Samo briketi?

zavseoci · 12706

teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #30 : 12 April 2009, 21:34:18
hmm mogoče je pa mojega psa tudi recesija začela skrbeti in samoiniciativno varčuje  ???
Lepo da si vseeno dobre volje  ;D

Je isto tudi če mu daješ iz roke ali pa kot nagrade - kaj jih ven plune? Ali pa če na dno posode nekaj namažeš pa čez brikete - kakšnega bo verjetno že ponesreči pojedel. Ali pa spet zamenjaj (jaz mojemu sem - veš da ni nič jedel brez dodatkov zdaj pa Orijen stresem v posodo in zmanjka v minuti).

Če je pa pes tolk pameten pa kupi brikete na skrivaj pa ga nekako sfintirej da si kupila dvakrat toliko  8)



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #31 : 12 April 2009, 21:46:34
Tako kot je sasha napisala. Lačni naj bodo.
Imam psa, ki dobesedno žre in se davi s hrano in psa, ki mu hrana pomeni zgolj preživetje. Moj pes ve, da bo ostal brez hrane, če je ne bo jedel. In ja, če bi imela psa, ki je "sam po sebi" tak, bi ga stradala. Potem bi pa že dojel da mora jesti, ker tistega kar se on sprdne, da bi jedel, enostavno ne bo dobil - ne od mize, ne od družine in ne v skledi. Tako bi bilo pač pri meni. Če se pa folk hoče preseravat z omakcami in ribicami in ne vem kaj še čem, pa naj se. Lačen pes bo jedel, če pa tako trmari je bilo pa narobe narejeno že v samem začetku odraščanja. 

Naša je dobro vedla, da bo ostala brez, če ne bo pojedla, pa se ni zmenila za to in je krepko zgubila na teži. Takih stvari pa se pri odraščajočemu mladiču oprosti, ne moreš it, ker lahko s tem resno ogroziš njegovo zdravje in razvoj!
In ja, če je pes lačen še ne pomeni da bo jedel kar mu daš! In ne, pri naši in verjamem da še pr katerem drugem psu ni bilo nič narobe narejeno med odraščanjem, ampak enostavno nekateri taki so!!



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 12 April 2009, 21:51:08
Jah treba je pomisliti na vse možne variante.  :D

Joj, pri tem lizanju stvari z briketov je tako previden, da se tudi v največjem slučaju ne zgodi, da bi ponesreči briket pojedel... tudi napol pogriženega je sposoben ven pljunit  ::) sem v dveh letih, od kar se gremo take igrice sprobala že malo morje različnih briketov in malo morje različnih "for", kako ga prepričati, da so briketi kul :)

z roke jih trenutno še jemlje - ampak mi gre vseeno na živce, da smo prišli z riganja po obroku, do prošenj, da naj vsaj kakšnega poje. Tako, da se recimo tega tudi izogibam, v upanju, da bo za vraga že enkrat tako lačen, da bo pozabil na svojo trmo.
Vsekakor bom naredila malo premora s Platinumom, ko pojemo to vrečo do konca (še malo več kot polovica jo je). Itak do sedaj še nikoli nisem imela enake hrane 2x zapored. Jaz vseeno upam, da ga bo srečala pamet in da bomo šli lahko potem nazaj na platinum, ker sem več kot zadovoljna z njim.


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 12 April 2009, 21:52:49
Eno vprašanje: A je kdo že kdaj poskusil kak briket?  :D Šalim se  ;) Tudi jaz ga nisem, ampak predvidevam, da so precej pusti in neokusni  :-\

Jaz sem imela enake težave dokler sem futrala samo z briketi (takrat sem se zaklela, da nikoli več ne kupim 15kg vreče, ker je bila od polovice naprej cela j..., preden je Lola pojedla svoj obrok)

Ko sem ji začela dajat surovo hrano, kuhano, konzerve, tudi občasen obrok briketov ni več predstavljal problemov. Tako, da ni rečeno, da če mu začneš kuhat ali pa občasno zamenjaš obrok s čim drugim, da ti briketov ne bo nikoli več jedel.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 12 April 2009, 22:12:13
jaz sem do sedaj mislim da samo 1x kupila 5kg vrečo, katere polovico sem potem podarila naprej. Platinum sem pa vzela 15kg predvsem zato, ker je pakiran po 3x 5kg (pač lažje je narediti pavzo vmes, pa se briketi ne razdišijo). Prej sem pa vedno kupovala najmanjša pakiranja ker mi je bilo lažje psa prisilit, da je pojedel še tistih par obrokov, kar je ostalo. ::)

Resno premišljujem, da bi naredila recimo 2 ali 3 dnevni post - pač brez ponujanja kakršne koli hrane. Da bi bil resnično lačen. Je preveč kruta ideja? ???


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 12 April 2009, 22:38:18
Je preveč kruta ideja? ???

Odvisno od starosti psa, velikosti in od tega, kako mehko srce imaš ti ;)

Kaj pa če bi mu poskusila narediti obrok bolj zanimiv? Da bi se moral bolj potruditi, da pride do hrane/briketov  ;D

Na primer, da mu nafilaš Konga ali pa kakšno podobno igračo z briketi, odprtino pa zamažeš z mesom iz konzerve? Ali pa mu daš pest briketov v plastenko (vmes tudi kakšen priboljšek, ki zelo diši), ki jo mora potem premetavati, da briketi padejo ven.

Če tega še nisi poskusila, bi bil to morda vseeno vredno probati pred postenjem..



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 12 April 2009, 22:45:57
oh, moje srce je iz dneva v dan trše, ker ga moram iz dneva v dan bolj prosit, da bi kaj pojedel. :) drugače je pa srednje velik, 13kg težak ter 2 leti in pol star razvajen cucek.

to, da se mora potrudit tudi deluje - ker ima itak že od nekdaj željo delati za hrano, oziroma "si želi hrano uloviti sam". Vseeno bi pa rada, da je sposobne pojesti obrok iz posode, ker recimo v kampu na morju mu ne morem dovolit, da bi po celem kampu premetaval tisto svojo žogo, plastenko s hrano. Tako da trenutno to vidim samo kot potuho, da mu nebi bilo treba jesti iz posode. :-[


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 12 April 2009, 23:17:10
Eno vprašanje: A je kdo že kdaj poskusil kak briket?  :

Sem, popolnoma brez okusa so in iz tega vidika sploh ne vem, zakaj bi jih kak pes, ki ni "jaz-pa-rad-jem" sorte sploh z veseljem pojedel.
Še največ okusa imajo Orijeni.
ampak, psi jedo na drugačen način, ne žvečijo, in mislim, da je za njih poglavitnega pomena vonj.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 13 April 2009, 00:28:11
..in če vedno enako diši, potem to mogoče ni več vznemirljivo  :P

Si pa faca Irzi! Jaz se kar ne spravim, da bi kakšnega dala v usta :-X

n+n, tvoj kuža je po teži iste kategorije kot moja in priprava obroka za tako majhnega psa res ne vzame veliko časa, sploh če pripraviš večjo količino in jo potem zamrzneš  8)

Moja je res začela bolj cenit hrano, ko se je morala malo bolj potrudit za obrok: ali z grizenjem, žvečenjem ali pa obiranjem kosti. Sedaj jo nagrajujem z briketi in je vsa navdušena, pa tudi če jih cel obrok dobi v skledo, je v trenutku prazna. Splača se poskusit :) Mogoče za začetek s kakšnim novim okusom briketov, potem boš pa počasi tudi tisti žakelj Platinuma porabila  ;)

Še to: jaz se poskušam držat načela, da v enem obroku ne mešam več različnih vrst hrane: se pravi, ali samo briketi, ali samo kuhano ali pa samo surovo. Vmes pa par ur posta za prebavo  :)