Predavanje: Molosi in psi tipa bull

Sebastjan · 6689

Sebastjan

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 09 November 2005, 09:15:13
Vse več skrbnikov izbira za svoje spremljevalce pse iz skupine molosov in terierjev tipa bull, o katerih pa marsikdaj premalo vedo. Da bi te pse bolje spoznali, da bi bolje razumeli njihovo poreklo, odzive in nagonske potrebe, in da bi se tako lažje izognili morebitnim neprijetnostim in presenečenjem, smo v KD Krim v sodelovanju s Šolo Švrk in Sekcijo terierjev tipa bull pri Slovenskem klubu za terierje pripravili:

v soboto, 19. novembra 2005 ob 09:00
v predavalnici Zavetišča Gmajnice
predavanje gospe Metode Mikuž – Bračkovič
z naslovom

“MOLOSI IN PSI TIPA BULL”

Govorili bomo o poreklu pasem, ki sodijo v to skupino psov, o njihovih posebnostih in o tem, na kaj moramo biti pozorni pri njihovi vzgoji, šolanju in v vsakdanjem življenju.

Predavanje namenjeno vsem skrbnikom psov iz skupine molosov in terierjev tipa bull, še zlasti našim tečajnikom, inštruktorjem in sploh vsem, ki jih tema zanima.

Predavanje je brezplačno, prosimo pa, da nam svojo udeležbo najavite do srede, 16. novembra
po elektronski pošti na naslov: [email protected].

PRISRČNO VABLJENI!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #1 : 09 November 2005, 19:28:51
Zanima me ali bo govora na splošno o obeh tipih ali bo govora tudi o kakšni posamezni pasmi? Kako približno bo vse zgledalo?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Sebastjan

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 November 2005, 23:35:10
Govora bo o nastanku in zgodovini obeh tipov ter njunih posebnostih. Seveda pa se bo predavateljica dotaknila tudi posameznih pasem.



Sebastjan

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 November 2005, 10:13:54
Zaradi velikega odziva smo morali predavanje na temo "MOLOSI IN PSI TIPA BULL" prestaviti v drugo dvorano.

Predavanje bo v prostorih krajevne skupnosti Krim.

Zemljevid:




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 19 November 2005, 22:49:48
Je kdo bil, da bi malo poročal??

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #5 : 20 November 2005, 18:31:39
Sebastjan, kako je bilo na predavanju?



Sebastjan

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 21 November 2005, 10:24:37
Na predavanju je bilo odlicno. Udelezba za slovenske razmere nadopovprecna, saj nas je bilo okoli 40. Vsi udelezenci s katerimi sem se po predavanju pogovarjal so bili s predavanjem zelo zadovoljni.

O cem smo govorili vam pa ne bom povedal, mogoce bo to motiv, da ga naslednjic pridete poslusat  ;D.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #7 : 21 November 2005, 10:50:24
Na predavanju je bilo odlicno. Udelezba za slovenske razmere nadopovprecna, saj nas je bilo okoli 40. Vsi udelezenci s katerimi sem se po predavanju pogovarjal so bili s predavanjem zelo zadovoljni.

O cem smo govorili vam pa ne bom povedal, mogoce bo to motiv, da ga naslednjic pridete poslusat  ;D.

Oh, to je pa bilo rahlo hudomušno od tebe. ;D

No, bomo vsekakor prišli drugič - buliji so mi zelo všeč. :-*



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8 : 22 November 2005, 17:16:33
Na predavanju je bilo odlicno. Udelezba za slovenske razmere nadopovprecna, saj nas je bilo okoli 40. Vsi udelezenci s katerimi sem se po predavanju pogovarjal so bili s predavanjem zelo zadovoljni.

O cem smo govorili vam pa ne bom povedal, mogoce bo to motiv, da ga naslednjic pridete poslusat  ;D.

Tudi meni se tole ne zdi fer. Sama sem si želela obiskazi tole predavanje, pa sem na žalost dežurala doma zaradi nujnega slučaja ( odhoda v porodnišnico ).

Kakšno malenkost pa bi že lahko izdali. O čem se je predavalo in če je bilo na voljo kaj pisnega materijala ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Sebastjan

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 November 2005, 17:44:04
Tudi meni se tole ne zdi fer. Sama sem si želela obiskazi tole predavanje, pa sem na žalost dežurala doma zaradi nujnega slučaja ( odhoda v porodnišnico ).

Kakšno malenkost pa bi že lahko izdali. O čem se je predavalo in če je bilo na voljo kaj pisnega materijala ?

Miša

Predavanje je govorilo o poreklu in zgodovini pasem, ki sodijo v to skupino psov, o njihovih posebnostih in o tem, na kaj moramo biti pozorni pri njihovi vzgoji, šolanju in v vsakdanjem življenju z njimi.

Kratkega povzetka 2 urnega predavanja se zal ne da narest. Pisnih izrockov ni, bo pa predavanje sigurno se kdaj.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #10 : 22 November 2005, 17:45:04
Predavanje je govorilo o poreklu in zgodovini pasem, ki sodijo v to skupino psov, o njihovih posebnostih in o tem, na kaj moramo biti pozorni pri njihovi vzgoji, šolanju in v vsakdanjem življenju z njimi.

Kratkega povzetka 2 urnega predavanja se zal ne da narest. Pisnih izrockov ni, bo pa predavanje sigurno se kdaj.

Čakamo na to. ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #11 : 22 November 2005, 17:49:06
...v upanju, da bo ugoden datum... ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 25 November 2005, 12:20:56
Tudi mi se nismo mogli udeležiti predavanja :'(, saj smo imeli takrat druge obveznosti. Naslednjega se bomo skoraj zagotovo udeležili. Javite, kdaj bo!



Sebastjan

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 November 2005, 08:27:49
Brez skrbi, bomo obvestili.