Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1907610

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7170 : 25 Julij 2012, 10:44:14
Res je krasen :o :-*


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7171 : 25 Julij 2012, 13:44:01
Kateri je to?  :-* :-*

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7172 : 26 Julij 2012, 14:47:16
Barbi, to je naša psička Pogsy.  ;D


HVALA za vaše komentarje!  :D



Moja veteranka Tia, čaka na pričetek treninga... ;D




Naša čokoladica...  ;D





Najina Agouti miška - Wild colored husky  ;D






VELIK POZDRAV!

Loving the sled dogs!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #7173 : 26 Julij 2012, 14:51:34
čokoladica  :-* pošilja Lex  :-[

res je lepa...no sej ostali tud, ampak ta še posebi  :)

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7174 : 26 Julij 2012, 15:12:10
Hehe  :) Hvala Lex! :-[

Loving the sled dogs!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7175 : 27 Julij 2012, 08:00:55
Itak so vsi trije prelepi  :-* :-*, no ta tretja khmmm bi si jo kar sposodila  :D :o.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


gdč.Bella

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7176 : 09 Avgust 2012, 11:59:59
Pozdravljeni  :)

Sem nova na forumu, lastnica prikupne psičke po imenu Bella.

Bella je stara 7 mesecev in je včeraj stopila v obdobje 1. gonitve. Moram priznati da nas je to kar malo presenetilo, saj smo se nekako nagibali k odločitvi da jo bomo dali sterelizirati pred 1. gonitvijo. Po drugi strani si s fantom zelo želiva da bi imela Bella vsaj enkrat mladičke :) Spet po drugi strani je že tako preveč kužkov v zavetiščih, in ne bi rada k temu prispevala še jaz :-\ Skratka, rada bi še vaše mnenje, vem da je bilo že veliko napisanega na to temo, pa vseeno :) Vsakega mnenja bom zelo vesela!

Lep pozdravček vsem ljubiteljem polarcev ;D

Katarina


PS. Rada bi priložila še kakšno sliko, pa nevem kako ??? Heeelp :)




gdč.Bella

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7177 : 10 Avgust 2012, 08:20:07
Prilagam še album slik :)

http://www.mojalbum.com/prettygirlbella/bella

Zanima me še kdaj vaši polarčki vstajajo? Naša je precej jutranji tip, saj me že ob pol 6h zjutraj vrže s postelje s svojim cviljenjem :) Sledi 1 ura teka, nato pa cel dan spi v senčki.

Lp, Katarina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7178 : 10 Avgust 2012, 09:06:02
Luštna :)


Alaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7179 : 10 Avgust 2012, 17:20:41
Pozdravljena in dobrodošla  :)

Bella je prava lepotica :)  Je rodovniška? Od kod je?  Mi imamo radi tudi tiste nerodovniške :)  Če Bella nima rodovnika, je jaz na tvojem mestu ne bi parila...Tudi sama imam eno nerodovniško psičko, katero sem dala sterilizirat...In danes ji čisto nič ne manjka... :)

Za cviljenje in zgodnje zbujanje ti lahko povem, da dokler ji boš ti to dovolila....bo ona to počela...Midva sva svoje husky-je naučila, da zjutraj ne pojejo...in se ne oglašajo...še posebej odkar imava dojenčka... ''QUIET!!!'' in vsi utihnejo ;D   Ko pa zjutraj izstopiva iz hiše....nas vsi skupaj veselo pozdravijo in zapojejo UUU u UUU uUUUU....to je najlepša pesem  :D



Velik pozdrav  :)

Loving the sled dogs!


gdč.Bella

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7180 : 10 Avgust 2012, 21:35:10
Tudi vaši so pravi lepotci. Meni so itak haskiji najlepša bitja na svetu :)

Saj sva že z Majo (Asko) govorili glede parjenja in sva nekako prišle do zaklučka da to ni pametno. Ne, Bella nima rodovnika. Ravno zato sem bila v dilemi glede parjenja. Sicer sva imela s fantom v načrtu vzeti rodovniško, a je prišla taka situacija, da prejšnji lastniki Belle niso mogli več imeti, zato sva se odločila da jo midva vzameva :) Itak sva se takoj zaljubila v njo :P Skratka zdaj je v fazi gonitve, tako da bo treba počakat še kakšen mesec, nato pa sterelizacija.

Ja, saj jo skušam navajati da ne bi cvilila zjutri, sam sploh nevem kaj naj še naredim. Npr. vedno dlje časa jo pustim čakati, pa tud če eno uro še ne vstanem ona še vedno cvili. Tako da je že meni nerodno ker celo vas pokonci vrže ::)

Sicer pa ko bo spet kakšno polarno srečanje se s fantom in Bello z veseljem pridružimo ;D

Lep pozdravček vsem,

Katarina



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #7181 : 12 Avgust 2012, 20:31:27

   Lp :)
    Gdč. Bella dobrodošla med polarci.
     Glede cviljenja ti žav nemorem dati nobenega nasveta ker nisem imel takega problema saj moj  Arch spi toliko časa kot jaz.
     Mogoče pomaga to da midva narediva zvečer trening.



gdč.Bella

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7182 : 13 Avgust 2012, 08:08:35
Zanimivo, naša se pa že od vsega začetka zbuja zelo zgodaj in cvili dokler ne pridem ven. Vedno, tudi če smo še tako aktivni čez dan. Včeraj smo bili recimo cel dan v hribih.. Danes zjutraj ista zgodba. Upam da bo sčasoma kaj boljše :) Lep pozdrav



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7183 : 13 Avgust 2012, 10:02:20
Morda poskusi upoštevati nasvet Archa in jo ob 9-ih zvečer ali pelji s kolesom ali tečt. Pri nas nimam problema z nobenim, spita, tudi če se je Alba zbudila prej, ni cvilila. Se je pa že zgodilo, da sva spali do 10-ih zjutraj. Pa to cvili za ven iti, jesti al kar tako?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #7184 : 13 Avgust 2012, 10:19:19
Pri nas pa Kan lahko dneve in dneve spi, medtem ko Indy vstaja s kurami. :) Nismo se še navadli ampak ponavadi začne okoli 7h zjutraj cviliti da jo spustimo. Kan pa jo oponaša in začne še on cvilit. Ampak ko ju spustim gre Indy letati okoli, Kan se pa takoj vleže in nazaj zaspi :D

Še slika mojih buč <3


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7185 : 13 Avgust 2012, 13:06:18
Ja Urška Indy je vlečni pes bila celo življenje, me ne čudi :P

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


gdč.Bella

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7186 : 13 Avgust 2012, 13:35:57
iii, kako sta luštna :)

Mi imamo večerni trening od 8h do 9h, potem pa itak samo še dol pade in zaspi :)  Po mojem je kriv pesjak, ker ga bella sploh ne prenaša. Samo spi notri. In ko se zbudi bi šla pač rada ven. Saj zdaj smo ji naredili okoli pesjaka ograjo (okoli 100m2) da bo lahko sama hodila not in ven, pač ponoči in takrat ko nas ni doma. Danes ali jutri bo že v uporabi, tako da vam bom poročala če je kaj boljše :D   

Lp, Katarina



gdč.Bella

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7187 : 13 Avgust 2012, 13:58:51
Prilagam par slikc z učerejšnjega potepa po Alpah :)








Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7188 : 13 Avgust 2012, 16:20:03
To je pa povsem možno, poročajta kako bo šlo ;)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7189 : 13 Avgust 2012, 19:02:33
Pri nas pa Kan lahko dneve in dneve spi, medtem ko Indy vstaja s kurami. :) Nismo se še navadli ampak ponavadi začne okoli 7h zjutraj cviliti da jo spustimo. Kan pa jo oponaša in začne še on cvilit. Ampak ko ju spustim gre Indy letati okoli, Kan se pa takoj vleže in nazaj zaspi :D
Kaaaj?? A prav berem? :o Še en 'Loomp' in to Indy? Super, res krasno, iskreno sem vesela za vse! :) :-*



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #7190 : 14 Avgust 2012, 08:53:04
Hahaha ja Maja. Pri nas smo pa zdej res dobili še enega Loompa! ;D In to Indy! :-*
Tako, da ko bodo treningi se bomo sigurno videli! Komaj čakam na bolj hladne dni, ker v taki vročini res zanemarjam/o tek  :P


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #7191 : 14 Avgust 2012, 16:34:35
Hahaha ja Maja. Pri nas smo pa zdej res dobili še enega Loompa! ;D In to Indy! :-*
Tako, da ko bodo treningi se bomo sigurno videli! Komaj čakam na bolj hladne dni, ker v taki vročini res zanemarjam/o tek  :P
Superca. :) Midve tudi zanemarjava tek, ampak ne zaradi vročine (enostavno tista na dveh nogah ne sme in očitno še nekaj časa tudi ne bo). Računam pa, da vsaj na kakšen kofe pridem, da vsaj Indy prečoham (no pa vse ostale ta kosmate tudi). :P Se sicer s Kanom lepo razumeta? :) Ziher je čist blažen, ko pride še Alba na obisk - dve haskici na izbiro... hehe :D



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #7192 : 16 Avgust 2012, 07:28:52
Hela. dobrodosla tudi z moje strani. Moji dve buci spita tolko casa, kot spim jaz. to se da defenitivno naucit v parih dneh z vztrajnostjo, da kuza dojame, da ko se rece "prostor" to tudi drzi. Zelo redko, ponavadi, ce se zvecer napije vode, me pride zjutraj ruknit s smrckom, da jo peljem na WC in potem nazaj "polezavat". imam tudi enega "na posoji", ki se je tega naucil v parih dneh. pred tem pa sem tudi imela psicko v varstvu in ni bilo problem z ucenjem. :) veliko vztrajnosti in doslednosti.
bejba pa ful fletno deluje. zgleda, da ima kr dolge tacke(ali pa se meni samo zdi)-kar je samo plus za tek. glede stirelizacije sem pa defenitivno za.

Cya




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7193 : 16 Avgust 2012, 07:45:01
Maja zaenkrat se Alba in Indy pri Urški še nista srečali, bili pa smo dvakrat skupaj na sprehodih. Nista še na ti :), tudi s tegecem še ne.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


tulla

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7194 : 03 November 2012, 11:05:23
živjo, tulla je pa nova  :) stara dve leti in rada teži naši starejši psici, ki je way too old for her  >:( rabi malo socializacije v živo. bo pozimi kakšen shod huskyjev? hvala.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7195 : 08 November 2012, 09:17:56
Pozdravček Tulla, sigurno bo še kako srečanje ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


DrusillaJulia

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7196 : 09 December 2012, 16:12:19
Lep pozdrav!

S fantom sva že pol leta ponosna lastnika najine male Freye <3. Sva iz Zasavja, bolj natančno iz Zagorja in naju zanima, če je še kje v bližini kakšen lastnik husky-ja za snežno rajanje :P Zanima pa naju tudi, kdaj bo spet kakšno srečanje polarcev?

Hvala
Pa še link do slikic http://www.mojalbum.com/drusillajulia/freya




emabevc

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • Dogs are my favorite people.
Odgovori #7197 : 09 December 2012, 20:29:51
Zdravo! Sem nova na tem forumu in imam nekaj vprašanj. Imam psičko husky staro 6 mesecev, to je moj prvi husky :)
No z njo sem hodila v pasjo šolo in je res poslušna in pozorna na mene. Sprašujem pa vas kako so se kaj obnašali vaši
psički v obdobju "pobertete" . Malo nenavadno se mi zdi, da na spehodu vedno pride, ko jo pokličem in ko delam z njo
trikce z veseljem vse proba in naredi. Je pa zdaj v obdobju gonitve, kar me je sicer zelo presenetilo. Pa šeeno vprašanje, kdaj se
lahko začnem z njo ukvarjati s tekom ( canicross ) ? Ker sem prebrala, da do enega leta naj nebi, ker se mu še kosti razvijajo.

Hvala vsem za odgovore! :)

ema.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7198 : 10 December 2012, 08:22:41
Pozdravček, ja v puberteti, ki pride po navadi nekje okoli 1 leta, se zna zgoditi, da pes kar naenkrat ne posluša več in te izigrava. ampak, če boš v tistem obdobju dosledna, bosta tudi to prebrodili. Bodi pozorna, da ti kdaj ne uide, ker potem bosta bolj ali manj spet na začetku. Morda jo preventivno uči odpoklica in vsega na slednemu povodu, dokler puberteta ne mine. Pa nikar ne obupaj. S canicrossom lahko počasi pričneš, ampak le kratke razdalje, da psička spozna pravilno opremo in kaj se takrat, ko je ta oprema na njej dela. Morda zdaj, ko je sneg pripni prazne sanke, da jih vleče za sabo. Fino je, da vseeno razvije mišičevje, da ne bi potem pri enem letu pa kar na polno štartali. Vsekakor odsvetujem klance in pa tudi govorim o razdalji par 100m. Upam, da sem kaj pomagala.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


emabevc

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
  • Dogs are my favorite people.
Odgovori #7199 : 10 December 2012, 20:20:31
Alba hvala ti za vse odgovore  :) bom pa seveda preizkusila, da bo vlekla ene lažje sanke ( brez tega, da bi kdo na njih sedel ). 
Lepo se imej

ema.