vozli v dlaki

mini-abercrombi · 22113

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 02 Januar 2013, 17:08:14
Rabim kak nasvet.
V ''delo'' sem dobila eno bogo revše...zvozlano do kože  >:( filc od filca po tacah. Sem jo že učeraj po tavečjem postrigla (tisti tahujši filc). Toliko, da je lahko vsaj malo zadihala. Ker sva se matrali tam skoraj dve uri, da smo se pogodile, da bo treba sodelovat in da smo vsaj vse 4 tace pobrili na kratko in ostrigli. Jo pa do konca tedna še dobim v obdelavo, ker bo treba uredit (strižit, kopat, česat...) še preostali kožuh, da psica ne bo izgledala kot da so jo molji  ;)

Ej marsikater vozel pa cuf sem že uredila...tole pa je samo :-X Dlaka na prečki pa je BP  ::) ostalo je pa očitno od sosedovega psa pa jim ni treba prečesat  :-\
Psica je mixika in izgleda ko en maltežan s poddlako (taka tipična nerodovniška verzija srednjega maltija iz bolhe). Filc iz tac sem postrigla na dolžino enega centimetra. Ostalo (tisto še malo sprijeto) mislim prečesat, ker bo šlo samo res nimam več ideje kaj bi bilo bolje za psa. Če bi brila do kože pravzaprav nebi bilo razlike (sprobala na enem delu), do kože bo tako ali tako treba prečesat in jo prezračit. Včeraj sem na grobo poskusila česat pa gre lepo do kože, ampak preden probam suho/mokro/balzam verzijo rajši uprašam kaj bi znalo bit bolje.

Torej nasveti nasveti nasveti...kaj naj sedaj prej češem-kopam-strižem ??? Naj češem z razredčenim balzamom v šprici? Kis? Potem pa kopam? Domnevam, da bi neizčesani vozli dodatno povzročili filc. Tako da vozli in vozlički bodo šli prej ven. Kaj pa s tistim, ko je filc že prikrajšan na centimeter - kar skopat? Ali prej kako obdelam dlako?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #31 : 02 Januar 2013, 17:25:02
Enkrat sem bila zraven, ko je imela prijateljica pasja frizerka v obdelavi sfilcanega in zadredanega šicuja (pes je bil kar nekaj časa zapuščen, na ulici). Drede/filc je odstrigla centimeter od kože. Kožuh je prečesala s slickerjem in nato skopala (šampon, balzam), posušila in sfiniširala. Tisti centimeter, ki ga je pustila, je pod slickerjem kar sam narazen padel.

Dredov ne bi jaz nikoli razčesavala - je preveč mučno za psa in za grumerja. Zafilcanih šicujev (ki imajo obilo podlanke) se praviloma ne kopa najprej, temveč se jih najprej postriže, nato skopa/balzamira, posuši in sfinišira.




Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 02 Januar 2013, 17:54:18
Dredov se niti ne grem česat narazen. Si lahko slikajo dolgodlakega psa dokler ga sami ne bodo redno česali. Učeraj je psica čist slučajno ''padla'' pod škarje, ker je niti iz rok nisem dala dokler nisva naredili vsaj to kar sva :-\
Nekak tak plan imam sama...samo res sem v dilemi česat na suho ali s čem zraven?
Do sedaj sem take cufe postrigla, s slikerju prečesala na suho (ker je brez problemov šlo - ker so cufi bili na prej odstriženih konicah) in kot praviš kopanje/balzam in finiš. Tokrat pa so to zaplate na centimeter postriženega filca po celotni površini vseh 4 tac in pazduh ter del trebuha - v enem kosu  >:( Praktično brez normalne dihajoče dlake (razen hrbet).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #33 : 02 Januar 2013, 18:00:22
Tudi v takem primeru kar na suho. Če boš filc zmočila, bo samo še večja štala. Posušit ga ne boš mogla do konca, samo še bolj se bo sprijel.

Se spomnim, da mi je enkrat ista prijateljica kazala kovter odbritega filca v enem kosu. Če se prav spomnim, ga je snela z bobtaila...

Ljudje sploh ne opazijo, da je njihov pes zafilcan. Po vrhu drgnejo s krtačo, ven ne potegnejo odmrle podlanke, ta se sprime, oni pa mislijo, da je to koža...

Aja, še nekaj. Lahk se zgodi, da bo koža "vzcvetela", se malo vnela, ko bo zadihala. Sploh, ker se bo potem še česalo. Ker je koža pod takim filcem dosti občutljiva. Da te ne bodo česa obtoževali... ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 02 Januar 2013, 18:13:08
Ne teli so kar vedli da je zafeclan. Frizerju nebi pelal, ker niso poceni (ma nemoj ::)). Ampak neki bi blo pa fajn nardit - a bejž. Hja mi smo učeri tud praktično plašč dol potegnali.  :( Edini pripomoček za česanje jim je glavnik. Vse lepo in prav če bi jo vsaj po plasteh temeljito prečesali -redno. Ampak brez kakega slikerja dvomim da jim bo šlo v naprej. To upam da bomo zrihtali v podstrešju. V samem momentu pa lahko samo psa zrihtam.

Obtoževali - kdo koga  >:D Pes je bil poslikan prej in potem  ;)

Bom torej kar na suho česat, potem kopat in potlej finiširat. Sploh pa bo finiš v smislu športne frizure  :P

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 02 Januar 2013, 18:18:00
Pa naj jo imajo še naprej v športni frizuri. Saj če jim je predrago, naj pa sami brijejo. Ups, brivnik je treba najprej kupit... šment, kolk tile psi stanejo.  :P



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 07 Januar 2013, 19:11:46
Psica urejena  8)
Poleg tistega prvega striženja katastrofe, mi je pobralo samo še 1uro časa, da sva se na suho s slikerju prečesale na fiiiiiiinoooo. Potem 2x šampon, balzam za ene 15min na debelo v dlako vtret - sprat -sušit (oooo rada se je sušila, me je blo mal strah, da se bova tam tud pogajale :)). In finiš. Vsega skupaj ene 2 ure. In psica je bila ''nova''. Od vsega najbolj vesela je bila ona, ker se je končno lahko gibala v svoji koži  :-* takoj za tem jaz, ker mi je uspelo hitro in ne stresno za psico...
Upam, da se jih je pouk o česanju prijel, ker so bili presenečeni da imajo tako lepega psa. A dej. Žalostno, da do sedaj niso videli vse njene lepote pa samo dobrih 15min na dan bi jim vzelo. ::)

A lahko samo dodam za vse - NEGUJTE SVOJE PSE- ni ne drago, niti ne traja dolgo, samo redno je treba izvajat. Bolje psa manj po rokah in kavču vlačit ampak ga vsak dan temeljito prečesat. In pa ko enkrat zamudite in je treba brit- ne frizerjev gnjavit zakaj je zdj kratkodlak. Je bolje vzet časopis v rolo zvit se lopnat po glavi in zahvalit frizerju, da vam ga sploh lahko spedena.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 07 Januar 2013, 19:22:11
Pridna Lunette! Upam, da so se lastniki česa naučili...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 07 Januar 2013, 19:31:31
I'll be watching them  8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 07 Januar 2013, 20:08:19
Lajkam!  ;D >:D