Najboljše znamke pasje hrane?

zavseoci · 144790

zavseoci

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
: 11 Januar 2008, 17:50:30
Pozdravljeni ljubitelji psov!!
Doma imam 4 mesece staro psičko male pasme-havanko,ker pa sem bolj nova na tem področju,me zanima,kateri brikti(znamka) so najkvalitetnejši?
Trenutno ji dajemo 3 obroke briketov,pa včasih za nagrado kakega vmes,ker priboljškov za pse ravno ne mara......si jih kar shrani v posteljico.
Kolikokrat na dan in kakšno količino se daje takim psom?
LP

Lp


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 11 Januar 2008, 18:04:31
Mislim da je bilo na to temo že veliko napisanega - od tega, koliko in kako se hrani mladička, pa do tega katere so najboljše znamke briketov. Tako da najbolje da malo pregledaš določene teme...

3x na dan je sicer čisto ok za takega kužka, vmesne priboljšek pasje raje ne prveč davati, razen za nagrado in učenje, ker so kalorična bomba običajno. Če jih skriva, potem verjetno pomeni da ni lačen, ker če bi bil bi jih pojedel ;)

Sicer pa najboljši briketi za moje pojme: Canidae, Natures Variety, Arden Grange,...


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 31 Avgust 2009, 17:54:55
Najbolj priporočajo hrane:

-Canidae
-Eagle pack
-Dog club elite
-Orijen

Itd. Več najdeš v tej pasji trgovinici:

http://www.pasji.net/shop/

Mladička je potrebno hranito do 5x dnevno, ko pa odraste pa še le 1-2x dnevno.


dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 September 2009, 21:26:45
Tudi s Hill'som ni nič narobe. Pa velik se govori o tem, da je Hill's, ki ga kupiš pri veterinarju drugačen od Hill'sa v pet shopih. To ni res. Je pa to drugače hrana, ki ima že več kot 50 letno tradicijo, in se jo splača probat. Večini kužkov paše.
Če pa vaš kuža določene vrste briketov ne je, to še ne pomeni, da je zanič. Veliko kužkov je npr razvajenih in jih zato ne jedo, se pa lahko zgodi, da kužku določena sestavina ne ugaja in lahko dobi prebavne motnje. V tem primeru zamenjajte brikete z drugimi.
Vas pa vse prosim, da ne hranite psov z poceni, nekvalitetno hrano kot je pedigree. Taka hrana kužku ne naredi nič dobrega, poleg tega pa je mora pojesti veliko več.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 September 2009, 19:59:14
Tudi s Hill'som ni nič narobe. Pa velik se govori o tem, da je Hill's, ki ga kupiš pri veterinarju drugačen od Hill'sa v pet shopih. To ni res. Je pa to drugače hrana, ki ima že več kot 50 letno tradicijo, in se jo splača probat. Večini kužkov paše.
Če pa vaš kuža določene vrste briketov ne je, to še ne pomeni, da je zanič. Veliko kužkov je npr razvajenih in jih zato ne jedo, se pa lahko zgodi, da kužku določena sestavina ne ugaja in lahko dobi prebavne motnje. V tem primeru zamenjajte brikete z drugimi.
Vas pa vse prosim, da ne hranite psov z poceni, nekvalitetno hrano kot je pedigree. Taka hrana kužku ne naredi nič dobrega, poleg tega pa je mora pojesti veliko več.

Ja, midve z Nalo sva na Hill´su pa lahko rečem le " adijo driska" ;D Super hrana je ;D


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 16 September 2009, 21:54:33
Tudi s Hill'som ni nič narobe. Pa velik se govori o tem, da je Hill's, ki ga kupiš pri veterinarju drugačen od Hill'sa v pet shopih. To ni res. Je pa to drugače hrana, ki ima že več kot 50 letno tradicijo, in se jo splača probat. Večini kužkov paše.
Če pa vaš kuža določene vrste briketov ne je, to še ne pomeni, da je zanič. Veliko kužkov je npr razvajenih in jih zato ne jedo, se pa lahko zgodi, da kužku določena sestavina ne ugaja in lahko dobi prebavne motnje. V tem primeru zamenjajte brikete z drugimi.

se podpišem pod to.
Mi smo že od začetka na Hill'su in smo čist zadovolni. :)



bernc

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 28 September 2009, 09:39:55
Tudi mojemu Lotu odgovarjajo Hill's. Kako je s hranjenjem si lahko prebereš tule:
http://www.hills.si/pdf/Puppy&Puppy_Mini.pdf



biba2

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 November 2009, 15:06:05
trenutno najboljše hrane so Taste of the Wild, Canidae, Power of nature...    Vse z mesom, ki je neoporečen, nekatere tudi bio meso. dobi v spletni trgovinici www.aro.si  ... 



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #8 : 10 November 2009, 19:17:11
Tudi s Hill'som ni nič narobe. Pa velik se govori o tem, da je Hill's, ki ga kupiš pri veterinarju drugačen od Hill'sa v pet shopih. To ni res. Je pa to drugače hrana, ki ima že več kot 50 letno tradicijo, in se jo splača probat. Večini kužkov paše.
Če pa vaš kuža določene vrste briketov ne je, to še ne pomeni, da je zanič. Veliko kužkov je npr razvajenih in jih zato ne jedo, se pa lahko zgodi, da kužku določena sestavina ne ugaja in lahko dobi prebavne motnje. V tem primeru zamenjajte brikete z drugimi.
Vas pa vse prosim, da ne hranite psov z poceni, nekvalitetno hrano kot je pedigree. Taka hrana kužku ne naredi nič dobrega, poleg tega pa je mora pojesti veliko več.

se ne bi strinjala. res, da vsekakor boljše kot kakšen Pedigree in podobna packarija, ampak za to ceno dobiš veliko valitetnejšo hrano. ljudje, bodte že enkrat bolj izbirčni, in ne slepo verjet veterinarjem, ki vam ponujaj samo in izkljčno svojo robo (da ne bo hudih besed, tudi sama sem študentka veterine, in se mi naravnpst  gnudijo nekateri veterinarji, ki bi naredili vse, samo da bi podali svoje!). saj tudi zase ne kupite 1.stvari, ki jo vidite na polici!

za primerjavo:

hills d/d: bela riba (kvaliteten izdelek bo imel napisano točno katere vrste belo ribo vsebuje), mlet riž (z mletjem se izgubi večina hranilnih snovi), riževa moka (riž je načeloma najboljša žitarica, vendar spet se z mletjem izgubijo vse hranilne snovi), živalske maščobe (kvaliteten proizvod nima kaj skrivat, in bo točno napisano, katere vrste rivalska maščoba je uporabljena, npr. piščančja) , celuloza (za boha milega, kaj dela sestavina lesa v pasji hrani, e je še rastlinojedi ne morejo prebavit??), rastlinsko olje (isto kot živalska maščoba), kalijev klorid (slana zadeva, kot sol, ki je kot vemo pes ne sme zaužit), jodirana sol (glej no, še en vir soli), taurin (aminokislina, ki ni esencialna, kar bi blo dobro, škodi pa tud ne), kalcijev karbonat (uporaba pri ledvičnih boleznih, d/d formula pa naj bi ibla za alergije in kožne bolezni??), vitamini (kateri že?), sledni elementi(kateri že?)

science plan: mleta kruza (žito na 1.mestu,in še mleto, da izgubi vse hranilne snovi), dehidrirano piščančje in puranje meso (meso je spremeljivo samo v naravni obliki in obliki moke), sojina moka (spet mleto žito, ki je izgubilo vse hranilne snovi), živalske maščobe (enako kot za živalske maščobe zgoraj), moka koruznega glutena (spet ista stvar), hidrolizat (priznam da nje vem kaj je to), rastlinsko olje (isto kot zgoraj), jajca v prahu (spet predelana sestavina), laneno seme (ok), sol (neprimerno), kalijev klorid (spet sol), vitamini (kateri??),sledni elementi (kateri??)

upam da je ta komentar, narejen s pomočjo članka o pasj prehrani, dovolj, da boste podvomili v kvaliteto, in poiskali kaj boljšega, ia isto ali podobno ceno, ne pa hranili pse s packarijo, polno neznanih  in predelanih živil



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #9 : 10 November 2009, 20:38:50
dehidrirano piščančje in puranje meso (meso je spremeljivo samo v naravni obliki in obliki moke),

Dehydration is an ancient form of food preservation, which removes only the moisture, and protects many of the natural enzymes, phyto-nutrients, vitamins and minerals in our raw ingredients. :o


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #10 : 11 November 2009, 18:18:54
Dehydration is an ancient form of food preservation, which removes only the moisture, and protects many of the natural enzymes, phyto-nutrients, vitamins and minerals in our raw ingredients. :o



my bad, si bom zapomnila  ;D vseeno pa ne spreminjam mnenja, da je Hills zanič hrana, glede na ceno in nasvete veterinarjev  :)


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #11 : 11 November 2009, 19:11:41
že er se mi da, še en primer kvalitetne hrane, za primerjavo  ::)

Sestavine Artemis fresh mix – Adult dog
Piščanec - ok, točno vemo katero perutninsko meso je v hrani
puran - isto
drobljeni biserni ječmen -  bolje bi bilo da bi bil polnozrnat, nepredelan
cela zrna rjavega riža - ok, polnozrnata žitarica, ki je za pse najboljše prebavljiva
ovsena moka - ok,naravni vir vitamina K, nepredelanega psi ne bi prebavili
proso - ok
grah - ok, nepredelana zelenjava
piščančja maščoba (konzervirano z mešanimi tokoferoli) - ok, točno določena perutninska maščoba, konzervirana z naravnim knzervansom, vitaminom E)
paradižnik - ok
krompir - ok (teorija  tem, da pes krompirja ne prebavlja, je že zastarela)
raca - ok,točno vemo katero meso
 losos - ok,isto
jajca - ok
naravna piščančja aroma - ok
lososovo olje - ok, točno vemo katera maščoba je uporabljena
choline klorid - žal ne vem za kaj je dober, se pa uporablja v večini kvalitetnih hran
sušen radič (korenina radiča) - ok, nepredelana zelenjava
haluga - ok, naravni vir vitamina K
korenje - ok, naravni vir vit.A
jabolka - ok, naravno nepredelano sadje je vedno dobrodošlo, vsebuje antioksidante, ki varujejo pred nastankom prostih radikalov
paradižnik - ok, naravni vir vi.C
borovnice - ok, vir vitaminov A, B in C, železa in kalcija, zato delujejo izrazito antioksidativno.
špinača - ok, naraven vir vit K in kalcija
posušeno posneto mleko - ok
brusnice - ok, naraven vir vitaminov A, B in C.
rožmarinov ekstrakt - ok, naravni vir kalcija, železa, magnezija in vlaknin
peteršiljevi lističi - ok, naravni vir eteričnega olja, različnih mineralnih snovi ter vitamin A
izvleček juke - vem samo, da je znana  po tem, da zmanjša neprijetne vonjave fekali
izvleček zelenega čaja - ok, vir vitaminov Bkompleksa in vitamina C, izboljša pa tudi učinek natibiotikov
izvleček ječmenove trave - ok, vsebuje minerale, vitamine in beljakovine, antioksidante
L-carnitine - ok, aminokislina, ki pomaga pri prenosu maščob iz maščobnih depojev v mitohondrije celic, kjer se nato maščoba porabi kot vir energije
Enterococcus faecium - ok, mlečnokislinksa bakterija, ki na biološki način regulira in stabilizira naravno črevesno floro pri driskah
Lactobacillus Casei - ok, spet probiotik, ki pomaga gradit črevesno floro, pozitivno vpliva tudi na imunski sstem
Lactobacillus Acidophilus - ok, enako kot zgoraj, probiotik
mlečna kislina - ok, spet pozitivno vpliva na črevesje
Dried Aspergillus Oryzae Fermentation Extract - ok, spet enako
dodatek vitamina E, beljakovine z železom ( iron proteine), cinkove beljakovine, bakrove beljakovine, železov sulfat, cinkov sulfat, bakrov sulfat, kalijev jodid, tiamin mononitrat, mangan proteinat, manganov oksid, askorbinska kislina, vitamin A, biotin, kalcijev pantotenat, mangan sulfat, natrijev selenit, piridoksin hidroklorid (vitamin B6), vitamin B12, riboflavin, dodatek vitamina D, folna kislina - ok, ogromno vitaminov in dodatkov

zdaj vidite razliko?


Luni_Lu

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 0
  • I very miss you Luni
Odgovori #12 : 15 November 2009, 10:09:59
Zdi se mi da so najboljši royal canine.

Rada imam pse in mucke, in seveda tudi druge živali!


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #13 : 15 November 2009, 10:25:28
Zdi se mi da so najboljši royal canine.

biti približno


pmarje1

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 18 November 2009, 09:10:08
Moje mišljenje, katera hrana je najboljša!
Noben pes ni enak drugemu psu in 2 psa nista enaka...in tako je tudi s hrano. Enemu odgovarja ena hrana, drugemu druga...enako kot pri ljudeh.
Res pa je da so na tržišču hrane, ki so kvalitetne in temu tudi cenovno dražje in hrane, ki so ugodnejše in v njih je "ni da ni"  (hofer, lidl,petrol,...)
Mojim psim vsekakor ZELO dobro odgovarja EUKANUBA....ki žal Royala niso prenesle, da o Orijenu sploh ne izgubljam besed!

Zdi se mi pa zelooo neodgovorno od lastnikov psov, da si kupijo psa potem mu da dajejo vse ostanke za jest, ker so pasji briketi tako zeloooo dragi....A veterinar mu pa potem ni dragi, k pes zboli po vsih tistih ostankih?
Razmislite? Kaj se vam bolj splača!






pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #15 : 19 November 2009, 14:05:07
Mi pa imamo, kar se hrane tiče kar nekaj problemov.
Briketi mu sploh ne dišijo, zato smo uporabljali kozervirano in sicer Hills, vse dokler ni po njej začel bruhat.Potem smo presedlali na ND, ker so nam svetovali tako, saj naj bi to lahko jedel kot osnovno in samostojno hrano....zdaj pa še te noče več. Smo kupili še kar nekaj konzerv za probo in ostali pri Christhoperusu??!!
Zraven mu mešamo še brikete Royal canin. Za svojega kuška bi si želela najbolje, zato mi prosim svetujte, kaj bi bilo najbolje kar se hrane tiče.
Pa tisto, če bo lačen, bo že jedel, ne bi ravno probavala  :), se verjetno ne bi obneslo pri našem razvajencu.

LP


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 19 November 2009, 15:44:36
Pa kako bi se obneslo, toda očitno se ne obnese za vas, ker ste preveč popustljivi.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #17 : 19 November 2009, 18:18:33
Pa kako bi se obneslo, toda očitno se ne obnese za vas, ker ste preveč popustljivi.

se strinjam. tudi pri nas se to ne obnese, ker se mojim staršem pač smii, ker "je boga revica taaakooo lačna in tako žalostno gleda"  ::)


pmarje1

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 20 November 2009, 08:31:41
Mi pa imamo, kar se hrane tiče kar nekaj problemov.
Briketi mu sploh ne dišijo, zato smo uporabljali kozervirano in sicer Hills, vse dokler ni po njej začel bruhat.Potem smo presedlali na ND, ker so nam svetovali tako, saj naj bi to lahko jedel kot osnovno in samostojno hrano....zdaj pa še te noče več. Smo kupili še kar nekaj konzerv za probo in ostali pri Christhoperusu??!!
Zraven mu mešamo še brikete Royal canin. Za svojega kuška bi si želela najbolje, zato mi prosim svetujte, kaj bi bilo najbolje kar se hrane tiče.
Pa tisto, če bo lačen, bo že jedel, ne bi ravno probavala  :), se verjetno ne bi obneslo pri našem razvajencu.

LP

Pikec živjo!

Mogoče je še ena rešitev.
Nimate samo vi težave s hranjenjem in briketi, danes je tega ogromno.
In za večino smo našli rešitev...LOSOSOVO OLJE!
Po briketih polijete 1-3 čajne žličke (odvisno od velikosti in teže psa) in mu ponudite. Poleg tega, da pospeši apetit je lososovo olje tudi odlično za dlako, kožo, komplet imunski sistem, ohranja prožne sklepe, blažilno vpliva na srbečo kožo.
Jaz sem celo svojo psičko s tem lahko poredila, kar je bilo prej misija nemogoče! ODLIČNOO!
Poskusite, izgubiti nimate kaj in tudi cenovno je zeloo ogodno, glede na kvaliteto!
Glejte pa da bo od FISH4DOGS!
Niso vsa olja enaka!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 20 November 2009, 08:41:47
Pikec živjo!

Mogoče je še ena rešitev.
Nimate samo vi težave s hranjenjem in briketi, danes je tega ogromno.
In za večino smo našli rešitev...LOSOSOVO OLJE!
Po briketih polijete 1-3 čajne žličke (odvisno od velikosti in teže psa) in mu ponudite. Poleg tega, da pospeši apetit je lososovo olje tudi odlično za dlako, kožo, komplet imunski sistem, ohranja prožne sklepe, blažilno vpliva na srbečo kožo.
Jaz sem celo svojo psičko s tem lahko poredila, kar je bilo prej misija nemogoče! ODLIČNOO!
Poskusite, izgubiti nimate kaj in tudi cenovno je zeloo ogodno, glede na kvaliteto!
Glejte pa da bo od FISH4DOGS!
Niso vsa olja enaka!

 ;D ;D Kakšna "prikrita" reklama. Pa seveda je še bolje če bo kupil Eukanubo a ne :P



pmarje1

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 25 November 2009, 11:06:39
;D ;D Kakšna "prikrita" reklama. Pa seveda je še bolje če bo kupil Eukanubo a ne :P


JAAAA, zaradi mene jo tudi lahko kupi, če jo bo pes jedel!
Reklama gor ali dol, kar je res je res! Jaz povem kaj še lahko poskusi, če je kuža izbirčen,ne! Vem, da so odzivi na to olje odlični! :o



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #21 : 04 December 2009, 17:13:38
Ninci, mene bolj zanima kdo jim bo verjel, da jim Royal in Orijen nista ustrezala.  ::)  Pa dajte no, imate res ljudi tule gor za norca, da so dejansko tako neumni, da ne znajo do 5 štet  ???

Zakaj bi dajal lososovo olje, zato, da pes nekaj poje, če je izbire med hranami toliko, da lahko vsak najde nekaj, kar bo psu ustrezalo.  ;)


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #22 : 09 December 2009, 15:55:07
Najprej smo bili na Hillsu, kasneje na Royal Caninu, zdaj imamo Trainerja, naročeno pa Canidae.
moje mnenje- Hills je kar ok, RC pa ne
Trainer se mi tudi ne zdi slab

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Staša

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 15 Februar 2010, 01:01:14
Pozdravljeni,

morda je bilo tole že objavljeno, če ja, se opravičujem.

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1

Presenečena sem, da je Royal Canin ocenjen samo z eno zvezdico, tako da zdaj razmišljam o zamenjavi. Imam vzorčke Canidae in Arden Grange - prve se moja psa nista niti dotaknila, drugo pa je mladiček z veseljem pričel jesti, odrasla psička pa se svoje adult ni dotaknila, ko pa je bila prilika, je mladičku pobasala njegovo puppy verzijo ...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 15 September 2010, 19:22:34
Nečesa ne razumem. Vse zelo dobre hrane, ki jih priporočajo so brez žitaric,drugje pa piše, da te pes rabi. Pojasnite.



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 16 September 2010, 08:04:37
Midva sva pa s Chudley's full zadovolna! toplo priporočam...
http://www.lorum.si/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=6243&Itemid=1

jih je že od začetka (to je zdej let pa pol) pa rep še vedno veselo miga k jih vn prvlečem, dlaka se lepo sveti, pes ma pa vedno dovoljenergije. skakimi driskami pa nimamo problemov ;D jaz kupim 10kg in mam dva mesca mir, glodamo pa Snipets, kis o za pse manjših pasem. ;)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #26 : 16 September 2010, 08:09:31
airedale10: jaz ti lahko povem, kaj sem opazila pri svoji psici. Ko sem jo hranila z briketi, ki so vsebovali veliko koruze (koruza na prvem mestu sestavin) ali pa ko sem ji kuhala in ji dodala ovsene kosmiče (izločevalna dieta po nasvetu dermatologa), so bili iztrebki ogormni, rumene barve, pa srala je ene 5× dnevno.
Odkar sem na briketih, ki žitaric ne vsebujejo ima majhne, kompaktne iztrebke, na potrebo gre 1-2× dnevno.

Iz tega sledi, da očitno žitaric ne izkoristi in grejo samo čez njo, zato se mi zdi brezveze obremenjevat njen prebavni trakt s tem.



zlobica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 25 Oktober 2010, 15:40:16
Ja mi smo nasega hranil z BioMill junior pa ni bilo nobenih problemov 8)
ce pa ma bolj obcutljiv prebavni aparat pa majo tud sensible varianto, k je bolj bogat z jagenjckom pa rizem,
pa tudi cvrst kakec ima :)



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 25 Oktober 2010, 16:21:13
Mojo sem sprva hranila z Royal Canin, sva pa kmalu prešli na Golden Eagle (http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=2347&cat=5). Glede na iztrebke ji ta hrana neprimerljivo bolj ustreza.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 06 November 2010, 17:57:37
Hejla,

mela bi vprašanja gled prehrane psa.

Naš mali ima zdaj hrano Royal Canin sensitive ( za maldičke), ki se mi zdi mu je kar ustrezala. Ampak ta linija hrane bo šla vn iz prodaje, ne bodo je več delali ( + vidla sm da naj ne bi bila tako kakovostna hrana kot so vsi trdili - milila sem da je res najboljša hrana za pse).

-Zdaj pa moramo zbrati novo hrano da ga bomo počasi navajali nanjo

zanima me kako kakovostne so te znamke hrane - Purina
                                                                             - hills
                                                                             -ecanuba
 

al nadaljujemo z royal canin samo drugo linijo?

Imam pa 6 mesečnega - francoskega buldoga.