Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1899208

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #510 : 28 April 2006, 21:53:58
Ne moram priznati da je Larsu s tem prizanešeno, res da je imel par let nazaj spomladi ob cvetenju določenih rastlin malo zaspančkaste oči ampak se to na srečo odtlej ni več ponovilo, mamo pa zato bolj probleme z alergijskimi reakcijami na ugrize klopov in bolh. Se mu je pa z leti bolj posvetlil plavi uček, tudi na tistem ki je pol/pol se mu je plava polovica posvetlila, rjava pa mogoče za nianso potemnila ampak to je lahko tudi samo optična varka glede na posvetlitev plave polovice.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #511 : 29 April 2006, 09:56:26
Midve tudi nimava takih problemov, na srečo, ker jo imajo klopi drugače kar radi. Če prav razumem je Ben staknil klopa že kar nekaj časa nazaj? Zahrbtne pošasti! Bogi, sam da ima vid normalen, barva učke ni pomembna.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #512 : 30 April 2006, 01:20:59
Pri moji AM kakega tekega vnetja nisem opazila. Teh okuženih klopov je zmeraj več se mi zdi. Bogi Ben. Je kaj boljše sedaj že pri Benu?..lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #513 : 30 April 2006, 21:53:24
Še velja za jutri ob 10 na parkirišču? V primeru dežja nas ne bo.Drugače pa prideta skupaj nepolarna Rina&Atos  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #514 : 30 April 2006, 22:30:07
Rinchy še vedno velja..lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #515 : 30 April 2006, 23:08:42
Midva sva še vedno za in upam da če bo kaj dežja naj bo to popoldne ko bo že vse za nami, Lars že komaj čaka! :P ;D :D :o


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #516 : 01 Maj 2006, 08:40:20
Se vidimo :):) :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #517 : 01 Maj 2006, 16:31:44
Slike so že dodane v mojem albumu  ;D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #518 : 01 Maj 2006, 16:42:26
Še naše slikce  :) http://www.moj-album.com/album/3072332/

Priporočilo za ostale,če greste kdaj na Dobeno.Ne hodit k gostilnam s prevelikim številom psov  :P ;)
Drugače je bilo pa super.Naslednjič gremo pa lahko po gozdni poti.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #519 : 01 Maj 2006, 16:43:49
Moje bodo pa vsak čas prenešene na mojmu albumu, samo niso tako dobro uspele :(


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #520 : 01 Maj 2006, 16:48:15
Se strinjam Rinchy, drugič, ko ne bo tako po dežju gremo po gozdni poti. Po možnosti do zgornjega, kjer so malo bolj prijazni gostinci.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #521 : 01 Maj 2006, 18:01:04
No pa še moje slikce: http://www.moj-album.com/uredi/aska2005/3073591/

No dve fotki sta od enega izredno "velikega" pesjaka, ki je v lasti te gostilne. Res "izredno gostoljubni" so v tejle gostilni Ručigaj bili, tako, da lepo žejni nazaj odšli od tam :(
Naši pesjani in pesjanke so imeli/le prednost, ker so se lepo odžejati  v enem vodnjaku ;) ;D

lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #523 : 01 Maj 2006, 20:52:14
Punce krasne fotke, nazaj grede je Lars u avtu spal ko ubit, še urco nazaj k sta šla z očom na sprehod, je rekel da je bil boj len.
Glede turistične ponudbe na Dobenu bi se rada zahvalila gostilni Ručigoj za izredno "gostoljubnost" >:( :-X, dobro da so vsaj še kakšni dobri ljudje tam okoli pa so vsaj malo nižje naredili vodnjak da so se vsaj naši pesjanarj lahko odžejali, ker pri zgoraj omenjeni gostilni smo se lastniki vrnili v dolino žejni in suhi ko poper >:( :-X, da sploh ne omenimo kakšnih "lepih" pogledov smo bili deležni. No so pa vsaj toliko bolj gostoljubni in prijazni v Trzinu v lokalu La Femme, kjer je vaš kuža ravno tako dobrodošel kot vi, ne glede na to če je malenkostno malček bolj temperamenten in vokalen.
Drugače pa je bil en krasen dan :D ;D :o


Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #524 : 01 Maj 2006, 21:49:46
Vidim, da ste ga biksali, ste peljali pesjane ven. Super.
A gostinska ponudba na Dobenu je pa na psu?  :o

Imam predlog za novo pasjo tabico. "Pozor hud kelnar" ali pa "Pozor ponudba na psu" ali pa "Pse na vrvico ker osebje gostilne grize"  :P
Važno, da ste se imeli super. ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #525 : 01 Maj 2006, 21:51:13
Vidim, da ste ga biksali, ste peljali pesjane ven. Super.
A gostinska ponudba na Dobenu je pa na psu?  :o

Imam predlog za novo pasjo tabico. "Pozor hud kelnar" ali pa "Pozor ponudba na psu" ali pa "Pse na vrvico ker osebje gostilne grize"  :P
Važno, da ste se imeli super. ;)
Ali pa damo na majce nalepke,pa gremo spet v to gostilno mal težit?  8)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #526 : 01 Maj 2006, 21:52:24
hei malko, a maš kake nove slikce mala ? :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #527 : 01 Maj 2006, 22:17:51
Malko super so tele ideje, pa tako kot Rinchy že napisala, damo to lepo na majice nalepke s tem in v ono gostilno, pa še ti z Malom se nam pridružiš, kako bodo šele potem gledali vsi tamkajšnji kelnarji in ostali gostje ;) ;D


Malko

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 1
Odgovori #528 : 01 Maj 2006, 22:42:31
Ne vem, jaz nisem bil tam,
samo če se slabo obnašajo do psov, se do gostov ne morejo bolje.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #529 : 01 Maj 2006, 22:44:49
Ne vem, jaz nisem bil tam,
samo če se slabo obnašajo do psov, se do gostov ne morejo bolje.

Drugič greš zraven, pa se boš prepričal glede odnosa teh gostincev ;) ;D


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #530 : 02 Maj 2006, 09:49:23
ja sem povedala doma kako so bli na dobenu prijazni, in je mami rekla da bo mal poklicala, ker jih pozna 8) drugče je bil pa kan čist na koncu z močmi :D sem ga poklicala je tko počasi prišel do mene :)Lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #531 : 02 Maj 2006, 10:21:08
Kakšne huskije pa imate, da so od enega Dobena zmatrani? In kaj ste počeli pri oštariji - jaz pridem gor s tremi psicami, pa še nisem šla žejna dol in psice tudi ne, res pa je, da so tam privezane in da se ne derejo. :)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #532 : 02 Maj 2006, 12:03:19
Lanabela, očitno ti imaš več sreče in si bila deležna večje prijaznosti pri tej gostilni :). Nas glede na to, da nas je bilo kar šest in toliko tudi psov, ki so bili vsi lepo privezani in tudi ni bilo ne vem kakega problema z njimi, ne razumem, zakaj njihova takšna neprijaznost.  Verjetno sta se kelnarja tako fejst ustrašila naših pasjih zverin, da si nista upala priti bližje, niti vprašati, če želimo kaj popiti, pa njuni grdi pogledi bili tudi več kot očitni, da nas niso ravno veseli. Zato smo rajši odšli. 
Kar se tiče utrujenosti, Aska bi še ful norela, ta pot res ni bila ne vem kako utrudljiva zanjo. Jim je bilo prej bolj vroče kot pa da bi bili utrujeni. Aska je potem še doma na vrtu kar precej časa norela - delala njene tipične kroge ;)

lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #533 : 02 Maj 2006, 13:16:28
Alba je bila zmartana predvsem od enournega norenja pri Urški s Kanom okoli bajte, ki je sledil sprehodu. Dobeno pa ni taka destinacija, da bi bila katerakoli od naju kaj utrujena. Zdi se mi pa tudi, da jo sonce precej utrudi in potem rada polenari v senci. Je pa seveda vedno takoj za novo akcijo, se mi zdi da je nič ne utrudi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #534 : 02 Maj 2006, 15:27:08
No ja, tisto od utrujenosti je bila bolj šala. Prav topijo se pa od prijaznosti v tisti oštariji itak nikoli ne, pa če imaš pse s sabo ali ne. Jaz si pač morebitnih grdih pogledov in ignoriranja ne bi gnala k srcu, šla  bi  notri in naročila kar bi želela, hkrati pa bi jim  povedala kar jim gre.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #535 : 02 Maj 2006, 19:32:02
no sem šla danes zanalašč na Dobeno malo pogledat kako se kaj obnašajo. Nič novega, po pijačo je treba noter, če nočeš čakati celo večnost (ni izgovora, dela niso imeli veliko). glede psov tudi nič novega - posoda z vodo je še vedno tam, psov je itak veliko, in tako kot vedno nisem mogla v miru spiti soka, čeprav sem šla za najbolj oddaljeno klop, ker sem morala odgovarjati na vprašanja, najbolj jih je zanimalo, koliko časa porabim za česanje, da obveznega božanja psov ne omenjam (če bi vedeli, kaj so žrle po poti se jih že ne bi dotikali)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #536 : 02 Maj 2006, 20:00:38
No potem je zgodba spet enaka, no kje pa imajo tam posodo za vodo. Bom v kratkem spet tja šla, ker me zanima kakšen bo naslednji sprejem. Itak za pse ni problema, ko je malce nižje tisti vodnjaček z vodo, pa tud drugače sem imela za Asko vodo z sabo, zase pa ne, drugič bo za obe ;D. No potem nikoli niso preveč prijazni v tej oštariji. Ja, da so vsi hoteli čohati tvoje lepotice ni nič čudnega, ko so pa tak lepe. Moje se ali bojijo ali pa jo hočejo počohati. No samo še tole glede včeraj, samo to ni motilo ostale obiskovalce te oštarije, da ko je  Aska zagledala kravice, je  resnično začela mukati, no njeno tuljenje je bilo zelo podobno mukanju, kaj takega od nje še nisem slišala, res je bila smešna, so se vsi smejali. Samo to je bilo tik preden smo odšli, prej pa tam ziher že več kot 20 minut bilii...lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #537 : 03 Maj 2006, 09:54:00
Priznam da sklede z vodo za pse nisem nikjer opazila, glede naročanja pijače vse okrog nas je oštir postregel, celo ene, ki so ravno tako imeli kužka sabo pa je bil tudi glasen na trenutke, nas sta pa skupaj še z enim mladim natakarjem postran gledala in se nas ogibala ko mačka vrele kaše ??? :o >:( Naši pesjanarji so pa bili vsi na povodcih in bolj ali manj pri miru, res so vsake toliko malo okoli sebe pogledali če je kaj novega pa do so se malo pretegnili.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #538 : 05 Maj 2006, 12:52:50
Ker vidim, da nas je spomladanska utrujenost dotokla in smo se malo polenili in se nam ne da preveč tipkati sem noter, bom pa jaz malo zmotila tale navidezni mir... :P :o ;)
No naš Lars uživa ko car, tudi vročina mu ne pride do živega, res da je počasi jezik vse daljši ::) :D in gofljaček čedalje večkrat odprt a po njegovem še ni krize :o ::), če mu na sončku res rata malce pretoplo se odpravi v senčko, seveda prej še preveri stanje vode, malo sprednje tace not namoč in če ni, vodo lepo polijemo, njegova najeta delovna sila mu jo pa menjamo po tekočem traku.... he, he,... No trenutno so zanj to dnevi v raju saj sta brat in oče na dopustu pa je cele dneve na vrtu, ker drugače smo med delovnikom samo popoldne, tudi dež ni ovira, smo pa malo bolj pod nogami :P ;D, bomo pa zato drug teden vsako popldne poslušali pritožbe na ta račun, še najbolj jih bo slišala mama ki je prva doma ;) :D Tko da pomagamo pri vseh opravilih, še posebaj pri motanju okoli in pod nogami, odnesemo kar je bilo prinešeno (kaj so pa počasni, he, he... :P), pomagamo iskati kako orodje ali pa vijake ki padejo z rok in se gremo igrico hladno vroče, ko svojo rit namontiramo točno na iskani predmet :P :D ;D. Da vam povem kako so potem smešni ko se nervirajo kam je zadeva zginla :D ;D :o, sicer so se počasi že navadli da zdej prvo pod mojo rito pogledajo, ampak včasih pa še rata ::) :D :o
Včeraj sem se zabavala ob Larsovi taktiki lovljenja mišk, ja brez tega pri nas ne gre na sprehodih,jih pa ne v 99% ne poje več ::), je bil ko kak kameleon :D ;D :o, prav vidlo se je kako je celotno telo napeto, na momente se je kar tresel, pa guganje mal naprej mal nazaj, preden je taco spustil na trdna tla jo je parkrat spustil in dvignil nazaj, no tokrat je zmagala miška in mu je ušla za dlako :D ;D :o ::), sicer se jo je namenil ujet na drug način z iskopom ampak je Andreja uničla vso zabavo >:( ::), smo pa zato potem doma Lily nagajali pa je blo potem vse pozabljeno :P :D ;D :o


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #539 : 05 Maj 2006, 21:15:22
No pri nas je pa situacija taka, da je drugi del zagrajena prostora namenjen Albi v gradnji. Čakamo, da bo na voljo dovolj enakih plošč, kot so na prvi polovici. Tako, da je Alba, da ne razkoplje peska in ga pomeša z zemljo počaščena z lenarjenjem v hiši. Seveda je sprejela to le pod pogojem noro dolgih sprehodov še večkrat kot ponavadi. Tako, da je kar večino dneva s kom na sprehodu.
Na najinem sprehodu zvečer po mengeškem polju sva končno dosegli, da je ob vsakem mojem ukazu sem in sedi to tudi naredila  :o, no ampak brez fleksija seveda še dolgooo ne bo šlo.
Občasno najdemo tudi kakšnega klopa, ki se sprehaja med dlako in išče manj odlakano mesto za prisesat. Na srečo še tako dobro vidim, da nimajo možnosti  :P :P. Zajedalci nadležni.
V upanju na čim hitrejše snidenje pozdravlja svoje pasje prijatelje  ;). Pa še prosi, da jutri držijo tačke, lastniki pa pesti, da si lastnica ne bo naredila prevelike sramote na teku trojk.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/