(čuden) izcedek

Lucija · 4162

Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
: 06 Januar 2008, 11:02:09
Živjo!

Pravzaprav ne vem v katero temo tole spada ampak mislim, da bo takole kar ok. Torej...

Psička je bila že pred časom sterilizirana. Danes se ji je, prvič odkar je bila na operaciji pojavil čuden, zelo smrdeč izcedek. Predvidevam da iz nožnice (lahko pa je tudi iz danke). Moram povedati, da se je včeraj ravno končalo zdravljenje z antibiotiki zaradi bakterij v nožnici (potekalo je 14 dni).
Ali je možno, da je to posledica prenehanja jemanja antibiotikov? Ima kdo izkušnje? Verjetno je najbolje, da jutri preverim pri veterinarju , bi mi pa kakršnokoli "pojasnilo" oz. namig prišli prav, da se ne sekiram preveč.

Ali psičke, kljub sterilizaciji, spuščajo kakšen izcedek, vonj...? Nič mi ni več jasno.

Hvala za odgovore.

Lp
Lucija


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 06 Januar 2008, 11:39:32
Inkontinenco (nezmožnost zadrževanja urina. veliko se pojavlja pri steriliziranih psicah) spremlja značilen nagravžen vonj. Ali pa analne vrečke. Kake barve pa je izcedek?



Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 Januar 2008, 11:56:43
Nekakšne rjavkaste barve je bilo. Je bilo pa vse skupaj le nekaj kapljic. Ko sva jo peljala ven, se je polulala in pokakala vendar nikjer sledu o takem vonju kot prej. Nimam pojma kaj je to!
Sem mislila, da se nezmožnost zadrževanja urina pojavi kasneje, pri starejših steriliziranih psicah.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 06 Januar 2008, 13:08:37
Inkontinenco (nezmožnost zadrževanja urina. veliko se pojavlja pri steriliziranih psicah) spremlja značilen nagravžen vonj.

Jaa? Kaksen znacilen, nagravzen vonj? Gre za povsem obicajen vonj po pasjem urinu, ce psica pac ni na terapiji in ji urin uide in potem lezi v njem ... Nobenega drugega znacilnega in nagravznega vonja nimajo. Ga nisem zaseldila ne pri svoji ne pri drugih inkontinencnih psicah (razen, kot sem rekla, ce psici urin uide in potm lezi v tisti luzi in se dlaka napije in navzame vonja).

Psice normalno (sterilizirane in nesterilizirane) normalno iz noznice nimajo nikakrsnega izcedka, izjema so seveda gonece psice in psice po maldicih.

To kar opisujes, se bolj slisi kot izcedek iz danke (paranalne vrecke). Vsekakor zadevo opazuj, kajti, ce gre za izcedek iz noznice, nekaj ne bo ok ...

Inkontinenca se pojavi pri dolocenem % steriliziranih psic, navano nekaj mesecev po op. Vecji % prizadetih psic je med predstavnicami vecjih pasem.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lucija

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Januar 2008, 13:52:35
Prvi vtis, ko sem izcedek videla in vohala, je bil definitivno kot da prihaja iz danke. Ampak, ker ne vem kakšni so znaki, kadar gre za problem analnih vrečk, sem bila (in sem še vedno) malček zmedena.
Grem poiskat in prebrat teme, ki se bi mi osvetlile obzorje.
Smo pa naslednji teden itak namenjeni k veterinarju zaradi pregleda zdravljenja nožnice in ga bom povprašala kako in kaj!

Še enkrat hvala za pomoč.
Lucija


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 06 Januar 2008, 14:12:23
Jaa? Kaksen znacilen, nagravzen vonj? Gre za povsem obicajen vonj po pasjem urinu, ce psica pac ni na terapiji in ji urin uide in potem lezi v njem ...

Ups  :-[ Očitno je bilo tako samo pri moji. Tudi luža je smrdela, dokler se ni posušila, potem je bila pa brez vonja