Najboljše znamke pasje hrane?

zavseoci · 145619

[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #90 : 04 September 2011, 08:26:05
No zdele je tretji dan na Petcurean Now Puppy Grain Free pa zgleda super. Teknejo mu in kakec je bil danes zjutraj že zelo dober.

Čist možno, da so bli problemi zaradi beljakovin, ja  :)



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 05 September 2011, 10:10:18
Takoj ko sem dobila psa, sem naletela na tole spletno stran (ker se tudi sama nisem mogla odločiti katero hrano):

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1

Tukaj so ocene ogromnega števila znamk pasje hrane. Enostavno v "search" vtipkajte ime hrane, za katero se zanimate in dobite oceno. Najboljša hrana ima 6 zvezdic, najslabša 1.

Meni se zdi problem v tem, da so znamke kot je Eukanuba, Royal Canin, Hill's zelo drage, ampak ljudje ponavadi mislijo, da bodo raje dali malo več denarja za kvaliteto, s čimer ni nič narobe, problem je le v tem, da ta hrana ni kvalitetna ampak gre za dober marketing. Nihče ne pravi, da morate kupovati drago hrano, vsak naj ravna po svojih zmožnostih. V vsakem primeru pa je dobro kupiti najboljše za svoj denar. Prej omenjene znamke so drage, dajejo lažne obljube in vsebujejo celo škodljive snovi (alergeni itd.). Najhuje je ko srečam ljudi s starim bolanim psom, ki rečejo: ja saj zdaj pa smo ga dali na science plan od Hill's-a, nam je veterinar svetoval, to se pri njemu kupi. Ta hrana je dietna.
V glavnem, ljudje hočejo svojemu psu najbolje in jih zaj...be oseba, ki mu v tem primeru najbolj zaupajo - veterinar.
Preverite kvaliteto hrane na spletni strani, ki sem jo navedla zgoraj. Jaz kupujem Taste of the wild - odkar je bila mladič. Dobro je tudi preveriti porabo hrane, saj se briketov z visoko energijsko vrednostjo po gramih porabi manj. Običajno računamo preveč v smeri koliko kg za koliko evrov.
Moja je bordercollie in dobi 160 g na dan (na sprehodu dobi še priboljške). Ne spomnim se več od katero hrano sem gledala, a tiste bi morala dobiti 200g. Razlika je velika.
Orijen in Taste of the wild in Acana itd. se lahko dobi ugodneje na spletni trgovini Zoohit.sk ali zooplus.de  itd.
V Sloveniji sem naročala na spletni strani Pripolulanemplotu.si

Lep dan

T

htttp://www.sky-lab.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #92 : 05 September 2011, 10:35:00
Kot sem že mnogokrat napisala: te ocene niso realne. Vse hrane, ki vsebujejo žitarice so slabo uvrščene. Energetsko bogate, koncentrirane hrane (ki so edine solidno uvrščene)  so sicer modne, a je veliko psov, ki jih zelo slabo prenašajo.
In ja, Hills ima poleg Royal canina edini linijo veterinarskih dijetnih hran. Zato raje ne preveč pametovat in prepričevat ljudi z bolnimi psi in predpisano dijeto naj si kupijo modno energetsko koncentrirano hrano ker ima več zvezdic.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 05 September 2011, 10:43:13
Lanabela Eukanuba ima tudi linijo dietnih hran ;)

Najboljša hrana je tista, ki tvojemu psu odgovarja..sama sem poskusila sigurno 6 različnih vrst hran (vključno z Eukanubo dermatosis zaradi alergije), pa psici najbolje odgovarja Orijen 6 fish in Acana pacifica (nobena ni uradno priznana veterinarska dieta).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 05 September 2011, 11:29:38
Ali ima Evkanuba veterinarske dijetne hrane za vsa mogoča obolenja od sladkorne do bolezni jeter in srca pa še par 10 drugih vmes? K sreči že tako dolgo nisem rabila tovrstne hrane, lahko da se je pojavilo kaj novega tačas. Namreč take, za občutljivo kožo ali prebavo ima večina večjih proizvajalcev.


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 05 September 2011, 11:32:41
:)

Jojojojoj, najbolje, da nič ne napišemo...

Nikomur nisem pametovala in nikogar prepričevala. Take prijeme imajo samo tisti, ki tudi meni tukaj na forumu grozijo, naj ne pametujem.

Mislim, da ne bom več uporabljala tega foruma. Dost mam.

Adijo!

htttp://www.sky-lab.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #96 : 05 September 2011, 13:51:03
A dej no dej....a zdej se pa nič več nič ne sme rečt....samo res: če veterinar predpiše dijeto za bolnega psa, se je bolje nič vpikavat v to, sploh ne na podlagi nekih dvomljivih ocen pobranih na internetu.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #97 : 05 September 2011, 14:01:33
Eno so veterinarske diete-tam je Hills vodilni se mi zdi, RC tudi. KO se gre za bolezenska stanja (ledvice, srce, koža, sklepi, prebava...) ti "navadna", čeprav kvalitetna hrana bore malo pomaga. Ker more biti drugačna sestava-recio močno znižane beljakovine na 13 %, znižan natrij,fosfor, zvišan b komplex, nebeljakovinske kalorije,superior antioxidant formula....etc.

Drugo pa je standardna-normalna ponudba eukanube in hillsa...za tisto se tudi meni zdi malo drago. Ker je nekaj drugih hran, enake kakovosti ugodnejših.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #98 : 05 September 2011, 14:13:52
Ja, samo to še ne pomeni da je ta hrana zanič ali celo škodljiva


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 05 September 2011, 14:36:27
Zdravo,

Jaz tudi jemljem te ocene hrane z rezervo. Smo sprobali kar nekaj hran. Prvo je bil na Orijenu puppy in kasneje še na adult in je vedno grozno prdel in imel mehko blato.  Sem misla da je to glede prdenja normalno za te pasme. Pri Acani je bilo malo bolje, ni več tako zelo prdel, blato pa še vedno ni bilo trdo. Po Artemisu je dobil prhljaj tako da sem naročila Platinum. Sedaj bomo začeli že z drugo 15kg vrečo in se mi zdi da je kar dobra. Trenutno nima nobenih problemov in upam da tudi tako ostane.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #100 : 05 September 2011, 14:39:37
Lanabela, seveda ne, daleč od tega.
Kaj psu resnično ustreza se pokaže čez nekaj mesecev 3+ (iztrebek, dlaka, koža, pžvetrovi, teža) Da mu resnično ne ustreza mehko blato cel čas 15kg žaklja pa ni nekaj kar bi kazalo, da je hrana ustreza.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #101 : 05 September 2011, 14:44:33
Ali ima Evkanuba veterinarske dijetne hrane za vsa mogoča obolenja od sladkorne do bolezni jeter in srca pa še par 10 drugih vmes? K sreči že tako dolgo nisem rabila tovrstne hrane, lahko da se je pojavilo kaj novega tačas. Namreč take, za občutljivo kožo ali prebavo ima večina večjih proizvajalcev.

Ne nima vse palete, ampak tisto kar pa ima, pa veterinarji priznavajo za veterinarsko dieto, kar od marsikaterega drugega proizvajalca ne..

Mene pri Hillsu moti razmerje cena/kakovost.. Ker za te sestavine je absolutno predraga hrana. Kar se tega tiče ima za (hrano z žitaricami) moje pojme še vedno najboljše razmerje Bosch.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #102 : 05 September 2011, 16:48:11
Ne samo cena, tudi to je moteče, da je psi ne marajo  prav preveč (moji vsaj). Veterinarske dijetne hrane, tiste zaresne, ki jih lahko dobiš samo na recept so si pa med seboj zelo podobne, ne glede na proizvajalca - saj tudi morajo biti.


curly

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 07 Oktober 2011, 14:33:29
Našo psičko smo začeli hraniti z Natura Vet suho hrano in moram reči, da smo zaenkrat vsi navdušeni, vključno z našo zbirčno metko.  :) Prvi briketi, ki mi ne smrdijo....    ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 07 Oktober 2011, 16:36:00
Dix ima pa zdaj cibau. Prej je bil na boschu ampak še vedno prebava ni bila najbolj ok. Zdaj pa se je z ribjim cibauom vse uredilo. Je pa možno tudi da je alergičen na piščanca... Bomo kar nadeljevali s to hrano, tudi dobra mu je.



malika1234

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 17 November 2011, 18:36:28
Zdi se mi da so najboljši royal canine.

To sploh ni res. Poglej si na www.psi-ha.si pod katero spada royal canin in katere so najboljše.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #106 : 17 November 2011, 19:46:26
Med najboljše Royal Canin, vsekakor ne spada. Sodi v neko sredino. V njem so tudi žita, katera nekateri psi slabo prebavljalo. Med njimi je tudi koruza. Poled tega pa je Royal (vsaj kakor jaz vem) testiran tudi na živalih, kar hrani da še en dodaten minus. Kvaliteta vhodnih surovin je tudi vprašljiva (če se motim, me prosim popravite).
Med (naj)boljše spada: Orijen (ta hrana je res super, mi imamo z njo same dobre izkušnje), Acana, Taste of the Wild, Canidae, Power of nature...




lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


mašika

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 21 November 2011, 10:42:39
Jaz sem zdajle naročila Artemis brikete za maldičke malih pasem. Prav tako po dogfoodanalasys.com strani. Spada v kategorijo 5* (od 6). Testerček sem že imela, ampak moja dva pojesta prav vse, le da nima ribje arome. Ker smo do sedaj mešali skupaj almo nature, taste of the wild in royal canine (ki spadajo v kategorijo 3*) bom verjetno to hrano dodala kar v mešanico in počasi prešla na izključno artemis. Vzela sem 1,8kg za 13,77€ (ker sta res pritlikava in počasi pojesta pa nočem da se hrana suši) s čimer sem zelo zadovoljna glede na to da je royal canin za pritlikave mladičke 9,..€. Ceno bi pripisala morda temu, da nisem kupila v trgovini ampak prek spletne prodaje in je zato le ta ustrezno nižja.

Jesta pa brikete za jutranji obrok in včasih tudi za popoldanski, drugače pa za popoldanski meso in dodamo maščobe. Ko smo malo dlje zunaj na mrazu jima dam še multivitamin.

Kar težko se je odločatiu glede takih stvari, sploh pa sem zelo razočarana nad veterinarji, ki se ne angažirajo, da bi se tudi v Slovenijo uvažala top hrana in bi se le ta kupovala v ordinacijah. Ne pa da ravno največje marketinško zlo čaka na veterinarskih postajah. Sem prepričana, če imajo od teh blagovnih znamk veterinarji kakšne finančne stimulacije, da bi to dobili tudi od najboljših blagovnih znamk za raziskave in kot sponzorstvo, verjetno še višje prispevke, ker le ti ne zapravijo toliko za reklame.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 27 Julij 2012, 23:14:43
Dragi forumaši,
 danes sem prebrala naslednji članek:



Novo spoznanje o pasji hrani         

Odgovarja Sanja Lončar (v reviji Jana).     
               

 

VPRAŠANJE:

Že pol leta brez uspeha iščem pasjo hrano. Psu je najprej izpadala dlaka, potem se je začel praskati do krvi, nato so se začele nerazložljive driske. Veterinar pravi, da je tega zdaj veliko in da so se psi preveč občutljivi. Ne vem, kaj bi še lahko naredila. Če imate kakšen naraven in preprost predlog, bom zelo hvaležna. Erika G.

 

ODGOVOR:

Leta 1993 smo na slovenskih televizijskih zaslonih prvič gledali reklame za pasjo hrano, ob katerih smo še mi postali lačni. V letih sistematičnega »izobraževanja«, kako da je takšna hrana veliko bolj zdrava od tistega, kar smo jim do takrat stregli, so mnogi sprejeli industrijsko hrano z vsemi dodatki.

 

In res so jo na začetku z veseljem sprejeli tudi štirinožni prijatelji.

 

Ker sami ne jemo tistega, kar je na njihovih krožnikih, smo zaupali, da je v hrani tisto, o čemer govorijo reklame. Pa tudi dišalo je dobro. Nato so eni končno začeli brati drobni tisk in ugotavljati, da je mesa, ki je napisano na določeni jedi v konzervi ali briketih, praviloma le pičlih 4–6 odstotkov. Torej, če oglašujejo lososa, je tega za vzorec, preostalo pa so »surovine mesnega izvora« ali, kot je včasih zapisano, »stranski produkti mesa«.

 

Če ste želeli vedeti, koliko je dodatkov, ste se morali zadovoljiti s splošnim stavkom, da so uporabljeni dodatki, dovoljeni v EU. Nič o tem, kateri so ti dodatki, in količinah.

Če ste se drznili »meso« stisniti med prsti, ste ugotovili, da ne gre za kose, temveč le za različno oblikovane in pobarvane koščke zmesi, ki je na videz zelo podobna tistemu, kar naj bi bili koščki mesa.

 

No, vse to nas ni dovolj zmotilo, dokler so štirinožni prijatelji bili zadovoljni. In če oni slastno vse pojejo, verjetno je tudi dobro, smo si mislili. Pes že ima nos za dobro hrano, smo se tolažili.

 

Kaj se je spremenilo?

Vse več lastnikov sporoča, da imajo psi ali mačke težave z izpadanjem dlake, alergijami in pogostimi vnetji. To, kar veterinarji opisujejo z besedami »senzitiviziran«, bi lahko prevedli bolj po domače, da ima vsega dovolj. V letih se je nečesa v telesih nabralo toliko, da se zdaj kaže.

 

Tako kot pri človeku, ko prekomerno zastrupljanje na koncu lahko izbruhne kot alergija, artritis, revma ali kaj tretjega, so pri psih in mucah simptomi lahko različni, kažejo pa na isto – preveč kemije.

 

Zdaj so se mnogi začeli ukvarjati z drobnim tiskom in manjkajočimi informacijami na hrani za hišne ljubljenčke. Kdor išče odgovore, jih hitro najde.

 

Šokantna spoznanja

Nekatera spoznanja so prav skrb zbujajoča. V ZDA se je pojavilo veliko knjig, v katerih različni avtorji odkrivajo zakulisje industrije pasje in mačje hrane. Avtorji razkrivajo, kaj vse lahko sodi med »surovine mesnega izvora« – od vseh delov živali, kot so kremplji, perje, kosti, notranji organi in podobno do mesa povoženih, ubitih, poginulih ali evtanaziranih živali, hkrati s psi in mačkami.

 

Ker se kemikalije, ki jih uporabljajo pri usmrtitvi živali, ne razkrojijo niti na visokih temperaturah, na katerih se takšno meso obdeluje, vidijo nekateri prav v tem veliko nevarnosti. Živali torej s hrano lahko uživajo kemikalijo sodium pentobarbital, ki je namenjena njihovi usmrtitvi, nihče pa ne preveri, kako vse to zares deluje nanje.

 

Tudi pri kemikalijah, ki se dodajajo v hrano, da bi ta trajala dlje, da bi bila videti lepša in bi dišala, imajo ponudniki zelo veliko manevrskega prostora. Pri tovrstni hrani ni zahtevano niti označevanje gensko spremenjenih sestavin.

 

Če si ogledate rok uporabe navadne paštete, boste ugotovili, da znaša najmanj tri leta. Potem si ogledate rok uporabe katerekoli konzerve pasje ali mačje hrane ter presenečeno ugotovite, da rok uporabe skoraj nikoli daljši od 12 mesecev – torej trikrat krajši kot pri pašteti, ki že po definiciji ne sodi med najbolj kakovostne mesne izdelke.

 

Kaj vam to pove?

Proizvajalec sam določa rok uporabe, v katerem bo izdelek še varen. Če z vsemi tehnologijami, konzervansi in termično obdelavo ne morejo doseči, da bi bil rok uporabe daljši od 12 mesecev, se lahko vprašate, kakšna mora biti kakovost vhodne surovine.

 

Nazaj na naravno hrano

Poznam veliko ljudi, ki so se srečevali s podobnimi težavami. Pri blaženju težav so se zelo dobro izkazali probiotiki (kapsulo odpremo in vsebino zmešamo s hrano), alga chlorella ali ječmenova trava (živali tudi same iščejo žitno travo, če le imajo možnost izbire), česen, kokosova maščoba in olja, bogata z omega 3, ki jih občasno primešamo k hrani.

Težavo najlaže rešimo tako, da pasjemu prijatelju omogočimo naravno hrano, ki jo sami pripravimo, ali vsaj polovico obrokov zamenjamo z njo.

 

Ko se enkrat vrnete k izvirni kodi in za najboljšega prijatelja res skuhate kosilo, boste ugotovili, da je vse skupaj veliko ceneje od nakupa dragih dietnih konzervi ali briketov. Za štiri evre, koliko stanejo povprečne štiri konzerve, lahko pripravimo več kot kilogram prvovrstne in zdrave hrane. Presenečeni boste, kako imajo psi radi proseno kašo, integralni riž ali ječmen. Obožujejo naravno kislo mleko ali jogurt, ki jim ga zmešamo z omenjenim žitom. Zelo so hvaležni za korenček, bučke, česen in peteršilj. Le čebula, čokolada in močno začinjena hrana sta za kužke strup. Moj kuža raje ugrizne v nepraženi indijski orešček ali mandelj kot v pasje klobase.

 

Tako preprosto in poceni je to! Le, kot pravi pesem, »za prijatelje si je treba čas vzet'«.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In enostavno ugotavljam, da se zgodovina ponavlja... Pri nas kuhamo pasji fojtr že desetletja, ko na trgu še ni bilo briketov..In kuhamo še danes. Definitivno je "babičina kuhinja" najboljša....


 



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 27 Julij 2012, 23:19:31
Jaz pa se bom malce razpislala o zgodovini naših pasjih jedilnikov.
40  let nazaj  Prejšnje tisočletje. Pri hiši najmanj 3 psi (beri družinski člani). Nemški lovski terierji.  In enkrat na leto še naraščaj. Doječa mamica in mladički- Danes to imenujemo "psi s posebnimi potrebami".Mast, se nobel sliši.
Briketov na tržišču še ni bilo. Še sanjalo se nam ni o njih.
4 letni časi (zima, pomlad, poletje,jesen). Treba jih je nahraniti. Vsaj 2x na dan. In to s kvalitetno hrano. Ne samo z makaroni in žganci......Vedno je razlagal svojim prijateljem, da njegovi psi jejo kvaliteto. In še res je bilo.
 
Še danes občudujem svojega očeta. In njegovo ljubezen do svojih psov. Ki je (tako pravijo njegovi prijatelji) že mejila na obsedenost.
In je skrbel za  njih najman 20 let. Na spodaj opisan način.

Enkrat na 10-14 dni se je odpeljal k mesarju (klavnice). Seveda si moral imeti "štelo". Se dogovoriti." Črni trg."
Poznal jih je kar veliko. Mesarji so ga imeli radi in ga poklicali, ko so imeli kaj "pametnega" za njega oz. za njegove pasje otroke   Kar je nekaj stalo - Nekaj dinarčkov in kakšen kos divjačine. Pripeljal "lodn" mesa  (lodn - tako smo to imenovali - to je velika plastična bana).  Nato je iz gospodarskega poslopja privlekel "ALFO" (peč na drva, spodaj se je zakurilo, zgoraj pa je imela boben, kot neke vrste veliki 50 litrski lonec).  Nasekal drva, zakuril (kakšno uro je trajalo, da je lepo zagorelo), med tem je narezal in očistil meso.
Zdaj pa kuhanje. Dodal korenje, peteršilj, malce soli... In kuhal (dežural pri alfi) dobro urco in pol. Da ne pozabim. Seveda so kuhali z njim tudi naši psi.
Medtem pa so se "pogovarjali", aportirali, lajali, vadili "šolo poslušnosti".  In seveda tudi jaz nisem manjkala. Nato smo pisana druščina skupaj ohlajali to meso.

Nato ga je Millan na veliki leseni mizi rezal na majhne koščke, mi pa smo ga okušali. Prav vsi..  Ja, tudi jaz sem "svetila" zraven... Ga pakirali v cca 1,5 kg vrečke. Nato je  čistil "mastnijo" in alfo še kakšno urco. Imeli skrinjo, ki je leto in zimo "letela" samo za pse. In to v spalnici, kjer drugje ni bilo prostora.  Vsakih nekaj let kupili novo. Vsaj treh se spomnim. Zadnja pasja skrinja je bila  že takšna na predale. Luxus. In ko smo imeli mladičke je "letela" flajšmašina.

in vsak večer je naš Milan vzel vrečko mesa iz skrinje in v času poročil doma v mamini lepi kuhinji kuhal pasji fojtr. Pozimi dodal včasih malo žgancev, testenin, riža.... Zasmradil celo kuhinjo." Že spet smrd"i. Tako je mama rekla. Nato po vsak večer pol  ure luftala kuhinjo...  Pa ni mislila slabo. Pse je imela rada.  Pa kjub vsemu  nam je bil ta vonj domač. Ljub. Dobro poznan.

Nato 2x na dan "serviral" ta bolšo hrano svojim ljubljencem. Pral mastne pasje rajngle.Nabasal jih vse v avto (v avto so poskakali  kot kugle) in šli v lovišče. Se preluftat. Tako je rekel. Mama si je na sedež avta  vedno položila brisačo, ker so bili pasji sledovi povsod.   In vse to je počel z veliko ljubeznijo. In psi so mu to njegovo ljubezen vračali. Šola poslušnosti? Kaj je to?. Pa vendar so se sporazumeli z očmi, z žvižgom...Različne melodija žvižga- različni ukazi. Vsi so mu sledili...Nikoli ga niso razočarali, izneverili. Bil jim je vodja tropa. Vse jih je obvladal v nulo.

Vedno je bil ponosen na svoje pse. Rad se je pohvalil z njimi. In tudi lovski prijatelji so jih hvalili.

Nismo poznali neješčih psov, nismo poznali alergij, nismo poznali posebnih pasjih šamponov in "šajnov", pa vendar so se svetli kot "dolarji". Tako je Milan rekel., In bili so  zdravi, zadovoljni...
Nismo poznali drisk, praskanja, slabega zobovja... Veterinarja so videli 1x letno (pa še to je veterinar prišel k nam). Cepljenje stekline...
Oj, to so bili časi. Vedno, ko se spomnin svojega otroštva in psov, se mi nariše nasmeh na obraz.

Hvala ti Milan (tako kličem svojega očeta) za vse čudovita leta, ki si mi jih pričaral in na nek način "še mene obsedel" s psi. So del mene. In tako bo tudi ostalo.

In še danes, ko nismo več v "železni dobi",  se na našem pasjem jedilniku še vedno  najde "Babičina kuhinja".  Več kot 70"%  pasjih obrokov je domača, kuhana.

In s starostjo je "dupleške lovske terierje" zamenjal s "plemenitimi angleškimi kokerji".  Ttudi naši kokerji so svetijo kot "dolarji".  Milan še vedno občasno   kuha "ALFO", še vedno smradi kuhinjo in pere mastne pasje rajngle. Briketi  pa so občasno  na jedilniku poleti.  Pa skuta, jogurt, kislo mleko...

In še vedno ne poznamo alergij, srbečic, pršic, drisk, prebavnih motenj... 

Morda pa bom le koga prepričala, da bo namesto kitajske kuhinje kuhal tudi pasji fojtr.






pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #110 : 30 Julij 2012, 11:05:55
Sem pristaš Divinega mišljenja  ;D
En naključni jedilnik: zjutraj majhna pest briketov (kupljeni v Hoferju; slabi ker niso ameriški in po njih ne rastejo mišice.................zato pa dodajam proteine za krave dojilje ;D ). V hladilniku pakirana kurja stegna; po treh dneh malo "čohnejo" in niso več užitna, zato jih spečem za psa. Nato na kmete, kjer se na soncu suši suh kruh. Naš in njegov kompanjon ukradeta vsak po en kos in ga pozobata. Nato še posladek; vsakemu eno kurje stegno. Proti večeru gremo po postrvi (čeprav gojene; futrane z dobrimi briketi; voda čista, tekoča s temperaturo, ki malokdaj preseže 10st) za pečenjado. Večerja: ribje glave.
Ali bo drekec prave trdote me pa še najmanj zanima  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #111 : 30 Julij 2012, 14:24:54
Bo že nekaj na tem....Desetletja, stoletja...niso obstajali briketi. Psi so jedli kar lepo kose mesa in zelenjavo, kake žitarice. Pa so bili OK. Danes je tempo življenja malo drugačen, malo pa tudi "nova spoznanja". Instant hrana za pse in ljudi "simpl je najtabulš". Briketi in konzerve so sicer res različne kakovosti. Za psa pa je še vedno najbolje sproti pripravljena uravnotežena prehrana 1/3 zelenjave in 2/3 mesa ali pa stari in preizkušeni recept 1/3 mesa 1/3 zelenjave in 1/3 žitarice. Je pa spet hec-meso in zelenjava iz trgovin, aditivi, škropiva in krmila za živino so še kako pomembna. Pri obeh panogah  (živinoreja in agronomija) pa je moto takšen " Čim več produkta za čim manjšo ceno". Kar je večinoma skregano s kvaliteto.

Priznam, sama sem tako lena, da se ne poglobim v to kako bi pripravila obrok za moje pseto in še manj imam želje po kuhanju, pečenju, pakiranju....Še jaz jem obupno hrano.

Da je drek prave trdote mi je še kako pomembno pri pobiranju drekov in tudi za psa samega in njegovo počutje (enako kot pri ljudeh), saj se ne sprehajam samo po neobljudenih gmajnah, ampak tudi po parkih, sprehajalnih poteh...nič ni privlačno srečevati "pasje wcje", kjer vidiš drek povsod kamor stopiš, pomožnosti še žogo not vržeš, stopiš vanj med igro...  :-X

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 30 Julij 2012, 14:47:07
Da je drek prave trdote, velikosti in vonja, pa tudi barve (da ni pisan, vlaknast, najbolj pomembno mi je da not ni koščkov neprebavljene hrane in da je temen) je tudi meni zelo pomembno :P . Ker se podela tudi v pesjak, na vrt in moram potem čistit (1x na dan se doma, 1x na dan na sprehodu). In ni fajn da drek vohaš na 500 metrov, da je velik za 2 vrečki, da je pisan, da je mehek, tekoč in mazav. Tak drek, ki vsebuje vse to, ima tudi vlakna not imamo mi po briketih, konzervah (razen tistih brez žit) in drugih žitih, plus tega še mozolčke... Zato hranimo surovo z dodatki - mlečne stvari, sadje, jajce, res redko zelenjava, ostanki od kosila, občasno suh kruh ali pa kaka žitarica od kosila (v malih količinah, da ji ne škodi) in občasno tudi brikete ali konzerve. Tak način hranjenja je za moje pojme najboljši, tudi kuhano je še kar, briketi in konzerve pa nikakor. Saj moraš vedet kaj je tvoj pes ;) . Pa tud (veliko) bolj zdravo je ;)
Nikakor pa se ne strinjam da so psi prej jedli ne vem koliko mesa. Jedli so tako, kot ponekod še sedaj (na kmetih npr.) - predvsem žitarice, pečene/kuhane kosti, kuhana zelenjava, pa mogoče kak košček mesa - vse kar je ostalo od kosila. So si pa tudi sami lovili živali (glodalce, ptice, mogoče ukradli kako kuro).

Bi pa jaz, če bi mojo psico hranila z briketi, bi ji dajala grainfree brikete, ki se mi naspološno zdijo najboljši za pse (ne vsem - nekaterim pašejo žitarice) - npr. Taste of the wild, Acana, Orijen, Natural&Delicius, Power of Nature. Najbolj všeč mi je Taste of the wild, ki ga bom v bodoče kopuvala tudi za mojo psico, kot občasen obrok (nekje 1x na mesec + še včasih za priboljške)  :)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 30 Julij 2012, 23:41:51
TOTW meni ni najboljsa izbira grainfree briketov, ker ima peceno meso. ze res, da so vse hrane obdelane nad 200 stopinj, ni kul da je meso 2x peceno.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #114 : 31 Julij 2012, 10:19:33
A si sigurna v tole?

Ker mene bolj moti ta zadeva ekstrudiranje hrane. Kuhanje na izjemno velikih temperaturah za par sekund z vročo paro. Potem pa dodajanja maščobe, da je okusno in da psi pojejo.

Se mi zdi pečenje boljša opcija.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 31 Julij 2012, 11:01:52
Jah, Nika4, nisem se ravno poglabljala ali je zdaj čisto najboljša izbira, ampak mi je ta hrana najbolj dosegljiva poleg N&D. Verjetno bom kupovala 1x TOTW in 1x N&D. Sta nekje cenovno isti, pa po kvaliteti tudi ;) . Da bi kje kak Orijen ali pa Acano dobila v Mariboru pa ne vem... Bom malo pogledala in bom kupovala tisto hrano od teh štirih, ki bo najbolj poceni. Pa pogledala bom če še imajo kake druge firme grainfree verzijo in katero bo najbolj poceni bom kupovala. Ker to, kaj ona dobiva brikete 1x na mesec kot obrok in za priboljške občasno pa ne mislim komplicirat, glavno mi samo je, da se ji pri obroku ne bo totalno porušila prebava  ::)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 31 Julij 2012, 15:20:05
Orijen in Acana se dobijo v Mb in sicer v Pluton-u in pa Rex-u za ta 2 jaz vem, sama kupujem v Plutun-u, ker dobim gotovinski popust 5%, kar se pri taki dragi hrani (+nekaj priboljških :D) kar pozna  ;D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 31 Julij 2012, 15:46:05
Sedaj bom verjetno kupila neko grainfree Acano ali pa Taste of the wild (ona z raco ali pa z bizonom)  :) . Imata najboljšo sestavo (Orijen tudi, ampak je kar dražji) in sta tudi najbolj poceni od teh hran  :)



maša_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 03 Avgust 2012, 11:30:13
koliko pa so veliki briketi od orijena in canidae? imam čivavo namreč.. vidim, da nimajo ponudbe za manjše pasme.   ??? ???



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 03 Avgust 2012, 18:01:14
Obojni dokaj podobne oblike, kake 8 mm do 1 cm, nekaj takega, so pa malo sploščeni.

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si