Najboljše znamke pasje hrane?

zavseoci · 144798

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #180 : 31 Maj 2015, 10:46:17
Sem gledala tudi za princ, ja. Pa sem rekla, da bom probala ostati na isti znamki, pa da vidimo. Mislim, da ima to jagnje manj kalorij kot prince fitness? Malo mi je čudno ampak za fitness piše  metabolna energija=3958kcal/kg, za acano jaganje pa 3288 kcal/kg. noro velika razlika. Ni mi jasno.  ???

PH 12 je zelo visok. Bina ima 7-8.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #181 : 31 Maj 2015, 11:18:36
Mogoče bi Urška znala odgovoriti...mojim zelo odgovarja Prince, a niso takšni, ki se zredijo, če je hrana premočna.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #182 : 31 Maj 2015, 14:40:38
Acane je dobivala 250g-260g dnevno.Se pravi manj od tabele, ki priporoča dnevni vnost za 32kg psa, normalno aktivnega. 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 02 Junij 2015, 13:16:34
Kako pa veš, da ima pes  previsook pH in kristale v urinu ?  ( kakšne težave ima .. :/ )


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #184 : 02 Junij 2015, 13:56:48
Lahko ugotoviš mimigrede ob menedžerkem veterinarskem pregledu. Kjer je tudi kontrola urina-urinogram. Sicer pa navadno opazijo šele, ko so težave. Kri v urinu, boleče uriniranje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #185 : 02 Junij 2015, 14:27:57
Tudi Nils sedaj je brusnice. Ponudili pa so mi samo RC Urinary SO, ker je bila edina, ki so jo imeli v briketih na VF. Res je, da ga je spucalo, ampak nikoli več, bom tudi sama probala Acano, če se še kdaj pojavi. Me pa zanima, kje se da kupiti prav te kapsule brusnic, ker nad posušenimi ni lih navdušen..

Povišan pH in veliko količino beljakovin smo pri nas ugotovili zaradi inkontinence v spanju (nič krvi v urinu ali bolečega uriniranja), na ultrazvoku se je videlo minimalno število kristalov (potrese mehur pa se je videlo pikice, ki so se kotalile ob steni); veterinarka je rekla, da se ponavadi pri tem problemu vidi veliko več kristalov, ampak da ga lahko tudi minimalna količina draži do te mere, da spušča v spanju.
So mi pa rekli še, da je eden od znakov tudi uriniranje po curkih.

Sumim pa tudi jaz preveliko količino beljakovin v hrani (pri Trainerju, ki je imel največ proteinov, je imel obupen kakec, pri Arden Grange se je izboljšalo, ampak je dobil kristale - 25% proteinov; danes sva dobila Platinum Iberico - 23% proteinov, 14% maščob, ker mora tudi Nils biti na spodnji meji, se hitro zredi, da še to sprobamo).



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #186 : 02 Junij 2015, 20:04:31
Me pa zanima, kje se da kupiti prav te kapsule brusnic, ker nad posušenimi ni lih navdušen..

Mi smo jih kupili v lekarni. 60 kapsul je stalo cca. 12 €, če se prav spomnim. Dala sem mu eno (morda dve) na dan, odprla sem kapsule in dodala tisti prah k mokri hrani.

Ta krat sem kupila tudi trakce za merjenje pH in redno kontrolirala doma, dokler ni padlo na cca. 6.5 in tam ostalo,



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 02 Junij 2015, 20:17:17
Jean, kakšne trakce? Kje se to kupi ?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #188 : 02 Junij 2015, 21:55:46
pH strips. I guess they're called "lističi" in Slovene.

http://www.lekarnar.com/izdelki/ph-llistici

Sem jih kupila v lekarni.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #189 : 02 Junij 2015, 22:01:20
Kristale pa smo odkrili pri veterinarju, so se videli pod mikroskopom. Ko je tersitral urin, se je videlo, da je zelo bazičen, potem smo gledali vzorec pod mikroskopom in videli kristale (struvite crystals).

Problem lahko hitro rešiš tudi s pomočjo Uro Peta:
http://www.vet4you.com/uro-pet-pasta-120g



ame3x

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 24 Junij 2016, 10:34:36
Naša do sedaj najboljše prenaša Picart Select. Psička nima nobenih težav in smo probali od Picart Selecta že vse, od Adult, Lamb in tudi Salmon. Kompakten kakec, dlaka in koža brez težav.
Je pa seveda vsak kuža drugačen, naši tale izredno paše :)



Vassago

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 10 November 2017, 12:04:07
se ne bi strinjala. res, da vsekakor boljše kot kakšen Pedigree in podobna packarija, ampak za to ceno dobiš veliko valitetnejšo hrano. ljudje, bodte že enkrat bolj izbirčni, in ne slepo verjet veterinarjem, ki vam ponujaj samo in izkljčno svojo robo (da ne bo hudih besed, tudi sama sem študentka veterine, in se mi naravnpst  gnudijo nekateri veterinarji, ki bi naredili vse, samo da bi podali svoje!). saj tudi zase ne kupite 1.stvari, ki jo vidite na polici!

za primerjavo:

hills d/d: bela riba (kvaliteten izdelek bo imel napisano točno katere vrste belo ribo vsebuje), mlet riž (z mletjem se izgubi večina hranilnih snovi), riževa moka (riž je načeloma najboljša žitarica, vendar spet se z mletjem izgubijo vse hranilne snovi), živalske maščobe (kvaliteten proizvod nima kaj skrivat, in bo točno napisano, katere vrste rivalska maščoba je uporabljena, npr. piščančja) , celuloza (za boha milega, kaj dela sestavina lesa v pasji hrani, e je še rastlinojedi ne morejo prebavit??), rastlinsko olje (isto kot živalska maščoba), kalijev klorid (slana zadeva, kot sol, ki je kot vemo pes ne sme zaužit), jodirana sol (glej no, še en vir soli), taurin (aminokislina, ki ni esencialna, kar bi blo dobro, škodi pa tud ne), kalcijev karbonat (uporaba pri ledvičnih boleznih, d/d formula pa naj bi ibla za alergije in kožne bolezni??), vitamini (kateri že?), sledni elementi(kateri že?)

science plan: mleta kruza (žito na 1.mestu,in še mleto, da izgubi vse hranilne snovi), dehidrirano piščančje in puranje meso (meso je spremeljivo samo v naravni obliki in obliki moke), sojina moka (spet mleto žito, ki je izgubilo vse hranilne snovi), živalske maščobe (enako kot za živalske maščobe zgoraj), moka koruznega glutena (spet ista stvar), hidrolizat (priznam da nje vem kaj je to), rastlinsko olje (isto kot zgoraj), jajca v prahu (spet predelana sestavina), laneno seme (ok), sol (neprimerno), kalijev klorid (spet sol), vitamini (kateri??),sledni elementi (kateri??)

upam da je ta komentar, narejen s pomočjo članka o pasj prehrani, dovolj, da boste podvomili v kvaliteto, in poiskali kaj boljšega, ia isto ali podobno ceno, ne pa hranili pse s packarijo, polno neznanih  in predelanih živil

Ti pa si "sogovnornik" :) Sprva ljudem ne dopuščaš, da sami ocenijo kaj želijo in nato jim še pametuješ, da naj ne verjamejo tistemu, ki v ponudbo ponuja svoje, kot bi to bil nekakšen logičen predlog. Kaj pa naj nekdo ponuja, če ne svoje? In s tem, ko želiš na vse pretege sesuvati blagovno znamko, počneš to na najslabši možen način. S kvazi kredibilnostjo. V podjetju Hill's delajo v laboratorijih in klinikah eni od najboljših veterinarjev, svetovno priznanih in potem se najde neka neznana slovenka iz ene vasi, da se vsili kot kredibilen kritik.

Dej umiri se in nehaj trositi zlonamerne informacije, ker nimaš enega samega dokaza, da je Hill's slaba ali nekakovostna hrana. Empirično dokazuj reči, če se že greš kritike. Zmišljuješ si merila kar tko, po gostilniško in nisi utemeljila aboslutno ničesar. Nasedejo ti samo tisti, ki ne uvidijo, da nisi absolutno z ničemer ovrgla kakovosti Hill's hrane.
 Science plan, Ideal Balance in sploh Perscription Diet sodijo med sam vrh formul, zato jih veterinarji kupujejo, ne pa zato, ker bi to "bilo njihovo".

K'r neki. In takšnih trolov, kot si ti, vas je v Sloveniji toliko, da bi verjetno pol države zmanjkalo, če bi se vsi končno odselili od tukaj in pustili ostalim normalen diskurz.



Vassago

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 10 November 2017, 12:14:21
Hill's, Dr. Clauder's, Royal Canin... To so vse hrane v višjem srednjem razredu in ne boste zgrešili z njimi
Lahko pa kupujete Supreme-Premium kvaliteto, kot je Lilly's Kitchen, Acana Orien, Orijen.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #193 : 10 November 2017, 12:20:46
Sicer odgovarjaš na starejšo tematiko. Ampak RC, Hills-niso nič kaj boljše, le dražje od Boscha. Zato je v tekem primeru, bolje hraniti Bosch.
Primerjaj sestavine, pa ti bo jasno.

jadidadi- za mojo je tudi veterinarska dieta Hillsa in RC zanič...Ker pač ima noter vse, kar ne sme jesti (koruzo, sojo, svinjino, govedino in še kako reč skrito iz deklaracije najbrž "stranski proizvodi" lahko je še paradižnik noter, pa jabolko (tudi ne sme).

V višjem razredu so le po cenovni plati. Sicer je RC, Hills, Dr. Clouder endako kot klasična Bosh, Bewi dog.

Sicer pa vsak futra psa pred sabo ali pse in je naša dolžnost, da jim zagotovimo, da jedo to, kar njim najbolje ustreza, da nimajo težav, so zdravi, dobrega počutja, prebave.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 22 November 2017, 12:54:15
Vassago. O tovrstni hrani vem veliko, zaradi veterinarske prakse in dela v trgovini z živalmi, pustimo zdaj vse seminarske naloge in leta prebiranja, poizkušanja hran na mojih živalih.

Hills, RC, Eukanuba ipd. Za tako ceno dobiš hrano veliko boljše kakovosti. Sama sem imela psa na Hill's C/D zaradi težav z urinarnim traktom.  Poglej sestavo:

Sestava:
mleta koruza, dehidrirane piščančje in puranje beljakovine, živalske maščobe, hidrolizat beljakovin, sojine tropine, rastlinsko olje, celo jajce v prahu, laneno seme, kalcijev sulfat, kalijev klorid, sol, tavrin,

Kaj je tukaj kvalitetnega? Če imaš zajca mogoče. Na prvem mestu koruza, ki ni nič drugega kot poceni polnilo, ena izmed najmanj prebavljivih žit za pse. Vsebnost beljakovin in mesa je hudo premajhna. Psi so pretežno karnivorji, zato morajo imeti večinsko sestavine iz mesa. V Hillsu je pretežno rastlinska poceni hrana. Niti ne sme biti  kar neko meso.  Niti ni naveden točen podatek za katero meso gre.... Takrat gre navadno za stranske proizvode in poceni dele mesa. Sploh ni not PRAVEGA mesa ampak beljakovine tega mesa?! Če bi bila hrana kvalitetna bi bil naveden recimo : svež piščanec brez kosti, posušen piščanec brez kosti.... (Primer)

 Najbolj smešno pa je, da sem ob vsem prebiranju tujih strani zasledila, da sečne kamne ravno žita spodbujajp, rdeče meso pa jih uničuje. In da ni nobene podlage, da tovrstna dieta res pomaga. Veterinarji priporočajo hills ker jim je SPONZOR! Psico sem kmalu zatem dala na hrano z rdečim mesom,brez žit  od takrat ni pomnila težav s sečnimi kamni. Ta Hills verzija se priporoča samo zaradi manjšega odmerka magnezija, fosforja.... In vsa umetnost je, da najdeš hrano, ki ga ima enako ali manj. Vse ostale sestavine so pa ravno povzročitelj sečnih kamnov.

Primer boljše in cenejše sestave:

Bom dala s piščancem, ker je v zgoraj omenjenem Hillsu:

Sestava:

sveže piščančje meso brez kosti (11%), posušeno piščančje meso (10%), posušeno puranje meso (10 %), rdeča leča, cel zelen grah, bob, sveža piščančja drobovina (jetra, srce, ledvice) (6%), posušen atlantski slanik (5%), piščančje maščobe (5%), zelena leča, cel rumen grah, sveža cela jajca (4%), sveža cela iverka (4%), olje slanika (3%), na soncu dozorela alfalfa, vlaknine graha, svež piščančji hrustanec (2%), rjave morske alge, sveža buča, sveža vrtna buča, svež pastinak, svež ohrovt, sveža špinača, sveža rjava gorčica, sveži pesni listi, sveže korenje, sveža “Red Delicious” jabolka, sveža “Bartlett” hruška, zamrznjeno posušena piščančja jetra, zamrznjeno posušena puranja jetra, sveže cele brusnice, sveže cele maline, koren cikorije, kurkuma, mlečni osat, korenina navadnega repinca, cveti sivke, pravi slez, šipek.

________________

V hillsu je beljakovin 20%
V zgoraj omenjeni hrani 30%

Mesa v Hillsu peščico.

Mesa v spodaj omenjeni sestavi: 60% mesa - od tega 1/3 svežega mesa




Dakota
  ima popolnoma prav in ni nič nepoučena.

Samo še tole. Kvalitete hrane se ne ocenjuje zgolj po " Ja, če pa jo veterinarji priporočajo" ampak se pogleda sestava hrane, število preklicov hrane, se raziskuje o podjetju, kdo ga je kupil in izveš marsikaj črnega  :) A v takšne podrobnosti ne bom hodila.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 22 November 2017, 13:15:52
Tam ko sem napisala, da so psi "pretežno" karnivorji. So vsejedi. Ampak njihova anatomija, zobje, ph, želodedc, črevesje je telo plenilca. Res je, da so se skozi stoletja bivanja s človekom prilagodili tudi na žita in ne vidim popolnoma nič narobe, da psi jedo žita, ČE jim odgovarjajo.

Sama pač tovrstnih briket za svoje pse/mačke ne kupujem, saj preveliko OH tvori krvni sladkor, ta povzroča diabetis. Psi ne porabijo OH kot ljudje, niti jih ne potrebujejo v takšni meri.  Plus, da v večini hran z žiti je zame premajhnen delež mesa, ni točnih podatkov o izvoru mesa in žit, meso je manjše kvalitete ipd. Še najboljši OH se mi zdi sladki krompir. Vem, da ne moremo govoriti o tem, da so včasih psi pojedli ves plen in s tem tudi rastlinsko vsebino iz želodca. Tam so zaužili 90% mesa in nekje 10% rastlinskih hranil, če že. Potem takem bi se lahko sklepalo, da morajo jesti pretežno mesno prehrano... Tudi tisti, ki hranijo BARF se tega držijo. Ampak skoz evolucijo so se psi prilagodili tudi na žita.

Vsekakor pa če že gledamo hrano z žiti, naj bodo navedene TOČNE sestavine mesne/rastlinske. Zgoraj omenjem hills je čist povprečna hrana s VELIKO preveliko ceno, plačaš le firmo.

Pozabila omenit. V marsikateri Hillsovi dieti so stranski proizvodi. Primerjaš pedigree in hills in ugotoviš, da je kot, da bi kupil 3x dražji pedigree.

 Z izrazom “meso in živalski stranski proizvodi” se lahko uporabljajo vsi deli živali. Tako se lahko zgodi, da hrana za pse vsebuje manjvredne stranske proizvode, kot so kremplji, kljuni in perje. Pšenica in druga žita so pogosto povzeta v kolektivni izraz “žitarice”. Če se za ime skupine uporablja “žita in zelenjavni stranski proizvodi”, hrana za pse zelo verjetno vsebuje gluten in moko.
STRANSKI PROIZVODI= perje/dlaka glave, kopita, rogovi in drobovine , ponekod sem zasledila, da celo evtanizirane živali?

Skratka v to kategorijo spada vse kar se NE je in je CENOVNO UGODNO

Zato so takšne hrane poceni.

V klavnicah poznamo 3. kategorije klavnih proizvodov.

In v 3. kategorijo spadajo produkti, ki se jih naj ne bi jedlo.
Niso nujno strupeni. A niso zdravi.

 žal sem pred leti  mogla preiti iz Hillsa na hrano brez žit,  saj je bila pred leti psica  operirana na sečnem mehurju in se ji je stanje glede mehurja močno poslabšalo. Kot sem omenila, v Hillsu so sestavine, ki pomagajo zmanjševati sečne kamne, po drugi strani pa jih povzročajo.