Najboljše znamke pasje hrane?

zavseoci · 144795

n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 06 November 2010, 19:19:03
Purina, Hills in Eucanuba so isti šmorn kot Royal Canin.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 06 November 2010, 21:40:01
Orijen?!

te pa naj bi bli ane - sm brala ocene da naj bi kr blo. ( Kakšna se vam pa zdi cena 13kg hrane - 68€?)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 06 November 2010, 22:13:50
Orijen?!

te pa naj bi bli ane - sm brala ocene da naj bi kr blo. ( Kakšna se vam pa zdi cena 13kg hrane - 68€?)
Kolikor je meni znano, je Orijen kvalitetna hrana, pa Acana tudi. Jaz moji dajem Golden Eagle (holistično verzijo). Glede cene je verjetno najbolje, da po spletu pobrskaš in boš hitro videla, kakšne so sicer cene... Upoštevaj pa tudi priporočeno dnevno količino hrane. Kvalitetna hrana zna biti v osnovi nekoliko dražja, vendar pa se je bistveno manj porabi (RC briketov je moja dobila kar 50g več kot GE briketov)...



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 06 November 2010, 22:17:17
Orijen spada med kvalitetnejše, čeprav je kar nekaj psov, ki jim tako visok delež beljakovin ne odgovarja.
Kvalitetnejše so potem še Acana, Helthy Paws, Canidae, Power of Nature, Taste of the wild, Platinum, Artemis, Regal, Go! in Now!, pa verjetno sem še kakšno spustila.

Je pa tako, za to ceno, ki jo plačaš recimo za 15kg Hillsa (eucanube, royal canina) dobiš tudi že kvalitetnejšo hrano.

Boš pa morala sama pregledati sestavo briketov (kot nasvet: v tem delu foruma imaš za skoraj vse hrane na našem tržišču odprte teme, kjer so napisana mnenja o hranah) in ugotoviti kaj tvojemu psu odgovarja. Na koncu vseeno niso tako pomembne zvezdice, ki jih je določena hrana dobila na tem ali onem testu, ampak je bolj pomembno počutje tvojega psa.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #34 : 07 November 2010, 11:14:25
Če bi jaz mela večji budget bi tudi ranila Healthy paws ali kaj podobnega...Tako pa smo na Trainer Fitnes Raca in riž.

Nekako ne verjamem, da si denearno na istem, če kupiš 15kg Bosha, ki te pride 35eu (malo manj) in ti traja 1.5 meseca ali pa če kupiš Orijen 13.5kg / 67eur. Predvidevam da mi 13.5 pakunga vseeno ne bi zdržala 2.5-3 mesece ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 07 November 2010, 15:04:23
 Mi bomo zdaj probali tole :

http://www.supercombe.si/acana/1171-acana-puppy-in-junior.html - kaj mislite?

Orijen mi ma mal hude cene

naj bi imela 4 zvezdice od 6. Sem pa fuuul presenečena da royal canin ni dobra hrana, res sm prou razočarana.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #36 : 07 November 2010, 17:04:24
Jah RC je popolnoma OK. Je pa zanič tistim, ki nočejo žitaric v hrani. Dosti psom ustreza, se pa najdejo psi ki veselo prdijo po RC, tako kot pri vsaki hrani.

Se mi pa zdi da imajo supercombe navite cene in da bi lahko kje dobil bolj ugodno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #37 : 08 November 2010, 11:32:08
Se mi pa zdi da imajo supercombe navite cene in da bi lahko kje dobil bolj ugodno.

Mislim da ti tole pove vse:
"Super Čombe je neprofitna spletna trgovina s hrano in opremo za pse, muce in ostale živali. Celoten izkupiček gre za oskrbo brezdomnih živali. Trgovina  je odprta v sklopu zavoda Mačja hiša in ponuja vašim pasjim, mačjim in ostalim malim  prijateljem le kvalitetne izdelke znanih proizvajalcev." - kopirano iz njihove spletne strani...

Raje dam za "mojo" hrano kak evro več, navsezadnje gre denar za brezdomčke, ki jih je na žalost pri nas zelo veliko!

PS: Vsaj kar se briketov tiče (govorim le za Acano ker jo kupujem), imajo iste cene kot drugje. Tako da o višjih cenah jaz ne bi mogla govoriti... :)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 08 November 2010, 13:45:25
Za Dixa smo naročili bosch. Saj je ok?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 08 November 2010, 14:26:00
Zgolj informativno: prejšnji teden sem bila v Celovcu in sem opazila, da je tam Bosch cenejši kar nekaj EUR (4-8eur za 15kg). Ne vem sicer ali se tudi sestava oz. kvaliteta kaj razlikuje (zahodni trg ipd. fore), ampak pri nekaj vrečah letno zagotovo prihraniš vsaj za eno.
Ker grem kar pogosto tja gor, zna biti, da bom hrano (ne vem katero še) kupovala tam - mimogrede...če bo cena še vedno ugodna.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 08 November 2010, 15:24:33
Če se prav spomnim, je hrana Bosch proizvedena v nemčiji, tako da ni za moje pojme ni bojazni, da bi si delali dodatne stroške s tem, da bi pa za južno evropo pa drugo pakirali.
Razlika v ceni je pa lahko tudi posledica razlike v DDVju.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 08 November 2010, 15:35:17
Ja, verjetno ni razlike v kakovosti, trditi si pa ne bi upala, ker ne vem. Kakorkoli že, se kar pozna pri ceni, ne glede na razlog. Aja, isto je bilo pri ProPlanu.


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #42 : 31 Januar 2011, 11:49:48
Živjo!

Hills je za svojo kvaliteto občutno predrag- 12 kg (tuna-riž, jagnje-riž) stane 70€!. Če ga primerjam z Royalom, je slednji po mojem mnenju zagotovo boljši, kar iskreno povem tudi strankam, ki pridejo v našo trgovino. Sama sem imela naša dva kosmatinčka na Royalu (mini sensible)(brez problemov), kasneje sem  prešaltala na Hills (katastrofa)!
Roli- pinč in Gizmo- mops, sta dobila tak prhljaj po njem, da so kosi kar padali z njiju. Vrečo ( 3kg tuna+riž- za katero sem dala 20€!) sem sfotrala sosedovi nemški ovčarki... Trenutno smo na Orijenu, mešamo malo s Taste of the wild- same pohvale!!

LP,
Marina

My little dogs - a heartbeat at my feet.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #43 : 31 Januar 2011, 12:20:40
Sicer vidim, da je tale tema že stara, pa vendar Innana, da si prihraniš potne stroške ti priporočam, da cene preveriš na zooplusu(.com in .de) ;)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 31 Januar 2011, 12:28:26
Hillsa sicer nisem sprobala, mislim pa da je tudi RC predrag za svojo kvaliteto. Sicer dam za 15 kg vrečo zdaj cca 6€ več (s popustom, sicer bi dala 12€ več), vendar količinsko teh briketov ne porabim toliko kot RC, tako da finančno pridem približno na isto. Nekaterim psom sicer RC verjetno ugaja, moji pač ni (so bili tudi kakci precej premehki).



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 31 Januar 2011, 12:38:00
vse kar ste naštel je reeeeeees drago!

jaz dobim 10 kg hrane za dobrih 22€.
če je za pse anglesške kraljice dobr bo za našo tud...:P

ne me narobe razumet!!! vse hrane so vrhunske (vsaj jaz mislim da se proizvajalci trudjo v to smer), je pa odvisno
kaj paše našim razvajenčkom!:P enim pač kaka hrana ni všeč...

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 31 Januar 2011, 12:40:24
RC je daleč od tega, da bi bil vreden svoje cene. Kakšna je dejanska kvaliteta posamezne hrane je dobro ocenjeno tukaj: http://www.dogfoodanalysis.com/

- RC - 2-3*
- Hill's - 1*

So pa druge dosti bolj kvalitetne v Slo:
- Orijen - 6*
- Canidae - 5*
- Acana 4-5*
- Arden Grange 4* (je dejansko cenejša od RC)
- ...

Nasplošno nekak velja, da več se hrana reklamira (TV, radio, časopis) več denarja gre za reklame in posledično manj za kvaliteto!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 31 Januar 2011, 12:42:31
Jablana, katero hrano pa?
m_tejch   Vem, vem, ampak grem rada v Celovec na izlet/shopping in bi spotoma še hrano šla kupit...kot vedno ;) Sicer pa po pošti, samo po to res ne bi šla. Hvala vseeno :)


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 31 Januar 2011, 12:48:24
Midva sva pa s Chudley's full zadovolna! toplo priporočam...
http://www.lorum.si/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=6243&Itemid=1

jih je že od začetka (to je zdej let pa pol) pa rep še vedno veselo miga k jih vn prvlečem, dlaka se lepo sveti, pes ma pa vedno dovoljenergije. skakimi driskami pa nimamo problemov ;D jaz kupim 10kg in mam dva mesca mir, glodamo pa Snipets, kis o za pse manjših pasem. ;)

tolele...:)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 31 Januar 2011, 12:50:55
Hm, sploh ne poznam  :-[ Pa opravičujem se, ker nisem videla oz. nisem šla ponovno nazaj brat :) Super, da se obnese.


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 31 Januar 2011, 12:53:51
ni panike :D

vem da je ni glih v vseh trgovinah! jaz sem jo najdu ker ma sestra konja in je pri Lorumu kupovala stvari zanj!
mi smo probal, bli navdušeni in še nismo zamenal...:P
če bi rabla slučajno kaj mi prosim povej ker grem ta teden k njim v skladišče
ker nama je zmanjklao, pa lahko še tebi kaj vzamem.

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 31 Januar 2011, 12:58:00
Zdaj sem brez vseh živali ostala :'( Ampak iščem novega psa...in, ko ga najdem, se bom spomnila nate, če le ne bo tako dolgo :P Iz kje pa je to?


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 31 Januar 2011, 13:02:27
Hrana!? hrana je Angleškega proizvajalca Dodson&horrell limited.

Ima znak odobravanja angleške kraljice ki naj bi z to fimo futrala soje corgije :) a je res al ne ne vem...
vem samo da so naši všeč, men je pa cena všeč...:P

ko boš pa rabila pa povej, bomo še teb zrihtal :) jaz ne mislim menjat dokler bo rep šibou!  8)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 31 Januar 2011, 13:17:02
Za poskusit bi bilo. Edino pri sestavi me moti, ker je pšenica na prvem mestu oz. ne piše koliko % je mesa. Sicer sem razmišljala v smeri Bosch, Bio Mill, Acana, Arden Grange. Seveda pa najprej poskusno, če bi se katera obnesla, nikoli ne veš. Lahko daš 100€/10kg in psu ne sede... Tako in tako pa običajno nekajkrat tedensko sama pripravim hrano, si vzamem čas  ;)


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 31 Januar 2011, 13:20:58
jaz nimam časa za kuhanje! :-\
če bi mel bi jedla same srčke, pa jetrca hehehehe
to z 100€ se čist strinjam! lahk mu pa makarone za en evro skuhaš jih bo pa takoj snedu:D

jaz ji dam sem pa tja kako kost zravn, pa kake ostanke mesa iz omak, enkat na tedn pa srov jajc za dlako;)
tko da niso sam broketi :P

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 31 Januar 2011, 13:41:51
Kakšne so pa kaj cene te Chudleys hrane? ... Na strani jih nikjer ne najdem.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 31 Januar 2011, 13:49:19
na žalost jih na netu ni! :-\  jaz sem kar tja poklical pa prašal...
jaz dam, če se prav spomnim 22,50€ za 10kg Snipets-ov... pa jih mamo pol za dva mesca:D
je pa tud res da se odpelm v Črnuče u skladišče, kje majo pa trgovine pa ne vem... :-\

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 31 Januar 2011, 13:54:37
Kakšnega psa pa imaš, ker samo toliko poje? :) Uf, Črnuče so pa spotoma...po službi :P


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 31 Januar 2011, 14:07:00
Kakšnega psa pa imaš, ker samo toliko poje? :) Uf, Črnuče so pa spotoma...po službi :P

hehehehe... men je tud spotoma, skor :D
sterilizirano jazbečarko in poje 150g na dan! na vreči mislim da piše 180g na dan/10 kg psa!:D
pa 1/3 stran vzameš za sterilizacijo.... tko nekak!:)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 31 Januar 2011, 14:12:48
se ne bi strinjala. res, da vsekakor boljše kot kakšen Pedigree in podobna packarija, ampak za to ceno dobiš veliko valitetnejšo hrano. ljudje, bodte že enkrat bolj izbirčni, in ne slepo verjet veterinarjem, ki vam ponujaj samo in izkljčno svojo robo (da ne bo hudih besed, tudi sama sem študentka veterine, in se mi naravnpst  gnudijo nekateri veterinarji, ki bi naredili vse, samo da bi podali svoje!). saj tudi zase ne kupite 1.stvari, ki jo vidite na polici!



 hidrolizat (priznam da nje vem kaj je to),


Bravo Dakota. ( ne vem sicer kako sem tole temo spregledala) ampak komentar na mestu  ;) ;D...in popolna resnica.
Ljudje se včasih vse premalo zavedamo, da agresivna marketinška kampanija, še ni zagotovilo za kvaliteto.

Hidrolizant... v   živilih, ki se jih pridobiva s izsuševanjem in termično obdelavo- briketi- je to ponavadi sirotka ( hidrolizanti so nasplošno stranski produkti- mlečnega izvora  ;)...  v termični obdelavi- znajo sprožit tudi alergijsko reakcijo... ... sej sem vedla  zarad česa že... ampak je res že  več kot 10 let od tega  :-[ )
Sedaj sem pa v marketingu  ;D... in vem kaj naredi dobra promocija..... temu se reče da "drek v celofan" zaviješ- pravilno spromoviraš in pokasiraš.  ;)

Vmes kasneje je nekdo vprašal za Bosch.  :)
Za moje pojme čisto super hrana po normalni ceni... našadva sta oba na boschu začeli z boschom- šli tudi na fensi šmensi- doživeli štrajk in preč vrgli denar- in se vrnili nazaj na bosch. Pa mislim , da se ga bomo kar držali.
... poleti oz med delavno sezono na aktivu- čez zimo na standardu.
Nikoli nobenih problemov.
Lani jeseni sem imela pomisleke, ko sta se gulila, da je zaradi tega ker je bosch zamenjal  neko sestavino v briketih... ampak se je izkazalo- da je morala bit neka zunanja zalega vzrok za to. Ko je pritisnil mraz- je bilo konec praskanja in guljenja  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.