Najboljše znamke pasje hrane?

zavseoci · 145238

GinaLuna

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 09 Avgust 2012, 22:52:58
Ker razmišljam o menjavi hrane, me zanima katero hrano priporočate za 7 mesečno francosko bulldoginjo? Ali ima kdo kaj izkušenj z Royal Canin French Bulldog Junior?



igorrrrrrrrrrr

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 10 September 2012, 17:47:11
Naš Francoz je imel to, a je sedaj razvil alergijo, zato to hrano ponujamo dalje:

Prodam približno 22kg hrane za pse Bosch Adult s perutnino in piro.
15 kg hrane je še v zapakirani embalaži, dodatnih 7kg pa je ravno odprtih.
Prodamo, ker smo prešli na drugo hrano.
Original cena je okrog 60€.
Prevzem v Ljubljani.

v kolikor tvoj Francoz ni alergičen na perutnino, je to odlična priložnost



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 10 Marec 2014, 18:50:17
Za vse poznavalce prosim, za mnenje, katera sestava je boljša :

a)       


riž, piščančje beljakovine (sušene), izolat rastlinskih beljakovin *, koruza, živalske maščobe, hidrolizirane živalske beljakovine, lignoceluloza, posušeni pesni rezanci, minerali, ribje olje, sojino olje, boragino olje (0,1%), sušeni paradižnik, frukto-oligosaharidi, izvleček kvasa (vir mano-oligosaharidov), grozdne peške in zeleni čaj (vir polifenolov), hidrolizirani raki (vir glukozamina), moka cvetov tagetesa (vir luteina), hidroliziran hrustanec (vir hondroitina).
* L.I.P.: izbrane, lahko prebavljive beljakovine z visoko biološko vrednostjo.


Dodatne snovi:
Prehranski dodatki:
Vitamin A (30.600 IE/kg), vitamin D3 (800 IE/kg), E1 [železo] (53 mg/kg), E2 [jod] (5,3 mg/kg), E4 [baker] (10 mg/kg), E5 [mangan] (69 mg/kg], E6 [cink] (206 mg/kg), E8 [selen] (0,12 mg/kg), L-karnitin (400 mg/kg), taurin (3,5 g/kg).
Tehnološki dodatki:
pentanatrijev trifosfat (3,5 g/kg), konzervansi, antioksidanti.





b)


Koruza, koruzna krmna moka, perutninske beljakovine (posušene), živalske maščobe, krma iz koruznega glutena, živalske beljakovine (hidrolizirane), izolat rastlinskih beljakovin*, posušeni pesini rezanci, minerali, kvas, sojino olje, ribje olje, frukto-oligosaharidi.

* L.I.P.: izbrane, lahko prebavljive beljakovine z visoko biološko vrednostjo.
Dodatki:
Prehranski dodatki:
Vitamin A (22.200 IE/kg), vitamin D3 (1.000 IE/kg), E1 [železo] (42 mg/kg), E2 [jod] (4,2 mg/kg), E4 [baker] (8 mg/kg), E5 [mangan] (54 mg/kg), E6 [cink] (162 mg/kg), E8 [selen] (0,1 mg/kg), l-karnitin (50 mg/kg).
Tehnološki dodatki:
Pentanatrijev trifosfat (3,5 g/kg), konzervansi, antioksidanti.-mini



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #123 : 10 Marec 2014, 19:19:24
Če bi se orientirala po moji psici...B niti slučajno, ker se je izkazalo, da ji koruza v taki količini dolgoročno začne povzročat težave.
A pa tudi riž na prvem mestu in kmalu koruza :/ Tipično za RC, pa nemarno drag je.

Ne poznam pa tvojega psa in kako on funkcionira pri hrani. Jaz v splošnem gledam, na je na 1. mestu meso.
Je pa že ena tema "primerjava sestavin" oz. nekaj podobnega ravno za to se gre.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 10 Marec 2014, 20:13:31
Vem čara kaj hočeš povedat. sam danes mi je "strokovno" podkovan prodajalec rekel, da je to čist ista zadeva, samo da pri b hrani dobim za isto ceno pol "kile "več. me je pa mal pogrelo. moja trenutno je A varianto kao za kavalirčke  s tem da ji dodajam še meso pa korenčke bla, bla...ki jih obožuje  :P :P.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 10 Marec 2014, 20:15:26
Aja pozabila sem napisat, da moja varianto A rada je  ;D, s tem da moram še kaj dodat, da gre lažje dol. je pa res draga zadeva...pri nas v pasji trgovini stane 1, 5 kg več kot 22 €, zato sedaj naročujem po netu kjer me pride kilogram in pol okoli 15 €.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #126 : 10 Marec 2014, 21:21:45
Glede na sestavine recimo tole od Bosch mini perutnina in pira...
 sveže perutninsko meso, ječmen, koruza, živalske maščobe, riž (min. 5%), jagnjetinska moka (min. 5%), pšenična moka, pšenica, pšenični gresni otrobi, cela jajca (osušena), osušeno meso, ribji obrok, osušeni pesni rezanci, laneno seme, grah, sveži mesni obrok, kvas (osušen), natrijev klorid, kalijev klorid, školjke v prahu (min. 0,1%), prah cikorije.

Analiza: beljakovine 25,0%, vsebnost maščob 14,0%, vlakna 2,5%, pepel 6,5%, kalcij 1,15%, fosfor 0,9%.
Dodani elementi na kg: Prehrambenopsihološki dodani elementi: vitamin A 12.000 I.E., vitamin D3 1.200 I.E., vitamin E 70 mg, baker (kot bakrov-II-sufat, pentahidrat) 10 mg, cink (kot cinkov oksid) 70 mg, cink (kot aminokislina-cinkov helat, hidrat) 45 mg, kobalt (kot kobaltov-II-sulfat, heptahidrat) 0,3 mg, jod (kot kalcijev jodat, brez vode) 2 mg, selen (kot natrijev selenit) 0,2 mg.

Cena pa precej nižja od RC... Kakvost pa nekje v istem rangu. 3kg za 12.5€  1kg  4.7€

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 10 Marec 2014, 21:28:30
a tvoja je bosch?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #128 : 10 Marec 2014, 21:31:15
Ne. Že dolgo ne več. več kot leto dni je Magnusson (vmes 1 žakl druge hrane, tolk da sem okus zamenjala)...Sicer pa mislim, da bo treba poiskati drugo hrano (tuhtam med NOW senior in Power of nature Golden Years).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 03 April 2014, 11:44:29
Pregledujem in pregledujem te hrane pa ne vem več za kaj naj se odločim. Psička ima 7,5kg, stara je 8mesecev, sedaj je na royal canin mini junior.
Hrane ne je več s takim veseljem kot jo je prej in bi rada zamenjala za kaj drugega, boljšega in se ne znam odločiti katero znamko hrane. Če bi izbirali med Acana, Eukanuba, Orijen, TOTW katero bi izbrali? Ali pa katero drugo. Vem, da je o hrani že veliko napisanega vendar vseeno sprašujem ponovno, ker se res ne morem odločiti kaj ji naročiti.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #130 : 03 April 2014, 12:11:48
Jaz bi se odločala med acano, orijenom in totw, ker so mi všeč po sestavi. Izbrala bi pa tisto, ki bi se na psu pokazala za najbolj ustrezno.


Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 03 April 2014, 12:13:09
Kaj pa Arden Grange, Happy Dog, Prince, Applaws?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #132 : 03 April 2014, 15:04:26
Kaj pa Healthy Paws, NOW ali GO, Bosch+, Power of Nature, Dog Lovers Gold, Farrado, ND...Res je veliko izbire za zdravega psa, ki nima kakih posebnih potreb.
Jaz ne bi komplicirala pri tem, vzela bi nekaj kar je dostopno (da ni težav z dostavami in zalogami), cenovno v rangu, ki ga zmoreš in sestavinsko zlata sredina, ki psu ustreza.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 03 April 2014, 15:26:57
Jaz bi izbrala Acano - in sem tudi jo.  ;D Eukanuba se mi zdi da je malo predraga za svojo kvaliteto, ostale ki si jih naštela pa absolutno predrage (glede na to da starši financirajo). Acana se mi tako ekstra draga ne zdi (jaz imam navadno adult), sestava zelo v redu, dostopna je skoraj na vseh spletnih trgovinah, pa tudi mojemu psu zelo odgovarja.  :) Sem pa poleg te imela v ožjem izboru še Biomill - se mi je zdela podobna cena in kvaliteta, ampak ni tako dostopen.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 03 April 2014, 16:49:47
+1 za Acano. Zelo zadovoljni.



nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 03 April 2014, 19:29:37
Zdaj sem našla še N&D, kaj pravite nanjo? V primerjavi recimo z Acano, totw..



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 03 April 2014, 20:28:22
Meni se zdi po sestavi zelo v redu, čeprav nekako v istem rangu kot tisti 2 (saj so vse te zelo v redu). Je pa se mi zdi precej dražja od Acane (če se ne motim, po spominu govorim).  :-[



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 18 April 2014, 11:18:36



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 10 Junij 2014, 18:57:51
Živijo. imam eno vprašanje, imam doma psičko staro 4 leta in je prenehala jest brikete, ki jih je imela do sedaj (priznam pa, da je dobivala malo slabšo hrano ker sem šele nedolgo nazaj začela gledati na kvaliteto njene hrane  :-[ ). Zaradi tega sem šla na hitro kupit brikete od Eukanube ampak mi niso preveč všeč, zato me zanima katere briketno hrano bi mi bolj priporočili od Acane ali Barking heads.  :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 10 Junij 2014, 20:13:53
Jaz osebno hranim z Acano (navadna adult) in mi je zelo všeč, se mi zdi da ima kar v redu sestavine, pa še cenejša je.  :) Pri mojemu, ki je bil prav tako prej hranjen z nekvalitetno hrano (pri prejšnjih lastnikih) se je po prehodu na Acano hitro videla pozitivna sprememba. Najbolje da probaš pa vidiš katera psu bolj odgovarja!  :)



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 24 Junij 2014, 17:29:59
Bom probala  :) hvala za odgovor. Mogoče veš če se da dobit hrano Acana (navaden adult) v manjši količini kot 12kg? :)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 19 Avgust 2014, 19:55:48
Nevem v katero temo naj vprašam pa sem izbral to in sicer;

trenutno naša 10mesečna psička (35kg) je briketirano DINO Puppy varianto. Ima jo sicer rada, kakec je vredu ampak sem bral da je kar veliko OH v njej kar mi ni všeč.

Iščem hrano, ki vsebuje več beljakovin in manj hidratov, katere znamke priporočate ?

hvala, Lp Mark



dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 19 Avgust 2014, 21:51:17
Lupo natural je super. Ima 35% mesa pa brez žit je. Perutnina je iz proste reje pa se.briketi so hladnostiskani. Jaz je ne zamenjam več za nič na svetu. Je daleč najboljša hrana trenutno na tržišču. Za velike pse je fajn sicer delat pol kuro z preparati za sklepe ampak razlika je očitna.
Drugače je pa barking head tut zlo fina hrana.
Akana, orijen, totw, n&d so pa načelom čist preveč za navadne pse. Preveč mesa pa preveč kalorično. Da ne omenjako kolk psi po totw zrejo travo pa kolk jih kislino v želodcu nabija u višave.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 19 Avgust 2014, 21:55:24
Ampak a tudi klasicna Acana Adult je tako zelo mocna? Meni se po sestavi ne zdi primerljiva z Orijenom npr., moj je prej jedel slabe hrane z veliko ziti 4 leta, pa je po Acani res cisto drugi - v pozitivno smer. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #144 : 20 Avgust 2014, 07:21:01
No s kalorijami in Acano Light in še nekaj drugih glih ne moreš reči da so preveč kalorične. Je pa možno, da je za ene pse preveč beljakovin.
ker te konkretno zanimajo hrane z več beljakovinami tam okol 30 in več...
Go Fit and Free (aler), Acana, Orijen, Farrado, TOW, ZiviPeak, N&D. pa sigurno bi se še kaj našlo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #145 : 20 Avgust 2014, 16:50:03
Bom probala  :) hvala za odgovor. Mogoče veš če se da dobit hrano Acana (navaden adult) v manjši količini kot 12kg? :)

Acana Adult obstaja samo v 13kg in 18kg pakiranju, ker gre cenovno za najbolj ekonomično vrsto Acane.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 20 Avgust 2014, 21:06:13
Arden Grange, najboljša hrana kaj smo jo imeli do sedaj  ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #147 : 21 Avgust 2014, 13:26:09
Meni pa ni jasno, kako je veliko mesa torej beljakovin v briketih preveč za psa, če pa futraš surovo si pa itak samo na mesu in kosteh??? A to pa potem ni preveč beljakovin? S tem da se surova propagira kot najboljša varjanta za hranjenje psov?

Midva sva, preden sva šla večinsko na surovo oz. kuhano, zamenjala mislim da 5 vrst briketov...začela z Acano, šla na AG (tega mi je pojedel najmanj, 2 prislijena obroka, obakrat zbruhal), Dog lovers gold, TOTW, FitMin...potem smo bili do kastracije izključno na surovem, kuhanem in konzervah...

Od kastracije dalje požre vse kar dobi, tako da sva spet na TOTW in se pri nama čist ok obnese.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 21 Avgust 2014, 13:54:23
Meni pa ni jasno, kako je veliko mesa torej beljakovin v briketih preveč za psa, če pa futraš surovo si pa itak samo na mesu in kosteh??? A to pa potem ni preveč beljakovin? S tem da se surova propagira kot najboljša varjanta za hranjenje psov?

To tudi meni ni jasno! Ravno včeraj brala članek na netu kako je večinsko mesna hrana škodljiva za pse (preveč beljakovin obremenjuje ledvica), danes pa članek kako je surova mesna prehrana the best varianta za psa, saj imajo psi 99% genov istih kot volkovi, ki se tako prehranjujejo.  >:(  ???



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #149 : 21 Avgust 2014, 14:25:13
Meso ni sama beljakovina.

"Naravna, surova hrana za pse ANIMA BARF - popolna krmna mešanica za pse.
Sestava: govedina 94%, žitni otrobi, česen, mleta rdeča paprika.
Analitske sestavine: beljakovine 14,10%, vlaknine 0,9%, vsebnost maščobe 9,25%, surovi pepel 18,37%, kalcij 25.284,3 mg/kg, fosfor 23.411,14 mg/kg, vlažnost 65%.

Naravna, surova hrana za pse Anima GASTRO - popolna krmna mešanica za pse.
Sestava: 98% govedina, žitni otrobi.
Analitske sestavine: beljakovine 8,5%, vlaknine 1,2%, vsebnost maščob 7,43%, surovi pepel 5,67%, kalcij 0,9% fosfor 0,83%, vlažnost 79%."