Bulimija

TYASHY · 2911

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
: 11 Januar 2008, 07:41:04
Oj!
Jaz pa rabim kaj o bulimiji... Poskušam brskat pa mi ne gre  :(
Lp,Tjaša




TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 11 Januar 2008, 13:49:13
Oj!
V bistvu čim več, izkušnje, napisano itd.
In to imamo pri gospodinjstvu za nalogo :-X  ::)
Natka-hvala, super linki :-*
Lp,Tjaša



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #3 : 11 Januar 2008, 14:11:13
jaz sem imela prijateljico, ki je imela bulimijo. do tega pa je prišlo, ker se je sama sebi zdela predebela (ni bila 168 cm, 60 kg, tu nekje, športnica) in ji je ena svetovala, da najlažje shujšaš, če bruhaš. in je to začela, po vsaki hrani. se je nažrla in bruhala. prišlo je do tega, da je imela pod 50 kg, lasje so ji odpadali. starši pa niso oz. niso hotli opazit, mama med. sestra.
ampak mislim da je nehala, ko je zanosila.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4 : 11 Januar 2008, 14:40:15
Tudi imam kolegico ki se je bojevala s tem, zaradi nenehnega prenažiranja in s tem povezanega bruhanja, pride do elektrolitskega neravnovesja v telesu, zaradi bruhanja želodčne kisline pride do opeklin požiralnika in ustne votline, v hudih primerih tudi do "pretrganja" tega in hudih krvavitev, se lahko konča s smrtjo. Poleg tega pa želodčna kislina uničuje tudi zobno sklenino, lahko pride do izgube posameznih zob ali slabe kakovosti zob. Lahko pride tudi do kile požiralnika zaradi tolikokratnega bruhanja. Poleg tega bulimija velikokrat vodi tudi v anoreksijo (drug ekstrem) Poleg tega lahko pride do poškodb ledvic, kosti in tudi ostalih notranjih organov.

Je pa to bolezen psihe in se je ni tako lahko znebiti, poleg tega je meni kolegica rekla da ona je zdravljena in ne ozdravljena, to besedo pa uporablja zaradi tega ker pravi da jo lahko kak večji življenski pretres ali šok ponovno vrže v stare vode. Gre pa v bistvu za princip kontrole nad samim sabo, če že nimamo nad svojim življenjem.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #5 : 11 Januar 2008, 14:50:46
Lahko vzameš knjigo Sanje Rozman - Sprememba v srcu. Notri so opisane osebne izkušnje in njeni nasveti, kako naprej. Bom poiskala še kaj in napišem.

Los je car.


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga

Gaya

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 17 Januar 2008, 21:08:20
Če rabiš še kaj s psihološkega vidika, povej.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 19 Januar 2008, 21:20:40
Oj!
Super ste  :-*
Gaya, še kaj s psihološkega vidika bi tudi fuuuuuuul prav prišlo  :)
Lp,Tjaša