.1  ;)
Kok je prijavljenih pa pojma nimam... vem da bo vseh psov v soboto okoli 1800, v nedeljo pa malo manj. pomoje bo več italjanskih haskijev v nedeljo, ker je sodnik italjan. številk pa ne vem žal. vem samo da nismo v šotoru (kjer bo 6 ringov)  ;D :D
se vidmo :o



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2079 : 09 Januar 2007, 13:51:59
Se vidjamo cacy se vidjamo, mogoče oba dneva mogoče pa samo en dan  ;)

Oh ja tudi Lars ima še občasno napade žlehtnobe, ponavadi na sprehodih če se slučajno jaz s kom zapričam..., čakaj ko boš te bo zadelo da prebrisan je pa za 6... :P :P

Sem na začetku še ful govorila da Lars je edini pripadnik te pasme, da po njemu šaltam na drugo, pa je bilo vsako leto to zanikanje malo tišje in na koncu sem spoznala da sem zasvojena s sibirci in da bo vedno en sibirc ob meni, brez njih enostavno ne gre :o :D

Se moramo res dobit, sicer pa do februarja ni več tako daleč... :D

Moj Lars je zvest kužon svojim frajlam, je vse preveč pesjank ki so postale moderne pa one prve korak naredijo, moj Larson je še starega kova gentelman je on raje lovec kot plen, čeprav mu včasih paše če kaka psička prva do mjega stopi samo preveč "agresivna" ne sme bit, drugače ga vse mine :o :D :P So pa trenutno njegove najbolj omiljene punce Alba (SH), Gaja (Škotska ovčarka), Nelly (bernka) in pa ena bernardinka (se trenutno ne spomnim njenega imena)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2080 : 09 Januar 2007, 20:11:02
Par slikic z današnjega sprehoda. :) V nedeljo me na žalost ne bo v LJ na razstavo, zaradi norije kolokvijev in izpitov.  :-\















Lp VSEM!!! 

Maja & Živa


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2081 : 09 Januar 2007, 20:13:13
škoda majchy da se ne vidmo :( prid pa v soboto če v nedeljo ne morš :P :P :P



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2082 : 09 Januar 2007, 20:16:28
Hehehehe...Manca, i miss u too...   :P Sam res ne vem kako bo ta vikend. Pa še od mojga fanta nečak ima 3 leta in mu je on boter.
Pa še muchoooo se moram učiti  ::)

Lepo se mej vsaj ti pri sibirčkih  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2083 : 09 Januar 2007, 20:21:14
Majchy res lepe fotke :o. Pa škoda,da te v nedeljo ne bo....Lp


malena3

  • Gost
Odgovori #2084 : 09 Januar 2007, 23:31:43
No, če nam že vreme ni naklonjeno z snegom, pa vam s Kalom pošiljava malo snegca preko slik.
V nedeljo sem ga peljala na Pokljuko, da se je znorel in naužil snegca.
V avtu je bil zelo priden, občasno je zapel kako litanijo, ponosno opazoval okolico, ko pa smo se vračali, je celo pot presmrčal in najbrž obujal lepe spomine na popoldan.

Nekej slikic, več jih je v albumu.

LP
Kal&Moni










malena3

  • Gost
Odgovori #2085 : 09 Januar 2007, 23:34:33
Maychy, res lepe slikce Žive.
Vsak dan je lepša in Kal vama sporoča, da komaj čaka, da se srečamo/KONČNO. :-*
Oba ji pošiljava en koš :-*

Maja, kako ste preživeli praznike z vašo varovanko, ki ima epileptične napade? In Medo? Upam, da je bilo vse ok.

ASKA....slikca v profilu je res lepa. :-* za tvojo lepotičko.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2086 : 09 Januar 2007, 23:45:25
malena3 lepe fotke in res je že Kal zelo zrasel :o..Res si nam dala skomine z snegom :)..Moram prav kmalu tvojega lepotca res končno videti še v živo :) Jo potem mahnemo skupaj na Pokljuko :o
Drugače pa hvala za pohvalo glede avotarja, je tudi meni slikca ful všeč :) Ker dolgo časa se Aska sploh ni upala približati ovci, je rabila tri skoraj zaporedne sprehode po LJ živalcu, da si je na zadnjem delu sprehoda po njem le upala bližje ovci, ki jo je tako z zanimanjem gledala in čakala, da Aska le pride bližje :) Kaj čem, revo imam doma :( Tudi Aska Kalu pošilja celo košaro :-*

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2087 : 09 Januar 2007, 23:49:14
Pa še to, kako te na eni lepo gleda :o. Ej res pohvalno :) :)..lp


malena3

  • Gost
Odgovori #2088 : 10 Januar 2007, 00:08:19
ASKA...ob slikci, ki sta jo z Asko naredile mi je šinilo na misel, da moramo 1x skupaj obiskati Živalski vrt.
Za Pokljuko pa velja.

Nič hudega, če se je bala. Upam, da sta uživali.

Kal res rase, da komej vrjamem.
Najbrž si mislila na zadnji slikci.
Res se je lepo naučil sedeti in vedno počakam, da me pogleda v očke, šele nato dobi priboljšek. :)

LP
Kal&Malena3



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2089 : 10 Januar 2007, 00:20:25
malena3 dobrodošla in čimprej pridi v moje konce, da gremo skupajv živalca. Drugače pridem kar jaz po vaju na gorenjsko in vaju lepo napokam v avto in marš proti živalcu ;) :P ;D  Za Pokljuko pa velja, čez 14 dni se ziher napokam en dan na tvoj koncu, če ne kar za dva, pa vaju poberem in gremo na seng :o :o
Koliko je uživala v živalcu pa kakor kje in kdaj ;).. Ob drugem obisku, ko so čistili z vodnim pritiskom slonovo notranje  domovanje, ni prav nič uživala, kot Ben ne. Res panika na višku, ni hujšega bilo kot tisti hrup od vodnega pritiska vode, še prej pa so ju sloni in levi prestrašili :(
No ja večkrat gre v ZOO manj se boji :)

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2090 : 10 Januar 2007, 08:09:19
O Madonaca kako je Kal zrastel. Tolk sem vesela, da je vse OK z njim. Nas pa dražiš s snegom. Jaz sicer grem naslednji vikend v Bohinj, ampak Albica ostaja doma :(.
Glede razstave, Cacy a mogoče veš vsaj približno uro kdaj boste v soboto na vrsti, ker imam jz predavanja do 13 ure, mogoče bi mi zneslo.
Drugače pa za nedeljo pa še ne vem. Se mi kar svita da bo podobno kot lani - polno Italjanov.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2091 : 10 Januar 2007, 09:18:37
Alba, žal pojma nimam kdaj bodo haskiji v soboto na vrsti :-\
Ena vrjanta je da so najprej haskiji in samojedi, pol pa vsi Hrti ki so napovedani za naš ring, druga možnost je, da bo obratno. vseeno pa mislim da bi bila ob 13h malo prepozna :-\
Letos se začne ob 9h vse in naj bi bilo ocenjevanje do 14h, pol pa Best in Show.
Za nedeljo se pa tudi meni zdi da bo velikoooo italjanov. V nedeljo imamo pa v ringu samojede, haskije in malamute, ter le 2 hrte (skupaj 5 pasem, v soboto pa 12 :o). Vsekakor mislim, da bo haskijev več v nedeljo, se pomoje kr splača pridt pogledat, no upam da se vidimo ;) ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2092 : 10 Januar 2007, 09:47:26
Ja en dan bom sigurno prišla. Morem priti Clarka malo počekirat ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2093 : 10 Januar 2007, 09:49:55
Malena3 - Full te lepo gleda Kal na zadnji fotki :) To bo še poslušen fant :P

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #2094 : 10 Januar 2007, 09:55:51
Hmmmm jaz bi rekla, da ima Malena3 nekaj dobrega v roki  :P :P :P. Tako izgleda pri nas, ko je kakšen priboljšek.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2095 : 10 Januar 2007, 14:59:23
Maychy, res lepe slikce Žive.
Vsak dan je lepša in Kal vama sporoča, da komaj čaka, da se srečamo/KONČNO. :-*
Oba ji pošiljava en koš :-*

Maja, kako ste preživeli praznike z vašo varovanko, ki ima epileptične napade? In Medo? Upam, da je bilo vse ok.


Hvala enako ;)  :-* :-* :-*

Prazniki so šli mimo. Hvala bogu. Ni bilo panike. Ne z Nino, ne z Medotom. Edino kar nam je en dan popraskal garažna vrata, ker smo ga prepozno dali v hišo.  :-\ Važno da je norija s petardami mimo. :)

Komaj čakam da se vidimo ja. :) Kal je pa cukrček!  :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #2096 : 10 Januar 2007, 16:25:29
Današnja umetnina: Živa, Rik in Kiara  :P


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #2097 : 11 Januar 2007, 23:09:12
OK punce..tukaj bom najlažje izvedela eno stvar:

s Kalovim grizenjem ni še nič boljše. V bistvu gre zato, da se ne moreš z njim nič igrati, ker samo grize. Ok, igrava se, samo ko ga po igri pohvalim, on spet ugrizne.
Tudi če ga kdo hoče pobožati od ostalih, ga grize. Tukaj bi lahko sklepal, da me točno ne zastopi, kako in kaj.

Po drugi strani pa se mi zdi, da hoče imeti prevlado. Gre za vodjo krdela.
Doma smo se pogovorili in sem tudi ostale prosila, da delajo po navodilih, in da takoj ko grize, zapustijo prostor.
Ampak ker imava igri in sprehode midva, ga opažam že veliko časa:
- na sprehodih me poizkuša vleči za sabo in hoče odločati kam bova šla
- z zobmi večkrat prime in vleče vrvico, posebej ko mu kaj prepovem
- grize za roke, noge, včasih celo šavsne proti meni ali drugim (šavse res takrat, ko zapuščam prostor, ali ko mu rečem fuj in se umakne)
- na klice se ne odziva

Mislim, da je prepričan, da si vse lahko dovoli. Mogoče jaz delam kaj narobe, samo lepo sva osvojila tiste točke
da vedno gre zadnji skozi vrata, po stopnicah, preden dobi hrano, priboljšek, igračo, igro, vedno najprej sede.

Danes smo lavfali z sestričnino psičko, družaben je zelo, ona je odrasla in sta se oba lepo navadila eden drugega.
Potem jo je sestrična odpeljala proč, jaz pa sem želea vedeti, koliko Kal upošteva moj ukaz. Ker mu nisem pustila da gre za njo, mi je zganjal take, da je halo.
Skoraj se mi je iztrgal iz ovratnice in me sploh ni hotel poslušati. Ampak spustila ga nisem in pika.

Ne mi reči, da pretiravam, ker mislim da resno igra šefa. Mora imeti zadnjo besedo, drugače rata kr nemiren.
Je preveč inteligenten, da me nebi zastopil, ker ostale stvari zastopi, samo kle gre za to, da se visoko nosi.
Ne izgublam živcev, ampak samo zapustim prostor.

Greva kmal v malo šolo, upam, da bodo kake izboljšave.
Scagala ne bom, ker sem bila na kaj takega pripravljena, samo ostali imajo, kar se pogovarjamo čisto kontra stvari.

Kak nasvet? Kaj pa behaviorist. Je imel kdo izkušnje z njimi?




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2098 : 11 Januar 2007, 23:16:30
Ja očitno imate resne težave s tem kdo je "šefe". Očitno je tisti čas, ko je bil bolan in ste vsi skrbeli zanj spredi in zadi, mu prinesel ogromno samozavesti.
Jst kej takega psu ne bi pustila. Več ko mu boste pustili slabše bo. Kaj se bo pa zgodilo ko bo odrasel, pa bo hotel nekaj po svoje, nekdo pa tega ne bo hotu, pol znajo bit pa posledice precej hude :-\

Haskiji imajo zelo trden značaj in če bodo mislili, da so glavni, da lahko počnejo kar želijo, potem se vam ne piše dobro.

Jst svetujem, da se čimprej odločite kako najprej in kaj boste ukrenil. Vse se da še popravit. Kal mora vedeti kaj lahko in kaj ne. In to čimprej!!!

Malena3, pridete na razstavo v lj?

kaj je pa behaviorist?? ???



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2099 : 11 Januar 2007, 23:54:04
malena3 glede grizenja delaj tako kot so /smo ti drugod že svetovali pač vstrajaj. Nikar mu na sprehodih ne dovoli, da te on vodi kam bosta šla. Ti si šef in ti odločaš kam bosta šla. Poznam primer, ko je en vozil enega AM naokoli tudi po dve uri (moji domači so ga dajali še za vzgled, ker niso veedeli kako izgleda ta sprehod), a kako je ta izlet izgledal. Takole, da je kamor je šel pes, tja je šel ta, ki ga je vodil, ko je pes našel kost, nista šla dalje, dokler je ni pojedel ipd. No na srečo, ta pes ima mnogo bolj odločne gospodarje, katere mnogo bolje uboga in se ve, kdo je šefe, samo enega izkorišča, ker mu to je dopustil. Pač pes je bil šefe pri temu.

Glede vrvice, ko jo začne gristi, se ustavi, da vrvica obmiruje in ko jo spusti, šele dalje in tako pač ponavljaš. Pa vsaj na začetku uporabljaj navaden povodec, ne flexi. Verjemi, da ga tako lažje boš naučila. Daljši ko je povodec/flexi, težje ga obvladaš. Pa ne mislim pri tem Kalovo moč, ko te potegne. V mali šoli boš tako in tako morala takega imeti in največ 120 cm dolgega (vsaj tako je bilo primeni).

Glede grizenja rok in ostalega, probaj tako, kot ti je bilo že svetovano, da probaj takrat, ko te hoče ugriznit oz karkoli pač že, zamoti ga z igračo,..
Verejtno res kaj delaš narobe. Sej še malo pa se vama šola začne, pa te bodo tam popravljali in kmalu se vidimo kej, pa ti pokažem, oz vidim kako delata.

Glede klicev, pa se mu čimveč skrivaj. Pa glede na to, da bosta v šolo hodila, ne uporabljati besede SEM (da kasneje ne bo prevelikih problemov, ko odpravljati boš morala te napake).
No sej se kmalu kaj vidimo in ti tam kaj več še razložim in vidim, kako delata.

Drugače pa prav nič ne pretiravaš. Edino pravilno, da tako delaš. Živcev nikar ne izgubi. Smo tudi naše trme vzgojili, malo jih še moramo, pa ni vrag, da tudi tebi ne uspe.

Verjemi, da z vsemu temu sem se tudi sam ubadala (no z grizenjem ni bilo tako hudo, več posledic je občutilo pohištvo, pesjak,..).

Pa veliko uspeha in napredka vama želim :)..Pa poročaj kako napredujeta?

Lp, Maja

+1